Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד ניתן לשפר את ההבנה שלי בכל הקשור לרכבים?

nahag_savir
שימו לב! השרשור הזה בן 1902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

קראתי את חוקי הפורום ואני מקווה שהכותרת והשאלה בסדר. אם משהו לא בסדר הודיעו לי ואתקן בהקדם ככל הניתן

אסביר קצת יותר את השאלה שלי:

אני לא חדש בעולם הרכב - במשפחה שלי אבא שלי עבד בחברת הונדה, ודוד שלי עבד בחברה מתחרה. אני כמעט מרבית חיי מוקף באנשים שמבינים טוב ברכב - מאיזה רכב לקנות דרך כמה קילומטראז' מומלץ, כמות ידיים שמומלץ לא לקנות ועד לעניינים שברומו של עולם, לפחות בנקודת המבט שלי, כמו קרבורטור\מנוע\מאוורר ועוד כל כך הרבה דברים שכשאומרים אותם לי - זה בדיוק כמו שאדבר עם אותם אנשים על תכנות בסביבת APACHE (שזה למען האמת הדבר היחיד שאני טוב בו). אני קצת מקנא בכל האנשים שמבינים ברכבים, ומרגיש גם די נחות - כי אני מאוד מפחד ש"ידפקו" אותי מצד אחד כי לי אין רבע מהידע שיש לסביבה שלי, ומצד שני אני יודע שמתישהו אצטרך להתמודד עם כל הדברים הללו לבדי ואין לי מושג בכלום.

אולי השאלה הזו מוזרה (אם היא כבר נשאלה בעבר - אני מצטער, פשוט לא ידעתי איך מחפשים שאלה כזאת ואשמח להיות מופנה לתשובות שניתנו בה) אבל באמת מעניין אותי לדעת: איך אנשים (ואני מניח שרובכם נכללים בהם גם כן) מתמקצעים בתחום הזה או לפחות יודעים מעל למינימום הנדרש לדעת (וכשאני אומר מינימום נדרש לדעת - זה שהחום לא יעלה, איך לתדלק ודברים מאוד פשוטים שאני וכל נהג ממוצע עושים). אם זה רלבנטי הידע שלי בכל הקשור לרכב מאוד דל - אני לא ממש יודע לנפח צמיגים, מעולם לא החלפתי וישרים - כל מה שאני יודע זה לתדלק ולנהוג (וגם זה... ובכן, על אוטומט...). זה מרגיש לי אפילו יותר פאדיחה שאני בן 22 והידע שלי מאוד דל בתחום לעומת הרבה בני 18 שכבר יודעים יותר טוב ממני.

אודה לכם אם תעזרו לי, גם אם בצעדים קטנים ממש, להבין איך להשתפר ולשפר את עצמי. כמו כן אני הולך להיות קורא קבוע כאן באתר כי נרשמתי מתוך כוונה ללמוד על זה יותר, ואני מאמין שכאן אלמד דברים חדשים שעדיין לא ידעתי.

תודה רבה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתחיל מלקרוא ספר רכב, שם רשום איך לבדוק נוזלים, באיזה לחץ לנפח צמיגים.

בנוסף יש את כנופית הטיפולים השוטפים שאפשר להיעזר.

אלו חברה שעוזרים עם תקלות/טיפולים, חפש עליהם בגוגל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהבחינה של קניית רכב אין לך מה לחשוש, בדיוק לשם זה "נולדו" מכוני הבדיקה, שכמובן גם אותם צריך לקחת בערבון מוגבל אך הם יודעים לתת לקונה מושג.

בנוסף לעיל, חשוב לדעת לקרוא תוצאות בדיקה, כך לדוגמא מכונים אוהבים לרשום בבדיקה של רכב ידני שהפרדת הקלאץ' לקויה, גם אם היא לא, רק בשביל לשלול מעצמם אחריות לחלק. הם גם אוהבים לרשום "רעש מרצועת התזמון, תצרוכת שמן בנסיעה, נקישות" וכד'. כל אלה לא אחר אלא כסת"ח.

