Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה סיביק 2015 החלפת שמן גיר ידני

Avi 1964
שימו לב! השרשור הזה בן 1954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

אתמול עשיתי טיפול 60,000 במוסך הקבוע שלי (לא מוסך יבואן) שאני איתם כבר שנים ומאוד סומך עליהם.

באתר של הונדה וגם בשירות שלהם כמובן טוענים שבמסגרת הטיפול יש צורך להחליף גם שמן גיר , במקרה שלי גיר ידני.

במוסך שלי טוענים שזה שטויות ואין צורך כי זה משהו שגם אם מחליפים זה בקילומטראז גבוה בהרבה

אני יכול כמובן ללכת להונדה ולהחליף רק שמן גיר כי את כל היתר כבר עשיתי

מישהו מכיר את זה ? מה דעתכם ?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שיש צורך להחליף שמן גיר בתיבה ידנית? בדקת זאת מול שירות הלקוחות של מאיר/ספר טיפולים?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נשמע קצת מוקדם מדי להחלפת שמן גיר ידני שבחלק גדול מהמקרים אין הוראות יצרן להחלפה.

אני אומנם בעד להחליף אבל אני לא חושב שיש צורך כזה מוקדם, אצלי באיביזה החלפתי ב 100,000 כחלק מטיפול מונע ולא דרישת יצרן.

לפי דעתי ההנחיה להחליף כל 60,000 היא לתיבה אוטומטית ולא ידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שיש צורך להחליף שמן גיר בתיבה ידנית? בדקת זאת מול שירות הלקוחות של מאיר/ספר טיפולים?.

בהחלט , יש להם באתר שלהם תוכנית טיפולים לפי דגם הרכב אבל ליתר ביטחון גם התקשרתי לשרות לקוחות של מוסך ארז בחיפה

שם הייתי מטופל בתקופת האחריות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נשמע קצת מוקדם מדי להחלפת שמן גיר ידני שבחלק גדול מהמקרים אין הוראות יצרן להחלפה.

אני אומנם בעד להחליף אבל אני לא חושב שיש צורך כזה מוקדם, אצלי באיביזה החלפתי ב 100,000 כחלק מטיפול מונע ולא דרישת יצרן.

לפי דעתי ההנחיה להחליף כל 60,000 היא לתיבה אוטומטית ולא ידנית.

באתר שלהם יש שתי אפשרויות, ידני ואוטומט

לאוטומט כתוב שמן גיר 1WD ולידני כתוב שמן גיר ידני/רובוטי

יש גם אופציה לפי מספר רכב ואז זה זיהה אותי וגם רשם שמן גיר ידני/רובוטי

מה שכתבת זה בדיוק מה שאמרו במוסך שלי

אגב זה האתר http://mct.yolo.co.il/mehironv2/Tipolim.aspx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך ספר רכב הייתי ממליץ לך לבדוק שם את ההנחיות כדי להיות בטוח, במידה ואכן צריך אז אין ברירה...

בכל מקרה הסיפור הזה לא אמור להיות יקר גם מבחינת השמן וגם מבחינת השמן, אתה לא חייב לגשת למורשה הונדה כדי לעשות את זה, תבקש ממוסך הבית שלך לבצע את העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך ספר רכב הייתי ממליץ לך לבדוק שם את ההנחיות כדי להיות בטוח, במידה ואכן צריך אז אין ברירה...

בכל מקרה הסיפור הזה לא אמור להיות יקר גם מבחינת השמן וגם מבחינת השמן, אתה לא חייב לגשת למורשה הונדה כדי לעשות את זה, תבקש ממוסך הבית שלך לבצע את העבודה.

במוסך שלי אמרו שלא עושים דברים כאלו

בהונדה רוצים 400 ש"ח )-:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עושים דברים כאלה? מעניין מה עוד הם לא עושים.

400 ש"ח נשמע כמו מחיר סביר, בייחוד למורשה יבואן, אם תציין מהיכן אתה אולי יוכלו להפנות אותך למוסך שכן עושה דברים כאלה והמחיר יהיה נמוך יותר אם כי לא נראה לי שבהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מה מיוחד בגיר ידני של הונדה? לא ראיתי כבר הרבה זמן דרישה להחליף שמן גיר ידני כל 60 אלף ק"מ.

אני לא חושב שהמוסך הכללי צודק, אם יש הוראת יצרן - צריך לבצע.

אבל באמת, אצל הרבה מאוד יצרנים אין בכלל דרישה להחליף שמן גיר ידני. ואין עם זה שום בעיה, שחיקה של שמן בגיר ידני מאוד נמוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצרן מגדיר לבצע? מבצעים. תשאל את הונדה כמה עולה אצלם רק השמן ותעדכן. את העבודה אל תעשה אצלם חבל על הכסף נפנה אותך לאיזה מקצוען שבטוח יעלה לך זול יותר זה לא בעיה. מהיכן אתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא יגרם נזק אם לא תחליף אבל,היו פה לא מעט שרשורים על החלפת שמן גם בגיר ידני (לאו דווקא הונדה)- אישית לא מאמין בנוזלים שהם לונג לייף וכן הייתי ממליץ להחליף (לא ברמת פאניקה- מיידי),אבל בהזדמנות הקרובה שתהיה לך בהחלט כן.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

400 שח זה לא יקר - בהנחה שאתה צריך MTF-3 מקורי של הונדה (השמן גיר ידני לפי התקן של הונדה) עולה 90 שח לליטר ואתה צריך 1.5 בערך -

יוצא 180 (בא ב2 בקבוקים של ליטר) עוד 220 על ההחלפה זה סביר.(החלפה מאוד פשוטה).

now: Honda Jazz 2011 1339 i-vtec 99 HP CVT

past: Honda Jazz 2009 1339 i-vtec 100 HP manual

opel corsa C 2001 EcoTec 75HP manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...