Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט בידוד רעשים קליל לשברולט ספארק החדשה

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקרון, המצב שם טוב יותר משמעותית מה- 107 ואפשר גם לחיות בשלום עם המצב כפי שהוא.

החולשה העיקרית היא רעשי דרך מהרצפה ומבתי הגלגלים ולעתים רעשי רוח.

המנוע במהירויות שיוט ובהאצות נינוחות כמעט ולא נשמע או מורגש. אין בידוד על מכסה המנוע.

על אספלט איכותי זה פחות מורגש, אבל רוב הזמן יש רעשי דרך נוכחים בתוך המרכב.

הפעם אני רוצה לתכנן הכל מראש ולעבוד בצורה יותר מסודרת.

התנאים:

1. אני לא רוצה להוסיף יותר מדי משקל.

2. לא לפתוח דיפונים, כל מיני פלסטיקים או להוריד את רצפת הרכב/ריפודים/שטיחים או לפרק דאשבורד גלגלים וכד'. כרגע - מעדיף להמנע מזה לחלוטין.

3. תקציב אני - מקצה לזה עד 1000 ש"ח ועדיף כמה שפחות.

4. לא רוצה לפגום ולפגוע באסתטיקה של הרכב.

תכנון:

1. תוספת של גומיות מסביב לדלתות מכסה המנוע ותא המטען:

א. להזמין לפחות 16 מטר גומיות D גדולות שיספיקו לדלתות האחוריות, לתא המטען ולמכסה המנוע.

ב. גומיות P לחלק התחתון של הדלתות.

ג. גומיות Z לחלק הקדמי של הדלתות הקדמיות. (סדר גודל של 2 מטר)

ד. זוג גומיות B-PILLAR חדשות.

אשמח לקבל הערכה של כמויות במטרים.

2. אופציונאלי ולא חובה.

א. בידוד לתא המנוע (ירייה בוטילית/סיקה בתוך הריבועים+ CCF עבה (HOODLINER)

ב. בידוד לתא המטען - שכבה אחת של SIKA + ספוג מבודד דק כלשהו נניח פלציב.

3.

כאן אני אשמח להתייעצותכם.

מה אני יכול לעשות עם רעשי הדרך/כביש מבתי הגלגלים והרצפה, מבלי לפרק ריפודים פאנלים ובתי גלגלים?

ראיתי בפוסט של חבר הפורום LANDSFORCE שהוא קנה שטיחים כבדים לרכב, שהוא טוען שהם בודדו חלק מרעשי הרצפה/הדרך.

שטיחי הבד שהגיעו הם הספארק קשים לניקוי והייתי שמח להחליף אותם לשטיחי גומי.

האם קיימים שטיחים כבדים לשברולט ספארק? האם הם יוכלו לתרום לבידוד רעשי הדרך?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב בן ומיסת ישו עליזה (מרי קריסטמס) :-P

(מחר זה קריסטמס)

אני הזמנתי את השטיחים "מקיר לקיר" לסובארו שלי דרך אליקאקספרס - תביט בלינק הבא -> כאן.

כתוב שהשטיחים האלו מתאימים גם לספארק (שכנראה יש לה שם אחר כמו לאסטי בסין...) - לפני שאתה קונה!!! תיצור קשר עם המוכרן הזה ותיתן לו את הדגם והשנתון המדוייק של הרכב שלך - רצוי אפילו לצרף תמונה ותשאל אותו אם יש לו אכן סט שטיחים מתאים שגם יכסה את תעלת התמסורת ותשאל אותו אם יש לו גם שטיחון כזה לתא המטען.

מתחת לשטיחונים שלי הנחתי גם שכבת בידוד מבוססת כותנה (גרושים באליאקספרס) ומעל... הנחתי את השטיחים המקוריים של הרכב ומתחתם הנחתי שטיח של סטינגר שהוא בעצם שכבת CCF דבוקה אל שכבת MLV

איך נאמר את זה בעדינות - אין לי רעש מכוון הרצפה... אין לי סאונד מכוון הרצפה :-D

זה בסובארו.

בדודג' לא בודדתי כי הרעש של הדרייב שאפט ממכר! :-P8)

עריכה - לאחר בדיקה גם מצאתי לך לינק שטוען שיש להם בידוד לכל תא המטען של הספארק כולל כיסוי עליון לבתי הגלגלים בתא המטען - תבדוק -> כאן.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי גומיות לדלתות - אל תזמין רק D גדול, אצלי בסוניק הם לא התאימו כלל לדלתות, D קטנות ישבו מעולה בדלתות ובתא מטען - רק למכסה מנוע השתמשתי בD גדולות.

לדעתי 4 מטר של D גדול מספיק, אני נשארתי עם עודף אחרי שגם בזבזתי קצת על נסיונות לשים במקומות שלא ישב טוב.

D קטנות הכי שימושיות, 4 מטר זה גבולי, אם אתה רוצה ממש לעשות את כל הדלתות רצוי 8 מטר ועדיין ישאר לך עודף קצת.

P השתמשתי לחלק התחתון של הדלתות + חלקים מהתא מטען (מסביב לפנסים) - 4 מטר מספיק.

גומיות Z השתמשתי לדלתות הקדמיות +לחלק העליון של תא המטען (שמפריד בין ההאצ' לבין גוף הרכב בחלק העליון) - מספיק 4 מטר וישאר לך גם עודף.

