Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית זמינות לטיגואן

bimmer5
שימו לב! השרשור הזה בן 1955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טיגואן 2.0 נפלאה. מושב נהג מחושמל, עם מסאג' וחימום (לשאלת בימר5 - כמובן שהחימום והמסאג' לא ממש שימושיים פה ובכלל).אפשר להזמין גג פנוראמי נפתח בתשלום.

זו לא המכונית למי ש VFM זה הדבר מספר 1 אצלו. אבל מי שאוהב סגנון גרמני שמרני איכותי עם ביצועים טובים, אין ממש אלטרנטיבה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אל תבינו אותי לא נכון. התלבטתי ארוכות בין השניים.

נהגתי על שניהם פעמיים. ביקרתי במספר סוכנויות מספר פעמים.

הפיג'ו באמת מאוד מרשים, אבל גם הטיגואן.

נכון שהעיצוב שמרני, אבל זה לא מפריע לי

לטיגואן מנוע מאוד חזק 180 כ''ס עם מומנט 32.

בנוסף 4x4, לא שזה משנה לי.

הנדסת האנוש בטיגואן הרבה יותר טובה. הכל ברור ובדיוק איפה שהייתם מצפים. מערכת הבידור מגיבה מהר ואינטויטיבית, ה virtual cockpit מרשים

יתרונות מאוד חשובים לי הם מערך ה 4 מצלמות והמזגן 3 אזורים שחשוב לתינוקת מאחור

תא המטען גם מאוד גדול

אני כן מרגיש תחושה של החמצה עם ה3008. מאוד מצויין ומעוצב

אם בטיגואן היה כסא חשמלי, גג פנורמי, חבילת עיצוב הייליין ומערכות בטיחות כמו בגולף לא הייתי חושב פעמיים.

בסוף אני בטוח ששני הרכבים מעולים, אך עדיין מפריעה לי אמינות הפיג'ו שאכן לא הוכחה מעבר לשנתיים שהוא על הכביש. אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד, במיוחד אחרי תום האחריות. עם הטיגואן אני מרגיש שאישן קצת יותר טוב בלילה

אז קח קארוק ברמת הגימור הגבוהה שתיתן לך את כל מה שחסר לך בטיגואן במחיר יותר טוב.

לגבי ה 3008 הוא רכב מצויין ובכלל פז'ו כבר שנים לא סובלים מבעיות אמינות. מה שלי מפריע ב 3008 זה קודם כל הנדסת האנוש ואחר כך מושב הנהג שלא מספיק נוח לי אבל זו בעיה אישית שלי (עקב פציעה ישנה אני חייב תמיכה טובה לרגל שמאל).

אוטו בכאלה סכומים לא קונים בלחץ ולא קונים משהו שלא מתאים כי בדיוק נגמר מה שאתה רוצה. מקסימום שמים 2000 -3000 שקל ושוכרים רכב גישור.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לשים לב שבגלל רמת גימור גבוהה לא זוכים לצמיג נמוך מדי ונוחות בעייתית.

מאוד מומלץ לנהוג ברכב עם רמת הגימור שמזמינים. מה שיפה בברושור עלול להפריע בדרך לעבודה.

אאל"ט בטיגואן אין את העונש הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד כדאי לבחון את רמת הגימור שאותר מתכוונים לרכוש כי הרבה פעמים ההבדלים הם לא רק בצמיגים אלא גם במושבים עצמם.

כשמכרתי את הפלואנס קיבלתי מגאן סטיישן כרכב גישור שהזכיר לי למה שילמתי יותר על רמת הגימור הגבוהה יותר בפלואנס. ההבדל במושבים היה של שמים וארץ מבחינת הגב שלי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיגואן 2.0 נפלאה. מושב נהג מחושמל, עם מסאג' וחימום (לשאלת בימר5 - כמובן שהחימום והמסאג' לא ממש שימושיים פה ובכלל).אפשר להזמין גג פנוראמי נפתח בתשלום.

זו לא המכונית למי ש VFM זה הדבר מספר 1 אצלו. אבל מי שאוהב סגנון גרמני שמרני איכותי עם ביצועים טובים, אין ממש אלטרנטיבה אחרת.

מילא החימום (למרות שעם מושבי עור לפחות דווקא שימושי אפילו פה, גם אם זה לתקופה מאוד מוגבלת), אבל למה המסאג׳ לא שימושי פה?

אתה בטוח שאפשר להזמין גג פנורמי? כי במפרט לא מופיע ואני מעולם לא ראיתי פה בארץ טיגואן עם סאנרוף...

אגב, היא עדיין מגיעה עם מובילאיי?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה תודות לתגובות הענייניות.

נהגתי על הטיגואן וכן על הפיג'ו, שניהם נוחים, אך התרשמתי שהטיגואן היה קצת יותר נוח, המושבים יותר איכותיים ותומכים (הספוג ב bolster של המושבים רך מדי לדעתי הפיג'ו, מה שיכול לפגוע העמידות לאורך זמן)

אני מודה שלא נסעתי על ה 2 ליטר, אבל עושה זאת בסופ''ש הקרוב, ואז חותם סופית על ההזמנה.

לפי מה שהבנתי יש רכבים בודדים עם מנוע 1.4, וכ 50 רכבים עם מנוע 2 ליטר. כנראה שהיבואן לא ייבא את הדגם המעודכן עד שכל הרכבים הללו ימכרו, כנראה תוך 4-5 חודשים.

