Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך פגשתי את אלפא? (או: סיכום קנייה לא מתוכננת של סטלביו)

memilavi
שימו לב! השרשור הזה בן 1929 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אמ;לק: נרכשה סטלביו בעקבות שילוב שאי אפשר לסרב לו של מחיר מצוין, התנהגות כביש מהנה בצורה מטופשת, ועיצוב מהמם ביופיו.

ולחדשות בהרחבה:

אז לפני כמה חודשים הוחלט שהגיע הזמן להתחדש. בהתייעצות משפחתית הוחלט שהפעם הולכים על סגמנט ה-"SUV Premium", או איך שקוראים לסגמנט הזה הפעם. הוחלט על חלוקת עבודה שבה אני מגדיר את החלופות, מבצע נסיעות מבחן, עושה משא ומתן ומבצע את ההזמנה, ובתמורה אני מתחייב לא לבלבל לאשתי את המוח בנושא ו"תעשה מה שאתה רוצה, בכל מקרה אני לא מבינה בזה כלום".

אז לעבודה.

המתחרות, כידוע, הן אלה:

קבוצת "הגרמניות": X3, Q5, GLC

קבוצת "הבריטית עם המובילאיי": F-Pace

קבוצת "הסולידיות": NX, XC60

קבוצת "ה-Red Neck": קאדילק XT5

קבוצת "החוליגנית": סטלביו

לאחר סינון ראשוני, ירדו כל הגרמניות. אני מודה, קצת קשה לי להסביר למה, אבל הן פשוט לא עושות לי את זה. אם אני בכל זאת מנסה להיכנס לפרטים - האאודי סתמית מדי, ה-GLC מיושנת, וה-X3 גם לא נתן לי תחושה של "ואו".

מיד אחרי הגרמניות נשלל גם ה-F-Pace. שילוב של מחיר ענק מול תמורה קטנה, ועוד בתוספת הצפצפה, הוריד אותו מהפרק.

הסטלביו היה הבא בתור. דירוג בטיחות נמוך, מחסור במולטימדיה נורמלית (עם ניווט), ביקורות על איכות החומרים, ומחסור בהתראה על רכב בשטח מת גרמו לו לרדת מהרשימה.

אחריו ירד גם ה-NX. אמנם לקסוס, ואין שום חשש מירידת ערך או אמינות, אך הביקורות על איכות הנסיעה היו קטלניות, והתפעול של המסך המרכזי באמצעות משטח מגע פשוט נראה לי מסורבל מדי.

נשארנו עם ה-XC60 וה-XT5.

חשוב לומר שבשלב זה עוד לא ביצעתי שום נסיעת מבחן (חוץ מה-GLC שיצא לי לנסוע בו בתערוכת לוס אנג'לס), וכל ההתרשמויות היו סטטיות בלבד.

ואז התחלתי להרים טלפון לסוכנויות ולקבוע נסיעות מבחן.

ראשון היה ה-XT5.

מנוע גיבור, שקט מופתי, אבזור בשמיים, תא מטען שמספיק לכל תכולת הבית + השכנים - הרושם היה מצוין. גם העסקה המוצעת הייתה אטרקטיבית למדי. חסרון גדול - צריכת הדלק.

הבא בתור היה ה-XC60.

גם כאן, התאוצות מצויינות, המנוע החשמלי ( נבחנה גרסת T8 ) בהחלט עושה את העבודה, וההרגשה מצויינת בפנים. החסרון הגדול - המושב האחורי-אמצעי הוא תיאורטי בלבד. הסוללה תופסת מקום גדול מאוד, ולמעשה המושב מתאים רק לתינוקות עם כיסא או נוסעים נטולי רגליים. מכיוון שיש לנו יותר משני ילדים, כשהקטן שבהם נכנס עכשיו לגיל ההתבגרות - זהו חיסרון משמעותי.

הגיע הזמן להחליט, אבל לפני ההחלטה - נכנס עוד פקטור.

עסקת הליסינג של אשתי הסתיימה, והגיע הזמן לבחור גם לה רכב. מכיוון שהעסקה בינינו הייתה שאני בוחר מה שאני רוצה והיא בוחרת מה שהיא רוצה - היא מימשה את הצד שלה עד הקצה, ובחרה באיוניק, גרסת הפרימיום. הרכב הגיע כעבור כשבועיים, ופתאום מצאנו את עצמנו מתרגלים לצריכת דלק של 1:19 על בסיס שוטף.