אני מאמין שעל מנת להבין ברכבים צריך פשוט להבין איך הרכב בנוי. זה לא מסובך. כדי לדעת לתכנן רכב צריך להיות מהנדס, כדי לדעת איך רכב עובד צריך לעשות גוגל וזה הכל. יש המון סרטוני הסבר המוסברים בהגיון בריא, קח לדוגמא - איך גיר ידני / אוטומטי עובד, איך מנוע בנזין / דיזל עובד וכו...

ואל תרגיש לבד - לדעתי 70% מהישראלים אין להם טיפת מושג והבנה בעולם הרכב.

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך קרובי משפחה שמבינים תמיד אפשר לשאול אותם ולבקש להצטרף לכמה שעות בעבודה שיראו ויסבירו לך דברים.

אם אתה אחרי צבא ומחפש לעשות מועדפת,המון מוסכים ישמחו לקבל מכונאי צעיר-המשכורות לא רעות ותלמד קצת את המקצוע.

אני מתעניין ברכבים מגיל צעיר מאוד בצבא שירתתי מכונאי דרג ד(פירוק והרכבה של מנועים+תקלות מסובכות) מה שנתן לי קצת יידע על איך דברים עובדים בפועל ולמדתי לעבוד עם הידיים.

עכשו אני שנה שנייה בהנדסת מכונות-יש המון קורסים שקשורים לרכבים-דינמיקה,מערכות הנעה וכו' ופרויקטים בתחום.

ככל שאני לומד יותר,אני מגלה כמה אני לא יודע כלום :)

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתחיל מלקרוא ספר רכב, שם רשום איך לבדוק נוזלים, באיזה לחץ לנפח צמיגים.

בנוסף יש את כנופית הטיפולים השוטפים שאפשר להיעזר.

אלו חברה שעוזרים עם תקלות/טיפולים, חפש עליהם בגוגל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ספר רכב יצא לי לקרוא (לא בעיון אלא ברפרוף) ולמען האמת זה קצת שיעמם אותי... לבדוק שמנים וכל זה (שזה לדעתי הדבר היחיד שלמדתי נכון חוץ מלתדלק) למדתי מאבא שלי, וגם את זה אני בקושי עושה אלא הוא. אבל בהחלט אנסה להקדיש יותר זמן לקרוא באמת את הספר ולא סתם רק לדפדף ולראות את התמונות.

לגבי הכנופיה - כנופיה נשמע קצת מפחיד :( אבל אחפש אותם

מהבחינה של קניית רכב אין לך מה לחשוש, בדיוק לשם זה "נולדו" מכוני הבדיקה, שכמובן גם אותם צריך לקחת בערבון מוגבל אך הם יודעים לתת לקונה מושג.

בנוסף לעיל, חשוב לדעת לקרוא תוצאות בדיקה, כך לדוגמא מכונים אוהבים לרשום בבדיקה של רכב ידני שהפרדת הקלאץ' לקויה, גם אם היא לא, רק בשביל לשלול מעצמם אחריות לחלק. הם גם אוהבים לרשום "רעש מרצועת התזמון, תצרוכת שמן בנסיעה, נקישות" וכד'. כל אלה לא אחר אלא כסת"ח.

אני מאמין שעל מנת להבין ברכבים צריך פשוט להבין איך הרכב בנוי. זה לא מסובך. כדי לדעת לתכנן רכב צריך להיות מהנדס, כדי לדעת איך רכב עובד צריך לעשות גוגל וזה הכל. יש המון סרטוני הסבר המוסברים בהגיון בריא, קח לדוגמא - איך גיר ידני / אוטומטי עובד, איך מנוע בנזין / דיזל עובד וכו...

ואל תרגיש לבד - לדעתי 70% מהישראלים אין להם טיפת מושג והבנה בעולם הרכב.

