Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

SUZUKI SX4 2011 אוטו' - טיפול עצמי

עוז נצר
שימו לב! השרשור הזה בן 1541 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני מעוניין לעשות טיפול קטן ל- SUZUKI SX4 2011 אוטו' שרכשתי לפני כשלושה שבועות.

מה שאני רוצה לעשות:

1. החלפת שמן + מסנן שמן.

2. החלפת נוזל קירור (כולל ניקיון יסודי).

3. החלפת מסנן אוויר.

אם אתם חושבים שכדי לטפל/לנקות דבר נוסף (למשל: פלאגים), אשמח לשמוע.

מסנן שמן כבר מצאתי, אך לגבי השמן אני מתלבט בין החברות השונות.

השמן שאני צריך מבדיקה קצרה שבדקתי הוא : "5w30 סינטטי מלא", אשמח לשמוע המלצות איזה שמן כדי ומומלץ לרכוש לרכב.

לגבי הנוזל קירור, ראיתי שמומלץ ע"י החברה הוא הנוזל: "Suzuki Super Long Life", אך נראה שהמחיר ל-2L די גבוה, 189 ש"ח.

וממה שראיתי אפשר לרכוש נוזלים מצוינים במחיר הרבה יותר נמוך.

על איזה נוזל קירור כדי ללכת בשביל הרכב שלי?

ואשמח לקבל עזרה בבחירת מסנן אוויר לרכב (פחות נחלתי הצלחה במציאת המוצר).

תודה רבה לכל העוזרים!.

עריכה אחרונה על ידי עוז נצר
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל קירור אתה יכול לשים

Suzuki Super Long Life

Coolant

כחול בלבד. זה המקורי כנראה יהיה יקר אבל צריך לבדוק

או אתה יכול לשים גם

Valvoline Asian Vehicle שיש לי נסיון טוב איתו והוא זול.

שמן אפשר 5W30 יורול או היקר יותר קסטרול.

מצתים ברכב שלך כל 105 אלף קילומטר.

פילאר אויר שים רק מקורי.כנל פילטר שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לאמא שלי רכב כזה, דגם האצ'בק במשך שש שנים, טיפלתי בו פעם בשנה בדיוק כמו שהבחור בתגובה מעליי כתב, אומנם הרכב נסע כל שנה כמה אלפי ק"מ בודדים, אבל במשך שש שנים שום תקלה, אפילו לא אחת.

אני הייתי בודק גם אפשרות לעשות החלפת שמן גיר ופילטר שמן גיר אם קיים, כי בדרך כלל בגיר לא מטפלים, הרכב כבר לא חדש והחלפת שמן ופילטר גיר יתן לך ראש שקט להרבה זמן.

תתחדש

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכתוב בבקשה דגם מנוע,רשום ברישיון רכב.

333333.jpg

נוזל קירור אתה יכול לשים

Suzuki Super Long Life

Coolant

כחול בלבד. זה המקורי כנראה יהיה יקר אבל צריך לבדוק

או אתה יכול לשים גם

Valvoline Asian Vehicle שיש לי נסיון טוב איתו והוא זול.

שמן אפשר 5W30 יורול או היקר יותר קסטרול.

מצתים ברכב שלך כל 105 אלף קילומטר.

פילאר אויר שים רק מקורי.כנל פילטר שמן.

אני הצלחתי למצוא איזה צבע אני צריך, כחול או ירוק.

המקורי היחידי שהצלחתי למצוא עולה 189 ל-2 ליטר שזה נראה לי מחיר גבוה מאוד.

לגבי החלפים המקוריים - אני לא הצלחתי למצוא שום מוצר מקורי חוץ מהמסנן שמן, יש הצעות מאיפה אוכל למצוא את כל המוצרים האלה?

וכנראה שאני צריך להחליף פלאגים- אשמח להמלצה מה לקנות

היה לאמא שלי רכב כזה, דגם האצ'בק במשך שש שנים, טיפלתי בו פעם בשנה בדיוק כמו שהבחור בתגובה מעליי כתב, אומנם הרכב נסע כל שנה כמה אלפי ק"מ בודדים, אבל במשך שש שנים שום תקלה, אפילו לא אחת.

אני הייתי בודק גם אפשרות לעשות החלפת שמן גיר ופילטר שמן גיר אם קיים, כי בדרך כלל בגיר לא מטפלים, הרכב כבר לא חדש והחלפת שמן ופילטר גיר יתן לך ראש שקט להרבה זמן.