וזה גרם ל-XT5 להיראות, אפעס, קצת מוגזם... צריכת דלק של 1:6 היא לא לעניין אחרי שהתרגלנו לכל הטוב הזה של האיוניק.

אז - XC60 it is.

כידוע, אף רכב בסגמנט הזה לא נמכר במחיר מחירון, והתחלנו את המשא ומתן.

אני הגדרתי לעצמי מראש מה סכום המקסימום שאני מוכן לשלם. התהליך היה אטי ולא פשוט, ובסופו של דבר הגענו לפער של 15K.

עכשיו - עבור רכב שהמחירון שלו 375K זה אולי לא נראה כל כך הרבה, אבל מכיוון שהחלטתי על רף עליון, לא הייתי מוכן לסגת ממנו.

ולכן, בצער רב, ה-XC60 ירד מהפרק גם הוא.

אז מה עכשיו?

בשלב זה כבר חשבתי לעבור לגרסאות המצוידות של SUVs קומפקטיים סטייל 3008 וקארוק (ואפילו פרסמתי הודעה בפורום הנכבד בנושא), אבל אז קרו שני דברים:

ה-XC40 התחיל להימכר,

והבחנתי במודעה מעניינת של אלפא על סטלביו 0 ק"מ במחיר של כמעט 100K פחות מהמחירון.

אספתי את הבן, והלכנו לעשות נסיעות מבחן בשתיהן.

חשוב לציין - את שתי הנסיעות עשינו באחד הימים הגשומים ביותר שהיו בארץ מאז תחילת החורף. המידע הזה חשוב להמשך.

ה-XC40 בהחלט הרשים. מנוע חזק, אחלה אבזור, מרחב פנים סביר ומעלה - סך הכל בסדר.

אבל היה חסר לי משהו. הבן שלי ניסח את זה ממש טוב: "אחלה אוטו, אבל מרגיש יותר כמו טוסון מאובזר וחזק (הרכב החדש מחליף את הטוסון שהיה לנו) מאשר רכב פרימיום מיוחד".

ואז הגענו לאלפא.

יצאנו מהחניון, היישר לפקק מטורף ברחובות הרצליה המוצפים. עלינו לפקק נוסף בכביש החוף, וחזרנו בפקק הנגדי תחת גשם שוטף לסוכנות.

הרכב בהחלט נחמד, ללא ספק רמה מעל ה-XC40, אבל לא באמת הצלחנו להתרשם.

הסוכנת הנהדרת של אלפא הצליחה לחוש את חוסר ההתרשמות שלנו, ושלפה את האס: "מה דעתך לקחת את הרכב ל-24 שעות? קח, תתרשם, סע איפה שבא לך, כביש 6 ודלק עלינו - אחר כך תחליט".

בעיתוי נהדר, יומיים אחר כך הייתה לנו נסיעה משפחתית לירושלים וגוש עציון. מי שמכיר את הכביש שעולה לגוש עציון יודע שזה כביש מעולה לבחון בו רכב.

הסכמתי, כעבור יומיים נפגשנו בסוכנות, ולקחתי את הרכב.

למי שמכיר, הסוכנות נמצאת ברחוב המנופים, ויוצאים ממנה היישר לרח' שנקר, שמתחבר לרחוב הראשי של הרצליה פיתוח - רח' אבא אבן.

הפעם - השמש צייצה, הציפורים זרחו, הפקקים נשארו בבקבוקים, ואני הגעתי לפנייה ימינה משנקר לאבא אבן ברמזור ירוק ובמהירות בינונית.

"מה ל&%&%$&$ל קרה כאן עכשיו?????????"

הסטלביו לקח את הפנייה משנקר לאבא אבן כמו רכבת. זוויות הגלגול נשארו בחניה. הרכב מפולס, אוחז, בלי שום רמז לחריקת צמיגים - כלום.

עכשיו, חשוב לי להדגיש - אני ממש לא נהג מרוצים, לא חובב דריפטים, לא יודע לנהל דיון על הבדלי האחיזה הדקים בין צמיג X לצמיג Y. בואו, הרכב הקודם שלי הוא טוסון, בסדר?

אבל פה היה משהו אחר לגמרי.

ליתר בטחון, וכדי לראות שלא פספסתי משהו, את הפנייה מאבא אבן לכביש החוף בואכה גלילות לקחתי במהירות גבוהה במקצת ממה שאני בדרך כלל לוקח.

"OMFG!!! הרכב לא נוטה בכלל!! הוא יכול לקחת את זה גם במהירות גבוהה פי שתיים מזה!!!"

וגיליתי שאני מחייך.

בלי לשים לב.

