Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום וחצי עם מרצדס E200 בכבישי אירופה

Shay_u
שימו לב! השרשור הזה בן 1936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל בהיכרות אישית.

היי, קוראים לי שי. בן 23, משוחרר טרי מהצבא. אני לא כתב רכב, אני רק משתף בחוויה אישית.

אני נוהג ביום יום בנסיכה הבאה:

IMG_2023.jpg

מדובר ב-i20 ידנית משנת 2010, רמת גימור supreme מה שאומר שהרכב הגיע עם מנוע 1.6, חישוקים קלים, צמיגים צרים בחתך נמוך (הכל יחסי...), ומתלים מוקשחים.

על הכביש מרגיש כאילו יש קרש במקום מתלים. ממש לא אמת המידה לרכב נוח, שקט, זריז, מפנק או מתנהג.

זה בערך אומר שגם אם הייתי מקבל מהשכרה פורד פוקוס, הייתי משתדרג לכמה ימים :lol:

אבל שום פורד לא תהיה פה. ההזמנה על שמי עמדה על bmw סדרה 3 או דומה.

הגעתי לדוכן השכרה רגוע, דל לקוחות ודל רכבים. בהיצע הייתה bmw x1 ידנית שביקשתי לוותר עליה מכיוון שהייתה ידנית (עשיתי עיניים והסברתי שאני לא אוהב לנהוג על ידני.... שקר מוחלט). הרכב הבא בתור היה Mercedes E-Class, רכב שנמצא בקבוצה אחת מעל מה שהזמנתי.

מסתבר שהקבוצה מוגבלת לגיל 25 ומעלה... בחוצפה ישראלית טיפוסית ביקשתי והסברתי שאני לא מעוניין ב-x1 מכיוון שהיא ידנית ונמצאת בקבוצה מתחת ל-bmw 3 series, וגם E Class היא דיי החלום שלי.

העקשנות השתלמה! זוהי החברה הכי טובה שלי ליום וחצי הקרובים:

IMG_3582.jpg

התגברתי על צמרמורת קלה של התרגשות ונכנסתי לרכב:

IMG_3583.jpg

ידעתי מראש איך המרצדס אמורה להיראות מבפנים ומבחוץ, אבל כשרואים את הרכב בפעם הראשונה אי אפשר שלא להתרשם.

לאחר התמקמות- התנעה ראשונית. המנוע קצת רועש ביחס למנועי 2.0 ליטר אחרים שפגשתי בחיי, תהיתי לרגע האם קיבלתי E220d, ולא E200?

IMG_3585.jpg

זו בהחלט E200! בת חודשיים בדיוק, עם 11193 ק"מ.

IMG_3588.jpg

מנוע – תיבת הילוכים

ה-E200 היא גרסת הבסיס של ה-E class, שמגיעה עם מנוע 2 ליטר כאמור שמפיק 184 כוחות סוס ישירות לצמיגים האחוריים.

בשילוב עם הגיר המעולה (תשעה הילוכים), מקבלים יחידת הנעה נמרצת, שאת הכוח שלה מרגישים ב(כמעט) כל קשת הסל"ד.

המרצדס תזנק קדימה בנחישות כמעט בכל סיטואציה, כל עוד לא תבקשו ממנה לעשות זאת מעמידה. במהלך נסיעה קל לשכוח שמדובר ברכב כבד וגדול, מכיוון שבלחיצה קלה על הדוושה הנכונה, הרכב יוריד שניים או שלושה הילוכים ויזנק קדימה עם האף למעלה.

אם מישהו תוהה מה המשמעות האמיתית של גיר תשעה הילוכים- זה אומר, בערך, שב-200 קמ"ש המנוע מסתובב על קצת פחות מ-1300 סל"ד.

בלימת מנוע לעומת זאת, זה לא משהו שקיים. אפשר להוריד ארבעה ואפילו חמישה הילוכים דרך הפלאפים ממתכת שנמצאים מאחורי ההגה, והדבר היחיד שמשתנה היא מחט הסל"ד. מוזר.

