Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איחור במסירת דירה - קבלן מסרב לשלם פיצוי בהתאם לחוק המכר

Emanuel5
שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

בעוד מספר ימים יעברו כ 5 חודשי איחור מהתאריך הנקוב בחוזה למסירת הדירה.

על פי הקבלן הצפי למסירה הוא עוד כחודש וחצי, לדעתי הלא מקצועית, איני רואה מסירה לפני אפריל.

לפי החוזה, ניתנה לקבלן אפשרות לאחר ב60 ימים, לאחריהם הוא צריך לשלם פיצוי בגובה 50% יותר משכר דירה של דירה דומה באיזור.

לפי הבנתי את חוק המכר, במצב הנוכחי של 5 חודשי איחור, עליו לעמוד ב 2 סעיפים:

1. לשלם גם עבור ה 60 יום איחור ראשונים.

2. על התשלום להתבצע מדי חודש.

ממספר שיחות שהיו לי איתו, הוא מסרב להעביר את התשלום עבור האיחור, לטענתו "נתחשבן לאחר שתקבל את הדירה", הבהרתי לו שזה בניגוד מוחלט להוראות החוק ועליו להעביר את התשלום במיידי, אך הוא בשלו : "זאת הצורה שבה אנחנו עובדים - אל תדאג הכל יהיה בסדר".

כעת אני מנסה להבין מהי הדרך שתביא לי מקסימום תועלת במינימום מאמץ.

אפשרות ראשונה היא לתבוע כבר עכשיו, לטעמי מעט בעייתי כיוון שלא ברור סכום התביעה, הסכום הסופי תלוי תאריך המסירה בפועל ,שעוד לא קרה, אבל אולי אני טועה ועדיף כבר עכשיו להתחיל.

אפשרות שניה היא לחכות למסירה, נבצע את "ההתחשבנות" ובמידה והסכום שאותו אקבל לא יהיה לשביעות רצוני,אתבע את ההפרש.

האפשרות השניה נראית לי יותר עדיפה , היא יותר ברורה לי, אולם טומנת סיכון שלאחר המסירה הקבלן יעלם בצורה כולשהי (יפשוט רגל, יברח מהארץ או פשוט יעלם בדרך פלא מהעולם).

אשמח לעצתכם.

עריכה אחרונה על ידי Emanuel5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש עוד שיקולים, כמו התנקמות מצד הקבלן ע״י גרימת נזקים חבויים בדירה שלך שיתגלו רק בהמשך.

אולי יש דרך לבדוק את מצבו הכלכלי של הקבלן כדי לדעת מה הסיכוי שיעלם, אבל בכל מקרה הדרך היא פניה לאנשי מקצוע, התייעץ עם עו״ד שעוסק בתחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הקבלן יעלם, ההחזר על שכ"ד, יהיה הבעיה הכי קטנה שלך...

אם חתמת על החוזה, בליווי עו"ד מטעמך, זה הזמן להתייעץ איתו.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 וחצי שנים כאשר חתמתי על החוזה, אכן העברתי את החוזה לעו''ד שעבר עליו ואישר.

הוא אפילו הטריח עצמו, והגיעה מהמרכז לצפון למעמד החתימה, רק בכדי לשבת, לשתות קפה בצד ולתת לי להתמקח על סעיפים אחרונים שנראו לי בעייתים.

לטעמי 7 אלף ש''ח מבוזבזים לחינם.

אליו אני לא חוזר, לפני שאפנה לעו''ד אחר, רציתי לשמוע דעות בעניין, אולי אקבל נקודת מבט שונה, העניין של נקמנות מצד הקבלן במידה ואפעל נגדו לפני המסירה - נקודה טובה שעליה לא חשבתי.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמנות תעלה לו כסף.

המקסימום זה לקזז לו מהתשלום האחרון.

גם אני חושב כך, אולי אתה יכול לבקש פיצוי חלקי עכשיו ואת השאר להתחשבן יותר מאוחר. דבר עם עו"ד לפני.

*תשלום לעו"ד אולי יכול להיות יקר אבל תהיה בטוח שהוא חסך והגן עלייך בשווי הרבה יותר גבוה מ-7K (בתנאי שהוא באמת עבד מאחורי הקלעים).

