Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוגר שנה עם המזדראטי (מיאטה ND RF)

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 1932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

(פוגשים את השכנים לראשונה)

"... So Colin comes up to me and says: Mom, have you seen our new neighbor with the Maserati??"

- I wish, that's just a poor Mazda

"So it's a Mazdarati!"

וכך נולדה ה״מזדראטי״

--

מצאתי אותה אונליין: Launch Edition שהגיעה בדיוק בצבעים שאני רוצה (machine grey בחוץ / auburn leather בפנים), אחת מתוך 1000 בארה״ב. היא היתה בטקסס, אבל באמריקה כמו באמריקה - יש פרי שיפינג, אז שלחו לי אותה לקליפורניה.

החצר האחורית של קליפורניה מורכבת מכבישי הרים מפותלים ונטושים, שם היא זורחת יותר מאשר בכל תוואי אחר, ומהנה יותר מכל רכב שיצא לי לנהוג שם (בעיקר מפלצות 8ציל אמריקאיות).

אבל היא התגעגעה הביתה, ומי שהתחתן יודע שכשבת הזוג רוצה לעבור - אפשר לדחות ולדחות אבל בסוף עוברים.. וכך אחרי חצי שנה בקליפורניה היא מצאה את עצמה שוב על משאית חזרה הביתה, לטקסס.

לצערי, בטקסס אין את אותה כמות כבישי פאן כמו במפרץ קליפורניה - אבל לשמחתה אני כבר לא גר במרחק אופניים ולכן יוצא לנו לבלות יותר זמן ביחד.

בנוסף, כעת תמיד יש לה חניה מקורה - בין אם זה בבית או בעבודה. זה בשילוב עם מנטליות חניה של פרנואיד הובילו לכך שהפח שלה במצב קרוב למושלם: יש כמה סטונצ׳יפס בחזית, אבל אין דינגים או שריטות בשום מקום אחר. היא עטופה באוטם צבע, שמעליו ווקס, ומעליו סילר - וכשאני כותב את השורות האלו אני מבין שזה מטופש להחריד שאני דואג לפח שלה יותר מאשר לעור הפנים שלי :(

מבחינת מספרים:

היא עומדת על קצת פחות מ9,000 מיילים כרגע, כך עברנו יחד פחות מ6,000 מיילים במהלך שנה של בעלות: בחצי השנה בקליפורניה היא היתה רכב סופ״שים בלבד (כי רכבתי על אופניים לעבודה, בד״כ).

היא גמעה 28.5MPG בממוצע (מדוד במשאבה), שהם קצת יותר מ12 ק״מ לליטר. לרכב ספורטיבי, אטמוספרי, זה נתון מצוין.

לא נרשמו אף בעיות אמינות עד כה, עברה החלפת שמנים לפני 3 חודשים כי הדלק כאן מלוכלך. בכל אופן אני מקפיד לתדלק אותה בפרמיום (שזה אוקטן 91 בקליפורניה, 93 בטקסס).

מבחינת קשקושים:

החלפתי את הדוד האחורי לדוד של Cobalt, אין לי מושג מה עובר להם בראש שם במזדה כשהם מוציאים רכב כזה עם דוד סטוק כ״כ אנמי - זה שינוי שאינו רק מבורך אלא אפילו הכרחי, בעיני. מאז ההחלפה כמעט כל נוסע שהיה ברכב התלהב מהצליל (כולל, וזה הפתיע אותי, אנשים שבכלל לא בקטע של רכבים).

פרצתי את מערכת המולטימדיה כך שכעת יש לי אנדרואיד אוטו, זמן העליה שלו איטי יחסית והוא גם מבוגבג למדי (לא תמיד עולה) - אבל כשזה עובד זה נהדר, והשליטה במע׳ דרך גלגל שמחקה את המערכת של במו עובדת הרבה יותר טוב מאשר מסך מגע.

שקלתי לעשות לה פוליש, אבל בסוף התחרטתי - זה לא באמת נחוץ. אני שוטף אותה פעמ/יים בחודש עם 2 דליים, שזה מזכיר לי: לשטוף את הרכב הזה זה תענוג! היא כזו פצפונת, שהשטיפה מהירה בטירוף.

צבעתי את הסמלים בפלסטידיפ שחור, ואת הגלגלים בנחושת - שניהם מחזיקים מעמד עד כה ללא רבב (3^5). הגלגלים הפכו בבת אחד מmeh לdamn!, ואחד השדרוגים לנוחיות הוא שכעת כשהגלגלים נראים טוב גם כשהם נקיים וגם כשהם מלוכלכים.

בסופ״ש האחרון התקנתי מע׳ תאורה בגריל ומתחת לחזית, כך שיש ״גלואו״ מאוד עדין אם אני מפעיל את זה בלילה. חשבתי הרבה האם לעשות את זה כי חששתי שיצא לי ״נסיכת הכפר״ - אבל התוצאה יצאה בדיוק כמו שרציתי אז אני מבסוט.

מבחינת חויה:

היא לא מהירה, היא זריזה. בחרתי במזדה על פני כל מיני מפלצות ופיתויים בגלל שתי סיבות עיקריות: הנחתי שאשתי תהנה מהגג הפתוח כשנצא לטיולים, וידעתי ברמת ההגיון הקר שעדיף לי רכב שיגביל אותי מאשר רכב שיעודד אותי למתוח גבולות.