זוכרים את המנוע הרועש בעמידה? מסתבר שבשיוט הוא שקט מאד- צריך להתאמץ כדי לשמוע אותו.

IMG_3909.jpg

אבזור

המרצדס הספציפית שלי הגיעה עם אבזור בטיחות מרשים- בלימה אוטונומית, בקרה על שטח מת במראות, התראה על רכב חוצה בנסיעה לאחור, בקרת סטייה מנתיב, קריאת תמרורים ועוד דברים שכנראה שכחתי.

בטעות אפילו הספקתי לבדוק את האמינות של המערכות כשרכב חצה אותי בזמן נסיעה לאחור וקיבלתי בלימה דיי אגרסיבית- אין לי ספק שהמערכת הצילה אותי מתאונה כי באמת לא ראיתי את הרכב החוצה.

בנוסף הרכב צויד בחניה אוטונומית, חיישני חנייה היקפיים, מצלמת נסיעה לאחור (שקופצת מסמל מרצדס על תא המטען), קווי הנחיה דינמיים בנסיעה לאחור (שתלויים בזווית ההגה), מראות מחוממות ומתקפלות חשמלית ומושבים מחוממים הם כבר דבר שבשגרה ברכב שממותג כאחד מהרכבים הכי מתקדמים טכנולוגית בעולם.

בלטה בהיעדרה בקרת שיוט אדפטיבית, שאם הייתה קיימת, הייתה משלבת גם מגביל מהירות שפועל על פי המהירות המותרת בקטע הכביש (קריאת תמרורים).

ה-E200 שלי הגיעה עם בונוס נחמד- החל מאמצע 2018 מרצדס עיצבה גלגל הגה חדש ונפטרה מהידית המיותרת של בקרת השיוט ב-E Class. הם הטמיעו את השליטה במערכת בתוך אותו ההגה. לטעמי ההגה החדש נראה יוקרתי ואלגנטי יותר מזה היוצא.

IMG_3945.jpg

החלקים שבהם מרגישים שמדובר ברכב השכרה:

1. יש התנעה בכפתור, אין כניסה ללא מפתח. זה משהו שאני לא מבין אפילו במאזדה 2- אם כבר הושקע כסף במפתח מתאים, המערכת כבר קיימת ברכב, מה הבעיה להוסיף כפתור או שניים על הידיות? כמה כסף זה כבר חוסך?
  2. כאמור, מחסור בבקרת שיוט והגבלת מהירות אדפטיבית- גם כאן, החיישנים נמצאים, המצלמות במקום, כמה כסף מרצדס חוסכת על השמטת האבזור מהרכב?
  3. מערכת המולטימדיה הייתה חסרה את משטח המגע מעל תא האחסון המרכזי, מה שלא כל כך הפריע לתפעל את המערכת עם הגלגל הרגיל.
  4. בגרסאות מאובזרות יותר, ניתן לקבל את הרכב עם מסך במקום שעונים רגילים בלוח השעונים. הרכב הספציפי שקיבלתי צויד במסך קטן יותר שנמצא בין שעון המהירות לשעון הסל"ד. לא הרגשתי בחסרונו של המסך הגדול.
  5. המושבים לא היו מעור מלא, אלא מבד רגיל שמשולב בעור. בעיניי מדובר בשילוב יפה ומכובד, והעור לא בהכרח מוסיף ל-Interior המיוחד של הרכב. הם כן היו מחוממים וחשמליים חלקית- את המרחק מההגה צריך לכוון ידנית. גם את ההגה עצמו- ידנית.

איך היא נראית?

אסתפק בלומר שבכל פעם שנפגשתי איתה מחדש (אחרי שהלכתי לטייל קצת, שזה בעיקר היה הדבר המשני בטיול הזה), סיננתי לעצמי "כוס אמק.... איך הם עשו אותה כל כך יפה?!".

משהו בקווי העיצוב, בפנסים המרשימים (עם חריטת הלייזר - Mercedes Benz), משהו בנוכחות שלה פשוט עשה לי את זה. בעיניי, זה הרכב הכי אלגנטי היום על הכביש. אפילו יותר מה-S Class.