תתחדש

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

תודה אחי, תוכל בבקשה להגיד לי איזה שמן גיר ומסנן גיר אני צריך לרכוש? אתה בטח יודע.

תוכל להגיד לי בבקשה איזה נוזל קירור השתמשת?

איזה שמן אתה ממליץ לקנות?

פילטרים אוויר וכדו'? אשמח לשמוע.

האוטו היה אצל מישהו מבוגר מאוד, לא נראה לי שהוא השתולל איתו אבל לא יודע עד כמה הוא באמת טיפל בו כמו שצריך.

לכן אני מעדיף לעבור מא' עד ת' - חוץ מזה שזה שומר על הרכב, זה כיף לטפל ברכב.

אשמח לשמוע עוד חלקים כמו פלאגים, בלמים וצלחות אתה ממליץ לרכב, אני רוצה להחליף הכל (יש לי צלילים נחמדים כשאני בולם).

שמן בלמים וכדו'.

תודה רבה על העזרה שלך.

כמה קמ עבר הרכב?

240 אלף ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

יש לי רכב זהה לשלך: GLA 2011 סדאן עם 130 אלף ק"מ.

כבר כמה שנים אני מטפל ברכב מחוץ למוסכים, התחלתי עם אסף מהכנופייה (בחור זהב) והמשכתי לבד.

קודם הדברים הפשוטים:

א. שמן אני שם יורול PLX

5w30 סינטטי מלא שהוזכר כאן. שמן לא יקר ומספיק טוב.

ב. מסנן שמן מקורי

ג. מסנן אוויר מקורי עולה 100 - 130 ש"ח בכל חנות חלפים

ד. מסנן מזגן מקורי עולה סכום דומה, אני שם תחליפי ב-30 ש"ח

ה. נוזל בלמים DOT4: מחליפים פעם בשנתיים (שואבים מכל ארבעת הגלגלים).

אם אתה גר במרכז, מומלץ להצטייד אצל אבי חלפים ברחובות.

עכשיו, הדברים הכבדים שמחליפים פעם ראשונה באיזור 100 - 120 K.

למיטב ידיעתי יש 4 כאלה שהחלפתי בשנתיים האחרונות (פלאגים בעזרת אסף).

1. פלאגים אירידיום מחליפים כל 100K בערך

2. נוזל קירור פעם ראשונה אחרי 8 שנים או 150K ע"פ הספר. אני הקדמתי את ההחלפה.

3. שמן גיר מחליפים לפי הספר ב-165K או 11 שנים. מומלץ מאוד להקדים

4. רצועות אביזרים - כל 90K

הרכב שלך עבר המון אז בטח החליפו את כל הדברים האלה לפחות פעם אחת כי אם לא המצב חמור.

אם אתה רוצה לעשות יישור קו מלא אז כדאי לבדוק את הדברים האלה ולהחליף לפי הצורך.

לגבי מסנן הדלק, בחוברת הטיפולים לא מוזכר שצריך להחליף אותו.

בהצלחה עם הטיפולים, אני מקווה שתהנה מהם כמוני (וגם תחסוך קצת כסף).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

כבר כמה שנים אני מטפל ברכב מחוץ למוסכים, התחלתי עם אסף מהכנופייה (בחור זהב) והמשכתי לבד.

קודם הדברים הפשוטים:

א. שמן אני שם יורול PLX

ב. מסנן שמן מקורי

הרכב שלך עבר המון אז בטח החליפו את כל הדברים האלה לפחות פעם אחת כי אם לא המצב חמור.

תודה על המענה - כיף לשמוע ממך.

כמו שכתבת בסוף, אני לא יודע מה כן עשו ומה לא עשו, לכן כרגע אני מעדיף לעשות הכל.

הדברים הכי חשובים לי להחליף כרגע (הדבר היחידי שמעכב זו המציאה של המוצרים ולא שום דבר אחר):

1. שמן - ראיתי את השמן, לא נראה כ"כ טוב, ואם הוא הוחלף וכו' בשנה האחרונה, רוב האנשים שהנורמליים קונים כל מיני שטויות וכו' . לכן אני רוצה להחליף אותו.

המסנן שמן כבר נקנה, נשאר השמן, שהסתפקתי לגבי החברה, אני לא מכיר אישית את יורול , אני מילאתי באופנוע רק Castrol , זה משנה Castrol או יורול או MOTUL ? או שהכי מתאים לרכב זה היורול?

