Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למי פה קרה ששרטו את הרכב שלו בכוונה? דיון על ונדליזם והייאוש מתחזוקת רכב בישראל .

שימו לב! השרשור הזה בן 1903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

את ההודעה של אתמול מחקו לי כי השפה היתה ממש מעט בוטה. מה שקרה - רכב שאני מנסה לתחזק באופן קבוע חטף וואחד שריטה כנראה מילד/נער/בחור מאד צעיר. סתם ככה בשביל הכיף. לאורך כל הצד של הרכב. למי פה זה קרה? האם אי פעם תפסתם את השורט? מה עשיתם בנושא?

מאד מאד מתסכל אותי, אני חושב לוותר על תחזוקה חיצונית של הרכב לגמרי, זה פשוט לא שווה את זה למי שאין לו חניה פרטית. או שזה שריטות בחניות ופתיחת דלתות וכו' או שזה ונדליזם מרושע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי רכב מאוד שמור חיצונית .

יומיים אחרי הקנייה מישהו ריסס לי צבע אפור על הדלת והמראה(ירד בקלות).

פעמיים שיפשפו את הרכב בטמבון וברחו.

פעם אחת דפקו לי את הדלת וברחו מול העיניים של אבא שלי.

אני לא גר ברחוב ראשי ,מאוד מקפיד להחנות במקומות לא בעיתיים.

אז כנראה שאתה צודק אם אין חניה פרטית / חניה בסלון של הבית אי אפשר לשמור על הרכב חיצונית.

השבוע ראיתי אדם משפשף BMW חדשה יוקרתית ובורח הספקתי לצלם אותו משפשף ומועך את הטמבון בפינה, השארתי לו פתק על הרכב, בעל הרכב לא הפסיק לברך אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר לא יכול לספור כמה פעמים מצאתי את הרכב עם איזו שפשוף או מכה.

בכל מקרה, אלה החיים.

אני משתדל לשמור על הרכב כמה שאני יכול. אבל היו תקופות שחשבתי ללכת לתקן כמה מכות ולשפר את הנראות. ירדתי מזה לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפשופים ומכות "בלי כוונה" כמובן יש גם יש, שלא לדבר על פתיחת דלתות.

דווקא שריטות בכוונה אני כבר כמעט לא רואה על מכוניות, לתומי חשבתי שזה יצא מהאופנה; זה היה נפוץ בעבר, והיום כשעידן "מכונית לכל פועל" הגיע אלינו אני כבר לא רואה כאלה. איפה אתה גר, מר מיקרה, אם אפשר לשאול?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בת ים. פשוט מטריף את הדעת. בשכונה הזו כבר היו כמה מקרים של שריטות כאלו, אבל גם ראיתי שריטות מכוונות בחולון, ראשלצ...כן יש הרבה ילדים מרושעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בת ים. פשוט מטריף את הדעת. בשכונה הזו כבר היו כמה מקרים של שריטות כאלו, אבל גם ראיתי שריטות מכוונות בחולון, ראשלצ...כן יש הרבה ילדים מרושעים.

נקמיצ'י צודק - אני באמת לא מבין מה הטעם לתקן את זה. כמובן שעצמאית וידנית אפשרי, אבל לא לקחת לדיטיילר או פחח בשום אופן. לפחח לוקחים רק במקרה שתובעים את הביטוח גם ככה והנזק גדול, מתאונה או משהו. פשוט חבל על כל שקל כי בארץ הזו זה קורה שוב ושוב ושוב. להשקיע 1000 שח על תיקון ואז אחרי שבוע שוב לקבל שריטה , לא נעים בכלל. אבל זה מייאש לגמרי מכל העסק הזה שנקרא טיפוח רכב. פה בארץ אם אתה לא בעל חניה משלך, וגם אז אפילו אין לך שום ערבונות כי זה יכול לקרות בכל מקום שבו אתה חונה, פשוט הזלזול ברכוש של אחרים הוא זוועתי. יש פה המון ילדים , נערים ואנשים רעים וחסרי תרבות. המון המון.

https://www.b7net.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/938

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם בבת ים, לא קרה לי מקרה כמו שלך, אבל מוצאים כל מיני מתנות תמיד ברכבים לצערי... :-(

לאבא שלי בקניון ממש דפקו את הרכב וכאשר הלך לבקש צילום שם באבטחה, אמרו לו שהמצלמה לא מצלמת איפה שהוא חנה, מאז, הוא מנסה לחנות תמיד קרוב למצלמה.

איפה אתה גר בבת ים?

