Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקת שעבוד\משכון\עיקול.. בדיקת מחשב במוסך מורשה ועוד כמה שאלות

!_Nike_!
שימו לב! השרשור הזה בן 1922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

אני מתכנן ללכת לראות רכב בקרוב, בתקווה שאקח אותו לבדיקה ואם הכול טוב אז פשוט אלך על זה.

הרכב הוא יד שנייה עם קילומטרז' של 80,000. לפי המוכר, הוא עשה 10k ביד ראשונה של השכרה והשאר ביד פרטית, היד השנייה.

לפי המוכר, הרכב עבר טיפולים במוסך מורשה. האם יש טעם לגשת לשם ולבקש מידע על תזמון הטיפולים ומצב הרכב או שהכול כבר יתגלה בבדיקה?

והאם זה משהו שאני יכול לעשות לבד או שאני צריך את מוכר הרכב איתי?

לגבי בדיקה שהרכב אינו מעוקל\משועבד\ממושכן. לא יודע מה ההבדלים בין כל אלה וזה לא מעניין אותי.. אבל האם את כל הבדיקות מבצעים בדואר לפני העברת הבעלות או שיש משהו שצריך לבדוק במשרד הרישוי?

עוד שאלה- אם הרכב אמור לעבוד טיפול בקרוב או שהיה צריך לעבור טיפול בתקופה האחרונה.. האם זה משהו שנהוג לקזז מהמחיר? והאם זה משהו שמגלים בבדיקה?

תודה!:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן

אני מתכנן ללכת לראות רכב בקרוב, בתקווה שאקח אותו לבדיקה ואם הכול טוב אז פשוט אלך על זה.

הרכב הוא יד שנייה עם קילומטרז' של 80,000. לפי המוכר, הוא עשה 10k ביד ראשונה של השכרה והשאר ביד פרטית, היד השנייה.

לפי המוכר, הרכב עבר טיפולים במוסך מורשה. האם יש טעם לגשת לשם ולבקש מידע על תזמון הטיפולים ומצב הרכב או שהכול כבר יתגלה בבדיקה?

והאם זה משהו שאני יכול לעשות לבד או שאני צריך את מוכר הרכב איתי?

בדיקה לא תיתן לך אינדיקציה למצב הטיפולים.

מה שחשוב הוא כמה זמן הרכב היה בהשכרה וכמה ביד הפרטית.

אם היה שלוש שנים בהשכרה, ועבר שם ק"מ שמצריך ככה וככה טיפולים - תהיה בטוח שהרכב לא עבר את הטיפולים האיכותיים שהוא אמור לעבור, אלא את המינימום ההכרחי, ולפעמים גם זה לא.

את זה לא תדע בשום בדיקה.

אם המוכר הפרטי מחזיק את הרכב תקופה קצרה, תבדוק שאינו סוחר, והבן היטב למה הוא מוכר את הרכב אחרי תקופה כל-כך קצרה.

היסטוריית טיפולים - המוכר צריך להראות לך. אתה לא תוכל להוציא היסטוריית טיפולים אלא אם המוכר יפנה למוסך ויאשר להם לתת לך את ההיסטוריה.

לגבי טיפולים בתקופת ההשכרה - קח בחשבון שלפעמים / לרוב, בהתאם לחברת ההשכרה, הטיפולים לא נערכים במוסכי יבואן אלא במוסכים כלליים שנתנו את הצעת המחיר הכי זולה לחברת ההשכרה, ולכן לא יהיה להם תיעוד במוסכי היבואן.

לגבי בדיקה שהרכב אינו מעוקל\משועבד\ממושכן. לא יודע מה ההבדלים בין כל אלה וזה לא מעניין אותי.. אבל האם את כל הבדיקות מבצעים בדואר לפני העברת הבעלות או שיש משהו שצריך לבדוק במשרד הרישוי?

עוד שאלה- אם הרכב אמור לעבוד טיפול בקרוב או שהיה צריך לעבור טיפול בתקופה האחרונה.. האם זה משהו שנהוג לקזז מהמחיר? והאם זה משהו שמגלים בבדיקה?

תודה!:wink:

כדאי שההבדלים בין ממושכן / משועבד / מעוקל יעניינו אותך מאוד. רק המלצה. אבל זה לא מעניין אותך, אז אין צורך להסביר.

אם זה יעניין אותך - תעשה חיפוש כאן בפורום כי ההבדלים נטחנו עד דק בהרבה דיונים. המידע נמצא כאן באתר. אם הרכב משועבד / מעוקל - לא תוכל להעביר בעלות בדואר. אם הרכב ממושכן אפשר להעביר בעלות אבל יוכלו לומר לך בדואר במחיר של פי כמה ממה שיעלה לך לברר לבד.

אם הרכב צריך לעבור טיפול - בהתאם לקילומטראז' ולזמן שעבר מהטיפול האחרון. בדיקה לא תעלה על זה.

נראה שאין לך הרבה נסיון, ואתה מטרה קלה לסוחרים.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי ותודה על העזרה

בדקתי עכשיו ברשם המשכונות והרכב אינו ממושכן.

