Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסום דוקרנים פוגע בתחתית הרכב - האם זה עלול לגרום לנזק?

Trilandian
שימו לב! השרשור הזה בן 1927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני התחלתי החודש לחנות בחניון שבו יש ביציאה מחסום דוקרנים. האספלט לפני ואחרי המחסום נשחק, מה שגרם למחסום להיות יותר גבוה ביחס לכביש. כתוצאה מזאת, אחרי שהצמיגים הקדמיים מורידים את המחסום, עוברים אותו, ומשחררים אותו, בזינוק חזרה למעלה הוא פוגע בתחתית הרכב.

האם זה עלול לגרום לנזק לרכב?

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זמן שאתה נוסע עם כיוון הדוקרנים אין שום בעיה, אולי זה ישפשף טיפה את המיגון אבל ברגע שהרכב נוגע בדוקרנים הוא מוריד אותם למטה,בדיוק כמו שהגלגלים עושים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זמן שאתה נוסע עם כיוון הדוקרנים אין שום בעיה, אולי זה ישפשף טיפה את המיגון אבל ברגע שהרכב נוגע בדוקרנים הוא מוריד אותם למטה,בדיוק כמו שהגלגלים עושים.

אבל ברגע שהוא עבר את הדוקרנים עם הגלגלים הקדמיים הם קופצים למעלה ונותנים מכה קטנטנה.

היות וזה לא חד פעמי אלא חוזר שוב ושוב, עם אותה מכה, בדיוק באותה נקודה, כל יום... לא יודע אם נכון לצאת בהצהרה ש"אין שום בעיה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשונה מאלה שכתבו שאין בעיה במגע-שיפשוף בין רצועת הדוקנים לתחתית הרכב, לדעתי יש בהחלט בעיתיות. מבחינתי קיימות שתי אופציות, הראשונה לפנות לבעלי החנייה בבקשה לבדוק את התופעה ולתקן. אופציה שניה ואולי הראשונה בעדיפותה היא לא להכנס לחניון כל עוד הבעיה לא טופלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פניתי היום בכל מקרה להנהלת החניון בבקשה לבדוק ולתקן את העניין.

לגבי האפשרות של לחנות במקום אחר, אין לי לצערי יותר מידי אלטרנטיבות. עברתי לעבוד בת"א, ומצב החנייה באזור... טוב, אתם יודעים.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתחתית הרכב שלך יש משטח פלסטיק שאמור להגן בדיוק מדברים כאלה. הרכב שלי "חוטף" מדוקרנים כמעט בכל חניון שהם קיימים בו, ובחלקם אני גם מגרד את הדוקרנים עוד כמה סנטימטרים אחרי זה. נכון לרגע זה הרכב נע על כבישי ישראל טיפה פחות מ-8 שנים, ולא נצפה שום נזק.

ומילא אתה ואני, עם רכבים סטנדרטיים - מה יגידו אנשים עם מכוניות נמוכות באמת? יתבעו את החניון או החברה שמייצרת את הדוקרנים? לא נראה לי שהחברה המייצרת לא מודעת לקיומה של האופציה שהדוקרנים יפגעו בתחתית של הרכב, אז אני מאמין שהם מייצרים את המחסום עם קפיצים מספיק חלשים שלא יידחפו את הדוקרנים בכח, קפיצים חלשים הם גם זולים יותר, אז זה ווין ווין.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי ונוהג שנים רבות ברכבים שונים בינהם בעלי מרווח גחון קטן כמו I30 , ומעולם לא חוויתי שיפשוף גחון עם פס דוקרנים. עדיין, למעט ברכבי שטח, אמצעי הגנה על הגחון מיועדים להגן מפני נתזי אבנים וכדומה, בוודאי לא ליום-יום מפני שפשופים של פסי דוקרנים. אולי מדובר כאן במעבר מהיר מידי על פס הדוקרנים, מה שגורם ל"שקיעת" החלק הקדמי של הרכב ופגיעה בפס. לקבל את המצב שהגחון משתפשף בפסי דוקרנים כמובן מעליו , פשוט לא הגיוני בלשון עדינה.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר, מדברים איתך פה על מכוניות שגורמות ל-i30 להיראות כמו מינימום סופה מוגבהת. זה שאתה לא חווית זה אחלה, אני גם לא חוויתי את זה לפני הרכב הנוכחי.

אמצעי ההגנה הזה הוא חתיכת פלסטיק בעובי של כמה מ"מ שמגן יופי משפשוף של דוקרנים - כפי שמעיד הניסיון שלי.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבת באיזה רכב אתה חווה שיפשופים במעברים על פס דוקרנים ומה מרווח הגחון המוצהר שלו. לפי הזכרון מרווח גחון ב I30 הוא 15 סמ, שמיצג כנראה את המרווח הקטן ביותר הקיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, סליחה. לא חשבתי על זה :oops:

פונטו איבו 135, המכונית שבסמלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תעבור ממש ממש לאט, בזחילה, לא תרגיש את ה"מכה" שזה קופץ חזרה. מניסיון עם רכב מונמך. ד"א, ברכב שלי לא היה שום מגן מתחת ואף פעם לא קרה לי נזק מדוקרנים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...