ועוד משהו, זה יותר חמור, אני גר קרוב לבית ספר של ילדים דתיים, לפני איזה שנתיים, החוליגנים האלה זרקו דרך החלון מספרים! אבא שלי בדיוק היה עם האחיינית שלי וכמעט פגו בהם, ישר הלך לנהל בית ספר ולא זוכר מה נאמר שם, אחרי זה הלך למשטרה להגיש תלונה ולא עשו כלום... זה מאוד עצוב, כמו שלא קר כלום, זה היה יכול לפגוע באחיינית שלי :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אין פתרון לתרבות שלא מתחשבת ברכוש של האחר. אבל אפשר למזער נזקים.

אני למשל חונה בזמן שאני עורך קניות בחניה הכי מרוחקת שיש בנמצא. (לתדהמת היושבים ברכב)

כנ"ל בכל מקום תמיד מחפש פינות ולא במרכז, מה שרוב האנשים מחפשים. זה מונע לחלוטין פגיעות? בוודאי שלא

אבל מניסיון ארוך שנים זה מצמצם נזקים.

יש מצבים שממש לא יעזור לך כלום כי זה תלוי באזור המחיה שלך. תעשה סיבוב בתל אביב ברחובות הצרים

ותראה רכבים דבוקים אחד לשני. כל פעם שאני מגיע לשם - אני מקבל חרדת דיטיילינג קשה.

יש הרבה סוגי נזקים שלפעמים נעשים שלא בכוונת זדון. למשל בני נוער "שנחים" על הרכב בזמן דיבור צפוף...

וזזים כל הזמן וגורמים לשריטות עדינות על ידי הנעצים בג'ינס. לפני כמה שנים חזרתי לפנות ערב מהעבודה ואני רואה את שכנתי הצעירה כולה היסטרית משריטות כאלו על רכב חדש שקנתה לפני שבוע. הסתכלתי ,אמרתי שזה לא חמור, היא עיקמה פנים בפליאה. בלילה ירדתי בשקט עם פוליש ביד והסרתי את כל השריטות לחלוטין. למחר היא רואה אותי ומסתכלת עלי בחיוך רחב - אתה עשית את זה, נכון. (חייכתי והלכתי לשלום)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן...אבל במקרה שלי זו בהחלט שריטה ענקית של ונדליזם טהור...בכל מקרה...צודק בדבריך. באמת כואב הלב אבל אין מה לעשות. יש פה הרבה אנשיםקקה, המון. בעייתי מאד התרבות פה בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תגיד תודה שזה רק שריטה, ולא שברו מראה או חלון.

הייתי בחתונה באולם בדרום ת"א, גנבו לי 2 טאסות מהאוטו. זה לא טאסות פלסטיק של אוטודיפו אלא מכסה ניקל מקורי. לא ידעתי שעדיין עושים דברים כאלה.

בקבוצת רכבי אספנות בפרצוף ספר, שפכו למישהו פאקינג לכה לעץ על כל הרכב, שהיה במצב חדש. במקרה כזה אין מנוס מלעשות צבע כללי.

לי היה ממש מבאס לראות את זה בסרטון, אני לא יכול לדמיין מה עובר על בעל הרכב.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אם זה סתם טאסות..זה נזק שבקלות אפשר לתקן...טאסות , לא כמו שציינת אמנם, אבל טאסות עולות די זול היום. מראה ושמשה,...יש ביטוח שמשות ומראות...אבל שריטות זה הדבר הכי מעצבן שיש לדעתי. התיקון לעולם לא ישאיר את הצבע כמו שהיה, ותיקון עם שיוף בנייר מים זה ממש עבודה רצינית....בכל מקרה , כל הנזקים לרכב מעצבנים, מסכים.

אפילו מכסים לונטילים שגנבו לי...ארבע כאלה...שקניתי באיביי באיזה 4 שח לכולם...פשוט בזיון, המדינה הזו יש בה הרבה הרבה אנשים רעים, מאד מאד רעים. ויחס של 0 כבוד לרכוש של אדם אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הטאסות האלה עלו לא מעט כסף מאיביי, בארץ אין למצוא. זה לא משנה, גם אם זה עולה שקל וחצי אף אחד לא צריך לגעת.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משנה כמה זה עולה?

למה אנשים תמיד מקשרים את מחיר הרכב/החלקים לכל מיני דברים?

כמו שבקבוצת פייסבוק מסוימת מצדיקים אנשים עם רכבים יקרים שחונים עקום רק כי יש להם רכב יקר. למי אכפת כמה הרכב שלכם עלה? ולמה אתם חושבים שהוא שווה יותר מהרכב שלי או מרכב שעולה עשירית משלי לאותו אדם שרכש אותו?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...