Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"המשפחתית הכי טובה שהכסף שלכם יכול לקנות, בפער ענק, אבל אתם לא תקנו אותה", או -

dani666
שימו לב! השרשור הזה בן 1667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חושב שכדאי שתפתח שרשור לבד. יותר יעיל

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מקפיץ.

גם אני נפלתי.

החלום היה 3008 מבציר 2017, אבל המחירים (המטורפים, שנשארים מטורפים בגלל שכל חודש מעלים את המחיר של רכב חדש) והקילומטראז'ים גרמו לי לחשב מסלול מחדש. אני לא רוצה להתחתן עם רכב חדש שצבר הרבה קילומטרים, כי המטרה בהתחדשות היא לא רק שנת הייצור אלא גם שקט נפשי מכל מיני גומיות, בולמי זעזועים וחלקים שמתים מוות פתאומי אחרי 100K ק"מ. הפעם אני רוצה רכב צעיר עם ק"מ נמוך בשביל באמת להרגיש רכב שהוא...חדש.

הזכרונות הטובים מהקסארה פיקאסו 2007 שנמכרה לפני 7 חודשים (לאח של חבר פורום) עוד מהדהדים אצל בני הבית.

גם בנסיעה האחרונה לאילת, עם ה C4, הם נזכרו בפיקאסו ששנה שעברה שינעה אותנו לאילת - ואהבו אותה יותר מה-C4.

מסתבר שבאמת עבור הילדים (וגם האישה) - שפע המרחבים בתור הרכב, הראות המצויינת החוצה והישיבה המעט גבוהה (והנוחות המצויינת, ותא המטען הענק) פשוט גרמו לאהדה מאוד גבוהה (למרות שבהתחלה היה קשה להם לעכל אותו, אבל כשנסעו בו מייד התאהבו בו).

הטריגר הגיע לי דווקא מכיוון חברי אביעד (מחזיק 3008 דיזל ליסינג) שקיבל אחת ארוכה כרכב חילופי לכמה ימים - וכנראה שגם לו נפל קצת האסימון עם החבילה שהדגם הזה מציע.

משם זה המשיך לשיחה עם יואב (דיסקו) שקצת מכיר את השוק וגם בחן את הרכב וכמובן שלא פסחתי על ceyal שגם בחן את הגרסה הארוכה וקיבל ממני טלפון. זו הזדמנות מצויינת להודות לשלושתכם על החפירה הטלפונית :-D

בשלב הזה כבר עשיתי חושבים מה הנסועה שלי אל מול הפערים במחיר הרכישה (נכון להיום, פער של 25-30K שח בין 3008 מודל 2017 לפיקאסו קצרה 2017 עם נתונים דומים) והחלטתי שיש דברים בגו - והחלטתי לשים את פעמיי לראות C4-פיקאסו קצרה, 5 מושבים, מודל 16-17.

בסופו של דבר;

שמתי מקדמה על מודל 2017 (עליה לכביש 1/17), יד ראשונה פרטית, 37,000 ק"מ.

היסטוריה מלאה (טיפול ראשון אחרי שנה ו 16.8K ק"מ,טיפול שני גם כן אחרי שנה עם 31K ק"מ הכולל גם מצתים וסננים), הוצג בפניי רישיון הרכב המקורי עם שם הבעלים (פרטי) וגם ביצעתי נסיעת מבחן על הרכב (חייב לציין שהנוחות ברמה מאוד מאוד גבוהה).

מחשב הרכב אומר שצריכת הדלק הממוצעת הינה 7.8 ליטר ל 100 ק"מ (שזה 12.8 ק"מ לליטר). אני דיי מנחש שהאוטו ננהג בעדינות אחרת לא מבין איך גירדו ממנו כמעט 13 ק"מ לליטר.

מצבו של הרכב חדש לגמרי (בתא הנוסעים אין ולו סימן בודד שנפש חיה נגעה בו, לרבות פלסטיקה וכד').

הרכב עבר בדיקה ויצא ללא דופי, והיום אנחנו מתוכננים להעברת בעלות.

אני מקווה מאוד שהטיפול הקפדני למנוע ה 165 כ"ס ושגרת הטיפולים שהיבואן חתך כמעט ב 1/2 (!), יביאו את הרכב לרמת אמינות טובה (עם דגש על המנוע). בנוגע לשגרת הטיפולים - באמת, טרם שמעתי שבמנועי טורבו בנזין עם מצתי אירידיום\פלטיניום ירדו להחלפות כל 40K ק"מ (זה אומר שאם הגעת לטיפול שני עם 30K ק"מ, יחליפו לך ב 30K, כי עד הטיפול הבא אתה בחריגה) , זה מטורף אבל בתור אחד שמאמין בתחזוקה מונעת אני אומר שאם זה מה ששומר על המנוע ומצמצם את מספר התקלות הפוטנציאליות - אדרבה.

