Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - יגואר I-Pace

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יצרני רכב רוצים להרוויח כסף ממכירת מכוניות.

טסלה מפסידים כסף מאז שהחברה נפתחה.

טסלה מתקיימים מכניסת משקיעים חדשים והטבות מהממשלות.

יצרני הרכב כנראה עשו את החישוב שלהם שעכשיו אפשר למכור מכוניות חשמליות ברווח.

אז מה נסגר מה עדיף i-pace, יונדאי איוניק חשמלית או רנו זואי?

אדוני אני רוצה לראות אותך מרים חברה לייצור מכוניות חשמליות מאפס בעידן שהדלק עדיין זול, אין תשתיות תומכות ויש חברות ענק עם כמויות מזומנים פסיכיות בשוק.

בטח תעשה את זה בלי לגייס כסף ממשקעים ובלי תמריצים מהממשלה...

טסלה כנראה יסיימו רבעון שני ברצף ברווח. הם הורידו את מחירי המכוניות בגלל שהטבות המס נחתכו והם כנראה עדיין מרוויחים על כל רכב.

לא צריך להלל, אבל צריך לתת כבוד ולדייק בעובדות.

לגבי היגואר - רק מחזקת את העתיד שטסלה התוותה. ייצור מכונית חשמלית מאפס מראה את היתרונות העצומים של הרכב החשמלי. כמו ״צביקה-פיק״ מול אייפון.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הנסיעה בIPACE צריך לחלק לשני חלקים, החלק החשמלי ה"חדש" הכולל את התאוצה והבלימה הרגנרטיבית, וכמובן כל מה שנלווה בזה בדמות החוסר ברעש והעובדה שאין מנוע בחרטום.

נתחיל מהחלק החשמלי שלשמו התכנסנו.

לוחצים על הסטארט אנד סטופ , אין תגובה, לוחצים על דרייב ומתחילים לנסוע. באותו אופן, כשעוצרים, ומחליטים לשים פרנקינג, הרכב נכבה באופן מיידי, עוד משהו שצריך להתרגל אליו, כנראה מחסכון בחשמל.

מבחינת התאוצה, בהחלט לא חוויה שתמצאו לרוב במכוניות בנזין שעולות דומה, אבל גם זה בסופו של דבר כנראה שתתרגלו, כמו שתתרגלו לשקט או לרעש החלש מאוד של המערכת החשמלית.

הבלימה הרגנרטיבית היא בהחלט משהו אחר, בנסיעה מנהלתית מספיק להרפות את הרגל מדוושת הגז והרכב מאט בצורה מיידית , ובדוושת הבלם נגעתי בעיקר בעצירות סטטיות עקב כך שהוא לא עוצר לחלוטין אלא מגיע למהירות זחילה.

בשאר התחומים היגואר מרגיש רכב מהשורה, מושבים מאוד נוחים ותומכים למעט התמיכה למותניים שתפריע לאנשים רחבים, שיכוך מהמורות מוצלח יחסית, מרווח פנימי טוב לנוסעים מאחור ואיכות חומרים גבוהה, ומרגישים את השיפור ביחס ליגואר XF לדוגמא שמרגישה זולה ומיושנת מבפנים וגרמה לי לתהות מתי יגואר פושטים רגל אם זו הרמה של המוצרים שלהם.

הפאקים העיקריים בו זה המיקום המוזר של המטף, המולטימדיה המבולגנת והניסיון לשלב את מתלי האוויר עם כיול ספורטיבי גורם לIPACE לאופי מעט קופצני.

ביחס לרכב בנזין, לטעמי נהיגה ברכב חשמלי היא חוויה מנותקת יותר עבור הנהג, אם בגלל החוסר ברעש או עקב הפעולה הפחות מורכבת והלינארית יותר של מנוע חשמלי לעומת אלו של מנוע בערה פנימית ותיבת הילוכים פלנטרית/רובוטית/ידנית) , וכנראה זה חלק ממחיר הקדמה. מצד שני זה הרכב החשמלי הראשון שנהגתי בו , לכן אולי בעתיד דעתי תשתנה, אחרי נהיגה במכונית חשמלית ששמה דגש על הצד הדינאמי, ובתקווה שגם עם סוללה קלה יותר כשתהיה.