לגבי השטיחים לרכב - האמת שאני מאוד התאכזבתי מהשטיחים האלו לאורך זמן ואני מאמין שבקרוב אעיף אותם. הם יושבים טוב, נראים טוב (בהתחלה) אבל ההבדל שהם עשו מבחינת בידוד אפסי - אני מאמין שאצל אדי בזכות תוספת של סטינגר וכותנה הבידוד הורגש, היום אחרי חצי שנה אולי קצת יותר השטיח שאצלי בצד נהג כבר התחיל לההרס - השכבות שלו נפרדו אחת מהשני וזה מתחיל להראות רע ולהתקלף, צד הנוסע גם הוא מתחיל להראות סימני עייפות ואולו רק השטיח האחורי נותר שלם כי לא יושבים שם ב90% מהזמן.

כשיהיה לי זמן אני אעיף את השטיחים מקדימה ואשתמש בכמה יריעות CCF שנשארו לי ואמקם אותם מתחת לשטיח המקורי של הרכב באזורים האלו, בנוסף כשאתפנה (כבר חצי שנה מחכה למצוא לזה זמן) אקנה בוטיל ואמקם בדלתות לבידוד רעשים קצת מסיבי יותר.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי השטיחים הסיניים דווקא עדיין כמו חדשים אחרי כמה שנים כבר דווקא.

אבל אכן שכבת הבידוד אצלי ברצפה גובלת ב3 ס"מ ברוב פני השטחים של הרצפה. אצלי מה שרועש זה בעצם תעלת התמסורת וזה בגלל הAWD - לאחר הבידוד, כלום, גורנישט - לא שומעים יותר את הפעולה של הדיפרנציאלים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכבת כותנה אצלך לדעתי גם סופגת קצת את הלחץ של הדריכה על השטיח ולכן הם החזיקו אצלך יותר, אצלי השטיח מונח על הרצפה ישירות בלי שום דבר שמפריד ביניהם. בכל מקרה למי שבונה עליהם לבידוד רעשים ללא תוספות מתחת/מעל לדעתי עדיף לוותר.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לשניכם על התגובות.

אולי אני אפרוס בידוד כותנה על הרצפה ומעליו אני אניח את השטיח המקורי. (מבלי לפרק את הריפוד המקורי שעל הברזל).

אם כך, ובהנחה והתועלת מהם שולית מבחינת בידוד הרעשים ייתכן מאד שאני אוותר על השטיחים הסיניים.

אני אתחיל מהגומיות.

אדי, עד כמה הבידוד המוכן לתא המטען להערכתך יכול לעזור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי מאוד לאמר כי זה תלוי באמת בעד כמה הרכב רועש - בשטיחים שאני הזמנתי התחתית של השטיחים היא עם חומר דומה מאוד לויניל והעובי של השטיח עצמו הוא סנטימטר.

תבדוק מול המוכר מאיזה שכבות וחומרים השטיח שהוא מוכר לך עשוי ממנו.

בסופו של דבר הטיפול הכי נכון הוא להפשיט את הרכב ולעשות בו טיפול של בוטיל ואז כיסוי של CCF וMLV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקבל המלצה ל"אריג" כותנה בזול שאשים אותו מתחת לשטיחים או יריעת ויניל. (עד כמה זה באמת יכול לשפר את המצב בהנחה וזה לא מודבק ישירות על רצפת המתכת?).

בינתיים הזמנתי את כל הגומיות ואני אתחיל משם. אח"כ אעבור הלאה שלב שלב.

אני מניח שיישארו עודפים - אוכל אח"כ לתרום אותם למי שיהיה מעוניין או אמסור אותם בסכום סמלי ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה דוגמא ליריעה שכזו - תלחץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מבצע פרוייקט דומה בספארק שלי, עד עכשיו בוצע איטום לדלתות בעזרת גומיית ובידוד מכסה מנוע ע"י HOODLINER ובוטיל.

רעשי המנוע הופחתו משמעותית, בעיקר בשיוט.

אני גם התנסתי עם השטיחים הסינים בסיוויק שהייתה לי, חייב לומר שהתאכזבתי, הם היו דקים יחסית ואולי עם חצי מהמשקל שהצהיר עליו היצרן, לא התקבל שיפור אחרי ההתקנה שלהם.

אני מתכנן לפרק את כל האינטיריור של הרכב ולבצע בידוד עם יריעות חסם רעש של גולמט ו CCF, מניסיון שלי את רוב העבודה עושה החסם רעש ועליו לדעתי כדאי להשקיע את מרבית התקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סתם קוראים לזה חסם רעש - משתמשים בדבר הזה באוטובוסים, מטוסים וכך הלאה.

אבל אתה לא חייב בהכרח MLV - אתה יכול גם שטיחי PVC ביתיים (לא רעיל) והם יעשו עבודה נהדרת ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, אולי יהיה להם תחליף הולם ל- HOODLINER במחיר זול יותר. (צריך למצוא אחד כזה עמיד לאש/חום)

ההודליינר זה בסה"כ CCF עבה יחסית עם שכבת אלומיניום/בוטיל עליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הודליינר הוא שכבה עבה מאוד (בערך אינטש) של CCF אבל לא צפוף במיוחד - כאשר יש לו גב עם אלומיניום ארוג בתוך רשת פיבר.

מאוד עמיד לחום וגם נגד קרעים.

אפשר גם להשתמש בדיינאליינר במכסה המנוע כל עוד מדובר בנפחים צנועים יחסית שלא מייצרים הרבה חום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...