Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סטטיסטיקה רישוי רכבים ינואר-דצמבר 2018

car_me
שימו לב! השרשור הזה בן 1904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למרבה האירוניה דווקא וואג עצמה מוכרת חלש מאוד בארץ, אלמלא הגולף שעוד טיפונת משפרת את המצב המספרים שלהם היו מחרידים, עכשיו הם "רק" גרועים.

סקודה היא הכח העיקרי שלהם בארץ זה בטוח, האירופאית היחידה שאיכשהו מתברגת שם בג'ונגל הקוריאני יפני.

VAG מוכרים חזק מאד כ-40K מכוניות, שני רק לקונצרן יונדאי (שכולל את קיה).

בתוך VAG, פולקסווגן מוכרים הכי פחות בכלל המיצוב של המותג הזה בתוך הקונצרן (הכי יקר בין המכוניות העממיות, מינימום מכירות לליסינג).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נו, באמת, 99.9% ממכירות המיקרה הלכו לציי רכב (בעיקר למטרת השכרת רכב). מה בין זה לכמה היא מכונית טובה או לא?

מה פתאום, 0 מיקרות הלכו להשכרה, וכול הסיטרואנים הלכו להשכרה. גם אני יכול להמציא נתונים בלי שום הוכחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לפעמים מדהים כמה הכיוון בפורום והכיוון של עם ישראל לא מתואמים לפעמים.

בשרשור על המיקרה הידנית, היו המון דיעות שקטלו את הרכב וה-C1 יכולה להיות אופציה טובה יותר, כאשר בפועל למרות שהמיקרה הייתה יקרה יותר ברוב הזמן מהמחיר שדובר עליו בשרשור, היא מכרה 1005 יח' לעומת 138 יח' של ה-C1.

שילוב של יותר פח למטר(מה לעשות, המיקרה גדולה יותר ורוב הישראלים מחפשים יותר פח למטר) + לוגו יפני מול אחד צרפתי.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא רק זה, המיקרה חזקה יותר, מרווחת יותר ובעלת תא מטען גדול יותר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים שקפצו לי לעיניים:

[*]הסטלביו הפך לרכב הכי נמכר של אלפא, בפער גדול. כנ"ל השתלטות של SUV-ים גם ביגואר. ואפילו במזראטי.

[*]הסיוויק 4 דלתות לא באמת הצליחה עם 48 מכירות בלבד, פחות ממה שהסיוויק הצ'בק מכרה בגרסאות ידניות של מנוע 1.0 ו- 1.5

הסיוויק 4 דלתות מסרה קצת יותר מ-1000 רכבים.

ה-suv משתלטים על השוק. סטלביו נשארו כמה כמה רכבים שנרשמו 0 ק״מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנאי כבר כמה שנים מטפסים לראש המכירוצ חא רק בארץ, כשהם נמכרים במחירים של משפחתיות זה עניין של זמן עד שמשפחתית תגיע לגורל רכבי מנהלים שכמעט נכחדו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרבית רכבי הפנאי הקומפקטיים, אלה אשר מקבילים לרכבים המשפחתיים, נמצאים בגזרות המחירים של רכבי מנהלים.

ז״א גזרת המחירים שלהם נעה בין 140 ועד 230 (מרביתן 150 וצפונה) כאשר בקצוות הנמוכים, שם המחירי עוד נפגש עם מחיר של חלק מהמשפחתיות, מדובר על דגמים בודדים ברמות אבזור הדלות ביותר.

מבלי לבחון את הנתונים באופן מובהק, ג׳יפון קומפקטי מאובזר, מקביל למשפחתית, יעלה כ- 20-30k יותר.

טווח המחירים של המשפחתיות נעה בין 130-170 כאשר מרביתן נמצאות מתחת לקו ה- 150.

3 נקודות נוספות;

1. בשנה האחרונה חלה התייקרות במחירי הרכבים בסגמנת הג׳יפונים הקומפקטיים ובעצם התרחקות בגזרות המחירים בין הסגמנטים.

2. בערים הגדושות בארץ (בעיקר במטרופולין ת״א) ובאירופה, עדיין יעדיפו במשפחתית קומפקטית על פני ג׳יפון.