לגבי הבעלות, ביקשתי מבעל הרכב תמונה של רשיון הרכב והוא שלח לי אותה.. "רישום מקורי: השכרה\החכר" כצפוי. אני מניח שתאריך הבעלות זה התאריך שבו הוא הפך להיות הבעלים, אם כך אז הרכב היה בהשכרה רק שנה (2013-2014). לפי מה שהוא מסר לי הרכב עשה 10k ק"מ בהשכרה והשאר אצלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמחק את השם שלו, תעודת הזהות שלו והכתובת שלו, ותעלה את הרישיון לכאן. נוכל לעזור לך להבין מה רשום.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב היה בהשכרה שנה ושלושה חודשים ממרץ 2013 עד יוני 2014.

הבעלים הנוכחי מחזיק בו מיוני 2014 ועד עכשיו.

הבעלים הנוכחי הוא יד שניה.

אם בהשכרה הוא עשה 10,000 ק"מ, במרץ 2017 הוא היה עם 62,400 ק"מ, זה אומר שהבעלים הנוכחי נסע בין יוני 2014 למרץ 2017 52000 ק"מ כלומר כ 1600 ק"מ במחודש - כ 19000 ק"מ בשנה. קיה, מנוע 1.4 ליטר, מהשכרה - יש מצב שזה קיה ריו?

לבעלים הנוכחי אמורים להיות כל הטיפולים לרכב. בהשכרה הוא עשה טיפול אחד קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, קיו ריו.

הוא אמר שהטיפולים הם במוסך מורשה ושהרכב עבר טיפול בכל שנה לפני הטסט. (הטסט הקרוב הוא עוד כ-3 חודשים)

אגב אתה יודע אולי אילו פרטים אני צריך ממנו עבור צ'ק בנקאי?

עריכה אחרונה על ידי !_Nike_!
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.................

אגב אתה יודע אולי אילו פרטים אני צריך ממנו עבור צ'ק בנקאי?

כנראה שם ושם משפחה כרשום בחשבון הבנק שלו.

קח בחשבון שאם אתה מוציא שיק בנקאי לפני שאתה נגש לבדיקה, אז תוציא על סכום נמוך יותר, והשאר קח איתך מזומן?

למה?

כי אם יש לבצע תיקונים ברכב, הורד לו במחיר, ושלא יהיה מצב שהשיק רשום על סכום גבוה מידי.

אז למשל אם הרכב עולה 50000 שח, קח 40000 שח או קצת יותר בשיק בנקאי והשאר במזומן.

פעם אמרו לי שאם אתה רוצה להחזיר שיק בנקאי שהוצאת מהבנק חזרה לחשבון שלך, עלולה להיות בעיה ואולי מתחילים לבקש הבהרות לבקשת החזרת השיק לסניף שלך לחשבון שלך, ועד אישור האיש שאמור לקבל את השיק, שהוא מוותר עליו. לא הגיוני אבל כך הובהר לי בעבר.

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם אמרו לי שאם אתה רוצה להחזיר שיק בנקאי שהוצאת מהבנק חזרה לחשבון שלך, עלולה להיות בעיה ואולי מתחילים לבקש הבהרות לבקשת החזרת השיק לסניף שלך לחשבון שלך, ועד אישור האיש שאמור לקבל את השיק, שהוא מוותר עליו. לא הגיוני אבל כך הובהר לי בעבר.

לא נכון.

אם רוצים להחזיר שיק בנקאי - מחזירים אותו לבנק ולא צריך לענות על שום שאלה.

אומרים שהעסקה לא יצאה לפועל וזהו.

חשוב לומר - אסור בשום אופן לקרוע שיק בנקאי ולזרוק אותו לפח. הבנק לא יחזיר לכם את הכסף כי אין לו מושג אם באמת זרקתם או שנתתם למישהו.

אם רוצים לבטל שיק בנקאי שהוצאתם - אתם חוזרים לבנק שלכם עם השיק הבנקאי ומבקשים לבטל אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה.. תודה. לגבי התשלום, זה מה שתכננתי, רעיון טוב בהחלט.

בסה"כ הבן אדם נראה לי אמין, הוא מסר כל מידע שביקשתי ומרגיש קצת מיותר ללכת למוסך המורשה שבו הוא טיפל ברכב רק כדי לשמוע שהוא אכן הגיע לטיפול אחת לשנה. אם כי הבנתי שיש בדיקות שהם עושים במוסך המורשה אשר לא מבצעים במכוני הבדיקה הרגילים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתקשר למוסך בבוקר ויבקש את היסטוריית הטיפולים שלו.

יעבירו לו במייל. הוא יכול לשלוח אליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקשתי ממנו והוא אמר שינסה בבוקר..

עד כה הוא לא נתן לי שום סיבה להטיל ספק בדבריו. ^^

בסה"כ אני רגוע, הדבר היחיד שאני חושש זה מדברים קטנים שאולי צריך לתקן (לפי הבדיקה) ואני לא מבין בזה.. אולי משהו שיעלה 1000 שקל ואני אלמד את זה מאוחר מידי בשביל לקזז את זה מהסכום של העסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון משקפי שמש וכובע מצחייה.

כשהשוטר יעצור אותך נהג בקור רוח ותסביר לו שבדיוק קנית את הרכב. הוא יודע לבדוק במחשב.

דבר שני הביטוח שעשית : לא שלחו לך העתקים במייל ?

תדפיס.

דבר שלישי : גש לרשיומט בסופר פארם ועם כרטיס אשראי על שמך אתה יכול להדפיס רישיון משלך. למה הוא לא השאיר לך את הרישיון הישן ? זה עדיין בתוקף ולא נורא שאתה לא רשום שם. העיקר שהביטוח על שמך (חובה ומקיף ).

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...