Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשבתם לחסוך בדלק ע"י רכישת רכב חשמלי? המדינה חשבה איך להוציא מכם כסף בחזרה

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 1744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יותר סביר שהמס יוטל על הטעינה, ואז הוא יהיה פרופורציוני לאנרגיה הנצרכת. אבל אין שום קושי להטיל מס לפי אופי הרכב, כפי שנעשה היום באגרות כבישים מהירים במדינות אירופיות כמו גרמניה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה שאותי מטריד בנושא זה "שוויון היתר"

היום בעלי הכנסה גבוהה יכולים להרשות לעצמם רכב שצורך יותר משאבים (דלק) לק"מ בידיעה שישלמו על כך

בעתיד סטודנט על מכונית מיני ומנכל על יגואר (שתיהן חשמליות) ישלמו אותו מס על אותה נסועה.

משהו שמזכיר את המס על האלכוהול שגרם למותגים זולים אך עשירים באלכוהול להפוך ליקרים.

אבל אולי הלכתי רחוק מדי...

לא הבנתי. גם היום הם משלמים אותו הדבר על הדלק...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אם המס הוא על נסועה בלבד, אז המס שווה לנסיעה בזבזנית (כי מדובר ברכב גדול וכבד) ולנסיעה חסכנית (כי זה רכב מיני), מה שמשנה זה רק כמה ק"מ נסעתי

אבל אולי באמת הלכתי רחוק מדי

היום המס הוא לפי דלק, בזבזת - שילמת (גם אם הרכב היה רק בדיינו :lol:)

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קל לגבות, מאיזו בחינה?

הסכומים מרשימים, יחסית למה?

בדקת, למשל, כמה אחוז מהמס הנגבה בישראל מגיע ממיסוי על דלק ורכבים?

ואם לא ייגבו את המס הזה, ייגבו ממקור אחר, לא?!

מאין אתה מציע שייגבו, במקום מהמקום הקל, של מיסוי הרכב והדלק?

זה שמחירי המכוניות בארץ גבוהים - נכון. חלק גדול מזה זה מיסוי גבוה מאוד.

עדיין ראינו ירידה יפה בשני העשורים האחרונים.

אתה כותב "המדינה" כאילו זה איזה גוף חיצוני לך. המדינה זה כולנו, והכסף שנגבה הוא של כולם. כל מה שהכתבה אומרת, אם נחזור לעניין, זה שיעברו לגבות לפי כמה את נוסע, שזה עדיף על פני מס על הדלק, שעלותו (של הדלק) משתנה לפי תנאים כלכליים שאין לאזרח בכלל שליטה עליהם.

1. קל לגבות כי לא צריך מנגנון מורכב ומסובך לשם כך. מדובר במנגנון ייבוא ריכוזי ומסודר, העלמות ותחמונים כמעט ואין בנמצא, בקיצור יופי של עסק. הסכומים מרשימים כי אם תכפיל את סכום המס במספר המכוניות הנמכרות כאן מדי שנה תגיע לסכומים מרשימים, אפילו מאוד, לא מעט מיליארדים באמתחת. כך גם כשמדובר בדלק.

2. לענין המקור האלטרנטיבי לא נכנס ברשותך, ודאי שיש, מדינה שבוחרת בפתרון של הכנסות רק בשל היותו זמין, קל לגביה ויציב, לא באמת ראויה לצל"ש על הבחירה הזו כשנילווית לה פגיעה לא ראויה באזרחים ורווחתם.

3. ה"ציונות" בקצה הפוסט שלך מוכרת לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר ראיתי שכתבו פה שאם כסף לא יגיע ממקור אחד, המדינה תשים מיסים במקום אחר.

ובכן, זה לא חייב להיות ככה. באם יבדקו כמה פרויקטים התחילו והפסיקו באמצע, כמה פרויקטים סיימו ואז לא מצאו להם שימוש, או באופן כללי - כמה כסף בתכלס המדינה מבזבזת באופן שוטף, יש לי תחושה שזה יהיה כמה מיליארדים מאוד יפים. במקום לבזבז, תייעלו את זה לציבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחר, איזה יופי של תאוריות. תתחיל בבדיקה של כמות הבגדים בארון המשפחתי שלך שנרכשו ולא נעשה בהם שימוש.

כל גוף מוציא הוצאות מיותרות. מתחיל בקניה מוגזמת בסופמרקט ומזון שנושלך לפח, ומגיע עד פרוייקטים עצומים וסטרטאפים שנסגרים. אפילו גוגל נפלו עם לא מעט פרוייקטים שהושקעו בהם מיליארדים. כיון שאין לי מושג באיזה פרוייקטים דובר בסיפור של מערכת הביטחון, ומה היתה הדינמיקה באישור תקציבם, אני נוטה לא לשפוט אותם בצורה עיוורת. יש פרויקטים שמתייתרים תוך הפיתוח, יש צרכים שמשתנים ומנפחים את הצרכים, יש תחזיות טכנולוגיות שלא מתממשות. גוף שיעיל ב-100% (או קרוב לכך) הוא גוף שמפספס לא מעט בדרך.

