Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר דעה: העדר הישראלי שבוי בפרסומות החגיגה האוטונומית כשלא מדובר כלל בחגיגה

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 1922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

"שלושה כוכבים במבחן האירופי" זה מידע חסר משמעות.

יש תקנים מפורטים של הדרישות מהרכב. התקנים האלה דינמיים, כאשר לעיתים התקינה הישראלית מקדימה את האירופית ולעיתים מאחרת אחריה. אבל, וא11ה, המדינה מחוייבת להגדיר תקני מינימום. גם כך המסננת לא מספיק יעילה, ע.ע. אפניים חשמליים ועכשיו הדבר הזה שהוא ספק ריקשה, ספק קלנועית וספק מכונית חשמלית. שום מדינה מסודרת לא משאירה את התקנים פתוחים לגמרי להחלטה של כל בעל רכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש לא להשאיר תקנים פתוחים ויש להגזים. בתחום הרכב אמא מדינה בהחלט מגזימה. ע״ע איסור טיפול עצמי ברכב.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, זה מתקשר לגישה שלך לנושא הלימודים האקדמיים - אתה תומך באנרכיה, כנראה מתוך חוסר הבנת הסביבה שבתוכה אתה חי. מדינה לא יכולה להחזיק מעמד בלי הסדרה, בודאי של עניינים של חיים ומוות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אנרכיה. טיפה יותר ליברליזם וחופש מהיום.

אם בתחום הרכב עסקינן, עוד לא מכיר מדינה שבה אסור לטפל לבד ברכב. יכול להיות שיש כאלה, העובדה היא שכנראה ברוב מותר.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לגביי תיקון הרכב עצמאית: מישהו אוכף את זה בכלל? בחיים לא שמעתי שמישהו אוכף זאת. משרד התחבורה כביכול מגביל יבוא של חלקי חילוף לארץ ואולי תהיה לך בעיה לייבא חלק כזה או אחר כי יערימו עלייך קשיים.

אבל בנינו, מישהו מקפיד לוודא שהרכבים שחוזרים לכביש אחרי שעברו תאונות קטלניות והוגדרו "אובדן להלכה", אכן תוקנו כראוי, האם באמת החליפו להם כריות אויר למקוריות ולא שמו כריות אויר מזויפות שעלולות להרוג בזמן תאונה? האם בדקו שהרכב טופל במוסך מסודר ולא במוסך חצר? אני מתערב אתכם על מה שאתם רוצים שלא.

והינה כתבה בנוגע לכריות אויר מזויפות, לא מהארץ חלילה, מחו"ל:

[video=youtube;s-FXxuYbX_Y]

2. בנוגע לציון מבחני הריסוק: אולי לא הסברתי את עצמי נכון: אבל הכוונה שלי הייתה שהמדינה מתגאה במדד הבטיחות שלה, ומטעה את הרוכשים שלא יודעים מה זה ניסוי ריסוק.

היה לי מקרה שחבר מהעבודה רצה לקנות רכב והתלבט בין שני דגמים. דגם אחד שקיבל דירוג בטיחות נמוך של משרד התחבורה ובפועל הרכב הזה קיבל 5 כוכבי בטיחות במבחן Euroncap ולעומתו רכב שקיבל 3 כוכבי בטיחות במבחן EuroNcap אבל קיבל דירוג בטיחות ישראלי גבוה, לכאורה.

הציון הזה של משרד התחבורה בעצם מוסיף לא מעט נקודות למי שיש מובילאיי. ופה זה מה שמפריע לי. אותו חבר, שהוא בנאדם חכם ולא טיפש, בא ואמר לי תשמע, זה רכב לא בטיחותי, הינה תראה, והשני כן בטיחותי, אחרי שהסברתי לו מה הסיבה, הוא הבין את השטות של הדירוג הישראלי.

תהיו בטוחים שכמו שהוא טעה, יש הרבה שטועים ואני בטוח שסוכני המכירות משתמשים במדד הבטיחות הזה לטובתם.

אתם רוצים באמת לעשות מדד בטיחות? תפרסמו את כל הנתונים! אם אתם באמת רוצים בטיחות אז כן, לא לייבא רכב שקיבל ציון נמוך במבחן ריסוק. אבל זה כמובן לא קורה ולא יקרה.

3. לגביי המערכות אני שוב חוזר ואומר, אני לא נגד המערכות אלא להיפך, אני בעד, אבל אין מה לעשות, זה לא יכול להחליף נהג ויש למערכות הללו תקלות. ולא משנה מה סוכני המכירות יגידו זה לא ישפר את המצב.

ולהלן כמה כתבות בנושא מאתרים אחרים:

מתוך The car:

מערכות סיוע לנהג עדיין לא יודעות לנהוג

מכון המחקר של איגוד חברות הביטוח בחן את מערכות הסיוע לנהיגה של מספר מכוניות ומצא שהן עדיין לא מתפקדות טוב כמו נהגים אנושיים

מערכות סיוע לנהיגה, כמו בלימה אוטונומית, היגוי אקטיבי ובקרת שיוט אדפטיבית מוצעות כיום במספר גדל והולך של דגמים חדשים של מכוניות, ואצלנו, ב-TheCar, חלקן הפכו להמלצת חובה שבלעדיה לא נעניק יותר את הציון המרבי למכונית במבחן. מבחינה זאת אנחנו נתלים באילנות גבוהים: החל מן השנה שעברה פרויקט הבטיחות Euro-NCAP לא מעניק את הניקוד המרבי של 5 כוכבים למכוניות שלא מציעות מערכות בלימה אוטונומית כסטנדרט באירופה, ומהנדסי הפרויקט אף קבעו סטנדרט למבחנים שבהם חייבות המערכות האלה לעמוד.אבל האם מערכות סיוע לנהיגה באמת מסוגלות לעשות את העבודה שלהן, באיזו רמת יעילות, והאם ישנם הבדלי ביצועים ויכולות בין מערכת אחת לאחרת? אנשי מכון מחקרי הבטיחות של איגוד חברות הביטוח האמריקניות (IIHS) יצאו לבחון בדיוק את השאלות האלה, ושבו עם תשובות מעניינות. בשורה התחתונה, רק כדי לחסוך את המתח, הם מסיקים שטוב מאד שיהיו מערכות כאלה במכוניות, אלא שבשלב זה הן עדיין לא מדויקות או יעילות כמו נהג אנושי, וכן, קיימים הבדלים משמעותיים בין מערכות שמותקנות בדגמים שונים.

להמשך קריאת הכתבה:

https://www.thecar.co.il/%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%A2-%D7%9C%D7%A0%D7%94%D7%92-%D7%A2%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9F-%D7%9C%D7%90-%D7%99%D7%95%D7%93%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%A0%D7%94%D7%95%D7%92/

למאמר באתר IIHS:

https://www.iihs.org/iihs/news/desktopnews/evaluating-autonomy-iihs-examines-driver-assistance-features-in-road-track-tests

מתוך אתר נט-קאר של רוני אהרנוביץ, המצטט את EuroNcap:

4448711.png

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...