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמה לא תעלה לו כסף אם הוא חכם. מספיק לא לסגור עד הסוף איזה חיבור אינסטלציה בשביל נזילה קטנה, או להשאיר סמרטוט בצינור לסתימה חלקית, דברים שיוכלים להתגלות רק אחרי שנים, גם אחרי שנות הבדק, ולעלות לא מעט, לפות״ש.

ואפילו אם הוא לחכם ויגרום לנזק מכוון ההתעסקות עם עגמת הנפש והתיקון והרדיפה אחרי אדם כזה לא בטוח שווה.

אצל קרוב משפחה סכסוך אחר הגיע למצב שבו הקבלן הגיע בערב לבית כשרק המטפלת שהתה בו ובאיזו אמתלה שכנע אותה שהוא בא לתקן והחלק לדפוק פטיש בקיר לבני זכוכית ולנפץ אחת אחת. החויה של המטפלת, לחזור לבית ולהתחיל לנקות ערימת זכוכיות, לרדוף אחרי הפיצוי.... לא נעים.

נכון שזה יכול לקרות גם אחרי קבלת הדירה כמו במקרה הזה, אבל זה שיקול, על אחת כמה וכמה כל עוד לא קיבלת מהקבלן את כל שאר הדברים שמגיעים לך. הוא התריע וביקש כבר את הפיצוי המגיע לו, כך שהוא ניסה לפעול בדרכים סבירות, אולי עם התביעה כדאי לחכות, אבל שוב אין תחליף ליעוץ עם עו״ד (אולי דחית התביעה תקטין את זכותו להצמדה לריבית?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שכבר קנה שתי דירות בחיים שלו וגם מכר שתי דירות בחיים שלו וגם חצי מהמשפחה שלו עורכי דין.

קודם כל תעשה שיעורי בית על הקבלן - תבדוק מה המצב הכלכלי שלו ואם יש כלשהן שמועות על יתכנות לפשיטת רגל.

אם הקבלן יציב ודווקא יש גם דיעות טובות על השירות שלו - תמתין. ככה גם תוכל להצמיד את סכום הפיצוי שלו לריבית.

אם הקבלן לא במצב טוב וגם הביקורות עליו לא אוהדות - תיגש לעורך דין להתייעצות, תיגש לכמה עורכי דין אם צריך.

סעיף הפיצוי אמור להיות מפורט היטב בחוזה המכר שלך - תחזור לחוזה המכר ותבדוק בידיוק אות אחר אות מה רשום בסעיפי הפיצוי (איחור במסירת החזקה).

לגבי נקמנות - בד"כ המקרים האלה מתרחשים בזמן הבניה של הדירה ולא תמיד מדובר בחבלה. סה"כ מי שבונה לך את הדירה אלו הם פועלים זרים וחלק מהקבלנים היום מייבאים עובדים מסין, טורקיה וחלק מביאים מהשטחים וכך הלאה.

כן הם מסוגלים לגרום לחבלות - שמעתי על אנשים שגילו ששברו להם ביצים בתוך לבנות הבטון (סירחון נוראי) - זו דוגמא לחבלה.

אבל בין זה לבין תקלות צנרת, חבלות צנרת - בדיוק בשביל זה יש חברות שעושות בדק בית ורצוי להביא אותם לא לפרוטוקול מסירה של הדירה אלא לפרוטוקול השני ואז חוזר לפרוטוקול מסירה.

ולאחר מכן יש לך שנת בדק בה הקבלן מחוייב כלפיך לתיקון כל הליקויים כאשר על חלקים מסויימים כמו גגות או גגות משותפים - יש לקבלן טווח אחריות הרבה מעבר לשנת הבדק.

תבדוק היטב את מפרט הדירה לעומת תכניות הבניה שלה - דו"ח בדק בית יכול להסתכם בתיקונים שעומדים על עשרות אלפים מבלי למצמץ בכלל והקבלן מחוייב לתקן - לדו"ח הזה יש תוקף משפטי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי לשון החוק הקבלן מחויב לקבל את אישורך בשביל להתחשבן בסוף התקופה ולא לשלם את הכסף חודש בחודשו.

