Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשבתם לחסוך בדלק ע"י רכישת רכב חשמלי? המדינה חשבה איך להוציא מכם כסף בחזרה

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 1744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב לכולם,

הייתה לי תחושה שמישהו יחשוב על הרעיון הזה של הטלת מס נסועה. לא הגיוני שהמדינה תוותר על הפרה החולבת הזו.

מה דעתכם? עדיין משתלם לקנות רכב חשמלי?.

https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5443360,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מס על נסועה הוא מס צודק ונכון. מי שמשתמש יותר במשאבים משלם יותר. השאל היא אם זה יהיה מודל המיסוי במקום מיסוי הרכ עצמו או בנוסף ואיך זה יתחלק.

המדינה צריכה הכנסות והדרך היחידה שלה זה דרך מיסים. אפשר להוריד לחלוטין את המיסים התחבורתיים ואז נשלם את זה דרך שירותים אחרים שהיום המדינה בערך מספקת אותם חינם ועלולה להפסיק לספק כמו בריאות, חינוך, רווחה ועוד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב. והנה בזמן שכתבתי, כתבו מעלי את אותו הדבר, פחות או יותר.

בוא, בסה"כ מדובר על חשיבה לעתיד, איך ייראה המודל הכלכלי של מיסוי רכב. הכותרת עצמה היא סתם עוד טמטמת מבית העורך של טמקא, לא בזה עוסק התוכן.

לעניין, מיסוי דלק הוא האופן בו גובה המדינה עבור העלויות של קיום התשתיות הנרחבות שמאפשרות שימוש ברכב (בלי להכנס לגובה המיסוי). מיסוי דלק הוא, במידה רבה, מיסוי הגיוני של השימוש. אם מכוניות תחדלנה לסוע על דלק, ייצטרכו למסות לפי עיקרון אחר, כי זה לא שהמכונית האוטונומית/חשמלית חוסכת מהמדינה את הצורך להשקיע בתשתיות שתאפשרנה שימוש ברכב.

ברמה העקרונית, הרי תקציב המדינה לא יחסר 40 מיליארד שקל, ופשוט יוותרו עליהם. אם כסף לא יגיע ממקור אחד, הוא יגיע ממקור אחר...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיום הכתבה הכי הרתיח אותי באופן אישי.

שימוש בתחבורה ציבורית.

אני גר בפריפריה (ולא, בעיר שלי אין הטבות מס למניהם, וגם הארנונה לא זולה). להגיע לעבודה באוטובוס לוקח לי שעה +.

באוטו זה לוקח 15-20 דקות.

יש לנו קו ישיר שמגיע פעם בשעה אז זה לוקח אולי 30-40 דקות במקרה הטוב.

על איזו תחבורה ציבורית הם מדברים? כניראה שמעולם הם לא נסעו באוטובוס.

זה סיוט שאין כמותו. אבל לצערי אין לי אפשרות להחזיק רכב נוסף אז אני מתנייד בתח"צ.

המס הזה יהרוג את הפריפריה סופית.

כאן בלי רכב אתה אבוד, ואני גר בעיר שעוד המצב פה סביר כי לפחות יש אוטובוסים ויש קו ישיר לרכבת.

מה יעשו אלו שעברו לירוחם/דימונה או לכל מיני ישובים מנותקים שהמדינה עודדה אותם לעבור אליהם? לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב. והנה בזמן שכתבתי, כתבו מעלי את אותו הדבר, פחות או יותר.

לעניין, מיסוי דלק הוא האופן בו גובה המדינה עבור העלויות של קיום התשתיות הנרחבות שמאפשרות שימוש ברכב (בלי להכנס לגובה המיסוי). מיסוי דלק הוא, במידה רבה, מיסוי הגיוני של השימוש. אם מכוניות תחדלנה לסוע על דלק, ייצטרכו למסות לפי עיקרון אחר, כי זה לא שהמכונית האוטונומית/חשמלית חוסכת מהמדינה את הצורך להשקיע בתשתיות שתאפשרנה שימוש ברכב.

