Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תכנון טיול לגרמניה

lior3
שימו לב! השרשור הזה בן 1954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קרא אצלי בחתימה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח, לא ציינת מה יעדים.. איזה רכבים "חזקים" אתה רוצה לנהוג ? 2) באיזה תקופה אתם מתכוונים לנסוע? (יש הבדל ענק בין קיץ לחורף באירופה)

אני לפני שנתיים עשיתי טיול נהיגה של כ10 ימים בגרמניה, כאשר כל יום הייתה נסיעה של כ170-250 ק"מ מיעד ליעד, כאשר בכל יעד ביצעתי אטרקציה אחת. כמו כן קח בחשבון ערים כמו ברלין, פרנקפורט אשר פקוקות הרבה שעות מהיום.. ובנוסף שעות הנסיעה, כלומר מתי אתם יוצאים מהמלון ליעד הבא שלכם, ממליץ לנוע אחרי השעה10:30, בנוסף לקחת בחשבון פריסה של מצלמות וקיים איסור להשתמש בגלאי או "כל דבר אחר עם פריסת מצלמות" (חוק בגרמניה)

ונקודה אחרונה.... 4 אלף... זה כ1000 אירו.. תקציב מאוד נמוך לטיול שכזה. באלף אירו אולי תצליח להשכיר רכב לכ7 ימים ושלא נדבר על תצרוכת דלק ודמי קיום....

2001 Renault clio b sport (RS) 172 out:roll:

2001 Audi a3 8L 1.8 out:lol:

2001 Mercedes benz w203 240 IN8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח, לא ציינת מה יעדים.. איזה רכבים "חזקים" אתה רוצה לנהוג ? 2) באיזה תקופה אתם מתכוונים לנסוע? (יש הבדל ענק בין קיץ לחורף באירופה)

אני לפני שנתיים עשיתי טיול נהיגה של כ10 ימים בגרמניה, כאשר כל יום הייתה נסיעה של כ170-250 ק"מ מיעד ליעד, כאשר בכל יעד ביצעתי אטרקציה אחת. כמו כן קח בחשבון ערים כמו ברלין, פרנקפורט אשר פקוקות הרבה שעות מהיום.. ובנוסף שעות הנסיעה, כלומר מתי אתם יוצאים מהמלון ליעד הבא שלכם, ממליץ לנוע אחרי השעה10:30, בנוסף לקחת בחשבון פריסה של מצלמות וקיים איסור להשתמש בגלאי או "כל דבר אחר עם פריסת מצלמות" (חוק בגרמניה)

ונקודה אחרונה.... 4 אלף... זה כ1000 אירו.. תקציב מאוד נמוך לטיול שכזה. באלף אירו אולי תצליח להשכיר רכב לכ7 ימים ושלא נדבר על תצרוכת דלק ודמי קיום....

הוויז הישראלי פועל היטב באירופה ובהחלט מתריע גם על מצלמות (למרות האיסור בחוק המקומי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם תופסים אותך הקנס הוא 3000 אירו ויכול להגיע לאישום פלילי. לא יודע מה הסיכוי להלכד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תודה לכל המגיבים.

אחרי קריאה של כל התגובות וחשיבה נוספת בשקלול התקציב,זמן וכו׳

הבנתי שאצטרך לשנות את אופי הטיול.

אני מתכנן לטוס בפברואר, מלון אחד במרכז ברלין.

בהנחה שאצליח להשכיר רכב נוח ומהנה לנהיגה כגון bmw סדרה 5, או דומה לו,

אוכל לדעתכם, בפרק זמן של 8 ימים, להספיק להגיע ליעדים לא רחוקים

מברלין? אם יש כאלה? (200-250 קמ) ועל הדרך להנות מהנסיעה באוטובאן?

תודה רבנ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיותר. טייל בברלין ותהנה מעושרה ומהתחבורה הציבורית המשובחת.