האם אני מסכים עם חלוקת העוגה התקציבית? יש לי הרבה מאד השגות עליה. אבל זה מה שעם ישראל בוחר. וקיצוצים חוזרים ונשנים בתקציב חוזרים בסופו של דבר אליך ואלי כשירותים שאיננו מקבלים, או שאנו מקבלים אותם באיכות ירודה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדינה שמאשרת תקציב של עשרות מיליארדים לתנאי שכר לשוטרים, שבכניקים, מוסדניקים וגמלאיהם תחת הכותרת האוקסימורונית "תוספת בשל העדר בטחון תעסוקתי", וסיבתה האמיתית פחד מתגובתן של קבוצות לחץ מחד, גביית מס עושק מבעלי מכוניות פרטיות מאידך ובשל הסיבה ההפוכה בדיוק, לא מקבלת אצלי ציון "עובר" בכל הנוגע להתנהגותה הפיננסית. הצרה כאמור היא שזה אני ולא באמת מענין איזה ציונים אני מחלק לה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

כתבה שפורסמה היום בכלכליסט:

https://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3764178,00.html

[h=1]תוכנית האוצר: העלאת המס על רכבים היברידיים וחשמליים[/h][h=2]"...בצד ההכנסות, רשות המסים תכביד את המיסוי על רכבים במיליארד שקל באופן הדרגתי, כך שב-2020 ייכנסו למדינה חצי מיליארד שקל. ההכבדה לפי גורמים באוצר היא על רכבים היברדיים וחשמליים יקרים יחסית"[/h]

נו, אז מה אתם אומרים? קניית רכב היברידי עדיין תהיה משתלמת?

אני חושב שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי בעלות הסופית שתתווסף, כרגע אין נתונים מדוייקים.

גם לי כרגע לא משתלם לרכוש היברידי כי הנסועה השנתית שלי נמוכה, הכל תלוי במספרים.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגדילו את הכדאיות לרכבים מונעי סולר.

קצת מנוגד לרעיון להפחתת פליטות גזים מזהמים.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פתרון מאוד פשוט להגברת הכדאיות של רכבים חשמליים והיברידיים מבלי לפגוע בהכנסות המדינה. להעלות את המיסוי על רכבים מזהמים...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פתרון מאוד פשוט להגברת הכדאיות של רכבים חשמליים והיברידיים מבלי לפגוע בהכנסות המדינה. להעלות את המיסוי על רכבים מזהמים...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אתה לא יכול להגיד שזה לא נעשה במקביל.

החליטו להכריח בעלי רכבי דיזל עם מנועים גדולים וישנים (פרטיים ומסחריים) להתקין מסנן חלקיקים כמו ברכבים חדשים יותר. מדובר ב"קנס" של אלפי שקלים.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם כל מילה של falou על הצורך בתשלום מיסים והם צריכים לבוא ממקום זה או אחר.

הדבר היחיד שאני סולד ממנו בגישה של המחוקק היא ההשוואה הישירה בין מס דלק למס נסועה ואני מקווה שהאדם שיכין את הגדרת המס יבנה את המיסוי בצורה חכמה.

דלק (או ליתר דיוק התהליך של ניצול הדלק) גם מזהם את האויר, והיום יש מעיין ״יחס המרה״ של זיהום אויר לדולרים (השפעה על בריאות, סביבה, היכולת ״למכור״ זיהום אויר למדינות מזהמות יותר שאינן יכולות לעמוד במכסות של האו״ם וכו׳ וכו׳). אם אני עובר לרכב חשמלי, אני לא מזהם את האויר ולכן לא ניתן שהמס יהיה זהה למס על הדלק.

צריך לחשב את המס לפי כמות צריכת החשמל של הרכב (רכב גדול צורך יותר חשמל בדיוק כמו שרכב גדול יותר צורך יותר דלק, ויותר חשמל=יותר כסף).

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר סביר שהמס יוטל על הטעינה, ואז הוא יהיה פרופורציוני לאנרגיה הנצרכת. אבל אין שום קושי להטיל מס לפי אופי הרכב, כפי שנעשה היום באגרות כבישים מהירים במדינות אירופיות כמו גרמניה.

איך בדיוק תטיל מס על טעינה? חשמל זה חשמל ולמונה של חברת החשמל לא איכפת אם אתה מפעיל מזגן או טוען רכב חשמלי. פעם, בראשית ימי המדינה היו תעריפים שונים לתאורה ולמכשירי חשמל והיו מונים נפרדים. אנחנו לא רוצים לחזור לימים האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...