אגב, אהבתי את המרצדס בדיוק ככה. גרסאות בכירות יותר מקבלות גריל אגרסיבי יותר, כאשר סמל המרצדס עובר למעל הגריל. בעיניי זה מכער את הרכב, והמראה המדויק לרכב הזה הוא זה שקיבלתי ברכב ההשכרה.

IMG_3905.jpg

בפנים (יעני Interior)

פינוק. כל מקום שתפגוש היד הוא רך, כל כפתור עשוי ממתכת נעימה. כל התאים הסגורים נפתחים בצורה רכה, תאורת האווירה (64 צבעים שונים ניתן להגדיר) נותנת הרגשה יוקרתית ומיוחדת. העור על ההגה רך כמו ספוג (אפשר ללחוץ! וזה רך! ולא מתקלף כמו ביונדאי שלי!). מערכת השמע הבסיסית (יש מערכת של Burmester בגרסאות מאובזרות יותר) טובה. לא מגיעה לווליום גבוה, אבל הצליל נקי ואיכותי.

המולטימדיה אינטואיטיבית, אפילו שמערכת הניווט בה קצת מיותרת. קשה להכניס כתובות עם הגלגל, אולי כאן היה עוזר משטח המגע המרכזי שחסר. ויתרתי על התענוג והשתמשי ב-Waze בטלפון.

את המולטימדיה ניתן לתפעל גם עם משטחי המגע שנמצאים על ההגה- הם לא תורמים לשום דבר מלבד לתחושת האייפון. זה עובד טוב, וזה נחמד, אבל זה לא מי יודע מה הכרחי.

משטח המגע השמאלי מנהל את המסך הקטן שנמצא בלוח השעונים, ממש בין שעון הסל"ד למהירות. ניתן לעשות בו, בגדול, חלקים גדולים ממה שאפשר לעשות במסך ה-12 אינץ' הראשי, רק בקטן יותר. אפשר לבחור בין מחשבי דרך שונים, תצוגת הניווט, תצוגת טלפון/מדיה כולל אנשי קשר, ניהול הגדרות שונות ברכב וכו'.

IMG_3937.jpg

בנסיעה

לגמרי חוויה. היה לי ברור שמרצדס תהיה נוחה, מפנקת ושקטה אבל לא ידעתי עד כמה.

רעשי דרך ורוח לא ייכנסו לפנים הרכב עד 140 קמ"ש לערך, וגם אז הם יהיו ברקע- לא ממש מטרידים. בהשוואה המצחיקה ליונדאי המקסימה שלי – רעשי הרוח והדרך במרצדס נשמעים ב-210 קמ"ש, כמו שהם נשמעים ב-110 קמ"ש בקוריאנית האישית שלי.

מבחינת נוחות הנסיעה, המתלים יודעים לספוג מהמורות עירוניות ולהשאיר את תא הנוסעים נינוח, ואפילו הכיול לא מרגיש רך מדי בשיוט. גם בקטעי דרך גליים שסלולים פחות טוב, אין תחושה של גלגול. הרכב כבד, יציב על הכביש ונוח. תמיד. אני אפילו לא יודע אם הרכב צויד ב- Air suspension.

המושבים תורמים לחוויה – ניתן לכוונן חשמלית תמיכה לגב התחתון, כמו כן להאריך את המושב עצמו (לאנשים גבוהים. לי זה לא תרם). הם מחוממים (וזה היה שימושי לימים הקרים), ונוחים מאד.

ה-E Class מיועדת לשיוט. יש מצב Sport, Sport+, Dynamic, אבל המצב הטבעי והברור מאליו הוא Comfort. אין סיבה להוציא אותה מהגדרה זו, אפילו שבהגדרות אחרות ההגה נהיה כבד, חד יותר ודוושת הגז רגישה יותר.

התוצאה של כל הנ"ל היא שאפשר לנסוע 967 ק"מ ביום וחצי ולא להרגיש את זה. כן, מניסיון :lol:

מן הסתם אי אפשר בלי מילה על האוטובאהנים – בגדול, אני חושב שיש לי מזל ש-Sixt מגבילים אלקטרונית את המהירות ל-210 קמ"ש. זאת מהירות מספיק גבוהה בשביל נהג צעיר ומתלהב כמוני. המרצדס תשעט קדימה עד בדיוק 210 קמ"ש, שם היא תעצור ותסרב להמשיך.

