Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היברידי חסכוני משמעותית מדיזל, גם בבינעירוני וגם בעירוני

green
שימו לב! השרשור הזה בן 1936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא אחת אני קורא תגובות בפורום שרכבים עם מנועי דיזל חסכוניים כמו רכבים היברידיים, או יותר חסכוניים בנסיעות בינעירוניות.

לא הבנתי על סמך מה הטענות הללו הועלו שכן בכל מבחני הרכב שאני קראתי הרכבים ההיברידיים תמיד הציגו תוצאות חסכוניות יותר.

כעת קראתי מבחן רכב בין פיז'ו 3008 1.5 דיזל החדש וגיר 8 הילוכים פלנאטרי לבין סקודה קארוק 1.6 דיזל וגיר 7 הילוכים כפול מצמדים לבין הקיה נירו היברידי שצורף למבחן כנקודת התייחסות. הקיה נירו הציג יתרון גדול וחד משמעי בצריכת הדלק, הן בנסיעה בינעירונית והן בנסיעה עירונית כאשר הנירו היה גם זריז יותר.

https://m.icar.co.il/מבחני_רכב/מבחן_השוואתי:_סקודה_קארוק_מול_פיג'ו_3008,_גרסאות_הדיזל/

בשורה התחתונה מי שמחפש חסכון כמה שיותר גדול בדלק מוטב שייבחר ברכב היברידי ולא ברכב דיזל, בכל תוואי נסיעה.

אבל הדיון ממילא זמני, טכנולוגית הדיזל בשנותיה האחרונות, אפילו פיז'ו חובבת הדיזלים הודיעה שמנוע ה- 1.5 דיזל החדש הוא מנוע הדיזל האחרון שהיא תפתח.

טכנולוגיית ההייבריד תישאר איתנו יותר עד שגם היא תוכחד על ידי הרכבים החשמליים המלאים, שעלויות התפעול שלהם נמוכות עוד יותר והביצועים טובים עוד יותר.

תוצאות צריכת הדלק:

נסיעה בינעירונית במהירות מתונה:

הקיה: 23.6

הפיז'ו: 19.6

הסקודה: 17.9

נסיעה עירונית כבדה ואיטית:

הקיה: 18.1

הפיזו: 12.5

הסקודה: 11.4

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם כבר : הייתי משווה את ה 3008 דיזל לראב 4 היברידי (תפוז לתפוזינה). אם משקללים את עלות הרכב התשובה לא הכי ברורה. זה תלוי כמה נוסעים, היכן ומתי מוכרים.

בנסיעות ארוכות המצבר נגמר ודורש טעינה ואז הצריכה עולה.

אם מוכרים אחרי הרבה שנים אז את עלות החלפת מצברים ו/או הרחבות אחריות למינהן מול תחזוקה שוטפת של דיזל.

לאורך זמן כנראה מנוע דיזל ישרוד יותר לפני שיפוץ מנוע.

לא שראב4 היברידי מבריק בצריכה: גיפון היברידי שעושה בשיוט 1:16 במבחנים זה לא בדיוק וואו.

תמתין ל 3008 היברידית לעשות השוואה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב שהישוו רכבים לא דומים, לא באותו הגודל ולא לאותו השימוש כבעלים של קארוק הצריכה האמיתית בנסיעות בין עיריניות היא יותר מ 19 קמ"ל ואפילו הצריכה הממוצעת על כמעט 60000 קילומטר עומד. על יותר מ 17 קמ"ל.

כדי לדעת מה יותר חסכוני אתה צריך את אותו הרכב באותה רמת אבזור על שני סוגי ההנעה. רק אז תוכל להשוות טכנולוגיה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בבעלותי מעל שנה טויוטה פריוס עם 210 אקמ קניתי 115קמ והיה לי עד לפני חודש ניסאן אקס טרייל דיזל עם 85 אקמ נקנה 35 קמ

זה לא אותה קטגוריה אז לא אשווה צריכת דלק

הסוללה בפריוס הארכתי אחריות כל 15, ב 195 קיבלתי סוללה חדשה מהחברה, חוץ מזה 0 תקלות

לעומת הניסאן שהיו לה 3 תקלות משביתות [מאוורר מנוע, טורבו, גיר] וכל זה כשהאוטו עדיין באחריות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השוואה בין תפוזים לתפוזים, הנירו בגודל דומה לקארוק, למעשה האורך זהה על הס״מ, הנירו קצת יותר צר וקצת יותר נמוך. ה-3008 קצת יותר ארוך משניהם.

בעיקר לאור הבדלי הגובה, ניתן לקבוע שהנירו נמצא רבע קטגוריה מתחת לקארוק וה-3008 דבר שאכן משפר את צריכת הדלק אבל לאור הפער הגדול לטובת הנירו בחסכון, לדעתי גם ללא הבדלי גודל בכלל, הנירו עדיין היה חסכוני יותר.

לגבי הטויוטה ראב 4 החדש, הוא נמצא לפחות רבע קטגוריה מעל ה- 3008 והקארוק (למעשה אפילו חצי קטגוריה מעל). הראב 4 גבוה מהם משמעותית וארוך משמעותית (הרבה יותר מהפרשי הגדלים בין הנירו לבין הקארוק וה- 3008 ).

לראב 4 גם יחידת הנעה היברידית חזקה משמעותית ממנועי 1.6 דיזל של ה- 3008 והקארוק ולמעשה חזקה יותר גם ממנועי 2 ליטר דיזל שלהם (218 כ״ס, 8.4 שניות תאוצה).

עקב הבדלי הגודל ויחידת ההנעה החזקה יותר, נגרמת כמובן פגיעה בצריכת הדלק של הראב 4 (ולמרות זאת אני לא יודע אם הראב 4 החדש עדיין לא יותר חסכוני מה- 3008 והקארוק דיזל, לפחות בעיר).