רק תיקון קטן: מיסוי הדלק (וגם הרכב) לא משמש עבור עלויות תשתיות התחבורה, אלא עבור כלל הוצאות ושירותים שהממשלה מספקת לאזרחים. זה שהמדינה צריכה את הכסף וחייבת לגבות אותו אין וויכוח. השאלה היחידה היא האם הוגן וראוי שהנהגים ימוסו באופן עמוק וחריג כזה עבור הוצאות המדינה/ממשלה, או שמין הראוי היה שהמיסוי על רכבים/דלק יהיה נמוך יותר והמיסוי על דברים אחרים גבוה יותר. במצב הנוכחי יש מיסוי ייתר של נהגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון קטן: מיסוי הדלק (וגם הרכב) לא משמש עבור עלויות תשתיות התחבורה, אלא עבור כלל הוצאות ושירותים שהממשלה מספקת לאזרחים.

זה נכון לכל מס.

לפי צורת החשיבה שלך, אנחנו לא משלמים בכלל על ביטחון, למשל... זה בחינם. איזה יופי...

השאלה היחידה היא האם הוגן וראוי שהנהגים ימוסו באופן עמוק וחריג כזה עבור הוצאות המדינה/ממשלה, או שמין הראוי היה שהמיסוי על רכבים/דלק יהיה נמוך יותר והמיסוי על דברים אחרים גבוה יותר. במצב הנוכחי יש מיסוי ייתר של נהגים.

למה החלטת שיש מיסוי יתר של נהגים?

חישבת כמה עולה למדינה כלל תשתיות הרכב (כבישים, משטרה, מנגנונים רגלוטרים, הוצאות בריאות, ביטוחים ועוד ועוד), וראית שהמיסוי מוגזם?

וכאמור, למה אתה לא חושב שיש מיסוי חסר על הוצאות הצבא? הרי אין "מס צבא".

כמובן שגם זה טיעון לא נכון, כי תחבורה לא משרתת את הפרט, היא גם אינטרס של כלל החברה, כי אנחנו צריכים את המכוניות שלנו כדי לתפקד.

ככה זה במערכת המיסים, גובים בכל מיני מקומות, והשימוש בגבייה איננו ישיר תמורת קבלת השירותים.

אם רוצים לנהל דיון כללי על מערכת המיסוי במדינת ישראל, אפשר בעופטופיק. לגבי מה שמובא בכתבה, בסה"כ... הגיוני לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המס הזה יהרוג את הפריפריה סופית.

כאן בלי רכב אתה אבוד, ואני גר בעיר שעוד המצב פה סביר כי לפחות יש אוטובוסים ויש קו ישיר לרכבת.

אתה סתם נכנס ללחץ.

קודם כל, מדובר על חשיבה עתידנית, די רחוקה.

דבר שני, אתה תשלם את אותו המס ששילמת קודם, פשוט השימוש ברכב שלא צורך דלק, לא יחסוך לך את זה.

בסופו של דבר, המכונית האוטונומית, ומה שהיא תאפשר, תשמש זרז למעבר תחבורתי מרכב פרטי לרכב ציבורי.

המכונית הפרטית, שננהגת ע"י נהג, מחשבת קיצה לאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעייתי מאוד, פוגע בחופש התנועה של האזרח, לא מבין מה צודק במס כזה. תחת סיסמא אידיוטית (כמו שנהוג במקרים כאלה) של עידוד שימוש בתחבורה ציבורית.

מה אם בן אדם נוסע 60 ק"ם לעבודה בכל כיוון ביומיום? יצטרך לשם פי כמה ממה שהוא משלם עכשיו? עדיף כבר שיאסרו שימוש בטעינה ביתית לא מנוהלת, למה להרוג את חופש התנועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון לכל מס.

