Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תכנון טיול לגרמניה

lior3
שימו לב! השרשור הזה בן 1947 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן ושבוע טוב,

אשמח לעזרה ממי שהיה.

מתכנן טיול לגרמניה- 8 ימים.

מתכננים להתחיל בברלין וגם לסיים שם.

התכנון הוא נסיעה במספר רכבי ספורט, ומן הסתם להסתובב, נופים,מוזאונים וכו

אשמח להצעות (חברת השכרה,יעדים,בתי מלון וכו׳)

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הסברת מה הכוונה במספר רכבי ספורט.

כעקרון אתה שוכר רכב ומחזיר בסוף התקופה.

אתה צריך לעשות מחקר מוקדם ביוטיוב על אופן הנסיעה באוטובאן אלא אם אתה מתמצא היטב בנסיעה בכבישי גרמניה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך ניסוח השאלה ניכר כי פות"ש אינו מצוי בארגון טיולים בחו"ל.

פות"ש - כמה שאלות לי אליך:

1. בן כמה אתה, עם מי אתה נוסע מה ניסיונך בנהיגה מחוץ לגבולות הארץ בכלל ובאירופה בפרט.

2. האם יש לך ידע כלשהו בארגון טיול בחו"ל מבחינת תכנון מסלול, הקצאת זמן, קביעת זמנים לביקור באתרים, בחירת מלון וכו'.

3. הם יש לך ניסיון כלשהו בנהיגה ברכב "חזק" - כדוגמת ה"רכבים הספורטיביים" שציינת.

4. מה תקציבך ומתי בכוונתך לנסוע. האם כבר הזנת כרטיסי טיסה ו\או מלונות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך ניסוח השאלה ניכר כי פות"ש אינו מצוי בארגון טיולים בחו"ל.

פות"ש - כמה שאלות לי אליך:

1. בן כמה אתה, עם מי אתה נוסע מה ניסיונך בנהיגה מחוץ לגבולות הארץ בכלל ובאירופה בפרט.

2. האם יש לך ידע כלשהו בארגון טיול בחו"ל מבחינת תכנון מסלול, הקצאת זמן, קביעת זמנים לביקור באתרים, בחירת מלון וכו'.

3. הם יש לך ניסיון כלשהו בנהיגה ברכב "חזק" - כדוגמת ה"רכבים הספורטיביים" שציינת.

4. מה תקציבך ומתי בכוונתך לנסוע. האם כבר הזנת כרטיסי טיסה ו\או מלונות.

לא הסברת מה הכוונה במספר רכבי ספורט.

כעקרון אתה שוכר רכב ומחזיר בסוף התקופה.

אתה צריך לעשות מחקר מוקדם ביוטיוב על אופן הנסיעה באוטובאן אלא אם אתה מתמצא היטב בנסיעה בכבישי גרמניה

בן 23, מתכנן לטוס עם עוד חבר בגילי.

לגבי נהיגה מחוץ לארץ, לא יצא, אבל מהפעמים שביקרתי בחול, יצא לי לשים לב שאירופה מושתת על אותם חוקים כמו אצלנו.

לגבי תכנון טיול וכל מה שיוצא בזה, מכיר ויודע לתכנן.

לגבי הרכבים, יצא לי לנהוג על כמה רכבים חזקים פה בארץ, אדגיש שהכוונה היא לנצל כמה שיותר מהטיול,

להספיק כמה שיותר מקומות ב8 ימים, ורוצים להעביר את הדרך עם 2-3 רכבים מהנים לנהיגה.

תקציב לבזבוזים ורכבים לאחר שאזמין מלון וטיסה יהיה בסביבות ה4 לבן אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה 500 שקל ליום.

רכב, אוכל ודלק ונשאר לך מעט מאוד לכניסה למקומות וכו', אם בכלל. וזה בהנחה שאתה אוכל הכי פשוט וזול שיש.