לגבי החלפת סוללות, אני לא שמעתי על בעיות מיוחדות בסוללות של רכבים היברידיים, להיפך קראתי כמה פעמים שהסוללות מחזיקות 10 שנים ומעלה.

כאמור בהודעה מעל מצויין שרק בקילומטרז של 195 אלף ק״מ הוחלפה סוללה (ועוד באחריות. קילומטרז שנתי ממוצע לרכב פרטי הוא כ- 15 אלף ק״מ כלומר מדובר בנסיעה של 13 שנה. כמובן שגם לפקטור הזמן יש משמעות ולא רק לקילומטרז).

לעומת זאת הוא כתב על תקלות במאוורר מנוע וטורבו במנוע הדיזל של אקסטרייל.

במדור טכני יש ממש עכשיו הודעה על מנוע דיזל של אאוטלנדר שהוחלף טורבו ב- 98 אלף ק״מ במסגרת האחריות (כנראה שעוד 2,000 ק״מ כבר לא הייתה גם אחריות) והודעה נוספת על אקסטריל דיזל שגם הוחלף טורבו באחריות.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?666296-%D7%94%D7%AA%D7%99%D7%A2%D7%A6%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%92%D7%91%D7%99-%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%92%D7%93%D7%A9-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%95-%D7%90%D7%90%D7%95%D7%98%D7%9C%D7%A0%D7%93%D7%A8

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?609376-%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%A2%D7%9D-%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%90%D7%9F-%D7%A7%D7%A9%D7%A7%D7%90%D7%99-2016-%D7%97%D7%93%D7%A9-%D7%A9%D7%A0%D7%A7%D7%A0%D7%94-%D7%9E%D7%94%D7%A0%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9F&p=5780614&viewfull=1#post5780614

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מנוע דיזל כזה ישרוד 3+ סוללות של רכב הברידי.

ביי ביי חיסכון.

נוטה להסכים. באיוניק שלי יש מספיק דברים שיכולים להתקלקל (ונכון לשלב זה, עם 11K בלבד על השעון, כבר עכשיו קצת מקולקלים) שאני משוכנע שהיו עולים arm & leg לשיפוץ/החלפה אילו הרכב לא היה באחריות ; כל עוד הוא באחריות (עד תחילת 21', אלא אם כן אשבור את קו ה 100K קודם לכן), לא ממש מזיז לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניינים ההבדלים שהם קיבלו בדיזל בין צריכה עירונית לבינעירונית. מניסיון ארוך, בדיזל הבדל בין עירוני לבינעירני הוא לא יותר מאחוזים בודדים.

תסתכלו בנתוני יצרן של דאצ'יה סנדרו גיזל למשל. עירונית 3.9 ליטר ל 100 ק"מ. בינעירוני 3.9 ליטר ל 100 ק"מ. משולב 3.9 ליטר ל 100 ק"מ.

רכב היברידי זה גם שלב ביניים, יכול להיות שלפני שהכל יהפוך לחשמלי מלא יהיה עוד שלב - רכב חשמלי עם "מעריך טווח".

זאת אומרת רכב חשמלי פלאג אין מלא אבל עם מנוע בנזין קטן בהספק נמוך שמאפשר רק לנגיע לעמדת טעינה אם הסוללה נגמרה, בשימש רגיל ברוב המצבים מנוע הבנזין לא עובד אבל הוא משחרר את בעל הרכב מהתלות בעמדות טעינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם בוקי, אני נוסע כרגע רק עירוני עם צריכה של 1 ל13, כשהצריכה במשולב יצאה לי בד"כ 1 ל15 וקצת.

השוואה נכונה תהיה למשל בין אופטימה דיזל ואופטימה היברידית, לא יכול לחשוב כרגע על עוד רכב שמוגש פה בארץ עם הנעה היברידית ומנוע דיזל, ממה שזכור לי הצריכה די דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נשווה לרגע תפוזים ואבוקדו :

ראב4 היברידי מול פיקאסו דיזל אקסלוקסיב . יש להם אותו מחיר, גובה,רוחב ואורך . ההיברידי כבד כמובן בכ 200 ק"ג ועושה בינעירוני 1:16 .

משולב : 1:15

בכללי ,עדין לא רואה פה את החסכון המוחץ . אולי בנסיעות קצרות בתוך העיר .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההשוואות אלה לא אומרות כלום. כל רכב מתפשרים בדברים אחרים (אחד יקריב צריכת דלק לטובת נראות, השני יקריב אחיזה ויבחר בצמיגים ירוקים ייתר לטובת הצריכ ועוד). השוואה נכונה היא הוואה של אותו הרכב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3+ סוללות? איזה כיף לזרוק סתם מספרים שלא קשורים לכלום.
הוא אמנם עף על סוללות, אבל יש מכלולים יקרים אחרים ברכבים האלו.

Sent from my Galaxy Note 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו ב-2019 ועדיין אנשים לא מבינים שהיברידי הרבה יותר חסכוני? מוזר.

אני זוכר את הויכוח המיותר הזה מלפני המון שנים, כשהייתה לי פריוס דור 3 וחברים שלי עם

כל מיני רכבי דיזל ניסו להוכיח לי שהם יותר חסכוניים :lol:

בסופו של דבר במבחן התוצאה, בכל תוואי דרך שהם ואני נסענו, לא משנה איפה ולאן,

ההיברידית הייתה חסכונית יותר, לא בקצת, הפער היה עצום לטובת ההיברידית.

לא רק זה, גם יש לך בנוסף אחריות על הסוללה ל-10 שנים, תענוג.

עכשיו רובם עברו להיברידיות ומבסוטים מכל יום שעובר :-D

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...