Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית זמינות לטיגואן

bimmer5
שימו לב! השרשור הזה בן 1949 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

לאחר לבטים רבים ומידע מקדים החלטנו לרכוש טיגואן. התלבטתי בינו לבין 3008, אך בסוף הסטיגמה של איכות ירודה בפג'ו הכריעה.

קיבלתי מידע שטיגואן אמור להתעדכן במנוע חדש בתחילת השנה. מעבר מ 1.4 ל 1.5 עם הספק ומומנט דומים, אך שיפור בזיהום אוויר. מצד שני, מעבר גם לdsg 7 הילוכים רטוב במקום 6.

קיוויתי גם שיהיה עדכון של האבזור הדל יחסית בטיגואן, במיוחד בקרת סטייה מנתיב אקטיבית ואולי עוד כמה פינוקים בדומה למה שקרה עם הגולף.

מסתבר שישראל הינה בעדיפות נמוכה אצל vw ועל כן לא צפוי להגיע דגם מעודכן לפחות כמה חודשים, כאשר בינתיים ליבואן נשארו רכבים בודדים מהדגם הקודם, שכזכור יובאו ארצה לפני חודשים רבים, הרבה לפני עדכון פס הייצור ב vw.

נראה לי תמוה שהיבואן נשאר בלי ג'יפון תחרותי בטווח המחירים של 150-200k, וכי האופציה היחידה למי שרוצה טיגואן היא ללכת על ה 2 ליטר שעולה 220k

אפשרות נוספת היא שהסוכנות והיבואן מבלפים על מנת למכור את היחידות האחרונות שקיימות במלאי...

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא מבין למה לוותר על הפג'ו 3008 בשביל טיגואן מיושן ויבואן מפוקפק (לפחות על פי פרסומים שונים גם כאן).

פג'ו 3008 רכב נהדר ולוותר עליו רק בגלל "סטיגמה" נשמע לי ילדותי...

לעניין המצב הקיים. אם זה המצב ואתה לא יכול להמתין לרכב, הייתי עושה אחת משני דברים:

1) מנסה להוריד להם משמעותית את המחיר.

2) הולך על הפג'ו 3008

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ הטיגואן ״מיושן״ בדיוק כמו ה- 3008. שניהם הושקו ב- 2016. אני גם לא חושב שהיבואנים של שני המותגים עדיפים אחד על האחר באופן מובהק.

לפות״ש, יש רבים שיגידו שדווקא המנוע 1.4 וגיר dq250 כבר הוכיחו עצמם ועדיף עם וואג ללכת על בטוח.

לגבי מועד הגעת הדגם החדש, כל עוד אין פרסום רשמי של השקת הדגם ו/או פתיחת הזמנות ויש עוד רכבים במלאי, גם אם יודעים, אף אחד לא יתן לך את מועד הגעתו.

אין זה אומר שזה לא יכול לקרות מחר בבוקר.

גם אם יתנו לך הערכה גסה של מועד השקת הדגם, אין לזה אחיזה במציאות וזה בעיקר נעשה בשביל לשמר אותך על אש קטנה כלקוח פוטנציאלי.

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

לאחר לבטים רבים ומידע מקדים החלטנו לרכוש טיגואן. התלבטתי בינו לבין 3008, אך בסוף הסטיגמה של איכות ירודה בפג'ו הכריעה.

קיבלתי מידע שטיגואן אמור להתעדכן במנוע חדש בתחילת השנה. מעבר מ 1.4 ל 1.5 עם הספק ומומנט דומים, אך שיפור בזיהום אוויר. מצד שני, מעבר גם לdsg 7 הילוכים רטוב במקום 6.

קיוויתי גם שיהיה עדכון של האבזור הדל יחסית בטיגואן, במיוחד בקרת סטייה מנתיב אקטיבית ואולי עוד כמה פינוקים בדומה למה שקרה עם הגולף.

מסתבר שישראל הינה בעדיפות נמוכה אצל vw ועל כן לא צפוי להגיע דגם מעודכן לפחות כמה חודשים, כאשר בינתיים ליבואן נשארו רכבים בודדים מהדגם הקודם, שכזכור יובאו ארצה לפני חודשים רבים, הרבה לפני עדכון פס הייצור ב vw.