2. שזה הרבה יותר חשוב מהשמן, זה המים של הרדיאטור, המים כרגע במצב של LOW והם ממש מגעילים ומסריחים, כנראה שהעניין הזה הוזנח ע"י בעלי הרכב הקודמים וזה הדבר הכי חשוב לי, שוב הדבר היחידי שמונע ממני לטפל זו הרכישה של המים, איזה מים, כחולים או ירוקים, ואיזה חברה לקחת, מקורי מהחברה שזה עולה פי 3-2 ממים של מותג שמוכרים את אותו המים.

מה מומלץ לקחת? איזה מים אתה משתמש? מאיפה אפשר לקנות מקורי במחיר נורמלי?

3. מסנן אוויר ומסנן מזגן מקורי לא בטוח שהחליפו כלל, מאמץ קטן שמעדיף לעשות בהקדם. ממה שניסיתי למצוא במס' אתרים לא הצלחתי למצוא , בניגשים לחנות חלפים לרכב (סליחה על הבורות) אפשר פשוט לבקש ממנו מסנן אוויר ומזג האוויר מקורי והוא ידע או שצריך להביא לו מס' חלקים?

4. לגבי הנוזל בלמים, לך תדע מתי נגעו בזה לאחרונה, אבל בעיקרון אני כנראה מתכנן להחליף את כל הצלחות והרפידות, בנושא של בטיחות אני לא מתפשר.

אתה מבין כן בתחום הזה? אתה יכול להמליץ לי מה לקחת? האם כדי להחליף נוזל בלמים באותו זמן שאני מחליף את כל הצלחות והרפידות?

5. פלאגים אני רוצה גם להחליף - יישור קו ומאמץ קטן , מאיפה קונים ומה קונים? האם זה מספיק טוב?

https://www.ebay.com/itm/253836010026

זה מה שאני רוצה לעשות כבר השבוע - הדבר היחידי שמעכב שוב - מציאת החלקים.

כל הדברים האלה כבר למדתי איך לעשות ממיליון הדרכות וסירטונים בנושא + יעזור לי שכן שעוסק בתחום .

נשאר שמן גיר ורצועת אביזרים , (שוב סליחה על הבורות) , מה זה רצועת אביזרים?

תודה רבה שוב - ומחכה למענה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה שוב - ומחכה למענה.

קודם כל אני רוצה לסייג את הדברים שלי, אני לא מומחה בתחום אלא מבצע טיפולים לרכבים שלי על דעת עצמי בלבד.

אנסה לענות על השאלות שלך:

1. שמן מנוע. ברכב הזה נדרש שמן בתקן SJ שזה תקן ישן יחסית. כמעט כל שמן סינטטי מלא בצמיגות

5w30 מתאים. גם השמנים שהזכרת, פשוט יורול PLX זול יותר ואני משתמש בו גם למאזדה 2.

2. נוזל קירור אתה יכול לשים את מה שהומלץ קודם בשרשור: Valvoline Asian Vehicle שהוא לא יקר ומוכן לשימוש.

אני אישית הלכתי על נוזל קירור מרוכז http://www.justmotor.co.il/product/%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%9C-%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8-g12-%D7%91%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D7%A1%D7%92%D7%95%D7%9C

אני יכול להסביר למה בחרתי במרוכז דווקא אם זה מעניין.

3.את המסננים אתה לא צריך לחפש ברשת. בכל חנות חלפים טובה יודעים להציע את המסננים המתאימים לפי רשיון הרכב. אם אין מקורי תמיד ניתן לקנות OEM שזה טוב לא פחות. חנות אבי חלפים ברחובות די מומלצת. אם אתה גר רחוק אתה יכול להזמין באתר שלהם: http://www.justmotor.co.il

4. כן מומלץ להחליף את נוזל הבלמים במעמד הטיפול בבלמים. תקנה DOT4 של יורול או של כל יצרן אחר (יקר יותר).

אני ממליץ לך לבדוק את מצב הבלמים לפני שאתה רץ לקנות. אם כן צריך יש מגוון ענק של צלחות ורפידות. אני הלכתי על המוצרים האיכותיים (למען הבטיחות): הצלחות של ברמבו - 430 ש"ח והרפידות של FERODO - 170 ש"ח.