היציאה ממרכז העיר והחזר למלון יגזלו זמן רב. בכלל, מומלץ להמנע מנהיגה במרכזי ערים אירופיות גדולות, במיוחד אם טרם צברת ניסיון מספק בנהיגה באירופה, ששונה מהנהיגה בארץ. על אחת כמה וכמה בחורף, עם הסיכוי הלא קטן למזג אויר סוער ולשלג.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תודה לכל המגיבים.

אחרי קריאה של כל התגובות וחשיבה נוספת בשקלול התקציב,זמן וכו׳

הבנתי שאצטרך לשנות את אופי הטיול.

אני מתכנן לטוס בפברואר, מלון אחד במרכז ברלין.

בהנחה שאצליח להשכיר רכב נוח ומהנה לנהיגה כגון bmw סדרה 5, או דומה לו,

אוכל לדעתכם, בפרק זמן של 8 ימים, להספיק להגיע ליעדים לא רחוקים

מברלין? אם יש כאלה? (200-250 קמ) ועל הדרך להנות מהנסיעה באוטובאן?

תודה רבנ.

אם יש ברשותך 8 ימים, עדיף שתעשה 4-5 ערים מרכזיות וכך תוכל להנות גם נסיעה מגוונת וגם מקומות חדשים, ממליץ להגיע לברלין ולחזור ממינכן לדוגמא, מבחינת רכבים, אתה יכול לשכור בכייף סדרה 4 באיזור ה50-60 אירו ליום כולל הכל (ביטוח מקיף+מיסוי+צמיגי חורף), בברלין/מינכן יש הצעה הכי גדול ומגוון של רכבים, אני השכרתי דרך SIXT, מומלץ לבדוק לפני כן מה לחברות הגדולות יש להציע, קח בחשבון שלפעמים יש מציאות ולפעמים נאלצים להתפרש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוברה - ההצעה שלך גרועה מאד. לעשות 4-5 ערים ב-8 ימים? למה לא 4-5 מדינות? הבחור לא יראה כלום חוץ מאספלט משובח, וגם זה אם מזג האויר יאיר לו פנים. יש סיכוי טוב שכל מה שיראה יהיה ערפל, גשם ובמקרה הרע שלג שלא יוכל לנהוג בו.

פות"ש - ברלין היא עיר ששבוע בקושי מספיק ל-highlights שלה, וההתניידות הנכונה בה היא בתחבורה הציבורית. נצל זאת, ואת טיול הנהיגה שלך תכנן אחרי שתהיה בן 25, כאשר יעמודו לרשותך הסכומים הדרושים, תרכוש כרטיסי טיסה מתאימים ולא תהיה מחוייב למלון מברכז עיר גדולה. ועוד דבר - בניגוד לרעיון העיוועים של הקוברה הכן לך תכנית מרוכזת שבה היחס בין הזמן בכביש והזמן באתרים יהיה סביר. המרחקים בגרמניה גדולים, כמות האתרים עצומה ותכנית של 500 ק"מ ביום (חוץ מאשר יום העברות במידת הצורך) אינה נכונה. שלא לדבר על כך שהנהיגה מתישה, ואחרי יום - יומיים לא תהנה ממנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. התוכנית אולי גרועה בעיניך, אבל ניסיתי להציע רעיון לבחור.

2. כן אפשר לעשות 4-5 ערים בפרק זמן שכזה (ברלין-לייפציג-במברג-שוטוגארט-מינכן) נכון, יש מחיר לדבר הזה, נסיעה של כ250 ק"מ ברכב בכל יום מיעד ליעד.

3. מה הוא יראה? לפי בקשת הפותח, הוא רוצה לנהוג ב"רכבים חזקים ובמהירות גבוההות יחסית".

4. מסכים איתך וגם אני מציע לו שיגיע לעיר אחת ויהנה ממנה, לברלין יש תחבוריה ציבורית מעולה וזולה, גם אני כאשר הייתי עם רכב בברלין העדפתי לחנות במלון להשתמש בשירותים שלה.