נראה לי תמוה שהיבואן נשאר בלי ג'יפון תחרותי בטווח המחירים של 150-200k, וכי האופציה היחידה למי שרוצה טיגואן היא ללכת על ה 2 ליטר שעולה 220k

אפשרות נוספת היא שהסוכנות והיבואן מבלפים על מנת למכור את היחידות האחרונות שקיימות במלאי...

מה דעתכם?

מציע לך לבקר בקבינה של ה 3008 , איכות ירודה לא תמצא שם.

לטעמי יחידת ההינע החדשה 1.6 ליטר 180 כ"ס עדיפה על היחידה בVW.

ביצעת נסיעת מבחן ברכבים לפני קבלת ההחלטה הנ"ל ?

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיגואן ממש לא מיושן, אם כבר אז שמרני.

יש כאלה שמעדיפים שמרנות ועל כן יבחרו בטיגואן או סקודה או אחרים על פני רכב נועז במראהו כמו בפג'ו

הטיגואן בבסיסו רכב מצויין. אכן היו תקלות גיר, אבל נראה לי שזו הסטוריה, במיוחד לאור זאת שהגיר שמגיע עם הטיגואן הינו רטוב.

יש לנו גולף בת 15 במשפחה, יד ראשונה, נראית פצצה ונוסעת מצויין. Vw הוכיחו שהם מייצרים רכב איכותי בטוח ובדרך כלל אמין

פיג'ו לעומת זאת צריכים להוכיח הרבה. אם ה 3008 היה נקודת התפנית, זה יוכח בעוד מספר שנים.

אני בכל זאת מחזיק את הרכבים בדרך כלל לזמן ארוך, ובמקרה של פיג'ו לא הייתי מהמר להחזיק אותו מעבר לאחריות.

בסוף בלעתי את הגלולה והזמנתי טיגואן 2 ליטר. זה יהיה מאוד מעצבן כשאראה את הדגם המעודכן, אבל אלה הם החיים.

הרבה תודות לכל מי שעזר ושיתף מהידע שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

לדעתי בחירה לא טובה, הטיגואן נותן תמורה נמוכה מאד לעלות, לא קונים רכב מתוך חוסר ברירה, בטח לא במחיר המופרז בו הטיגואן נמכר.

כבר עדיף לקחת סקודה קארוק 1.5 טורבו ברמת אבזור גבוהה בעלות נמוכה בהרבה ותמורה דומה ואפילו עדיפה מבחינת אבזור.

מעבר לכך מלבד הפיז'ו 3008, בתחילת שנת 2019 יתחילו להימכר בישראל דגמים חדשים לגמרי של סובארו פורסטר, הונדה crv וטויוטה ראב 4.

עדיף לחכות ולפחות לבדוק אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיג'ו לעומת זאת צריכים להוכיח הרבה. אם ה 3008 היה נקודת התפנית, זה יוכח בעוד מספר שנים.

אני בכל זאת מחזיק את הרכבים בדרך כלל לזמן ארוך, ובמקרה של פיג'ו לא הייתי מהמר להחזיק אותו מעבר לאחריות.

מעניין שאתה אומר את זה...

כרגע אני מכיר לא פחות מ11 בעלי 3008 (לא מגזים וכולם משפחה או חברים) מהדור הנוכחי, כאשר אצל חלקם הרכב כבר בבעלותם שנתיים ללא אף תקלה אחת (אגב סקר אמינות ושביעות רצון לקוחות שנעשה לא מזמן ע״י אוטו אקספרס הבריטי הכתיר את ה3008 במקום הראשון).

לעומת זאת אצל אחותו של חבר בטיגואן בת שנה ואצל אחי בקודיאק כבר הוחלפו התיבות (לאחר בקושי כמה אלפי ק״מ אני חייב לציין).