לטסלה מודל X אני יכול להשוות רק סטטית, הטסלה מרווחת יותר ומציעה עוד מושבים וכמובן את הטאבלט העצום במרכז הקונסולה המרכזית, ולעומתה היגואר איכותית יותר ויוקרתית יותר באופן מורגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגואר חשמלית ואפשרות לקחת אותה לסיבוב? בטח שבא לי.

היגואר הזו מרשימה. הרבה יותר מאשר בתמונות. עם אורך של קרוב ל-4.7 מטר (כמעט F-PACE), לא מדובר במכונית קטנה, ואם גם לוקחים בחשבון בסיס גלגלים שגדול ביותר מ-10 ס"מ מאשר ב-F-PACE, אז בכלל. קשה להתעלם מהנוכחות שלה, ואכן כל מי שהסתובב בחניה בעשר הדקות בהן היא עמדה שם, הסתכל עליה ומלמל לעצמו משהו לגבי הזהות של הרכב. החלק העליון של הגריל מסתיר כונס שממשיך אל מכסה כבל הטעינה (השם שלי למכסה (האין) מנוע) - פרט עיצובי מדליק וייחודי שכנראה קשור איכשהו לשיפור האווירודינמיות. אי אפשר גם שלא לשים לב לגלגלים המפלצתיים של ה-I-PACE בגודל 20" אינץ' עם צמיגים בשרניים למדי ביחד לגודל הגלגלים. דלת תא המטען החשמלית חושפת תא מטען גדול למדי, אך פתח ההטענה גבוה יחסית.

תא הנוסעים הבהיר אלגנטי מאוד והעיצוב הרמוני ונעים לעין. אהבתי שאין הרבה כפתורים והכל בעצם הוחלף במסכים עם מתגים מועטים, שגם יודעים למלא מספר תפקידים. איכות החומרים וההרכבה מצויינים, ויש גם שפע תאי אחסון מפוזרים. חבל מאוד שבחרו למקם את המטף דווקא מתחת למושב הנוסע במיקום כה בולט. למה לעזאזל המטף הזה הוא הדבר ראשון שצריך לבלוט לעין כשאתה פותח את הדלת ברכב של חצי מליון ש"ח?!

המושב האחורי נוח עם מספיק מקום לרגליים, אבל המבנה שלו לא יהיה נוח במיוחד עבור הנוסע באמצע. צידי המושב האחורי מסתיימים די רחוק מהדלתות, וקיים רווח מכובד ומיותר. אם היו מרווחים קצת את המושב, גם הנוסע שבמרכז היה זוכה למושב רחב מספיק. יציאות המיזוג לאחור ממוקמות בקורת ה-B למטה במקום בסוף הקונסולה המרכזית, שזה נחמד, אבל בקונסולה המרכזית, היכן שלרוב כן יש יציאות מיזוג לאחור, ישנם רק כפתורי חימום המושב האחורי, וזו בולטת לאחור מעבר לרצוי. כאילו מישהו כן תכנן שיציאות המיזוג יהיו שם, אבל שינה את דעתו ברגע האחרון. גם תעלת ההינע מאחור מיותרת, אם כי היא די נמוכה. הגג הפנורמי הגדול ירשים בעיקר את אלה שיושבים מאחור. ישנם גם קצת רעשי רוח מאזור דלת תא המטען שנשמעים בעיקר למי שיושב במושב האחורי. תנוחת הישיבה מאחורי ההגה גבוהה בדיוק במידה, והמושבים הקדמיים תומכים מאוד. הראות לפנים מצויינת ופחות טובה לאחור.

400 כ"ס ו-70 קג"מ מומנט הם נתונים יפים, אבל איך שהם באים לידי ביטוי - זה היופי האמיתי. התחושה חזקה מאוד בהאצה, אבל השקט שמתלווה לכל הדרמה הזו מבלבל. אין רעש מנוע שמסתובב בסל"ד גבוה שיכול להעיד על זה שאתה טס במהירות לא חוקית. צריך להתרגל וללמוד לקרוא את הבהמה הזו. עקיפה? בסגנון דייויד קופרפילד - היגואר הזו מעלימה במהירות את הרכב שלצידה. עם משקל של למעלה מ-2.2 טון לא מדובר במכונית קלילה (או קטנה), וזה מורגש. אבל בפניות היא מרגישה קלילה יותר. קטנה יותר. דבוקה לכביש וחסרת דרמה לחלוטין, מגיבה מצויין להפניות הגה, ולא מתנדנדת. מתלי האוויר עושים עבודה מצויינת בריסון - יש הרגשה כשעוברים על פיסת כביש מחורבנת, אבל זה לא עובר פנימה בצורה מעיקה.

