Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכות בטיחות מתקדמות ברנו מגאן גרנד קופה

Shakëd Nathan
שימו לב! השרשור הזה בן 1852 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יכול להבין אנשים שלוקחים קורולה בליסינג.

מה אכפת לכם מאולי בעיות אמינות, הסחירות, עלויות התחזוקה או הסטיגמות שתצטרכו להתמודד איתן במעמד המכירה או במהלך שיחה עם מישהו שיגיד לכם "איך קניתם רכב צרפתי אתם לא מבינים כלום"?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא יכול להבין אנשים שלוקחים קורולה בליסינג.

מה אכפת לכם מאולי בעיות אמינות, הסחירות, עלויות התחזוקה או הסטיגמות שתצטרכו להתמודד איתן במעמד המכירה או במהלך שיחה עם מישהו שיגיד לכם "איך קניתם רכב צרפתי אתם לא מבינים כלום"?

אבא שלי מצדיק את ההחלטה ללכת על הקורולה בזה שהיא היברידית, והוא מעוניין ביתרונות של זה (נסיעה שקטה יותר, שווי שימוש נמוך יותר, צריכת דלק מופחתת). הוא באמת אמר שהאמינות היא לא ממש פקטור מבחינתו. עם כל זה, בינתיים עוד לא הוזמן שום רכב כי העבודה שלו נמצאת במשא ומתן עם חברת הליסינג ולדרגה שלו מנסים להביא גם את הקשקאי (כרגע יש רק CHR ו-HRV, שאף אחד בדרגה שלו לא רוצה), ואם הוא יגיע עם המנוע 1.3 החדש אז זו בהחלט אופציה מעניינת.

האמת שלדעתי הקרב פה הוא בין הקורולה למגאן, ששתיהן מציעות חבילה טובה מאוד ואף אחת לא נותנת נוק-אאוט מוחץ לשנייה, צריך להשוות אותן פיזית כדי לבדוק מי עדיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמדומני הקורולה היא 1.6 ולא היברידית.

במקרה הזה המגאן נותנת נוקאאוט מאוד גדול בנושא של ביצועים. לגביי נוחות - צריך לבדוק, יש לי נטיה לשער שהמגאן תהיה נוחה יותר אבל לא התנסתי מספיק עם הדגם החדש ולא התנסיתי בכלל עם הקורולה החדשה, כך שזה רק בגדר השערה על סמך ניסיון עם דגמים קודמים של רנו וטויוטה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שיש פה דיסונסס מסוים.

הקורולה היוצאת נמכרה רק במנוע 1.6 (הגרסה ההבירידית הייתה רק באוריס, בה עד לאחרונה המגאן לא התחרתה ממש).

אז בהשוואה של הקורולה היוצאת מול הגרנד קופה שנמכרה כאן עד כה, בנזין מול בנזין:

לטובת הגרנד קופה עומדים יתרון בזמינות הכוח ובמומנט עדיף לטובת הגרנד קופה התנהגות עדיפה בזכות זוויות גלגול מרוסנות יותר והגה קצת יותר מדויק נוחות עדיפה בזכות כיול מתלים עדיף ומושבים תומכים ואבזור נוחות בדגם הבכיר.

לטובת הקורולה עומדים יתרון במרווח במושב האחורי (עיצוב הגג גובה מחיר ברנו) , הנדסת אנוש פשוטה יותר , מערכות בטיחות מקוריות וגיר חלק יותר בפקקים.

לא כל כך שחור ולבן כמו פעם ולכל אחד מהן יש יתרונות וחסרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור באיזו גרסה של המגאן מדובר. אם מדובר על גרסת ה-1.3, הרכב יגיע עם מערכת בטיחות מקוריות גם כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוצר פה סלט, שבו לא ברור לאיזו קורולה אתה התכוונת ולאיזה קורולה מי שענה לך התכוון.

אני התייחסתי למה שהיה עד עכשיו, קורולה 1.6 מול גרנד קופה 1.2 . הקורולה החדשה תציע תיקון סטייה מנתיב שאין בגרנד קופה, ומבחינת שאר הפרמטרים עוד מוקדם לקבוע אצל מי היתרון, אבל קורולה מהדור היוצא לא מציגה חסרונות מהותיים מול הגרנד קופה שלפני מערכות הבטיחות, והיו בהחלט סיבות להעדיף אותה למי שלוקח אותה גם בליסינג, בניגוד לעמדתך.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתוב במפרטים הוא קורולה היברידית SUN (הדור החדש, וזמני האספקה מאוחרים בהתאם) ומגאן גרנד קופה 1300 אינטנס. חוץ מהן הוצעו ניסאן סנטרה (נפסלה על הסף בגלל חוסר במערכות בטיחות), טויוטה CHR (נפסלה בגלל המושב האחורי), הונדה HRV (נפסלה בגלל היעדר מערכות בטיחות) ויונדאי איוניק (נפסלה בגלל הדעות המקוטבות על הרכב - חלק שונאים אותו שנאת מוות וחלק מהללים אותו). בסופו של דבר המועמדות הסופיות היחידות שמציבות חבילה תחרותית הן הקורולה והרנו.

