Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש חסרונות למערכות בלימה אוטונומית?

Eddard
שימו לב! השרשור הזה בן 1933 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

עלתה בביתנו השאלה הביקורתית, מה החסרונות של מערכות בלימה אוטונומית? האם יש מקרים שבהם הן מחליטות החלטה לא נכונה? מה קורה אם בלימת החירום היא באמצע סיבוב כמו ספירלת עליה/ירידה מכביש מהיר? או בכביש רטוב?

ההשערה שלי היא שכמות המקרים שבהם המערכת הזאת מצילת חיים/רכבים/פגושים יותר גדולה מכמות המקרים שבהם היא יכולה להיות מסכנת, אבל האם באמת קיימות כאלה סיטואציות שבהן המערכת מסכנת?

תודה,

זיו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת נותנת לך התראה לפני פעולה בדמות צפצוף והתראה ויזואלית.

ליטוף קטן של הברקס מראה לה שאתה "בשליטה" ולא תתבצע בלימה אוטונומית.

(לפחות ככה זה אצלי).

אני לא בטוח אם באמת לא תתבצע בלימה, לא בדקתי את המערכת הזו באופן אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו כמה מקרים בהם המערכת אצלי החליטה לבצע בלימה (רגעית, לא מוחלטת) בשל הגעה לעיקול עם רכבים שחונים בשני צידי הכביש במהירות שהיא יחסית גבוהה (מבחינת המערכת). בהינתן תנאים דומים, בחלק מהעיקולים לעיתים מתקבלת התראה קולית בלבד ללא התערבות בפועל.

דוגמא לעיקול שכזה שבו כן בוצעה בלימה רגעית, בו הגישה היא לרוב לא במהירות העולה על 20 קמ"ש.

היתה עוד פעם נוספת שהמערכת החליטה להאט אותי בשעה שהרכב שמלפני ביצע פניית פרסה, אע"פי שלא היה צורך. בדרכים מהירות/כבישים פתוחים טרם נתקלתי במופעי אימים ולרוב ההתרעות (הקוליות) מוצדקות אם וכאשר נמצאים בסיטואציה מסכנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיצובישי מחפשים עכשיו את הסיבות לבלימות חירום פתאומיות ללא סיבה . בעייתי בכביש מהיר.

בפורום דווח על מקרה אחד שלהם.

אם יש רכב מאחוריך זה בהחלט יכול להפתיע אותו.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=5751308

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בסקודה סופרב עבד פעמיים ברוורס כאשר איזה רוכב אפניים חשמליות השתחל תוך כדי שאני עושה רוורס, הרגל היתה על הברקס ועדיין הרכב בלם אגרסיבית לבד וציפצף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיצובישי מחפשים עכשיו את הסיבות לבלימות חירום פתאומיות ללא סיבה . בעייתי בכביש מהיר.

בפורום דווח על מקרה אחד שלהם.

אם יש רכב מאחוריך זה בהחלט יכול להפתיע אותו.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=5751308

נשמע כאילו הרכב מאחוריך צריך מערכת בלימה אוטונומית :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי היו מספר התראות ובלימות קלות כהתראה, ברוב המקרים מוצדק, ובמיעוט המקרים עם רגישות יתר (כלומר אני מעריך שהייתי בולם בזמן). לא היה שום מקרה של בלימה ללא שום סיבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי כמה התראות מהמערכת, לרב מוקדם ורחוק מהרכב שלפני (מעולם לא קיבלתי בלימה אוטונומית).

למרות האמור לעיל, אני מניח שאם הנהג אינו מרוכז (פלאפון וכו') ההתראות הקוליות שקיבלתי היו חשובות - הן לא היו תלושות מהמציאות אבל גם לא הצריכו התערבות של המערכת, שכאמור אכן לא הייתה.

מערכת מבורכת מאד ובעיקר אני מניח שמונעת תאונות קלות ברמזור בגלל אי תשומת לב של נהגים...

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי היו מספר התראות ובלימות קלות כהתראה, ברוב המקרים מוצדק, ובמיעוט המקרים עם רגישות יתר (כלומר אני מעריך שהייתי בולם בזמן). לא היה שום מקרה של בלימה ללא שום סיבה
איזה רכב יש לך ? כך נדע באיזה רכבים המערכת עובדת בצורה מיטבית.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שיש כאן מערכת אקטיבית לשמירת נתיב (Active-LKAS) - האם המערכת שומרת את הרכב במרכז הנתיב במיידית או שקודם כל מזגזגת את הרכב בין גבולות הנתיב עד למרכוז? מלפני מס' חודשים נראה שהמערכת היתה עובדת טוב יותר מאשר עכשיו (יונדאי איוניק ; מתקשה לשמר את הרכב בנתיב בעיקולים קלים יחסית), יתכן שיצאה מכיול למרות שנראה לי שהעסק אמור לכייל את עצמו אחת לאיזה ככה.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכות המקוריות הן עדיין ברמה בוסריות (מי טובה יותר, מי פחות). כל עוד לא תסמוך על המערכות הללו בנהיגה שלך, הכל בסדר.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביש יבש, מואר ועם סימונים ברורים.

אני נוטה להאמין שהשהיה הממושכת של הרכב תחת כיפת השמים בחודשי הקיץ הלוהטים הביאה בסופו של דבר לעיוות של אלמנטי עדשת המצלמה שאחראית על תפקוד המערכת הזו.

בקיה ריו שקדמה לאיוניק, בעת בנסיעה בשעות הצהריים/אחה"צ עם המובילאיי המערכת היתה מתריעה משמעותית מוקדם יותר על קירבה לרכב שלפני, ברמה של מטר+ לפחות. בנסיעות בוקר זה היה חוזר ל"נרמלנה" ; לא אתפלא אם כאן העניין דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שמוצר מקורי לא עבר בדיקות מקיפות לפני התקנה על הרכב.

הרי אנחנו לא המדינה היחידה עם טמפרטורה גבוהה בקיץ.

האפשרות שהמערכת יצאה מכיול, נראית לי הרבה יותר סבירה.

אני הייתי בודק את העניין במוסך מורשה.

(אפילו מבצע כיול מחדש למערכת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1933 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...