שקלתי להוסיף סופרלטיבים על איכות הסלילה, תרבות הנהיגה, אבל על הכל כבר שמענו. הכבישים בגרמניה (גם בבלגיה) מדהימים וכיף לנהוג שם בין נהגים אדיבים ואחראיים, שחלקם גם אוהבים לנהוג מהר באוטובאהנים.

IMG_3912.jpg

ובכל זאת תמיד יהיה משהו מעצבן

כבר הבנו שמערכת הניווט מיותרת, ומשטחי המגע בהגה תורמים בעיקר להרגשה ולא לפונקציונליות, אבל מה שבאמת הטריד אותי במהלך יום וחצי – למה for god’s sake אין כפתורי Next/Prev על ההגה? או בכל מקום אחר?! כלומר- כן, ניתן להעביר שירים או תחנות באמצעות משטחי המגע, או גלגל המולטימדיה- אבל זה דורש שאחד מהמסכים (זה בלוח השעונים, או המסך המרכזי) יהיו בתפריט הספציפי של המדיה.

המשמעות היא שאם בא לך במסך לוח השעונים לראות מחשב דרך, ובמסך הראשי מערכת ניווט- או כל דבר אחר, אין יכולת להעביר שירים! מה הקטע?

היה לי גם קצת קשה להתרגל למיקום של הכפתורים ששולטים על בקרת האקלים, אבל פה אני כבר סתם מקטר ויכול להיות שזה משהו שהייתי מתרגל אליו אם היה לי עוד זמן עם הרכב.

לסיכום

החוויה עבורי הייתה משמעותית. למשך יום וחצי ו-967 ק"מ הרגשתי יוקרה, איכות, הרגשתי את תעשיית הרכב במיטבה. אבל בסוף הייתי צריך לחזור לחלקת גן העדן הקטנה שלי, שממש במרכזה חונה לה הקוריאנית הלבנה שלי עם מראות מקופלות. קצת התגעגעתי.

IMG_3581.jpg

IMG_3766.jpg

IMG_3787.jpg

IMG_3805.jpg

IMG_3841.jpg

IMG_3940.jpg

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב, נהניתי מכל מילה ואני חייב להודות לך על ההשקעה הרבה והתמונות המעולות.

כייף לנהוג ברכב כזה ואני רק יכול לתאר כמה קשה לחזור ממרצדס כזו לקוריאנית.

אגב, לפי מה שקראתי יש פתרון לעניין החלפת השירים אפשר להגדיר החלפת שירים בהגה אבל זה לא בנוי בה וזה בהחלט מעצבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיקור!.

אני בדיוק הפוך ממך, כבר כמה פעמים התלוננתי מול נציגי חברת ההשכרה שאני יתאכזב מאוד עם אני אקבל רכב אוטומטי ואני נוהג רק על ידני - פעם כמעט ירדתי 2 קטגוריות ברכב השכור רק כדי לא לקחת רכב אוטומטי.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים לשעבר של ה E350e, אני חייב להסכים איתך על הכל. אין ספק שאם הייתי עובר לרכב הזה מיונדאי I20, בטח הייתי מחזיק בו כמה שנים. רכב מדהים!

אחלה סקירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כתבת מאוד יפה. באמת שנהניתי לקרוא. הרבה פעמים חשבתי לעבור לרכב מנהלים יוקרתי (אומנם מזדקן של פעם). יש בזה איזו שלווה...

אבל הגיר הידני והיציבות בסיבובים יחסרו לי. אני אוהב להרגיש שמתחוללת דרמה.

כנראה שגם שם הייתי מחפש משהו ידני וחזק.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אתה רק מבעס אותי יותר. לפני כשנה וחצי הזמנתי באיטליה e200 וקיבלתי אלפא ג'וליה. אני ממש לא התרגשתי מהאוטו , סקרתי אותו כאן בעבר. שמח בשבילך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...