אם הבחירה הייתה שלי, אני הייתי לוקח את הגרנד קופה בזכות הביצועים, ההתנהגות ותא הנוסעים (אבזור, מושבים ואיכות), אבל הייתי לגמרי מבין מי שייקח קורולה בזכות צריכת הדלק, אופי הנסיעה היותר נינוח או הנדסת האנוש. בכל מקרה לא הייתי מתבאס על הקורולה כי טויוטה של היום זה כבר פחות "מקרר על גלגלים", וביחס לסיוויק האצ'בק שיש לנו עכשיו שתי האפשרויות לא נחותות באופן מוחשי. שוב, בסופו של דבר אבא שלי כנראה ילך על הקורולה בזכות זה שהיא היברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

כבר בערך 15 שנים שאני נוסע עם רכבי ליסינג, ובתור שכזה, כמובן שאף פעם לא עניין אותי מחיר שוק, ולכן - הרשיתי לעצמי לבחור תמיד מה שנראה לי נכון ולא מה שימכר או לא בתום התקופה. אחרי הרבה שנים ונסיונות, אין לי ספק שהרכבים המובילים בנוחות וב"פינוק" הם הרכבים הצרפתיים. היו לי סיטרואן, ופג'ו, והשנה לראשונה החלטתי לקחת את הרנו מגאן החדשה - גרנד קופה מנוע 1.3 החדש, ועם רשימה נאה של אביזרי בטיחות.

קיבלתי את הרכב לפני כשבוע, נסעתי איתו כבר לא מעט, ואני יכול לאמר באופן חד משמעי שאני מרוצה מהבחירה. ביג טיים. הרכב נעים לנסיעה, שקט, בולמים מכויילים נכון, הגיר עובד מושלם (אם לא הייתם יודעים שזה גיר רובוטי, לא הייתם מנחשים לבד), אולי עם "ניג'וס" קל בתחילת נסיעה - אבל זניח לחלוטין. המנוע חזק, הטורבו מורגש, והרכב נדחף קדימה, אבל - רק כשהוא מתבקש. בשאר הזמן הוא חייה מאולפת היטב בלי סימני עצבנות וחוסר משמעת, וזה שילוב נהדר. עברתי לרכב הזה מפיג'ו 308SW. גם הוא היה רכב חזק, אבל פחות "ממושמע".

מבחינת בטיחות אקטיבית: בלימה אוטונמית, התרעת עייפות (מנתח את מאפייני הנהיגה מעל מהירות מסויימת ומתריע עם אלו מצביעים על חוסר תשומת לב), כל הפיצ'רים של מוביליאי/אייוקס וכדומה מוטמעים כבר ברכב ומופיעים על לוח המכוונים של הנהג, בקרת שיוט אדפטיבית (לוקח זמן להתרגל לזה), וכמובן כל מה שקיים כבר כסטנדרט בארץ.

הרכב מגיע עם חיישני קירבה מאחור וגם מלפנים - בהחלט עוזר בחניות.

ישנם 5 מצבי נהיגה שונים, עם השפעה מורגשת על פעילות המנוע, הגיר וההגה.

מבחינת פינוקים: הרבה מעל המצופה בקטגוריה הזו: כסאות נוחים מאוד (שום אי נוחות גם בנסיעה של שעתיים), תאורת אווירה נעימה ברכב (5 צבעים שונים), 4 חלונות אוטומטים (אין צורך להחזיק את הלחצן), כניסה לרכב ללא מפתח (וגם נעילה - פשוט מתרחקים מהרכב והוא ננעל), וכמובן גם התנעת הרכב ללא מפתח, תא מטען נפתח עם כפתור חשמלי, או עם העברת רגל, או מתוך הרכב או בלחצן על השלט, תאורת לד מלאה, פתחי מזגן גם מאחור, חיבור מתח גם מאחור, תא נוסעים ב-2 צבעים (הרבה יותר נעים לטעמי משחור מלא), מערכת נווט מובנית עם סימון פנייה הבאה בלוח המכוונים של הנהג, כך שלא צריך להוריד עין אל המסך, ועוד ועוד ועוד הפתעות.

