Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משפחתית או גיפון?

belior
שימו לב! השרשור הזה בן 1956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחפשים רכב למשפחה צעירה, משפחתיות היום כבר איבדו את היוקרה של פעם והגיפונים תופסים תאוצה חזקה.

ההתלבטות בין משפחתית לגיפון:

משפחתית - יונדאי אלנטרה/i35 שנתון 2016 - סופרים 1.6L

יתרונות: אבזור, מחיר, גודל.

חסרונות: אין מערכת בטיחות אקטיבית, פתח הטענה של בגאז

גיפון - קיה ספורטאז החדשה 2016 - אורבן/אורבן טופ - 1.6L

יתרונות: גודל, דלת חמישית, ישיבה גבוהה

חסרונות: מנוע 1.6L, אבזור, תוספת מחיר.

ההפרש המחירים נע מבדיקה שלי באזור 10K-15K.

השאלה האם כדי להוסיף עבור גיפון ולהנות ממערכות בטיחות, הטענה נוחה וכו' ואולי לסבול ממנוע עצל.

* יש הכירות טובה מאוד עם ספורטאז מנוע 2000, כך שהשאלה האמיתית האם ה1600 יעשה את העבודה אם מזכירים את העובדה שגם באלנטרה מנוע זהה והספקים/מיאוצים זהים כמעט.

תודה על העזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן כל אחד והצרכים שלו אבל לא הייתי קונה ספורטאז בעל מנוע 1.6.

לחבר שלי יש כזה והוא סובל כל שניה מהמנוע החלש.

אבל נשמע מהמילים שלך שאתה מחפש קצת ביצועים.. למה לא להכניס למשוואה מאזדה 3 2.0 ליטר שמשמעותית עדיפה על הI35 לדעתי למעט המרווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

ביצועים זה לא גולת הכותרת, הרכב אמור להחליף סיריון.

היתרון בספורטאז הינו מערכות בטיחות ושמירה על גודל כשל האלנטרה.

המאזדה נופלת לגמרי מבחינת עניין המרחב, אומנם עדיפה מכולן בתור רכב וסביבת נהג, אבל היא לא אופציה כרגע, זה רכב לאלו שיושבים מקדימה נטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחפשים רכב למשפחה צעירה, משפחתיות היום כבר איבדו את היוקרה של פעם והגיפונים תופסים תאוצה חזקה.

ההתלבטות בין משפחתית לגיפון:

לא הבנתי משהו, מה משפיע על ההחלטה לקנות? לפי מה שתופס תאוצה? לפי מה שהשכן קונה?

שאלת השאלות, והשאלה הכי חשובה היא, מה הדרישות שלך מהרכב ומה התקציב?

אם בטיחות חשובה, הייתי מוסיף גם ציון במבחן ה SMALL OVERLAP וחוזק גג של IIHS בנוסף ל 5 כוכבי בטיחות של EURONCAP.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי משהו, מה משפיע על ההחלטה לקנות? לפי מה שתופס תאוצה? לפי מה שהשכן קונה?

שאלת השאלות, והשאלה הכי חשובה היא, מה הדרישות שלך מהרכב ומה התקציב?

אם בטיחות חשובה, הייתי מוסיף גם ציון במבחן ה SMALL OVERLAP וחוזק גג של IIHS בנוסף ל 5 כוכבי בטיחות של EURONCAP.

מה הקשר?

איך מכל מה שרשום זה מה שהבנת?

דרישות רשמתי ותקציב אם לא ברור באזור 80-90K

העניין שבמשפחתיות בסכומים 130K כדוגמת האלנטרה לא משקיעים באבזור/בטיחות כמו שמשקיעים בגיפונים באותם סכומים.

אני לא קונה מה שהשכן קונה, אני אקנה אתה מה שיביא הרבה יותר עבור הכסף.

שאלת הדיון האם ספורטאז 2016 עם היתרונות שלה שווה את התוספת הכספית על האלנטרה לאור החסרונות שהיא מביאה איתה כדוגמת מנוע שעלול להרגיש עצל יותר ואחזקת רכב יקרה יותר.