5. פלאגים: המק"ט נכון אבל המוצר בקישור שהבאת נראה לי חיקוי זול ולא NGK. בכותרת לא מצויין שזה NGK וגם המחיר זול מדי ומחשיד. 4 פלאגים כאלה אמורים לעלות לא פחות מ-200 ש"ח. אני קניתי בארץ מאבי חלפים ב-330 ש"ח.

רצועות אביזרים זה שתי הרצועות: אחת מסובבת את האלטרנטור והשניה מחוברת למזגן. אם תפתח את מכסה המנוע, תראה את הרצועות בצד שמאל.

עריכה אחרונה על ידי נומד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני רוצה לסייג את הדברים שלי, אני לא מומחה בתחום אלא מבצע טיפולים לרכבים שלי על דעת עצמי בלבד.

אנסה לענות על השאלות שלך:

1. שמן מנוע. ברכב הזה נדרש שמן בתקן SJ שזה תקן ישן יחסית. כמעט כל שמן סינטטי מלא בצמיגות

5w30 מתאים. גם השמנים שהזכרת, פשוט יורול PLX זול יותר ואני משתמש בו גם למאזדה 2.

2. נוזל קירור אתה יכול לשים את מה שהומלץ קודם בשרשור: Valvoline Asian Vehicle שהוא לא יקר ומוכן לשימוש.

אני אישית הלכתי על נוזל קירור מרוכז http://www.justmotor.co.il/product/%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%9C-%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8-g12-%D7%91%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D7%A1%D7%92%D7%95%D7%9C

אני יכול להסביר למה בחרתי במרוכז דווקא אם זה מעניין.

3.את המסננים אתה לא צריך לחפש ברשת. בכל חנות חלפים טובה יודעים להציע את המסננים המתאימים לפי רשיון הרכב. אם אין מקורי תמיד ניתן לקנות OEM שזה טוב לא פחות. חנות אבי חלפים ברחובות די מומלצת. אם אתה גר רחוק אתה יכול להזמין באתר שלהם: http://www.justmotor.co.il

4. כן מומלץ להחליף את נוזל הבלמים במעמד הטיפול בבלמים. תקנה DOT4 של יורול או של כל יצרן אחר (יקר יותר).

אני ממליץ לך לבדוק את מצב הבלמים לפני שאתה רץ לקנות. אם כן צריך יש מגוון ענק של צלחות ורפידות. אני הלכתי על המוצרים האיכותיים (למען הבטיחות): הצלחות של ברמבו - 430 ש"ח והרפידות של FERODO - 170 ש"ח.

5. פלאגים: המק"ט נכון אבל המוצר בקישור שהבאת נראה לי חיקוי זול ולא NGK. בכותרת לא מצויין שזה NGK וגם המחיר זול מדי ומחשיד. 4 פלאגים כאלה אמורים לעלות לא פחות מ-200 ש"ח. אני קניתי בארץ מאבי חלפים ב-330 ש"ח.

רצועות אביזרים זה שתי הרצועות: אחת מסובבת את האלטרנטור והשניה מחוברת למזגן. אם תפתח את מכסה המנוע, תראה את הרצועות בצד שמאל.

תודה רבה על העזרה.

(סליחה על הבורות), כל צלחת אחת עולה 450? או סט?

וכל רפידה עולה 170 או סט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים לסט.

סט מלא שמתאים ל-4 גלגלים נכון ?

ושמן בלם : על זה מדובר?

https://www.mosheparts.co.il/product/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%91%D7%9C%D7%9D-dot4-castrol-performence-05l

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סט זה שני גלגלים.או קדמי או אחורי.

מה שצירפת זה לרכבי ספורט,קח את הרגיל.

https://www.mosheparts.co.il/product/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%91%D7%9C%D7%9D-dot4-eurol-05l

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סט זה שני גלגלים.או קדמי או אחורי.

מה שצירפת זה לרכבי ספורט,קח את הרגיל.

https://www.mosheparts.co.il/product/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%91%D7%9C%D7%9D-dot4-eurol-05l

קודם כל - תודה רבה על העזרה שלך!

כמה בקבוקים צריך?

והאם גם אתה ממליץ על הצלחות של ברמבו - והרפידות של FERODO?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
היי,

קודם הדברים הפשוטים:

א. שמן אני שם יורול PLX

ב. מסנן שמן מקורי

שלום.

יש מצב לקשר אותי לאסף מהכנופיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1541 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...