אתה מתכנן טיול כוכב (ישנים באותו מלון כל בתקופה) או שעוברים ממקום למקום כל לילה?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן 23 - זו מגבלה, כיון שרכבים "חזקים" באמת מושכרים רק לבני 25 ואפילו 30 ומעלה. צריך לבדוק באתרי חברות ההשכרה איזה קבוצות רכב מושכרות לבני 21-25. בהחלט יתכן שלא תוכלו לשכור את הדגמים המעניינים אתכם. יתרה מזאת - במרבית חברות הרכבים מושכרים לפי קבוצות, ולא מובטח לכם הדגם הספציפי - אם כי יש חברות או תחנות השכרה בהן אפשר להבטיח מראש את הדגם בו בחרתם.

תקציב - תביא בחשבון שמדובר בחופשה לא זולה, שכן שכירת מכוניות בקבוצות הבכירות עולה לא מעט כסף, החזרה בתחנה שונה מתחנת הלקיחה עולה תוספת, ויש צורך שהנהג ה"ראשי", זה שחתום על השכירות, יציג שני כרטיסי אשראי עם מסגרת מספקת (שוב, צריך לברר מראש מה אותה מסגרת אשרי נדרשת). בנוסף לכך, הדגמים היוקרתיים מושכרים עם מגבלה של 200 ק"מ ביום, וכל חריגה עולה כמה שקלים - וזו גרמניה, לא מחפפים.

נהיגה - בניגוד למחשבה הרווחת בישראל האוטובאהן אינו מסלול מירוצים ובודאי לא מקום להשתוללות, יש לנהוג בו לפי כל הכללים, והמשטרה יעילה.

נהיגה וביקור באתרים - זה קצת סותר. ככל שתהיה יותר על הכביש תראה יותר אספלט ופחות אתרים. בחר את המינון הנכון. כאשר אתה מחשב זמני נסיעה קח את הזמנים במפות גוגל והכפל ב-1.5 כדי לקבל מושגים יותר ריאליים, שיכללו האטות בגלל עומסי תנועה ועבודות בדרך, עצירות לקפה ושירותים, התברברויות וכו'. בכלל הגישה שלי לטיולים היא "תפסת מרובה - לא תפסת" ואני מעדיף לתכנן ביקור יסודי בתא שטח יחסית קטן, ואת תא השטח השכן להשאיר לטיול הבא. זה לא אומר שאין מקום לנהוג לפעמים 500-600 ק"מ ביום, אבל צפיפות האתרים בגרמניה יחסית גבוהה כך שנהיגת מרחקים כאלה נדרשת רק בהעברות בין מוקדי הטיול, ובטיול של 8 ימים בנבנה כוכב לא צריך יותר ממוקד אחד, או שניים קרובים (נניח 200 ק"מ זה מזה). אם תתעקשו על החלפת רכבים יהיה עליכם לחזור לנקודת המוצא (מה שעולה זמן וכסף) או לשלם עמלת שכירות חד כיוונית, ויותר מפעם אחת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי , לטיול ברכב יתאים הרבה יותר אזור מינכן ודרום גרמניה (בוואריה) והסביבה לכוון אוסטריה , הן מבחינת נהיגה והן מבחינת אתרי תיירות. עוד אפשרות - מינכן לכיוון צפון מערב לפרנקפורט והדרך הרומנטית , או מקלן דרומה לכיוון פרנקפורט דרך עמק הריין , או להתחיל באזור ימת בודן והעיירה לינדאו לכיוון אוסטריה בדרך האלפינית וטירות המלכים ולסיים באזור האגמים של זלצבורג. כל אלו הן אפשרויות עדיפות לטיול ברכב. אם נוסעים לברלין עדיף להתרכז בעיר עצמה ואין צורך לשכור רכב. הבעיה מבחינתי עם ברלין היא שהיא "תקועה" במזרח ואילו אפשרויות הטיול המעניינות ברכב (בייחוד למתחילים) נמצאות יותר באזור מערב ודרום גרמניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברלין אכן "תקועה" במזרח,

אבל האוטובאן(ס? ז?) שמובילים אליה מכיוון דרום

נאים ומכילים קטעים ארוכים מאוד ללא הגבלה.