5. מסכים איתך שעליו להמתין טיפה לגיל בגיר יותר ועד אז לחסוך, כסף בטיולים כאלה הוא חשוב והוא נזיל. מאוד מהר יכול ללכת שם כמה עשרות אלפי שקלים מבלי להרגיש ולתכנן נכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיולי כוכב עם רכב בברלין(משמע לחזור כל ערב לאותו מקום) גם לי נשמע קצת pointless - רק לשלם על חנייה במלון בתוך ברלין יכול להגיע ל100 שקל ליום, וזה מבעס שתאכלס אין לך מה לעשות עם הרכב באיזור העיר עצמה.

אופציה אחרת שתוכל להיכנס לך במסגרת זמן זה לנסות ולהזמין טיסת לאו-קוסט בתוך גרמניה ב3-4 ימים האחרונים לאיזור שטוטגארט/מינכן ומשמה להשכיר רכב ולעשות טיולים סביב כל האטרקציות של האיזור - ביום האחרון לחזור לשדה"ת ולטוס ישר לארץ(קח בחשבון שאין מדיניות ביטולים על הטיסות ולבדוק זמנים).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון הייתי מפריד את ברלין מטיול נהיגה. היא תקועה אי שם ולגרמניה יש אזורים מעניינים יותר ויפים יותר למי שרוצה רודטריפ.

טיול שהוא ברובו נסיעה הייתי עושה דווקא בעברו הדרומי של קו הוויסוורשט. הנופים של בוואריה ואוסטריה (טירול) יותר מרהיבים, ובערים עצמן יש קצת פחות מבברלין. במינכן לא צריך יותר מיומיים-שלושה, בשטוטגרט אפשר לסמן וי על האטרקציות של חובבי הרכב גם ביום עבודה אחד.

יש עכשיו טיסות סופר זולות בין ממינגן לת"א עם ראיין-אייר. (כ-60 אירו הלוך חזור). לגבי מסלולים וכו' תוכל לחפש בהיסטוריית הפוסטים שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי , לטיול ברכב יתאים הרבה יותר אזור מינכן ודרום גרמניה (בוואריה) והסביבה לכוון אוסטריה , הן מבחינת נהיגה והן מבחינת אתרי תיירות. עוד אפשרות - מינכן לכיוון צפון מערב לפרנקפורט והדרך הרומנטית , או מקלן דרומה לכיוון פרנקפורט דרך עמק הריין , או להתחיל באזור ימת בודן והעיירה לינדאו לכיוון אוסטריה בדרך האלפינית וטירות המלכים ולסיים באזור האגמים של זלצבורג. כל אלו הן אפשרויות עדיפות לטיול ברכב. אם נוסעים לברלין עדיף להתרכז בעיר עצמה ואין צורך לשכור רכב. הבעיה מבחינתי עם ברלין היא שהיא "תקועה" במזרח ואילו אפשרויות הטיול המעניינות ברכב (בייחוד למתחילים) נמצאות יותר באזור מערב ודרום גרמניה.

בס"ד

עוד נקודה שצריך לתת עליה דגש, האוטובן, לא פעם ישנם עבודות בכביש, כפועל יוצא, הרבה פעמים המהירות מוגבלת.

המרחק מברלין לשטוטגרט ששם ממוקמים מרצדס במוו ופורשה, הוא יותר מידי (כ-900 ק"מ), וגם נסיעה באוטובאן היא מעייפת (נסיעה במהירות גבוהה, עם הרבה תשומת לב).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

זה מרחקים גדולים מאוד(התיאוריה של "אני אסע במהירות של 200 ואגיע תוך שעה וחצי" לא עובדת) והמון זמן על הכביש.

עם רכב ספורט ממליץ מאוד לסוע ליער השחור או לכיוון הגבול הדרומי עם אוסטריה,כבישים ונופים מדהימים.

קח סיור במפעל רכב,הייתי באאודי ומאוד נהנתי,עולה כלום כסף ומועבר באנגלית.

עצה טובה נתת

בלי ביטול השתתפות עצמית מלא, כזה שנקרא זירו אקסס אתה לא עולה על שום רכב יקר.

בעקרון הייתי מפריד את ברלין מטיול נהיגה. היא תקועה אי שם ולגרמניה יש אזורים מעניינים יותר ויפים יותר למי שרוצה רודטריפ.