אנקדוטה שקשורה לעניין:

את הבוקר, אגב, התחלתי בלובינסקיטרייד - שם פגשתי נציג מאוד נחמד ושירותי, ולמרות שלא היה להם שום רכב כזה במגרש (הכל באחסנה לפני השבחה) הסברתי לו את חששותיי מהמנוע הארור. גם הוא טען שההבדל בין ה 156 ל 165 הוא תהומי מבחינת אמינות.

באופן ספטנטי הוא נכנס למחשב ואמר לי תבחר איזה רכב שאתה רוצה, ותראה שבאף אחד מהם לא בוצעה החלפת מנוע או משהו שקרוב לזה.

בחרנו כמה רכבים עם קילומטראז'ים רצחניים (!) שזה אומר מודל כאלה משנת 2016 עם 230K ק"מ בקירוב, ובאמת - לא היה שום מנוע שעבר שם קטסורופה. כן היו פה ושם תלונות של נורת צ'ק אנג'ין (ובאחד מהם הוחלף ממיר קטליטי אחרי איזה 200K ק"מ) אבל מעבר לזה בשום מקרה לא היה מנוע שעבר קטסורופה (בוכנות שבורות או החלפה של מנוע קומפלט וכד').

חייב לציין שזה מעט הרגיע אותי.

מאחר ואני מודע לרגישות של הנ"ל, ואצלנו נוסעים נסיעות קצרות - אני אחליף שמן כל 6 חודשים ולא כל שנה. לטווח הרחוק זה ישמור על מכלולי המנוע בצורה מיטבית. עוד החלפה של שמן עם סנן, בשבילי זה עניין של 250-300 שח - לא קטסטרופה. כמו כן אני שוקל ברצינות לבצע באופן מייד את עניין המעקף שמציעים על גבי הרשת בכל הקשור לנושא מיחזור אדי השמן שפוגע באיטום שסתומים היניקה לטווח הרחוק.

עדכונים בהמשך.

איציק

על איזה מעקף מדובר?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק תתחדש, קנית בונבונירה.

בתחזוקה בסטנדרט שלך הרכב יחזיק מעמד יפה מאוד.

אני גם מאמין שהרכב ננהג כמו סבתא ובעדינות, לא רוצה לספר לך כמה אותו מנוע שותה אצלי, זה מנוע חיה אם רוצים:wink:.

מה מחיר הקנייה? בשבילי זה הפרט הכי חשוב.

הבעיה שמציאות בדגם ה7 מקומות פשוט אין וחבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המברכים;

אליהו - לשאלתך:

מחירון לוי יצחק 91K, משוקלל 93K.

טריידמוביל התחילו את המכירה ב 88-89 והקו התחתון היה 84, אך הודות לשיתוף פעולה של מכר מבפנים - מחיר הסגירה היה נמוך מזה (אשלח לך בפרטי).

הסיבה למחיר הקשיח יחסית היתה העובדה שמדובר ברכב יד-1 פרטי, עם ק"מ נמוך, בדיקה נקיה, שהיה במגרש סה"כ ימים בודדים (ז"א שלא נתנו לו מספיק זמן "להתבשל" בשביל שיהיה אפשר לומר: "הרכב לא נמכר, צריך לחתוך עוד במחיר").

באתי דיי ממוקד מטרה עם תקציב מדוייק וגם ניסיתי את השוק הפרטי (יש אחד עם 2016 יד ראשונה 42K ק"מ, מחירון לוי יצחק 81K, לא הסכים לרדת מתחת ל 77 לפני בדיקה, ואחרי בדיקה אמר שאם יהיו רג'קטים יסכים לרדת ל 73K ולא יותר מזה).

היה עוד אחד שעומד בשוק כבר יותר מחצי שנה (שנת 2016) עם 60K ק"מ, אבל שוב - כיוונתי לרכב צעיר יותר.

תכל'ס העדפתי להוסיף עוד כמה אלפים בשביל להתקדם ל 2017 (הרווחתי עוד 4 חודשי אחריות יצרן) וגם 5000 ק"מ פחות על האודומטר.