כשאתה אומר מכוני בדיקה אתה מתכוון לקומפיוטסט? כי אם כן לא הייתי שם בחיים, רק הבנתי שעושים שם פעם בשנה טסט לרכב וזהו. אני לא יודע כל כך על מי לסמוך ועל מי לא לסמוך כי ראיתי בטלוויזיה שהרבה מהמוסכניקים ומהמכונים למיניהם יכולים לרמות אותך לפעמים ולהחליף לך 1001 דברים ולקחת ממך מחיר יקר שלא צריך על בעיה פשוטה שעולה זול.

יש משהו במה שאתה אומר לגבי זה שהרבה ישראלים לא מבינים בעולם הרכב אבל לא יודע, אני פשוט רוצה לדעת גם כדי לא לצאת טיפש בשיחות שקשורות לזה וגם כדי לא להרגיש שמרמים אותי (בדיוק כמו בנושאים שאני כן מבין לגביהם - לצורך העניין, פיתוח web) וכך גם להשתמש בידע שלי כדי לעזור לאנשים שחשובים לי כמו למשל בת הזוג שלי, חברים וכו' שיוכלו להיעזר בי ולסמוך עליי במידת מה

אם יש לך קרובי משפחה שמבינים תמיד אפשר לשאול אותם ולבקש להצטרף לכמה שעות בעבודה שיראו ויסבירו לך דברים.

אם אתה אחרי צבא ומחפש לעשות מועדפת,המון מוסכים ישמחו לקבל מכונאי צעיר-המשכורות לא רעות ותלמד קצת את המקצוע.

אני מתעניין ברכבים מגיל צעיר מאוד בצבא שירתתי מכונאי דרג ד(פירוק והרכבה של מנועים+תקלות מסובכות) מה שנתן לי קצת יידע על איך דברים עובדים בפועל ולמדתי לעבוד עם הידיים.

עכשו אני שנה שנייה בהנדסת מכונות-יש המון קורסים שקשורים לרכבים-דינמיקה,מערכות הנעה וכו' ופרויקטים בתחום.

ככל שאני לומד יותר,אני מגלה כמה אני לא יודע כלום :)

אני פחות טיפוס של עבודות עם רכב... אני אוהב רכב אבל עד שזה מגיע לחלק של "ללכלך ידיים" ולעבוד קשה חח

למה אתה מרגיש שאתה לא יודע כלום? מה שבטוח נשמע שאתה יודע יותר מהאדם הממוצע

תודה לכולכם על התגובות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר על כנופיה בהקשר פלילי, אלו חברה שעוזרים לא מעט לחברי הפורום, תריץ עליהם פה חיפוש, דווקא נשמעים נחמדים מאוד.

Sent from my iPad using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאני מומחה בתחום אבל מקריאה מרובה בפורום הזה ועוד אתרי תוכן מאוד עזר לי לקבל מושג בדברים ונושאים שהייתי זקוק למידע בהם. זאת התחלה מעולה לדעתי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פער גדול בין ידע תיאורטי להבנה על איך דברים עובדים ולדעתי בלי להתנסות קשה מאוד לצבור ידע שיישמר.

בשביל לקנות רכב יש פורום ייעוץ עם המון אנשים שבבעלותם רכבים שונים שיכולים לחוות דעה על הרכב.

לשנן פרוספקטים או לקרוא "מבחני דרכים" באתרי רכב שהם לא יותר מדעה אישית ולפעמים ממומנת זה בזבוז זמן.

נ.ב

אין חומר בעברית בנושא, ואם יש הוא ברמה לא גבוהה.

אנגלית ולפעמים רוסית הרבה יותר פרקטיות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתחיל בלקרוא את כתבות הרכב הכי סטנדרטיות בתקשורת הישראלית.

בכל פעם שנתקל במונח שלא מבין (מומנט, יחסי העברה, מנוע טורי, מרחק סרנים...) מחפש בויקיפדיה ויוטיוב.

אנגלית תעזור אבל לא חובה בשביל להתחיל.

תגלה שאם אתה סקרן וסבלני אז כמות הידע אדירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...