אל תבין אותי לא נכון, אישית אני חושב שהטיגואן רכב מצוין (גם אם קצת משעמם...) ויש לי ניסיון איתו, אבל כקניה חכמה (VFM) פה בארץ, הוא פשוט לא, ולא בגלל נושא האמינות אלא כחבילה. ה3008 לעומת זאת מוכיחה את עצמה יפה מאוד בינתיים כולל שמירת ערך.

אני מודה, אני מאוד לא אוהב את הסטיגמות שיש פה בארץ על הצרפתיות, ומאוד לא אוהב שאנשים פה עדיין תקועים איתם וגם אוהבים לפזר אותם. לא שבחרת רע, אבל פיספסת רכב מעולה שלא נתת לו הזדמנות מלכתחילה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תבינו אותי לא נכון. התלבטתי ארוכות בין השניים.

נהגתי על שניהם פעמיים. ביקרתי במספר סוכנויות מספר פעמים.

הפיג'ו באמת מאוד מרשים, אבל גם הטיגואן.

נכון שהעיצוב שמרני, אבל זה לא מפריע לי

לטיגואן מנוע מאוד חזק 180 כ''ס עם מומנט 32.

בנוסף 4x4, לא שזה משנה לי.

הנדסת האנוש בטיגואן הרבה יותר טובה. הכל ברור ובדיוק איפה שהייתם מצפים. מערכת הבידור מגיבה מהר ואינטויטיבית, ה virtual cockpit מרשים

יתרונות מאוד חשובים לי הם מערך ה 4 מצלמות והמזגן 3 אזורים שחשוב לתינוקת מאחור

תא המטען גם מאוד גדול

אני כן מרגיש תחושה של החמצה עם ה3008. מאוד מצויין ומעוצב

אם בטיגואן היה כסא חשמלי, גג פנורמי, חבילת עיצוב הייליין ומערכות בטיחות כמו בגולף לא הייתי חושב פעמיים.

בסוף אני בטוח ששני הרכבים מעולים, אך עדיין מפריעה לי אמינות הפיג'ו שאכן לא הוכחה מעבר לשנתיים שהוא על הכביש. אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד, במיוחד אחרי תום האחריות. עם הטיגואן אני מרגיש שאישן קצת יותר טוב בלילה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כמו הסטיגמה על הצרפתיות המחורבנות, מסתבר שגם יש כזו על ההנדסה הגרמנית המוקפדת המדויקת והמשובחת. הפותח עשה את בחירתו, כל שנותר הוא לאחל לו שהטיגואן החדשה שלו תהפוך את הסטיגמה לעובדה. גם אני מחזיק פולקסוואגן כבר 19 שנה ומאז יומה הראשון על הכביש והאוטו נוסע יופי, נראה יופי וגם מסרב לעשות צרות, עד כדי כך שאני פשוט מסרב לוותר עליו. אבל אין דמיון בין הפולקסוואגנים של אז לאלו של היום מבחינה מכנית, לטוב ולרע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמחזיק פה פולקסוואגן בת 13 או 15 שישמור עליה טוב . הן מאד אמינות. בלאי נמוך מהממוצע לגילן . מנועי FSI . אלו היו השנים הטובות של פולקסוואגן . משם נבנתה הסטיגמה . ב 2009 נכנסו מנועי ה tsi והגיר היבש וחירבו הכל.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אם הטיגואן אני מרגיש שאני אישן יותר טוב בלילה" , חבל לכם על הזמן עם רגש אי אפשר להתווכח גם אם כל הלוגיקה והנתונים שיש בעולם.

כשהרכב יגיע אל תשכח לעדכן , בהצלחה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך להמתין לינואר, אז כנראה יהיה יותר מידע.

מעניין לדעת אם יש תכניות לשאר הקרוסאוברים של פולקסוואגן שכרגע משום מה "מסורבי עלייה" - T-roc, טיגואן אולספייס.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעתנו? שתנהג בסטיגמה במקום באוטו.

סע בדרכים טובות (אני נוהג ב-VW שלא יהיהו טעויות אבל פורום רכב קיים לא כדי להעצים סטיגמות אלא לבקר אותן).

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1949 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...