הבלימה הרגנרטיבית היא גם משהו שכדאי להזכיר. את עוצמת הבלימה הרגנרטיבית ניתן להגדיר דרך המולטימדיה, וזו עובדת מצויין, וגם עוזרת לשמור קצת על הרפידות. לדעתי בהתנהלות בינעירונית רצוי לכוון אותה לעצמה נמוכה כדי לא לייצר בלימות מורגשות מדי, אבל לא חובה. על דוושת הבלם יצא לי ללחוץ רק במטר האחרון לפני הרמזור האדום.

איפה עכשיו אני משיג חצי מיליון ש"ח?

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדוני אני רוצה לראות אותך מרים חברה לייצור מכוניות חשמליות מאפס בעידן שהדלק עדיין זול, אין תשתיות תומכות ויש חברות ענק עם כמויות מזומנים פסיכיות בשוק.

בטח תעשה את זה בלי לגייס כסף ממשקעים ובלי תמריצים מהממשלה...

טסלה כנראה יסיימו רבעון שני ברצף ברווח. הם הורידו את מחירי המכוניות בגלל שהטבות המס נחתכו והם כנראה עדיין מרוויחים על כל רכב.

לא צריך להלל, אבל צריך לתת כבוד ולדייק בעובדות.

.

בוב לוץ, אחד האנשים החשובים ביותר בתעשיית ברכב מאז שהיא קמה.

בוא נראה מה יש לו להגיד:

https://www.cnbc.com/2018/09/18/tesla-is-headed-for-the-graveyard-predicts-former-gm-exec-bob-lutz.html

מכוניות של טסלה עדיין נמכרות באיכות מזעזעת.

טסלה מוכרים רעיון, הביצוע שלהם פשוט גרוע

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי איך היא לעומת האודי e-tron שלהבנתי כבר נמכרת בארץ.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוב לוץ, אחד האנשים החשובים ביותר בתעשיית ברכב מאז שהיא קמה.

בוא נראה מה יש לו להגיד:

https://www.cnbc.com/2018/09/18/tesla-is-headed-for-the-graveyard-predicts-former-gm-exec-bob-lutz.html

מכוניות של טסלה עדיין נמכרות באיכות מזעזעת.

טסלה מוכרים רעיון, הביצוע שלהם פשוט גרוע

מצבה של GM נפלא מה אני אגיד לך... כדאי להקשיב לבכיר שלה לשעבר.

"They will never make money on the Model 3 because the cost is way too high. He's got 9,000 people in that assembly plant producing less than 150,000 cars a year. The whole thing just doesn't compute. It's an automobile company that is headed for the graveyard," he said on "Closing Bell."

חודש לאחר מכן טסלה מפרסמים את הדוחות הרבעוניים והם ברווח לראשונה...

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי איך היא לעומת האודי e-tron שלהבנתי כבר נמכרת בארץ.

אמור להגיע ברבעון הנוכחי, אבל נכון לעכשיו עוד לא עולים על הכביש. באירופה כרגע דחו את המשלוחים לאזור פברואר, לא ממש ברור למה.

לפחות סטטית היא מרגישה כמו כל קרוסאובר אחר של אאודי ( בהזנחת המצלמות במקום המראות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק היום הייתי בסוכנות יגור בהרצליה וראיתי לקוח שמדבר על זה שאאודי הכי מפוצצת עולה 420 לפני דיבורים בזמן שיגואר מבקשים 505 על גרסה פחות מאובזרת. נכון הסוללה יותר גדולה אבל עדיין. לא נראה לי שנראה הרבה ממנה אלא אם כן יש הנחות מפליגות ליד שולחן נציג המכירות.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...