לפי צורת החשיבה שלך, אנחנו לא משלמים בכלל על ביטחון, למשל... זה בחינם. איזה יופי...

למה החלטת שיש מיסוי יתר של נהגים?

חישבת כמה עולה למדינה כלל תשתיות הרכב (כבישים, משטרה, מנגנונים רגלוטרים, הוצאות בריאות, ביטוחים ועוד ועוד), וראית שהמיסוי מוגזם?

וכאמור, למה אתה לא חושב שיש מיסוי חסר על הוצאות הצבא? הרי אין "מס צבא".

כמובן שגם זה טיעון לא נכון, כי תחבורה לא משרתת את הפרט, היא גם אינטרס של כלל החברה, כי אנחנו צריכים את המכוניות שלנו כדי לתפקד.

ככה זה במערכת המיסים, גובים בכל מיני מקומות, והשימוש בגבייה איננו ישיר תמורת קבלת השירותים.

אם רוצים לנהל דיון כללי על מערכת המיסוי במדינת ישראל, אפשר בעופטופיק. לגבי מה שמובא בכתבה, בסה"כ... הגיוני לגמרי.

בכל מקום על כדור הארץ יש תשתיות והן עולות כסף למדינה בתחומה הן נמצאות. עדיין מחירי המכוניות כאן גבוהים באופן חסר פרופורציה למקומות אחרים והסיבה היא פשוטה יותר, קל לגבות מס כזה, והסכומים בהחלט מרשימים. העובדה שהתחבורה הציבורית כאן די מחורבנת, לא מותירה למרביתנו ברירה אלא להתנייד ברכב פרטי ולמלא אותו בדלק או בחשמל לפי הענין. בקיצור המדינה מנצלת את מחדליה בכדי לארגן כסף, אפשר לאהוב את זה, אפשר להצדיק את זה, אפשר לא, אני לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סתם נכנס ללחץ.

קודם כל, מדובר על חשיבה עתידנית, די רחוקה.

דבר שני, אתה תשלם את אותו המס ששילמת קודם, פשוט השימוש ברכב שלא צורך דלק, לא יחסוך לך את זה.

בכל מה שקשור לגביית מס נוסף, המדינה שלנו בטוח תהיה חלוצה בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצטרך לשם פי כמה ממה שהוא משלם עכשיו?

למה את חושב שישלם יותר ממה שהוא משלם עכשיו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מה שקשור לגביית מס נוסף, המדינה שלנו בטוח תהיה חלוצה בנושא.

עזוב אותך מסיסמאות ומליצות, א-לה עדות הטוקבק. כתוב לעניין.

מה המדינה צריכה לעשות שהמכוניות תפסקנה לעשות שימוש בדלק, במקום ההכנסה שגבתה על הדלק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקום על כדור הארץ יש תשתיות והן עולות כסף למדינה בתחומה הן נמצאות. עדיין מחירי המכוניות כאן גבוהים באופן חסר פרופורציה למקומות אחרים והסיבה היא פשוטה יותר, קל לגבות מס כזה, והסכומים בהחלט מרשימים.

קל לגבות, מאיזו בחינה?

הסכומים מרשימים, יחסית למה?

בדקת, למשל, כמה אחוז מהמס הנגבה בישראל מגיע ממיסוי על דלק ורכבים?

ואם לא ייגבו את המס הזה, ייגבו ממקור אחר, לא?!

מאין אתה מציע שייגבו, במקום מהמקום הקל, של מיסוי הרכב והדלק?

זה שמחירי המכוניות בארץ גבוהים - נכון. חלק גדול מזה זה מיסוי גבוה מאוד.

עדיין ראינו ירידה יפה בשני העשורים האחרונים.

