Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

WAZE: הבדלים גדולים בהערכות זמנים בין טלפונים שונים

yair.arad
שימו לב! השרשור הזה בן 1932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר שלוש שנים א' ואני משתתפים ב carpool בין הבית לעבודה. אנחנו גרים די קרוב אחד לשני, לשנינו יש רכבים פרטיים כך שנראה לנו נכון להעביר את השעה בבוקר ובערב בשיחות חולין וגם להקטין את הוצאות הנסיעה לעבודה (50+ ק"מ לכוון, לפעמים דרך כביש 6) על ידי נסיעות משותפות.

לאחרונה נגמרו לנו נושאי השיחה והתחלנו לערוך השוואות בין הוויז 'שלי' לוויז 'שלו'.

להפתעתנו יש הבדלים משמעותיים.

דוגמא מהבוקר: הוויז 'שלי' מראה 51 ק"מ ליעד, 49 דקות, הגעה ב 09:43.

Yair-Waze.jpg

לעומת זאת, כשלוש דקות מאוחר יותר, בזמן העלייה לכביש 2 לכוון דרום, הטלפון של א' מראה שעה נסיעה, הגעה ב 09:57, 51 ק"מ.

A-WAZE.jpg

כלומר הבדל של 14 דקות בין שני מכשירי אנדרואיד באותו הרכב.

בחרנו בדרך המהירה יותר והגענו ב.... 09:48

לשם הבהרה: לא עצרתי בדרך ולא נהגתי מעל המהירות המותרת באף קטע.

Arriving-WAZE.jpg

רעיונות ? תובנות ?

יאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הוויז של החבר הראה בשעה 8:54?

מה הוויז במכשיר שלך הראה 3 דקות מאוחר יותר?

ההשוואה צריכה להיות בין קריאות שנלקחו בשני המכשירים בו זמנית.

וכמובן אחרי שוידאתם שהגדרות הניווט זהות.

עריכה אחרונה על ידי pinik23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף להשוואה שמעניין לראות שתתבצע בו זמנית,

אני זוכר שקראתי מתישהו שיש לוויז קטע כזה שאפשר לאלף אותו: אם פעם אחר פעם אתה נוסע במסלול שונה ממה שהוא ממליץ לך, הוא בסופו של דבר מבין שזה המסלול שאתה מעדיף ויודע להתיישר לפי ההעדפות שלך.

אולי זה קשור איכשהו

עוד נקודה,

אני רואה שבאחד הטלפונים האייקון של הרכב הוא אופנוע. אני זוכר שפעם קראתי שיש לוייז, לא יודע אם גם בארץ, ״מצב אופנוע״ שיודע לנווט אותך ולתת זמני הגעה בהתאם. אולי אחד הטלפונים מוגדר למצב הזה?

עריכה אחרונה על ידי qwertyasd
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית - יתכן מאד שבמהלך 3 הדקות הצטברו דיווחים על עומסי תנועה ששינו את התחזית.

שנית - האלגוריתמים של וייז סודיים. אבל שמתי לב שבזמן האחרון מדי פעם הוא נותן לי בנסיעות מסויימות עדיפות למסלול בלי כניסה לכביש אגרה - כל עוד הפרש הזמנים "לרעת" מסלול זה אינו עולה על 1-2 דקות מול המסלול בכביש האגרה. אם הפרש הזמנים לפי חישובי וייז עולה על 3-4 דקות "לטובת" כביש האגרה הוא זה שיוצג ראשון

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף להשוואה שמעניין לראות שתתבצע בו זמנית,

אני זוכר שקראתי מתישהו שיש לוויז קטע כזה שאפשר לאלף אותו: אם פעם אחר פעם אתה נוסע במסלול שונה ממה שהוא ממליץ לך, הוא בסופו של דבר מבין שזה המסלול שאתה מעדיף ויודע להתיישר לפי ההעדפות שלך.

