דף 3 מתוך 3 ראשוןראשון 123
מציג תוצאות 31 עד 37 מתוך 37

נושא: חשבתם לחסוך בדלק ע"י רכישת רכב חשמלי? המדינה חשבה איך להוציא מכם כסף בחזרה

כותב הרבה. מאוד. הסימלון של sperial

בעניין: חשבתם לחסוך בדלק ע"י רכישת רכב חשמלי? המדינה חשבה איך להוציא מכם כסף בחזרה

יותר סביר שהמס יוטל על הטעינה, ואז הוא יהיה פרופורציוני לאנרגיה הנצרכת. אבל אין שום קושי להטיל מס לפי אופי הרכב, כפי שנעשה היום באגרות כבישים מהירים במדינות אירופיות כמו גרמניה.

ציטוט safari1 כתב: הצג הודעה
    לא יודע
    אבל רגע.... יש לי רעיון....
    ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה.
    ציטוט Benor כתב: הצג הודעה
    מכוניות זה לא מעניין

2. -

3. תאריך הצטרפות
    יולי 2002

איך להוזיל את עלויות הביטוח ולחסוך כסף

עומדים לחדש את ביטוח הרכב?
    לחצו כאן וקבלו הצעות לביטוח online

אחראי ראשי הסימלון של falou

בעניין: חשבתם לחסוך בדלק ע"י רכישת רכב חשמלי? המדינה חשבה איך להוציא מכם כסף בחזרה

ציטוט windsurfer כתב: הצג הודעה
    מה שאותי מטריד בנושא זה "שוויון היתר"
    היום בעלי הכנסה גבוהה יכולים להרשות לעצמם רכב שצורך יותר משאבים (דלק) לק"מ בידיעה שישלמו על כך
    בעתיד סטודנט על מכונית מיני ומנכל על יגואר (שתיהן חשמליות) ישלמו אותו מס על אותה נסועה.
    משהו שמזכיר את המס על האלכוהול שגרם למותגים זולים אך עשירים באלכוהול להפוך ליקרים.
    אבל אולי הלכתי רחוק מדי...
    לא הבנתי. גם היום הם משלמים אותו הדבר על הדלק...
    uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

נהג צעיר (> 150 הודעות) הסימלון של windsurfer

שלום
    אם המס הוא על נסועה בלבד, אז המס שווה לנסיעה בזבזנית (כי מדובר ברכב גדול וכבד) ולנסיעה חסכנית (כי זה רכב מיני), מה שמשנה זה רק כמה ק"מ נסעתי
    אבל אולי באמת הלכתי רחוק מדי

היום המס הוא לפי דלק, בזבזת - שילמת (גם אם הרכב היה רק בדיינו )
    אין החותם מעיד על גיסתו

פורומניאק

ציטוט falou כתב: הצג הודעה
    קל לגבות, מאיזו בחינה?
    הסכומים מרשימים, יחסית למה?
    בדקת, למשל, כמה אחוז מהמס הנגבה בישראל מגיע ממיסוי על דלק ורכבים?

ואם לא ייגבו את המס הזה, ייגבו ממקור אחר, לא?!
    מאין אתה מציע שייגבו, במקום מהמקום הקל, של מיסוי הרכב והדלק?

זה שמחירי המכוניות בארץ גבוהים - נכון. חלק גדול מזה זה מיסוי גבוה מאוד.
    עדיין ראינו ירידה יפה בשני העשורים האחרונים.

אתה כותב "המדינה" כאילו זה איזה גוף חיצוני לך. המדינה זה כולנו, והכסף שנגבה הוא של כולם. כל מה שהכתבה אומרת, אם נחזור לעניין, זה שיעברו לגבות לפי כמה את נוסע, שזה עדיף על פני מס על הדלק, שעלותו (של הדלק) משתנה לפי תנאים כלכליים שאין לאזרח בכלל שליטה עליהם.
    1. קל לגבות כי לא צריך מנגנון מורכב ומסובך לשם כך. מדובר במנגנון ייבוא ריכוזי ומסודר, העלמות ותחמונים כמעט ואין בנמצא, בקיצור יופי של עסק. הסכומים מרשימים כי אם תכפיל את סכום המס במספר המכוניות הנמכרות כאן מדי שנה תגיע לסכומים מרשימים, אפילו מאוד, לא מעט מיליארדים באמתחת. כך גם כשמדובר בדלק.
    2. לענין המקור האלטרנטיבי לא נכנס ברשותך, ודאי שיש, מדינה שבוחרת בפתרון של הכנסות רק בשל היותו זמין, קל לגביה ויציב, לא באמת ראויה לצל"ש על הבחירה הזו כשנילווית לה פגיעה לא ראויה באזרחים ורווחתם.
    3. ה"ציונות" בקצה הפוסט שלך מוכרת לי.

