Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקדים משפטי חשוב! איביזה חדשה שהוחלף לה מנוע

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 1927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

https://m.ynet.co.il/Articles/5433114

אני בשוק שהמקרה הזה בכלל הגיע לבית משפט!

חשבתי לתומי שרכב עם תקלה כה חמורה כשרק יצא מהניילונים, מחייב החלפה , או לפחות פיצוי של עשרות אחוזים על ירידת ערך.

למרבה המזל גם השופטת חשבה כך, ופסקה לטובת התובעת.

אבל אני ממש לא מבין את היבואן, איזו תדמית הוא חושב שהוא מייצר לעצמו עם פרסומים כאלה??

גם בלי קשר לכסף, זאת הרגשה נוראית אחרי שהבן אדם משלם ממיטב כספו על רכב חדש לגמרי, פתאום מוצא את עצמו נוהג עם מנוע ב"הרכבה מקומית".

לא מספיק זה, גם גוררים אותו לבית משפט..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שיטת מצליח, שלא הצליחה הפעם וכנראה גם לא הצליחה בגדול.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו פעם ראשונה ששמעתי שזה קורה יום או יומיים לאחר קבלת הרכב ובגלל זה החליטה השופטת מה שהחליטה.

לא יודע אם זה תקדים משפטי חשוב כמו שצועקת הכותרת. הסיכוי שמנוע (ושלל רכיבים שקשורים אליו) התפגרו יום או יומיים לאחר קבלת הרכב, כל רכב, הוא כל כך נמוך שהתקדים הזה יגע למעט מאוד מקרים.

אני בספק אם שופט/שופטת יפסוק פסיקה דומה לאחר שנה של שימוש ברכב נניח.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי העותרת ביקשה להחזיר את הרכב ולקבל את כספה בחזרה וזה מה שקרה בסוף.

זה גם מה שהיא דרשה בשבוע הראשון.

אם הסיבה היתה שיומיים אחרי קנייה היה כשל , מה היה אומר שופט אחר על שבוע אחרי ? חודש אחרי ? שנה וחודש ? איפה עובר הגבול ?

משהו פה חסר בכל הסיפור הזה...

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצליח לא הצליח. 4 שנים נגרר העניין הזה, הצילו.

מה שכן, גם הגברת ניסתה "מצליח" עם ניסיון להדביק עלות קנסות מכיוון שהגברת החליטה שמגיע לה לחנות בחניית נכים... אני מניח שאחת למאה תביעות יש איזה שופט/ת שאוכל/ת את זה, אז כולם מנסים (?)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמאי של הגברת הגזים מאוד.

30% ירידת ערך בהחלפת מנוע מקורי בקופסה? איפה נשמע דבר כזה?

בתאונות שלדה מקבלים פחות...

ומה זו השטות הזו שהוא כתב "ברגים שמחברים את המנוע לגוף שונים"

איזה שטויות. לפי הרציונל הזה כל החלפת תושבת מנוע גוררת ירידת ערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשרוכש פוטנציאלי מסתכל על הסטוריית הטיפולים הוא אפילו לא שם לב לשורה שאומרת שהוחלפה תושבת מנוע.

אם יגיע לשורה שאומרת שהוחלף מנוע זה כבר סיפור אחר. יש לא מעט קונים שירתעו מזה ויעזבו את הרכב. שאר הקונים ינסו לשחק על זה ולהוריד במחיר.

אז אולי לא 30% אבל זה בטח לא משהו שולי, וכן אני גם חושב שמנוע שהורכב בארץ במוסך בחיים לא יורכב באותה איכות כמו פס הייצור. ברגים ומומנטים זה עניין חשוב שלא כדי לזלזל בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאתה קונה רכב חדש והמנוע מתקלקל פחות מחודש, אתה לא היית לוקח אותו עם מנוע חדש בהרכבה בארץ.

וגם אם כן, נראה אותך מתמודד עם מכירה לאחר מכן לאחר שתוריד לפחות עוד 20% מערך הרכב בגלל המנוע החדש שהוחלף.

עם כל הכבוד (ולא יודע אם יש כבוד כלפי היבואן הזה), אני לא אמור "לאכול אותה" במכירת הרכב בגלל פגם ייצור, להפסיד אחוזי מכירה מערך הרכב, ובכללי להגיע למצב שבה רוכשים פוטנציאלים מבטלים רכישה בגלל הפגם הזה, אני בתור רוכש לא אמור לחטוף את הנזק הזה ולהפסיד רוכש / טרייד אין במחיר נורמלי, הסעיף הזה של "החלפת מנוע" גם אם באחריות וגם אם לא, מרתיעה הרבה אנשים וגם אותי.

מה שהיבואן הזה עושה זה שיטת מצליח, לא באמת איכפת לו מהלקוח אחרי שיצאת משערי החברה וחתמת על חוזה ותשלום.

בחו"ל יש חוק "לימון" במקרים כאלו, פה לא.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמאי מגזים בצדק, אני אישית שם איקס על רכב עם מנוע מוחלף.

אז כשהגברת תרצה למכור עוד 3-4 שנים נראה לכם שאני אסתכל לכיוון הרכב שלה?

ויש אלפים כמוני.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה רושם 20% ירידת ערך היית מסכים? לסבתא שלי היה משפט - הוא לא מת הרגו אותו הערבים.

לא זה מה שהביא את השופטת להחליט לכאן או לכאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין שדוקא ההגזמה הזו תפסה את תשומת ליבך ולא ההגזמה שמופרעת של צ'מפיון להציע לה "

מחיר מופחת עבור הרכב שברשותה. הסיבה לדברי היבואנית: למרות שמדובר ברכב חדש לחלוטין, הוא עבר החלפת מנוע." - ממש כמו הבדיחה על ההוא שרצח את הוריו ואז ביקש התחשבות כי הוא יתום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצליח לא הצליח. 4 שנים נגרר העניין הזה, הצילו.

מה שכן, גם הגברת ניסתה "מצליח" עם ניסיון להדביק עלות קנסות מכיוון שהגברת החליטה שמגיע לה לחנות בחניית נכים... אני מניח שאחת למאה תביעות יש איזה שופט/ת שאוכל/ת את זה, אז כולם מנסים (?)

לקרוא לנסיון של נכה להינ8ות מהזכויות המגיעות לו שנפגעו בשל התנהלות היבואנית "שיטת מצליח" היא פוגענית בעיני.

הלקוחה היתה זכאית לתחליף ראוי ושקול. אם ברכב המקורי היה לה תג נכה - היה צריך למצוא דרך לספק לה את הזכויות המגיעות לה גם בתחליף הניתן על ידי צ'מפיון.

הדרך היחידה למנוע מספקי שירות לנסות את שיטות מצליח האלה היא להענשי אותם בחומרה. צ'מפיון היו צריכים לשלם 1,000,000 שקל פיצוי ורק אז היו נמנעים מלנסות את זה להבא. כל עוד השופטים בארץ נוהגים ברחמנות - שיטת מצליח תישאר כדאית כלכלית.

תודעת השיירות פה כל כך נמוכה שזה מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...