3. למעלה מעשור אנחנו חיים בכלכלה בטראומה עם ריבית אפסית, אשר מאפשרת מימון זול מאוד, אשר מנגיש לצרכן רכבים בגזרות מחירים שלא היו נגישות קודם.

כאשר הריבית תעלה, והיא תעלה, והמימון יתייקר, סביר להניח שנראה מגמת חזרה של צרכנים לגזרות המחירים בהן הג׳יפונים כמעט ולא נמצאים.

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה פנאי קטן שעולים עד אזור 135 ברמות איבזור לא דלות בכלל, למשל asx, טראקס, 2008, c3 אייקרוס ועוד, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הן לא חלופה לרכב משפחתי.

חלקן כמובן יכולות לשמש 4 נפשות בקביעות ללא שום בעיה, אבל עדיין הן לא בגודל של משפחתית, לא במידות, לא ביחידות ההנעה ולא באבזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מרווחת מאחור, יחידות הנעה זריזות במיוחד ביונדאי קונה וגם האיבזור טוב למדי.

אז מה תיתן לך משפחתית שלא תמצא בהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדר״כ;

מרווחות יותר, באורך וברוחב ובבסיס הגלגלים. (פלטפורמה ארוכה ורחבה יותר)

תא מטען גדול יותר.

התנהגות כביש עדיפה בכבישים בין עירוניים.

יחידות הנעה חזקות יותר.

איבזור עשיר יותר.

בידוד רעשים עדיף.

נכון, יש אחד שמרווח יותר ואחר שחזק יותר אבל ככלל הם יהיו נחותים ממשפחתיות, שגם שם יש צפופות יותר או פחות.

אתה צודק בזה שמי שרוצה ג׳יפון ונניח נמצא בגזרת מחירים שלא מאפשרת לו לרכוש ג׳יפון קומפקטי, יקנה ג׳יפון קטן מבלי להבין את החסרונות בהשוואה למשפחתית.

אני מכיר באופן אישי אנשים שעברו ממשפחתיות לג׳יפונים קטנים, כגון ממאזדה 3 ל- cx3 ומקורולה לקונה ושניהם מודים שהרכבים צפופים יותר.

שוב, אני לא טוען שהג׳יפונים הקטנים לא יכולים להוות חלופה למשפחתית, אבל לדעתי השפעתם על סגמנט המשפחתיות מינורי ואני לא מסכים עם הקביעה שלך.

נסכים שלא נסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שתי תפיסות - רוב עמישראל מעדיף לקנות כמה שיותר גודל פר x כסף, ויש אחרים (ואני ביניהם) שיעדיפו את הרכב הכי קטן שיספק את צרכיהם. ג'יפון קטן בהיבט הזה הוא משפחתית מושלמת עבורי - 4 נפשות בנוחות ובמרווח טוב, תא מטען שמספק כל מה שאני צריך, יחידת הנעה טובה ואיבזור מעולה.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה עם זה. יתרה מזאת, באותה מידה אתם יכולים להתנייד בסופר מיני.

הן מרווחות מספיק עבור 4 נפשות ומאובזרות למדי.

אני עצמי בארבע שנים האחרונות מתנהל, תחילה ב- 208 וכעת בקקטוס, רכב יחיד במשפחה של 4 נפשות והכל נהדר.

יחד עם זאת אני לא מסכים עם הקביעה כי עתיד המשפחתיות צפוי להיות דומה לזה של רכבי מנהלים.

אני אעדיף 308 על פני 2008, לאון על ארונה, i30 על קונה, 3 על cx3, אסטרה על מוקה/קרוסלנד וכו... סדרה 3 על x3, ג׳וליה על סטלביו (סליחה נסחפתי :shock:).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה לראות שג'אז במקום טוב בקטגוריה שלה. אגב האם מישהו יודע האם מתוכננת מתיחת פנים/החלפה של המנוע בג'אז בקרוב?.

יש לא מעט מבצעים עליה ב 0 ק"מ.

כבר הוצגה ג׳אז מתוחת פנים באירופה בנובמבר 2017 ועוד לפני זה בארצות הברית. מעבר לשינויים עיצוביים, היא קיבלה את מנוע ה 1.5 עם 130 כ״ס מה HRV כך שזה שינוי די משמעותי אבל בינתיים לא ידוע מתי תגיע לארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...