וזה לא קרה לי ב-XT5, או ב-XC60.

וככה המשיכה הנסיעה עד ירושלים.

הרכב הזה מסית את הנהג לדבר עבירה בצורה שאף רכב אחר שהייתי בו לא עושה. הוא פשוט עושה חשק לנהוג.

אה, ואמרנו שזו נסיעה משפחתית, נכון?

אז אשתי התלהבה מאוד מכיסא הנוסע, ומצאה מאוד מהר תנוחת ישיבה נוחה,

והילדים אהבו מאוד את המרווח במושב האחורי וכמובן את הגג הפנורמי הענק.

ומה לגבי החסרונות?

אז ככה:

- התרעת שטח מת - אין, וזה מבאס. אין דרך להתעלם מזה.

- מולטימדיה - ה-Waze באמת חסר, אבל: 1. יש אפשרות להתקנה מקומית יקרה, 2. תמיד יש את הטלפון...

- איכות חומרים - בחיי שאין לי מושג על מה מדברים. אני אמנם לא שייך לכת מלטפי הדשבורדים ומלקקי הפאנלים, אבל מנקודת המבט שלי - הכל איכותי, רך, תומך ועושה חשק.

ומהצד השני:

- הנדסת אנוש נהדרת. מי שהחליט לשים את כפתור הווליום במרכז הקונסולה המרכזית צריך לקבל פרס. נוח ונגיש בצורה שמייתרת את הכפתורים על ההגה.

- הפלאפים מאחורי ההגה נוחים מאוד, ומסתבר שמייתרים את ידית ההילוכים בכלל... מעבר מ-P ל-D קורה משם, וזה נוח בהרבה

- הבגאז' החשמלי הוא התגלות אמתית, אם כי אני מניח שבשאר הסגמנט המצב דומה

- ואלוהים, כמה שהוא יפה...

וכאשר מוסיפים לזה את המחיר המגוחך ביחס לסגמנט - ההתלבטות נעלמת.

למחרת החזרתי את הרכב, ביצעתי הזמנה, ואתמול הוצאתי אותו מהסוכנות, קומפלט עם צבע לבן (שנראה עליו מעולה, אגב!) וג'אנטים בעיצוב מיוחד.

החיוך שעלה על הפנים בנסיעת המבחן - עלה שוב...

והערה פילוסופית-סנטימנטלית לסיום:

החודש, לראשונה, נפתחו ספרי הזמנות לשלושה רכבים חשמליים בארץ (נירו, e-tron ו- i-pace, ואני מתעלם באלגנטיות מה-i3, i8 וזואי עם הטווח הלא שימושי בעליל או המחיר הסטרטוספירי). הכיוון אליו הולכת התעשייה די ברור, ובסבירות גבוהה - הרכב הבא שלנו יהיה חשמלי. נראה לי שאך ראוי שהרכב שאתו ניפרד מעולם הבעירה הפנימית יהיה לא אחר מאשר אלפא רומיאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש! כתבת יפה ונהנתי מאוד לקרוא.

מסכים אתך שהיא מהנה מאוד, לא מסכים אתך על הצבע... ;)

אגב, מסך המולטימדיה בדגם הזה הוא 6.5 או ה8.8 (שמלכתחילה היה אמור להיות סטנדרטי)?

איפה התמונות?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! כתבת יפה ונהנתי מאוד לקרוא.

מסכים אתך שהיא מהנה מאוד, לא מסכים אתך על הצבע... ;)

אגב, מסך המולטימדיה בדגם הזה הוא 6.5 או ה8.8 (שמלכתחילה היה אמור להיות סטנדרטי)?

איפה התמונות?

הגרסה שהייתה במבצע היא המילאנו ספציאלה, שמגיעה, בין השאר, עם מסך 8.8, ועל זה הוסיפו גם את חבילת העיצוב עם הג'אנטים המגניבים (ראה בתמונות לעיל...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נשמע שווה. גם רכב שונה בנוף. תתחדש ותהנה.

תמונות של הכלה דחוף!

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגרסה שהייתה במבצע היא המילאנו ספציאלה, שמגיעה, בין השאר, עם מסך 8.8, ועל זה הוסיפו גם את חבילת העיצוב עם הג'אנטים המגניבים (ראה בתמונות לעיל...)

טוב מאוד. המסך הקטן נראה אפילו יותר קטן ממה שהוא באמת בגלל הצורה בה אלפא שילבו את המסך בדשבורד. אותו סיפור בג׳וליה (שם אין אופציה ל8.8 אלא אם כן רכשת תילתן...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1929 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...