אגב: Apple Car Play ו- Android Auto עובד נפלא, כך ש- Waze (וגם Google Maps) עובדים נהדר עם הרכב, כולל עדכון הפנייה הבאה בלוח המכוונים של הנהג.

מבחינתי, זו הייתה בחירה מוצלחת. זה רכב שנעים להיות בו.

IMAG0965.jpgIMAG0967.jpg

כל טוב

עמית דונסקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחירה מעולה. עושה רושם מכל מה שאני קורא שהגרסה המחודשת נותנת מענה לכל החסרונות של הגרסה הקודמת מה שממצב את הרכב לצד הטובים ביותר בקטגוריה.

הרכב נראה גם הכי טוב בצבע הזה, תתחדש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לעשות לך סדר, כי בדיוק הזמנתי כזאת. 1.3 טורבו, 140 כ"ס (עוד כשבועיים - מסירה! :-) )

* אין מובילאיי!

* בקרת שיוט אדפטיבית מצויינת. בדקתי בנהיגת מבחן. סייג קל: ללא אופציה לנסיעת פקקים אוטונומית (נדמה לי שזה עובד רק מעל 30 קמ"ש או משהו כזה)

* סטייה מנתיב - התראה בלבד של היצרן, ללא תיקון. גם בדקתי. אין התרעות שווא, והמערכת הרבה יותר מדוייקת ממובילאיי. כמו כן, היא נותנת ויברציות במערכת שמע שנותנות קצת אשלייה של "כאילו" תיקון סטייה.

מה שטיפה התבאסתי זה שלא מביאים לכאן התרעה על שטח מת במראות. לדעתי, זה צריך להיות MUST. (בחו"ל יש).

כפי שאמרו קודמיי, תבדוק אם בליסינג יש קיצוצים ביחס להזמנה פרטית!

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לעשות לך סדר, כי בדיוק הזמנתי כזאת. 1.3 טורבו, 140 כ"ס (עוד כשבועיים - מסירה! :-) )

* אין מובילאיי!

* בקרת שיוט אדפטיבית מצויינת. בדקתי בנהיגת מבחן. סייג קל: ללא אופציה לנסיעת פקקים אוטונומית (נדמה לי שזה עובד רק מעל 30 קמ"ש או משהו כזה)

* סטייה מנתיב - התראה בלבד של היצרן, ללא תיקון. גם בדקתי. אין התרעות שווא, והמערכת הרבה יותר מדוייקת ממובילאיי. כמו כן, היא נותנת ויברציות במערכת שמע שנותנות קצת אשלייה של "כאילו" תיקון סטייה.

מה שטיפה התבאסתי זה שלא מביאים לכאן התרעה על שטח מת במראות. לדעתי, זה צריך להיות MUST. (בחו"ל יש).

כפי שאמרו קודמיי, תבדוק אם בליסינג יש קיצוצים ביחס להזמנה פרטית!

בסוף אבא שלי בחר בליסינג קשקאי 1.3, מעשית זה כמעט אותו רכב רק גבוה יותר ובלי השיוט האדפטיבי (חבל, אחרת הוא היה נותן נוקאאוט מוחלט לקארוק שעמד מולו באותה קטגוריית בחירה). מסירה כנראה החודש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצבע הכי נכון לרכב - תתחדש ותהנה ; על סמך החישוקים אני משער שהלכת על האינטנס.

הישר מהיבואן או 0 ק"מ?

כן. לקחתי את ה- Intense. אין כמעט הבדל בינו ל- Executive, פרט לחלון בגג (מנסיון: פריט יפה, אך מיותר מרגע שנגמרת ההתלהבות הראשונית) וחישוקים 18" שזה פחות או יותר בעיקר יותר רעש, כך שה- Intense הוא דיל נהדר. רמת הפינוקים שרנו הכניסו פנימה ממש מפתיעה לטובה.

לשאלתך: רכב חדש לגמרי, יבואן --> Lease4U --> ומשם אלי.

כל טוב

עמית דונסקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחירה מעולה. עושה רושם מכל מה שאני קורא שהגרסה המחודשת נותנת מענה לכל החסרונות של הגרסה הקודמת מה שממצב את הרכב לצד הטובים ביותר בקטגוריה.

הרכב נראה גם הכי טוב בצבע הזה, תתחדש!

תודה רבה. גם אני חושב כמוך. תוספת רכיבי הבטיחות האקטיבית, החלפת המנוע ותיבת ההילוכים הפכו את הרכב הזה לעסקה נהדרת. לדעתי יש לרנו כעת את אחד הקלפים החזקים ביותר בקטגוריה.

כל טוב

עמית דונסקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1852 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...