העובדה שהתחבורה הציבורית כאן די מחורבנת, לא מותירה למרביתנו ברירה אלא להתנייד ברכב פרטי ולמלא אותו בדלק או בחשמל לפי הענין. בקיצור המדינה מנצלת את מחדליה בכדי לארגן כסף, אפשר לאהוב את זה, אפשר להצדיק את זה, אפשר לא, אני לא.

אתה כותב "המדינה" כאילו זה איזה גוף חיצוני לך. המדינה זה כולנו, והכסף שנגבה הוא של כולם. כל מה שהכתבה אומרת, אם נחזור לעניין, זה שיעברו לגבות לפי כמה את נוסע, שזה עדיף על פני מס על הדלק, שעלותו (של הדלק) משתנה לפי תנאים כלכליים שאין לאזרח בכלל שליטה עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקום על כדור הארץ יש תשתיות והן עולות כסף למדינה בתחומה הן נמצאות. עדיין מחירי המכוניות כאן גבוהים באופן חסר פרופורציה למקומות אחרים והסיבה היא פשוטה יותר, קל לגבות מס כזה, והסכומים בהחלט מרשימים. העובדה שהתחבורה הציבורית כאן די מחורבנת, לא מותירה למרביתנו ברירה אלא להתנייד ברכב פרטי ולמלא אותו בדלק או בחשמל לפי הענין. בקיצור המדינה מנצלת את מחדליה בכדי לארגן כסף, אפשר לאהוב את זה, אפשר להצדיק את זה, אפשר לא, אני לא.

תראה, אני לא מומחה גדול לכלכלה, בעצם לא מומחה בכלל. מה שכן עד לא מזמן חשבתי בדיוק כמוך - בהשוואה לארה"ב למשל, מחירי הרכבים פה גבוהים בצורה הזויה וגם מחירי הדלק. אז כן המדינה "דופקת" אותנו בקטע הזה, מצד שני אתה צריך להתסכל גם על הצד השני:

הוצאות הבטחון פה מאוד גבוהות בהשוואה לגודל המדינה וגודל האוכלוסיה - אין מה לעשות עם זה, הצבא בשנים האחרונות מתייעל ועדיין...

באופן יחסי - הכלכלה במדינה מנוהלת בצורה מצויינת, תסתכל סביבך על מדינות כמו יוון, ספרד שהכלכלה שלהם בתחת עקב חוסר אחריות משווע בשנות המשבר

גביית מיסים - כבר הזכירו פה, המדינה צריכה הכנסה נקודה. אם לא ייקחו מכאן, ייקחו ממקום אחר ויקראו לזה מס שקר כלשהו

אז בארה"ב המיסים על רכב ודלק יותר נמוכים, מצד שני שירותי בריאות הרבה יותר יקרים וגם לימודים אקדמיים, גנים ובתי ספר שם יקרים משמעותית (לפחות לפי מה שאני יודע). בקיצור אז כן ארה"ב כנראה יותר עשירה מישראל אין מה לעשות, אבל ההפרש הוא לא כזה גדול כמו שזה בא לידי ביטוי במחירי הרכב והדלק.

וגם אני גר בפריפריה (ב"ש) ללא הטבות מס, משלם מס הכנסה כל חודש יופי טופי, אם הייתי חי בארה"ב כנראה הייתי חי הרבה יותר טוב, מצד שני הייתי צריך לחסוך עשרות אלפי דולרים לכל ילד לכל שנת לימודים בקולג', אז באמת לא יודע מה יותר טוב\משתלם\יקר.

מצד שני לגבי התחבורה ציבורית, מסכים לגמרי, אין מה להתווכח שנדרש שיפור מהותי בקטע הזה. אני חושב שבשנים האחרונות נעשים מאמצים לשפר (רכבות למשל, עד לא מזמן הייתי עובד בשדרות והרכבת שם הייתה ממש בגדר מהפכה קטנה עבור תושבי העיר) אז אי אפשר באמת לטעון שלא עושים, אבל ברור שזה הולך לאט יחסית, כמו כמעט כל דבר שהמדינה בונה.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...