המערכות בטיחות שוות את ההפרש, השאלה מה לגבי השאר? בסוף נוסעים ברכב ביום יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעת מבחן מתוכננת.

האלנטרה בנסיעת מבחן אוהבת טורים גבוהים, השאלה איך הספורטאז?

כמו כן יותר מתעניין לגבי שאר ההבדלים בין הרכבים, ביצועים זה לא הכל בחיים (בטח במחירים האלו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה שציינת מערכות בטיחות אקטיביות לא הבנתי מה אתה מחפש ברכב.

דרישות יכולות להיות:

מרווח פנים

נוחות נסיעה

גודל תא מטען

אבזור

מערכות בטיחות

ציון במבחני ריסוק

נסיעה שקטה

מנוע חזק

מנוע חסכוני במיוחד אם נוסעים הרבה

מחירי ביטוח נמוכים

רכב שיהיה נוח להחנות אותו

וכן על זו הדרך.

השאלה מה יותר חשוב לך ומה פחות.

ב 130 אלף שקל אני חושב שיש אלטרנטיבות הרבה יותר טובות מה i35

השאלה מה אתה צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשני הרכבים האלו - לדעתי כמובן - המילה "ביצועים" בכלל לא רלוונטית.

האלנטרה תהיה נוחה יותר לתמרון מאשר הספורטאז' ואולי בעלת עיצוב קצת יותר מודרני\צעיר וכנראה גם צריכת הדלק שלה תהיה עדיפה - בכמה? יכול להיות שמדובר בהפרש מאוד זניח.

כאן בערך נגמרים כל היתרונות של האלנטרה על פני הספורטאז'

לא סתם השוק עובר לSUV מודרניים - רכב סדאן למעט יכולת תמרון, כרכב משפחתי - לא יכול להתחרות כמעט בפרקטיקה של הג'יפונים.

תוסיף לזה את הנוחות הבלתי נתפסת שאתה מקבל מהספורטאז' - בדגם 1.6 ליטר אם זה גם החישוקים עם הקוטר הקטן יותר - הנוחות שם השאירה אותי פעור פה.

תוסיף לזה את הישיבה הגבוהה ואת היכולת לטפס על מדרכות (בסביבת עיר זה יתרון עצום אם יש לך ילדים קטנים שכל הזמן צריך לפזר ולאסוף אותם ממקומות שאין בהם מספיק חניות).

תא מטען שאתה יכול גם לערום בו לגובה ואם אתה משכיב את המושבים האחוריים אז בכלל יש לך מסחרית קטנה.

אם אתה לא מחפש בשום צורה "ביצועים" שקשורים למרכז כובד נמוך יותר ויחס משקל כוח טובים יותר - בלי לחשוב פעמיים תיקח את הספורטאז'.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצליח לערוך את ההודעה אבל הכוונה הייתה שבתקציב שלך יש אופציות טובות,

השאלה מה אתה מחפש ומה יותר חשוב לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת את הגודל הפנימי של הספורטאז ?

בספק אם יוכל לאכלס 3 ילדים עם התקני בטיחות.

אנחנו מצאנו את הספורטאז קשה ולא נוח, גם בנסיעה וגם המושב נהג לפחות היה לא נוח בצורה בולטת, חזרנו לאחר 15 דקות נהיגה בהבנה שזה לא רכב שנרצה לחיות איתו.

אהה והחשוב ביותר , הרכב עגלה.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והאלנטרה ממש מטוס.... קרב.

שתי עגלות שעושות את עבודתם נאמנה בנשיאת כל ילדי המשפחה וההורים. אלה לא שורפי אספלט , שני רכבים

ממוצעים שלא מגיעים למאה ב10 שניות.

פותח שרשור יקר, עשה נסיעת מבחן והחלט, קח את כל המשפחה ועשה סיבוב קטן ובחן את הרכבים הנ"ל.

