Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאבת דלק חלשה יונדאי אקסנט 1996

osherc
שימו לב! השרשור הזה בן 1879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בהמשך לשרשור קודם שפתחתי (לא מוצא אותו), הרכב מאבד כוח בזמן נסיעה.

לאחר בדיקה ראיתי שזה קורה בזמן תאוצה חזקה בעליה, הרכב מאיץ ופתאום נשנק ומאבד כוח.

קניתי שעון לחץ דלק, אבל אין לי מספיק ניסיון עם זה, אשמח לעזרתכם.

לפי ספר יצרן לחץ דלק תקין הוא 39 psi (לא היה כתוב טווח,מוזר) בנוסף, אם מנתקים את הוסת דלק (vacum regulator) הלחץ צריך לעמוד בין 46 ל49 psi.

חיברתי את השעון והתוצאות הם בסרק, הלחץ הוא 34psi ועם ניתוק הוסת 42 psi. עם כיבוי הרכב הלחץ יורד ל30psi ונשאר יציב (לא בדקתי לאורך זמן)

עם העלאת טורים הלחץ דווקא עולה (ולא יורד).

לדעתכם נשמע תקין? אומנם זה לא בטווחים כמו בספר אבל עדיין נראה שמתנהג תקין. חושש גם שאולי השעון מזייף.

אילו בדיקות נוספות כדאי לבדוק?

אשמח גם לשמוע מבעלי רכב דומה האם הם שומעים את המשאבה,והאם היא עובדת במצב on

אני לא שומע את המשאבה מתחילה לעבוד, והלחץ עולה רק כשמתניעים

תודה רבה

Sent from my LG-K520 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי פילטר הדלק עצמו...הוחלף מתי שהוא? מבחינת מערכת ההצתה...מצתים הוחלפו? חוטי ההצתה תקינים? מה אתה מרגיש בעת האצה? חיתוכים של המנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר דלק,פילטר אויר, פלאגים וחוטי הצתה חדשים.

בנסיעה רגילה הרכב מתנהג יפה, בשלבים מסויים כנראה בעומס, הרכב פתאום לא סוחב כאילו הורדתי את הרגל מהגז. בשלב הזה מהפניקה להתקע באמצע הכביש אני לוחץ יותר על הגז בתקווה וזה יעבור. משקורה לאחר משהו כמו 10~15 שניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי, תודה אני מאיזור כרמיאל

זה רכב שקניתי כדי ללמוד איך לטפל ולעבוד על רכבים. קניתי אותו חצי חינם במצב לא משהו, והבאתי אותו למצב נוסע ועברתי איתו טסט. לכן אני מנסה לפתור את הבעיה בעצמי עד כמה שאני יכול, מקרה הכי גרוע אני אחליף משאבה ואראה אם זו הייתה הבעיה. אבל אני רוצה ללמוד לעשות את הדיאגנוזטיקה.

אשמח לשמוע על כיוונים איפה לבדוק מה לבדוק כדי לבודד את הבעיה בעצמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות בעיית הצתה, הזרקה וכו...ולכן כדי לא להחליף חלקים סתם צריך פשוט לעשות סיבוב עם מישהו שמבין בתחום והוא לדעתי יידע איפה הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, בכל מקרה אשמח לדעת האם זאת התנהגות תקינה שמשאבת דלק נכנסת לפעולה רק בזמן ההתנעה ולא במצב on? והאם יכולה להיות כל כך שקטה שלא שומעים אותה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באקסנט בחצי סוויץ המשאבה צריכה כבר לבנות לחץ וכן להשמע. תנסה חצי סוויץ מיספר פעמים תראה אם אתה כן שומע אותה בחלק מהפעמים. אם כן אז כניראה ויש איתה בעיה באמת. תרים מושב אחורי זה יישמע לך טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!, עם שעון בחצי סוויץ המשאבה לא בונה לחץ רק כשמניעים מתחילה לבנות.

לא שומעים את המשאבה גם כשהרכב כבר מונע, ניתוק שלה מהחשמל גורם לרכב להיכבות,אז היא עובדת בוודאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אולי יודע איפה נמצא הריליי של משאבת הדלק?

יש מתחת להגה מספר ריליים אבל אין לי מושג מה זה מה ולא מוצא תיעוד שלהם בספרים

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עידכון קצר, עשיתי בדיקות לחץ דלק, הלחץ אומנם טיפה נמוך אבל נשאר יציב גם בעומס. בדקתי בתאוצה בעליה עם שעון לחץ מחובר והמייצב (regulator) דלק מנותק, נשאר יציב.

עם כיבוי הרכב הלחץ יורד קצת אבל נשאר יחסית קבוע.

אז נראה לי שהמשאבה תקינה אף על פי שהקריאה נמוכה טיפה ממה שהגדיר היצרן ושאני לא שומע את המשאבה עובדת.

האם יש דברים נוספים ששווה לבדוק?

אני אתחיל לבדוק את מערכת ההצתה.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את סלילי ההצתה, נמצא תקין ע"פ הגדרות יצרן.

למישהו יש רעיון מה עוד אפשר לבדוק? לא הצלחתי לשחזר את הבעיה עדיין, אבל זה הרגיש כמו misfire במשך משהו כמו 3 שניות

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה יתאים לך. משאבה מאליאקספרס

₪ 125.14 | משאבת דלק ליונדאי Accent1995-2014 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013

https://s.click.aliexpress.com/e/b7bPBLKh

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...