הקניה האידאלית (לכאורה) לאחד כמוני זה רכב חדש עם ק"מ גבוה, כי אנחנו לא נוסעים המון, ואז "לאזן" אותו תוך כמה שנים ובעצם למכור אותו עם ק"מ נורמלי - אבל כמו שאמרתי בפוסט הקודם (הארוך), כשהתכוונתי שאני רוצה רכב צעיר וחדש אז רציתי גם גיל וגם ק"מ.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי, לקחתי את הרכב לבדיקה מטעמי... לא סומך על הבדיקות שלהם.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק אפשר להתייעץ אתך בפרטי? גם אני מעוניין בדגם הזה

לא טוב! יותר מדי ביקוש לרכב הזה, וזה אומר שלא יהיה לי אחד כזה שמור ובזול. :evil:

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שהרכב לא מי יודע מה סחיר בגרסת ה5 מקומות, כיון שה5 מקומות גם לא שימש כמוביל נוסעים ונמכר כמעט רק לפרטיים הסיכוי למצוא 1 שמור לא קטן.

מי שריאלי למחירים (המוכר והקונה) מקבלים תמורה יפה מאוד לכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקפיץ.

אני מקווה מאוד שהטיפול הקפדני למנוע ה 165 כ"ס ושגרת הטיפולים שהיבואן חתך כמעט ב 1/2 (!), יביאו את הרכב לרמת אמינות טובה (עם דגש על המנוע). בנוגע לשגרת הטיפולים - באמת, טרם שמעתי שבמנועי טורבו בנזין עם מצתי אירידיום\פלטיניום ירדו להחלפות כל 40K ק"מ (זה אומר שאם הגעת לטיפול שני עם 30K ק"מ, יחליפו לך ב 30K, כי עד הטיפול הבא אתה בחריגה) , זה מטורף אבל בתור אחד שמאמין בתחזוקה מונעת אני אומר שאם זה מה ששומר על המנוע ומצמצם את מספר התקלות הפוטנציאליות - אדרבה.

...אני שוקל ברצינות לבצע באופן מייד את עניין המעקף שמציעים על גבי הרשת בכל הקשור לנושא מיחזור אדי השמן שפוגע באיטום שסתומים היניקה לטווח הרחוק.

איציק

איציק,

ראשית תתחדש - קנית אחלה מכונית.

לגבי המנוע, הוא שונה מהותית ממנוע ה-156 המקולל. בעצם כל תכנון הראש שונה לגמרי, כולל קו PCV חדש שכולל בתוכו oil trap system ("לוכד שמן"), אז נראה שיישום מעקף מיותר במקרה הזה.

מצרף כאן קובץ שמתאר את כל השיפורים שהוכנסו במנוע הזה (THP165) כדי שתהיה שקט :-)

לגבי הפלגים, במנוע שלי הוראות היצרן הן החלפה כל 20K ק"מ אז אצלך זה עוד בסדר.

תהנו!

PMC No 209 Launch of the Euro 6 THP 165 and THP 200 Stop & Start Engines SN 14 06 381 (2).pdf

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה שוב (סליחה אם אני קצת נודניק, אולי פספסת את השאלה שלי). האם אפשר להתייעץ אתך בפרטי לגבי הרכב?

לחלופין, האם אתה מגיע למפגש הקרוב?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק,

ראשית תתחדש - קנית אחלה מכונית.

לגבי המנוע, הוא שונה מהותית ממנוע ה-156 המקולל. בעצם כל תכנון הראש שונה לגמרי, כולל קו PCV חדש שכולל בתוכו oil trap system ("לוכד שמן"), אז נראה שיישום מעקף מיותר במקרה הזה.

מצרף כאן קובץ שמתאר את כל השיפורים שהוכנסו במנוע הזה (THP165) כדי שתהיה שקט :-)

לגבי הפלגים, במנוע שלי הוראות היצרן הן החלפה כל 20K ק"מ אז אצלך זה עוד בסדר.

תהנו!

דווקא מופיע שענייו אדי השמן תקף רק למנוע EP6FDTX, גם במסמך הזה.

Special feature of the EP6FDTX:

The EP6FDTX engine (given its higher levels of performance) is fitted with an air bypass circuit

allowing dry air to be injected into the cylinder block, with the aim of improving crankcase

ventilation and the oil trap system.

מנוע 165HP הוא EP6FDT.

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהם מתייחסים רק ל-air bypass circuit כותספת ב-EP6FDTX, אך להבנתי ה-oil trap system קיים גם ב-EP6FDT.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...