Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פנדה ידנית - הילוך ראשון לפעמים לא נכנס

moshe+
שימו לב! השרשור הזה בן 1951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

רקע - אני מאזור כרמיאל וקניתי לפני כ3 חודשים פיאט פנדה ידני שנת 2012 מסוכנות רכב 110,00 ק"מ

נמצא בבדיקה של מכון בדיקה שיש בעיה בגיר ועל כן במוסך שעובד עם הסוכנות החליפו לי גיר ושמו גיר מיבוא וקלאץ מקורי חדש.

הבעיה היא כזו (מהיום הראשון שאני עם הרכב) :

מתוך נניח 10 פעמים שמעבירים מניוטרל במצב עמידה להילוך ראשון ,פעם או פעמיים ההילוך מסרב להיכנס ז"א הוא עושה שלושת רבעי מהלך אבל לא נכנס עד הסוף (אם אפעיל הרבה מאד כח הוא ייכנס בסופו של דבר בלי רעש) אז על מנת להתגבר על הבעיה, או שאני מחזיר חזרה לניוטרל מרים קלאץ ואז שוב לראשון ,או להילוך שני ואז לראשון. (אגב לגבי רוורס אני חושב שאין כמעט בעיה)

1.כבל מצמד נבדק ותקין.

2.זה קורה גם כשהרכב קר וגם כשהוא חם.

3.הוחלף שמן גיר לשמן מקורי.

4.גובה הדוושה של הקלאץ בגובה של הברקס .

5.אין בעיה בשאר ההילוכים הם משתלבים חלק ובלי רעש וגם ההילוך ראשון אף פעם לא עושה רעש בהשתלבות.

6.כשהרכב מכובה הילוך ראשון נכנס חלק (אפילו לא מורגשת מדרגה).

7.עשו שימון לידית הילוכים.

כיוון שבהתחלה הרכב היה תחת אחריות (לגבי הגיר והקלאץ) הכנסתי את הרכב למוסך של הסוכנות ושם נאמר לי שיש חופש בתושבת של קצה כבל הילוכים היכן שמתחבר לידית גיר ,אך כיוון שהכבל הזה עולה 2700 ש"ח!! (אין אפשרות להחליף רק תושבת), חבל על הכסף ואני אסע עם זה כך וזה לא נורא ובכל מקרה זה לא תחת האחריות שלהם.

לקחתי את הרכב למוסך שאני סומך עליו ושם הוא אמר שלפי מה שראה בעיין (הוא כנראה פרק חלקית לא הגיע לקצה הכבל עם היד) הוא בטוח שאין שום חופש לא בתושבת ידית גיר ולא בתושבת ידית הילוכים והכל תקין לחלוטין.

אגב דיברתי עם חיים (ממוסך פיאט שמשון ) אמר שמעולם לא נתקל בהחלפת כבל בורר הילוכים בפנדה והילוך ראשון הוא מסונכרן כך שזה לא צריך לקרות אפילו פעם אחת שנתקע.

הבעיה גם שקצת קשה למוסך להרגיש את התקלה כי הוא יכול לנסוע עם הרכב רבע שעה ולא להרגיש כלום ורק אח"כ זה פתאום קורה ..אין בזה כללים.

אשמח מאד לעזרתכם ממה יכולה לנבוע התקלה ?

עריכה אחרונה על ידי moshe+
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שהבעיה היא בסינכרון באמת של ההילוך הראשון מה שאומר שאין מנוס שוב מלהחליף את הגיר. בגירים של הפונטו ההילוך הראשון במיוחד הוא כמו חמאה צריך להיכנס. בקיצור...שייקחו את העניין עליהם. זה הרי ברור לך גם שזה רק שאחה של זמן שהמצב ממש יחמיר ואז שתרצה לתקן כבר לא יכירו אותך אז דרוש את התיקון כמה שיותר מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוכנות מתנערת מאחריות ממשיכה לטעון שזה כבל בורר הילוכים ושבנוסף פגה תקופת האחריות .

האפשרות היחידה שנשארה זה לתבוע אותם בבית משפט וזה לא אופציה כרגע ,זה תיקון שאני הולך לשלם עליו בעצמי .. השאלה שוב

האם יש סיכוי שיש כאן בעיה אחרת או שב100% זה בעיה בסנכרון בגיר ?

(אגב אין כל הבדל בזה שההילוך לא נכנס כיום לבין 3 חודשים אחורה ,בקיצור לא מרגיש החמרה ככל שעובר הזמן )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהתקלה קיימת, דומם המנוע בסרק (ניוטרל) ואז נסה לשלב להילוך ראשון וראה אם הוא נכנס כראוי.

בצע בדיקה זאת בכמה מקרים ועדכן בממצאים.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה מתכוון שאשאיר את הקלאץ לחוץ כל הזמן ואז אכבה ואבדוק אם נכנס לראשון ?

או שניתן לשחרר את הקלאץ ואז ללחוץ שוב כי אם זה המקרה אז תמיד ההילוך הראשון נכנס טוב בניסיון השני (אחרי ששיחררתי את הקלאץ ושוב לחצתי) גם כשהרכב מכובה וגם כשהוא דלוק

בנוסף כשהרכב מכובה ההילוך נכנס כמו חמאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבדוק אם מדובר בכבל בורר ההילוכים זה מאוד פשוט. הכבל הזה כמעט לעולם לא הולך ואין איתו יותר מידי מישחק..אם הוא מחובר לפיטריה שמזיזה את ההילוך אז גמרנו..מה יכול להיות לא תקין? שיפסיקו עם סיפורי הסבתא. כניראה שאי לקחחת אחריות זו מחלה מדבקת בין המורשים ובהחלט מבאס. לפני כחודש הרמתי מנוע של קובו על מנת לתקן סדק בבלוק מנוע שנוצר כתוצאה מפגם בייצור ופיאט לא מוכנים לשאת בכל העלויות. דרשו מהבן אדם צעבר למעט שהם מוכנים לשים עוד בערך 20 אלף שח. בסופו של דבר בחי שיעשו יותר מידי טובות לקחתי את המנוע קומפלט לחרט שלי ובריתוך אומנותי ומקצועי עם ידי הזהב שלו סגר את הסדק בעלות מצחיקה של 700 שח. התיקון מחזיק יופי יופי ויחזיק לאורך כל חיי הרכב. על זה נאמר אם אין אני לי מי לי.

לעניינך...תטפל ותוכיח שהבעיה הייתה בסינכרון ותתבע כי כניראה שאין ברירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהתקלה קיימת, דומם המנוע בסרק (ניוטרל) ואז נסה לשלב להילוך ראשון וראה אם הוא נכנס כראוי.

בצע בדיקה זאת בכמה מקרים ועדכן בממצאים.

בברכה - רפי לין

הי

עשיתי את זה וההילוך נכנס בקלות מה זה אומר ?

כשיש סנכרון שחוק לא צריך להיות רעש בהעברת ההילוך ?

עריכה אחרונה על ידי moshe+
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון :

הייתי במוסך שבדק את הרכב והמסקנה שלו הייתה שיש מזלג בתוך הגיר ויש איתו בעיה כנראה לא יושב במקום ולכן אין רעש כשמכניסים בכוח ,כי הסינכרון בסדר ,זה רק בעיה של כיוון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...