Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נפח מנוע 1.2

שחם
שימו לב! השרשור הזה בן 1951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

בעבר רכבים חזקים היו בעלי נפח 1.6.

לאחר מכן עברנו לעידן 1.4.

היום לא מעט מכוניות מגיעות עם נפח מנוע 1.2. יש בכלל עוצמה לרכבים כאלה?

כיום יש לי סובארו B3 נפח מנוע 1.5 ואם יושבים שניים מאחורה היא בקושי סוחבת בעליות.

עשו שינוי במנועים של המכוניות החדשות?

רכב של 1.2 יכול לסחוב כמה נוסעים בעליות של ירושלים או חיפה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו לא מנועים אטמוספרים אלא עם מגדש טורבו, הם יהיו משמעותית זריזות מb3 למשל.

המנועים הללא לא מתרגשים מעליות ויש להם מספיק כוח.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם 1.2 זה כבר פאסה - היום מנועי 1.0 ליטר מוגדשים עם הזרקה ישירה מנפקים ביצועים שהסובארו שלך יכלה רק לחלום כשהייתה חדשה.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לנאמר, מנועי טורבו מספקים מומנט גבוה מסלד נמוך מה שתורם לתחושת קלילות וזריזות של הרכב. בסובארו שלך תצטרך להגיע לאזור ה 4K סל"ד בכדי להגיע לשיא המומנט, במנועי טורבו מדובר באזור ה 1500 סל"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לנאמר, מנועי טורבו מספקים מומנט גבוה מסלד נמוך מה שתורם לתחושת קלילות וזריזות של הרכב. בסובארו שלך תצטרך להגיע לאזור ה 4K סל"ד בכדי להגיע לשיא המומנט, במנועי טורבו מדובר באזור ה 1500 סל"ד.

אז מה לגבי צריכת דלק?

מנועי טורבו/מוגדשים צורכים יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה לגבי צריכת דלק?

מנועי טורבו/מוגדשים צורכים יותר?

תלוי כמובן בסגנון הנהיגה, תנהג רגוע ותקבל צריכת דלק טובה יותר בהשוואה לרכב אטמוספרי, תלחץ והמנוע ישתה לא מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממילא באירופה קונים מכונית חדשה כל 3 שנים.

https://www.eea.europa.eu/data-and-maps/indicators/average-age-of-the-vehicle-fleet/average-age-of-the-vehicle-8

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי שפעם היו אנשים שחשבו שהספק המנוע מחושב ע"י חלוקת נפח המנוע במאה... רוני אהרונוביץ כתב פעם על סוחר רכב מרחוב המסגר שהופתע מכך שלגולף GTI נפח מנוע של 1,600 סמ"ק ואמר לו שהוא היה מצפה שלמכונית כזאת יהיו לפחות "18 כוח" ולא "רק 16 כוח"...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורן, תודה, חסכת לי גיגול.

מוטי, כנראה שריד לשיטת המיסוי הצרפתית העתיקה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להעביר להילוך שני ידני בשביל לתפור את הקטע בין שער הגיא לגינות סחרוב, וגם אז נוסעים על 40 קמ"ש

זה רק אומר שאתה לא מגיע עם מספיק תנופה ולא מתכנן את הנסיעה שלך כמו שצריך. זה לא שהאוטו שלך לא עגלה, כמו שהוא לא העגלה שאתה חושב שהוא. עם תכנון טוב ואם לא תפחד מקצת רעש מנוע תעשה את כל הקטע בלי לעכב את התנועה ובלי לרדת במהירות.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 2008 מנוע 1200 בלי טורבו,ידני.עושה את העבודה מצויין.עליות החרמון,נסיעות לאילת וכו ללא בעיות.מובן שעוד כוח זה נחמד אבל לא חיוני ותלוי במשימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עם 1.2 אטמוספרי. לא טיל, אבל בהחלט עושה את העבודה (קקטוס)

כנ''ל מכוניות שהיו לי בעבר (פונטו ספייס 1250, דייהטסו שרייד 1300, קליאו 1400)

כל העניין הזה של "1600" כאיזשהו סף מינימלי כבר פאסה. ע''ע אוקטביה מטורבתת בנפח 1.0 שנוסעת נהדר

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...