אני חושב שזו טעות אסטרטגית לחכות לסוף התקופה כי אז הוא ינסה להוריד מהסכום שמגיע לך ואם תתווכח איתו הוא יגיד לך שאתה זה שמעקב את קבלת הדירה.

מניסיון שלי חלק מהקבלנים גם לא משלמים ואומרים לך לחפש אותם בהית משפט.

אל תעבור על זה לסדר היום, זה יעמוד לרעתך אם תגיע לבית משפט בבוא היום.

פנה לעורך דין שיוציא מכתב התראה לקבלן.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח מאוד עם תעדכן.

אני במצב דומה, קבלן שיאחר בוודאות יותר מה״גרייס״ של 60 יום.

כבר אמר שמודע שהוא יתצרך לשלם

במקרה שלי אני לא מאמין שתהיה בעיה, אולי יהיה ויכוח על מה גובה שכ״ד ממוצע

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו היה איחור של 4 חודשים ופנינו לקבלן אחרי שקיבלנו את הדירה.

אחרי שפנינו הם פתחו את החוזה וראו את תאריך המסירה כולל טופס שתחמנו עליו שאנחנו מקבלים את הדירה, ללא שינויים, ככתוב במפרט.

הסכימו לשלם מיידת סכום שווה ערך לשכר דירה הממוצע בשכונה (לדירה בגודל זהה) X ארבעה חודשים.

הסבנו את תשומת ליבם שחוק המכר (על פי מה שהוסכם בחוזה - נצמדים לחוק המכר) מדבר על שכר דירה + 50% לכל חודש, עבור התקופה של 8 החודשים הראשונים של האיחור.

בדקו ואישרו והסכימו לשלם בדיוק מה שצריך - אבל בתנאי שנתחום על "הסכם פשרה" שהם לא מודים באיחור ואנחנו מקבלים את הכסף.

לאחר התייעצות עם העורכת דין שלנו - חתמנו וקיבלנו את הכסף אחרי יומיים (צ'ק חתום ע"י המנכ"ל).

התרגיל הזה נועד בשביל לשכנע אנשים לא ללכת למשפט - ואז להימנע ממצב בו הקבלן מקבל פסק דין על איחור במסירה (דבר שאפשר לחפש ולמצוא בגוגל) וכך הוא מונע פרסום שלילי של אחד שמוסר דירות באיחור.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

@Emanuel5

עבר חודש וחצי, האם תוכל לעדכן אותנו בהתפתחויות?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

נראה שהקבלן לא ממש מתרשם מהאיום בתביעה, משיחה שערכתי עימו השבוע הוא טוען שהזמין שמאות עבור הדירה על מנת לקבוע את גובה השכירות המגיע לי ושאקבל את הכסף בקרוב, מה זה בקרוב שאלתי, הוא מצידו לא התחייב על תאריך.

כרגע החלטתי לא להגיש תביעה.

אחכה למסירה, ברגע שאקבל את הדירה יהיה לי ביד סכום סופי שעליו לפצות אותי, כרגע הסכום משתנה מיום מיום (גדל עם כל יום של איחור), במידה והיה הפרש בין הסכום שאקבל לסכום שלדעתי מגיע לי, אגיש תביעה על ההפרש.

לטענתו כניסה תהיה במרץ, אישית לא רואה את זה קורה , לדעתי מאי-יוני יותר ריאלי, אבל לכו תדעו (כבר היה פרוטוקול מסירה ראשוני).

עוד משהו שהטריד אותי הוא האפשרות שהקבלן יפשוט רגל ולא אראה שקל, אז ביררתי יותר לעומק את מצבו, ונראה שהוא הולך להשאר בסביבה בזמן הקרוב, יש עוד 4 בניינים שהוא בונה באיזור, 2 מהם במצב מאוד מתקדם ועוד 2 במצב שלד, אז מהבחינה הזאת אני טיפה יותר רגוע, ברור שעדיין יש סיכון, אבל נראה שהוא נמוך.

עריכה אחרונה על ידי Emanuel5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...