גם אני שמעתי את זה, אצלי לפחות זה לא עבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורה באופן עקבי גם אצלי. גם אם אני פותח ב2 טלפונים באותו הרגע את הניווט כל אחד מציג מידע שונה לפעמים אפילו מציע מסלול שונה.

בכל מקרה אני מזמן הפסקתי להשתמש ולסמוך על וויז, תמיד איכשהו אומר לי שיש פקק מטורף בדרך הנורמאלית אז הוא עושה לי סיבוב מסביב לכל העיר ובפועל מאריך מאריך ולא מקצר את הנסיעה - אחרי שזה קרה כמה פעמים נטשתי אותו, מאז חלפו שנתיים וניסיתי כמה פעמים לבדוק אם הוא אולי השתפר אבל נראה שלא.

בכל מקרה, מעדיף את גוגל מפות בכל סיטואציה.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וייז משקר. אין דרך אחרת להגדיר את זה. מאז שגוגל קנו אותם הם משקיעים בכל דבר חוץ מניווט.

חלק מזה הוא הדרך שלהם לשלוח אותך בדרכים אחרות כדי למנוע פקקים שיווצרו (לדעת האפליקציה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד המכשירים מוגדר על אופנוע, זה משנה מסלולים וזמני נסיעה לעומת רכב.
לא בטוח. רואים רק את האייקון הנבחר. ייתכן ותחת הגדרות מוגדר רכב פרטי

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

LOL

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

הרבה זמן הייתי עם תחושה שגוגל עורכת מדי פעם ניסיויים סוציולוגיים עם וייז. לא מעט חברות עושות זאת (פייסבוק לדוגמא).

לפני כמה חודשים פגשתי חבר מימי התיכון שעובד בוייז (היום גוגל כמובן). הוא אמר שהבעלים של וייז לא מרוצים להבלע בתוך גוגל ולכן מנסים כל הזמן ליצור "סטארטאפים" בתוך האפליקציה. הCARPOOL הוא דוגמא לזה. אני לא אופתע אם נגלה עוד סטארטאפים כאלו בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית - יתכן מאד שבמהלך 3 הדקות הצטברו דיווחים על עומסי תנועה ששינו את התחזית.

שנית - האלגוריתמים של וייז סודיים. אבל שמתי לב שבזמן האחרון מדי פעם הוא נותן לי בנסיעות מסויימות עדיפות למסלול בלי כניסה לכביש אגרה - כל עוד הפרש הזמנים "לרעת" מסלול זה אינו עולה על 1-2 דקות מול המסלול בכביש האגרה. אם הפרש הזמנים לפי חישובי וייז עולה על 3-4 דקות "לטובת" כביש האגרה הוא זה שיוצג ראשון

כביש אגרה בישראל מקבל קנס תיאורטי של 3 דקות.

החלק הדרומי של כביש 6 והחלק הצפוני כאשר נוסעים מדרום לצפון הם מופרדים ולכ"א מהם קנס של 3 דקות.

מאמין שאם תיכנסו לפורום המתנדבים של וייז תגלו עוד הרבה נתונים.

https://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=1542&t=274377

שמופי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוויתי בין המכשירים ואכן אחד מהם היה מוגדר 'אופנוע'.

העברתי אותו למצב 'רכב פרטי' וההפרשים בין הטלפונים נעשו זניחים (דקה/שתיים)

מסתבר שלא רק האייקון משתנה אלה גם חישובי הזמן בין רכב פרטי לאופנוע

יאיר

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוויתי בין המכשירים ואכן אחד מהם היה מוגדר 'אופנוע'.

העברתי אותו למצב 'רכב פרטי' וההפרשים בין הטלפונים נעשו זניחים (דקה/שתיים)

מסתבר שלא רק האייקון משתנה אלה גם חישובי הזמן בין רכב פרטי לאופנוע

יאיר

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

אכן.

https://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=1542&t=274377&p=1910835#p1910835

ואיכשהו נהיו לי 2 משתמשים....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...