טיול שהוא ברובו נסיעה הייתי עושה דווקא בעברו הדרומי של קו הוויסוורשט. הנופים של בוואריה ואוסטריה (טירול) יותר מרהיבים, ובערים עצמן יש קצת פחות מבברלין. במינכן לא צריך יותר מיומיים-שלושה, בשטוטגרט אפשר לסמן וי על האטרקציות של חובבי הרכב גם ביום עבודה אחד.

יש עכשיו טיסות סופר זולות בין ממינגן לת"א עם ראיין-אייר. (כ-60 אירו הלוך חזור). לגבי מסלולים וכו' תוכל לחפש בהיסטוריית הפוסטים שלי.

פות״ש, קיבלת כאן טיפים מצויינים.

רשמת שאתה מתכנן לטוס בפברואר, ממליץ לך לוותר על רעיון של טיול נהיגה מקיף ופשוט להתמקד בברלין, אפשר למצוא דיל זול ולשמור תקציב לטיול נהיגה.

אם אתה מתעקש על טיול נהיגה אני הייתי ממליץ לך לטוס באביב וכך להנות מנופים ודרכים יפהפיות.

לא להתחיל ולסיים בברלין. אם אתה מתעקש על ברלין אז תתחיל משם או תסיים שם. אין מה לעשות עם רכב בברלין (מנסיון). אני הייתי מתמקד בבוואריה ודרום גרמניה.

קצת קשה לי עם הביטול הגורף של ספריאל לרעיון של קוברה. בהחלט אפשרי לבקר ב-4-5 ערים ב-8 ימים. הכל תלוי ברצונות שלך ובמה שאתה מתכנן.

אני חזרתי לפני חודשיים מטיול נהיגה בן 9 ימים שהתחיל במינכן, עד לגבול אוסטריה ומשם למעלה במעלה הדרך הרומנטית עד ברלין.

ב-9 ימים ביקרתי בכ-15 ערים. לא חרשתי את כולן לעומק, לפעמים אפילו טיילתי רק כמה שעות, אבל אני לא מצטער. הגעתי למקומות שלא חלמתי עליהם.

הדבר הכי חשוב שלמדתי לפני הטיסה, וזה יאמר לזכותו של ספריאל - הוא הדגיש את עניין הפנייה שמאלה בגרמניה. בשונה מבארץ, ברמזור ירוק גם לך וגם לתנועה שמגיעה ממול יש ירוק, אלא אם כן הרמזור הירוק שלך כולל חץ כיוון.

חשוב מאוד ותזכור את זה טוב טוב בנהיגה בערים, זה מנע ממני עוגמת נפש וזיכה את ספריאל בברכה בלב.

08054CBF-1E7F-414D-9EF3-39A5EEE2C619.jpeg

You may kiss the bride.

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארספורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מיכאל, בכל השרשורים הדומים, שנפתחים כאן בממוצע אחת לשבועיים (בעונה פעמיים בשבוע) אני מדגיש את הצורך להכיר את חוקי התנועה במדינת היעד. הפניה שמאלה ברמזור היא רק אחד הכללים שבהם הכללים בישראל שונים מבשאר העולם.

ובכל זאת - הרשה לי לחלוק עלים לגבי ה"15 ערים ב-9 ימים". כמובן שתלוי באיזה עיר מדובר, אבל יש אפילו ערים לא גדולות שמצריכות יותר מיום.

לגבי אזורים לטיול - הייתי מוסיף גם את עמק הריין. לפני כשנתיים טיילתי כשבוע באיזור זה (לינה 3 לילות בקלן ועוד 3 לילות בעיירה לא רחוקה ממיינץ), האיזור היה מקסים. העניין הוא שפות"ש מתרכז בנושא הנהיגה - וזו נטיה של צעירים רבים בפורום - ואינו מבין שהוא יראה את הכביש ויפסיד כל מה שלצידו, וגם שהמרחקים הרבה יותר גדולים ממה שהוא מכיר ביום יום בארץ ובהתאם לכך גם הזמן על הכביש, שמופחת מהזמן המוקדש לביקור באתרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...