נהג נמרץ (> 500 הודעות)

כבר ראיתי שכתבו פה שאם כסף לא יגיע ממקור אחד, המדינה תשים מיסים במקום אחר.
    ובכן, זה לא חייב להיות ככה. באם יבדקו כמה פרויקטים התחילו והפסיקו באמצע, כמה פרויקטים סיימו ואז לא מצאו להם שימוש, או באופן כללי - כמה כסף בתכלס המדינה מבזבזת באופן שוטף, יש לי תחושה שזה יהיה כמה מיליארדים מאוד יפים. במקום לבזבז, תייעלו את זה לציבור.

כותב הרבה. מאוד. הסימלון של sperial

שחר, איזה יופי של תאוריות. תתחיל בבדיקה של כמות הבגדים בארון המשפחתי שלך שנרכשו ולא נעשה בהם שימוש.

כל גוף מוציא הוצאות מיותרות. מתחיל בקניה מוגזמת בסופמרקט ומזון שנושלך לפח, ומגיע עד פרוייקטים עצומים וסטרטאפים שנסגרים. אפילו גוגל נפלו עם לא מעט פרוייקטים שהושקעו בהם מיליארדים. כיון שאין לי מושג באיזה פרוייקטים דובר בסיפור של מערכת הביטחון, ומה היתה הדינמיקה באישור תקציבם, אני נוטה לא לשפוט אותם בצורה עיוורת. יש פרויקטים שמתייתרים תוך הפיתוח, יש צרכים שמשתנים ומנפחים את הצרכים, יש תחזיות טכנולוגיות שלא מתממשות. גוף שיעיל ב-100% (או קרוב לכך) הוא גוף שמפספס לא מעט בדרך.

האם אני מסכים עם חלוקת העוגה התקציבית? יש לי הרבה מאד השגות עליה. אבל זה מה שעם ישראל בוחר. וקיצוצים חוזרים ונשנים בתקציב חוזרים בסופו של דבר אליך ואלי כשירותים שאיננו מקבלים, או שאנו מקבלים אותם באיכות ירודה.
    נערך לאחרונה על ידי sperial : 11/01/19 ב- 8:09
    ציטוט safari1 כתב: הצג הודעה
    לא יודע
    אבל רגע.... יש לי רעיון....
    ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה.
    ציטוט Benor כתב: הצג הודעה
    מכוניות זה לא מעניין

9. תאריך הצטרפות
    יולי 2002

הודעה פירסומת

עומדים לחדש את ביטוח הרכב?
    לחצו כאן וקבלו הצעות לביטוח online

פורומניאק

מדינה שמאשרת תקציב של עשרות מיליארדים לתנאי שכר לשוטרים, שבכניקים, מוסדניקים וגמלאיהם תחת הכותרת האוקסימורונית "תוספת בשל העדר בטחון תעסוקתי", וסיבתה האמיתית פחד מתגובתן של קבוצות לחץ מחד, גביית מס עושק מבעלי מכוניות פרטיות מאידך ובשל הסיבה ההפוכה בדיוק, לא מקבלת אצלי ציון "עובר" בכל הנוגע להתנהגותה הפיננסית. הצרה כאמור היא שזה אני ולא באמת מענין איזה ציונים אני מחלק לה.

דף 3 מתוך 3 ראשוןראשון 123

נושאים דומים

1. תגובות: 15
    הודעה אחרונה: 17/01/17, 10:46
  2. תגובות: 9
    הודעה אחרונה: 13/05/16, 0:22
  3. תגובות: 19
    הודעה אחרונה: 17/09/13, 18:53
  4. תגובות: 8
    הודעה אחרונה: 03/09/13, 0:37
  5. חשבתם שמוסכים מורשים שוחטים במחיר? אז חשבתם
    By itamarg in forum טכני, אחזקה וטיפולים