תמיד אפשר להתחיל מברלין,

ואז לבצע טיול נהיגה דרך מזרח גרמניה

עד בוואריה/אוסטריה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטובאנים יש בכל מקום

גם בסביבת פרנקפורט יש אוטובאנים עם קטעים ארוכים ללא הגבלה.

אני הסתובבתי שם בספטמבר ונהגתי עם סיאט ליאון 1.8 fr באוטובאנים שהיו די ריקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אוטובנים זה פשוט כביש ישר ומהיר - כמה הנאה תוכלו להפיק מלנהוג מהר בכביש ישר? אחרי גג התלהבות של חצי שעה מהמירות(ואני מגזים) זה יהפוך ממגניב למשעמם ואחרי שעתיים למעיק משעמום(שלא נדבר על זה שנסיעה ממש מהירה לאורך זמן תגבה מכם הרבה עלות של דלק).

ברלין כמו שאמרו פה תקועה בקצה וזה מקשה עליה להיות יעד לטיולים לרוב המקומות המגניבים הבין עירוניים(כמו הכבישים של איזור האלפיים לדוגמא - שסגורים ברובם בחורף) והמוזיאונים והמפעלי רכב המגניבים(כמו מינכן ושטוטגארט).

פתרון אחד ל"בעיה" זה לטוס בלאוקוסט או רכבת מברלין לאיזורים הללו להשכיר שמה רכב ולחזור לברלין אבל ב2 המקרים זה לא יהיה זול.

ביולי נסעתי לווינה והיו לי יומים של סופש לטיוליים - להגיע מווינה לזלצבורג ולכבישים המיוחדים מסביבה ומזלצבורג למינכן היה לא קל במסגרת הזמן.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

עוד נקודה שצריך לתת עליה דגש, האוטובן, לא פעם ישנם עבודות בכביש, כפועל יוצא, הרבה פעמים המהירות מוגבלת.

המרחק מברלין לשטוטגרט ששם ממוקמים מרצדס במוו ופורשה, הוא יותר מידי (כ-900 ק"מ), וגם נסיעה באוטובאן היא מעייפת (נסיעה במהירות גבוהה, עם הרבה תשומת לב).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוגבל מבחינת רכבים לBMW 330 בערך.

על דגמי M וS של אאודי אין מה לדבר עם חברות ההשכרה הגדולות.

אני שכרתי סדרה 4 קופה מהארץ כולל ביטול השתתפות עצמית(שרטתי את הג'אנט,המון כאב ראש חסך הביטוח הזה).

יכול להיות בחברות מקומיות תקבל,עם השתתפות עצמית מאוד מוגדלת ופיקדון גדול.

אאודי נמצאת 40 ק"מ ממינכן.

BMW ומרצדס בשטוטגרט.

באיזור ברלין יש מוזאון של הVW.

נסיעה מברלין למינכן זה 600 ק"מ,ייקח 7-8 שעות.

משם לשטוטגרט עוד 400-300 ק"מ.

זה מרחקים גדולים מאוד(התיאוריה של "אני אסע במהירות של 200 ואגיע תוך שעה וחצי" לא עובדת) והמון זמן על הכביש.

עם רכב ספורט ממליץ מאוד לסוע ליער השחור או לכיוון הגבול הדרומי עם אוסטריה,כבישים ונופים מדהימים.

קח סיור במפעל רכב,הייתי באאודי ומאוד נהנתי,עולה כלום כסף ומועבר באנגלית.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאודי נמצאת 40 ק"מ ממינכן.

BMW ומרצדס בשטוטגרט.

באיזור ברלין יש מוזאון של הVW.

BMW במינכן, לא בשטוטגרט.

בשטוטגרט יש את מוזיאון מרצדס ומוזיאון פורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...