לשאלה הספציפית, כן זה מגיע עם מובילאיי לבקרת סטיה מנתיב. בדגם המעודכן זה כנראה יתוקן.

לגבי הקארוק, בדקתי אותו מספר פעמים, אכן מרשים, אך פחות מטיגואן לטעמי. הטיגואן עסקה יותר יקרה, אך מתאימה יותר לצרכים האישיים של המשפחה שלי.

לגבי גג נפתח, יש מספר כלים שנמכרו עם גג נפתח, בד''כ 2 ליטר, אך העלות מטורפת, כ 15000.

במחיר כזה מתקרבים מאוד ל x1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת מחיר מטורף לסאנרוף.

בכל מקרה את הרכב עצמו אתה אוהב ונהגת בדגם החלש יותר. ממש לא תתאכזב מה2.0 אם כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר כזה מתקרבים מאוד ל x1

ל X1 עם 136 כ""ס. אם אתה קונה סמל בלבד אז OK. אבל הטיגואן מגיעה עם 180 כ"ס ו 4X4. אז לטעמי הטיגואן חבילה מעניינת יותר ולא במעט.

באמת מחיר מטורף לסאנרוף.

נכון. אבל כששוכחים את המחיר מקבלים חבילה בהרבה יותר מפנקת. אגב, זה פאנורמי שמחציתו נפתח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר עדיף לקחת סקודה קארוק 1.5 טורבו ברמת אבזור גבוהה בעלות נמוכה בהרבה ותמורה דומה ואפילו עדיפה מבחינת אבזור.

אז קח קארוק ברמת הגימור הגבוהה שתיתן לך את כל מה שחסר לך בטיגואן במחיר יותר טוב.

האם אתם מודעים לכך שהטיגואן בעלת בסיס גלגלים ארוך יותר, מה שמשפיע על מרווח, נוחות והתנהגות? זו טעות מאוד נפוצה לחשוב שאלו מכוניות עם נתונים זהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את הקארוק. באמת רכב מצויין, אך משמעותית פחות מרווח מטיגואן.

לטיגואן תא מטען בנפח 615 ליטר, ומרווח מאוד במושב האחורי, שמבחינתי זה יתרון אדיר לאור העובדה שיש לנו כסא בטיחות גדול לתינוקת וכן עגלה לא קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתרשמות שלי היא:

יתרונות:

מרווח פנימי גדול.

משענת מושב אחורי מחולקת ביחס של 40:20:40 ווילון גלילה של תא המטען שעולה עם דלת תא המטען (כמו במאזדה cx5).

ניתן להגיע לתנוחת נהיגה נכונה (שלמרבה הפליאה לא ניתן להגיע לכך בהרבה רכבים).

ביצועים טובים בטיגואן 2 ליטר.

חסרונות:

תא המטען: אני התרשמתי שבמצבו האחורי של המושב האחורי תא מטען קטן בפועל, קצר ורדוד, להערכתי בערך כ- 400 ליטר , למרות נתון רשמי של כ- 505 ליטר במצב זה. כמובן שניתן להסיט את המושב האחורי קדימה ולהגדיל את תא המטען ועדיין להשאיר מרחב רגליים טוב. אני מניח שמעט מאד ישתמשו בפונקציה הזאת.

חוסר באבזור בטיחות אקטיבי בסיסי שצריך לפסול את הרכישה שלו על הסף.

איכות חומרי פנים בינונית בלבד למרות שמדובר בפולקסווגן.

צריכת דלק גבוהה בגירסת ה- 2 ליטר- מדובר ברכב כבד מאד ועם הנעה לכל הגלגלים מיותרת.

ירידת ערך- לפחות לפי בדיקה שביצעתי לטיגואן הקודם- הוא סבל מירידת ערך גבוהה- אני מניח שזה המצב גם כאן אבל הדבר דורש בדיקה.

מחירים גבוהים בוודאי יחסית לתמורה, המחיר של גירסת ה- 2 ליטר פשוט מנופח (לדעתי).

אם לא קיבלת הנחה יפה ברכישה זה בכלל הופך את הרכישה ללא כדאית לדעתי.

עיצוב חיצוני עגום לדעתי, בעיקר חסר לו גובה שיש לג'יפונים המתחרים אבל הוא גם קצר יחסית, חסרה לו נוכחות.

כאמור רשימת החסרונות, לפי ההתרשמות שלי לפחות, ארוכה מרשימת היתרונות.

לא סתם הטיגוואן נמכר במספרים נמוכים והיבואן נתקע עם רכבים.

לדעתי יש מתחרים חדשים ורעננים שעדיפים עליו, כאמור כדוגמת הטויוטה ראב 4 והסובארו פורסטר (ובאמצע השנה גם ההונדה crv יגיע הצפי היה שהוא יגיע מוקדם יותר), מאובזרים יותר, צפויים להציע מרווח פנימי דומה, תאי מטען גדולים יותר, שוק טוב יותר (בוודאי הטויוטה ראב 4), איכות חומרי הפנים טובה יותר (יש ממש שיפור גדול באספקט זה אצלם דיפון דמוי עור תפור וכיוצ"ב, לפחות מתמונות וסרטונים שראיתי אבל צריך לעבור את מבחן המישוש), הראב 4 גם צפוי להיות חסכוני יותר וגם המחיר שלהם זול יותר (מגירסת ה- 2 ליטר).

אני מאחל כמובן הנאה לפותח השרשור עם הבחירה שהוא עשה, אני לא הייתי עושה אותה.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...