אני לטעמי לוקח מיד את הספורטאז, נסיעתו נעימה מאוד לטעמי ומרווח פנים עדיף, תא מטען גדול וכל אביזרי הבטיחות.

שני הרכבים אמינם מאוד ויתכן שזריזות תהיה יותר באלנטרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשני הרכבים האלו - לדעתי כמובן - המילה "ביצועים" בכלל לא רלוונטית.

אם אתה לא מחפש בשום צורה "ביצועים" שקשורים למרכז כובד נמוך יותר ויחס משקל כוח טובים יותר - בלי לחשוב פעמיים תיקח את הספורטאז'.

זה בדיוק השיקול, כי הניסיון העיקרי שלי בשנים האחרונות הינו ספורטאז 2 ליטר ומאזדה CX5 2.5L ההיגיון בפרקטיקה הוא כל כך משמעותי, אבל האוטו מיועד למשפחה שכרגע נוסעת על רכבי מיני, מיועדים להיות זוג + תינוק ולכן מנסה למצוא את הנוסחה המוצלחת ל3-4 שנים הקרובות.

אבל תודה על ההסבר, בהחלט הדגשת את היתרונות בין השניים.

לא מצליח לערוך את ההודעה אבל הכוונה הייתה שבתקציב שלך יש אופציות טובות,

השאלה מה אתה מחפש ומה יותר חשוב לך.

התקציב הוא באזור 80-90K, אין ברצונם לקנות רכב חדש, אלא עד 3 שנים על הכביש.

אני מחפש רכב שיתן מבחינת דרישות הכל מהכל בצורה סבירה.

לגביי היונדאי, היא לא חפה מתקלות כלל ואני מניח שגם הקיה.

כי חיפוש קצר בפורום מציג את התוצאות הבאות ומהניסיון שלי עם ה I20 וממה שאני שומע מאחרים, הרכב לא חף לגמריי ויש לו מחלות שצריך לקחת בחשבון:

כל הלינקים מדברים על יונדאי I35, אלנטרה זוהי המחליפה שלה(ההתמקדות כרגע בה), האם לדעתך הבעיות נשארו?

לספורטאז יש בעיות שמתחילות לצוץ ברשת?

בדקת את הגודל הפנימי של הספורטאז ?

בספק אם יוכל לאכלס 3 ילדים עם התקני בטיחות.

אנחנו מצאנו את הספורטאז קשה ולא נוח, גם בנסיעה וגם המושב נהג לפחות היה לא נוח בצורה בולטת, חזרנו לאחר 15 דקות נהיגה בהבנה שזה לא רכב שנרצה לחיות איתו.

אהה והחשוב ביותר , הרכב עגלה.

אין צורך ב-3 כסאות בטיחות אלא רק ב1, אולי בעתיד הרחוק.

לי יש ניסיון עם מנוע 2 ליטר וגם הוא לא היה סוס מירוצים, השאלה מהי ההגדרה לרכב עגלה? לוחץ על הגז והאוטו נחנק ומשתהה עד ליציאה או פשוט מעלה טורים?

כמובן שאפתור זאת בנסיעת מבחן.

והאלנטרה ממש מטוס.... קרב.

שתי עגלות שעושות את עבודתם נאמנה בנשיאת כל ילדי המשפחה וההורים. אלה לא שורפי אספלט , שני רכבים

ממוצעים שלא מגיעים למאה ב10 שניות.

פותח שרשור יקר, עשה נסיעת מבחן והחלט, קח את כל המשפחה ועשה סיבוב קטן ובחן את הרכבים הנ"ל.

אני לטעמי לוקח מיד את הספורטאז, נסיעתו נעימה מאוד לטעמי ומרווח פנים עדיף, תא מטען גדול וכל אביזרי הבטיחות.

שני הרכבים אמינם מאוד ויתכן שזריזות תהיה יותר באלנטרה.

כן נצטרך לבדוק את השיקולים, תודה.

עריכה אחרונה על ידי belior
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...