בפועל, שתי ההנחות האלו עובדות טוב מאוד. אשתי מאוהבת ברכב, ואני מצליח להשאר באזור ה sub 100 mph גם כשאני ״משחק״, ובנסיעות מנהלתיות מצליח לרוב להשאר בתור מגבלות החוק. היתרון המרכזי של המזדה ברמת החוויה היא שאתה יכול להינות גם במהירויות חוקיות למהדרין, ושאפשר להשתעשע עם הזנב ועדיין להיות בשליטה מלאה - היא חלשה מדי בשביל להסתחרר.

החסרון שלה הוא שהיא, כאמור, חלשה מדי. אם אתה לא בהילוך הנכון, הזריזות של הרכב תיעלם ואתה תזכר מהר מאוד שהמנוע הוא אותו מנוע מהמזדה 3. יש לזה פתרונות אפטרמרקט בדמות תכנה, טורבו, צ׳רג׳ר - אבל כל פעם שמדגדג לי לעשות שטות כזו אני מזכיר לעצמי שכל הפואנטה של הרכב היתה לשמור עלי מהפיתויים האלו, וכך דוחה שוב ושוב.

חסרון נוסף הוא רעשים. לצערי, למרות שהיא בתצורת קופה כשהיא סגורה, היא לא נשמעת כמו קופה: יש פריצת רוח מאיפשהו והיא רועשת במהירויות גבוהות. בנוסף יש לה כל מיני קרקושים פה ושם, לפי המצב רוח ומזג האוויר - חבל ומיותר.

הרכב קלסטרופובי לגמרי, ואני מת על זה - היא מרגישה כמו קארט וזה בדיוק מה שרציתי. היא ממש (ממש) לא מתאימה לנהגים גדולי מימדים, או כאלו שאוהבים את המרחב עבורם או עבור הנוסע.

בסה״כ המיאטה עושה את מה שהיא אמורה לעשות, ועושה את זה מצוין. זה רכב שלא יתאים למי שמחפש לנצח בכל סשן אוטוקרוס, אבל לגמרי עלול להתאים למי שמחפש להינות ממנו.

בסה״כ אני מרוצה מהרכב, המזדראטי נראית הרבה יותר טוב מכמה שהיא עולה, כיף לנהוג בה, כיף לבת הזוג לנסוע בה, היא זולה לאחזקה ועדיין גורמת לי להסתובב אליה אחרי כל חניה. מאז שהנינג׳ה הצטרפה לאורווה התחלתי לשאול את עצמי האם יש באמת טעם להחזיק במזדה לאורך זמן - כי כשאני רוצה להשתעשע אז עם כל הכבוד, הנינג׳ה הרבה יותר משעשעת - ובעוד שרציונלית ברור לי שהתשובה שלילית, בפועל אני מקווה שהיא תשאר איתנו גם כמה שנים קדימה.

נחיה ונראה.

1.jpg

2.jpg

3.jpeg

4.jpeg

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוהב אותך וחושב שהאור בגריל לא במקום, זה נראה כאילו השתחרר לך פנס ערפל או משהו...

חוץ מזה, מתי אתה קונה טנדר?

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיכום, תמשיך להנות ממנה! אני מאוד אוהב את המראה של הרכב אבל אני לא רואה שום סיכוי שאני מסתדר עם רכב כזה ביום יום. אולי יום יבוא ואקנה לי אחת מהדור הקודם לסופשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום מצויין! תמשיך להנות!

לגבי האוקטן, כמדומני אוקטן 91 אמריקאי משול ל-98 בתקן RON (ו-88 האמריקאי מקביל ל-95 RON).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח אמריקה אמריקה....התפישה שלא לקנות את הכי חזק אלא את הכי מתאים, נכונה מאד לטעמי, אני הייתי עושה (כמעט) אותו הדבר ורק בגלל הסיבוב שיש לי במוח וה-124 ספיידר 1978 שיש לי בבית, הייתי בוחר באחות המשובטת כלומר ב-124....תודה על הסקירה!

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

oh you did not just say מזדרטי....

והאורות בגריל ומתחת לאופנוע, סיריאסלי? זהו, הפכת לטקסני אמיתי. מתי אתה קונה שאטגאן ומתחתן עם בת דודה שלך?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טקסני אמיתי מלכתחילה לא היה נוהג באוטו בגודל אופנוע, ובאופנוע בגודל אופניים o:

לגבי השאר, ובכןHaters_Gonna_Hate_Eagle.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה, מתי אתה קונה טנדר?

כשיימאס לך מהשבי (;

בתכלס, כשתגיע נקודת הזמן בה איני יכול להחזיק במיאטה בתור דיילי, אז איאלץ לצרף משהו נוסף למשפחה - אני מניח שזה יהיה או טנדר או פרפורמנס סדאן (בתכלס, כנראה האפשרות השניה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכל'ס, אני כבר מזמן הייתי משנה את השם ל-billy bob וקונה טנדר.

נראית מעולה, לדעתי יותר יפה מכל הדורות של הפיזדה.

תהנה :)

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרגישים מהכתיבה שאתה נהנה - מקווה שתמשיכו ליהנות עוד המון שנים. בסוף עוד תשכנע אנשים לעבור לארה"ב.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שזה יהיה או טנדר או פרפורמנס סדאן (בתכלס, כנראה האפשרות השניה).

latest?cb=20160618185223

cq5dam.web.768.768.jpeg

יש אפילו גרסה של בנים:

velociraptor-6x6-530px-home-min.jpg?fit=530%2C350

*אני מקווה שאתה מבין שזה הכל בצחוק, כן? שמח שאתה נהנה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרגישים מהכתיבה שאתה נהנה - מקווה שתמשיכו ליהנות עוד המון שנים. בסוף עוד תשכנע אנשים לעבור לארה"ב.
אני כבר עובד על דף פייסבוק חדש, 150נמושות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...