Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם לעשות כיוון פרונט?

galbh
שימו לב! השרשור הזה בן 1955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב (אופל אסטרה) עם 70 אלף ק"מ, לדעתי מעולם לא בוצע כיוון פרונט, בטוח שלא ב- 3 שנים ו-40 אלף ק"מ שהוא אצלי.

החלפתי שבוע שעבר 4 צמיגים שהיו יבשים.

היום שמתי לב שהרכב מושך מעט ימינה כשעוזבים את ההגה ואני חושב שרק במהירויות גבוהות.

סידרתי את לחצי האוויר בצמיגים (לא לסמוך על פנצ'ריות!) ולא נראה לי שהיה הבדל.

בטיפול שנתי שהיה לפני חודשיים הוחלפו בולמי הזעזועים הקדמיים, הסתכלתי עכשיו בפירוט מהמוסך ולא רשום שבוצע כיוון פרונט.

קצת קשה לי להגיד אם זה משהו חדש ורק עכשיו שמתי לב או שזה היה ככה..

האם יכול להיות שבהחלפת הצמיגים לא עשו איזון גלגל כמו שצריך או שיצא מאיזון? האם יש לבצע כיוון פרונט? האם במכון פרונטים בודקים גם שהגלגלים מאוזנים?

מכון פרונטים מומלץ בחיפה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החליפו לך בולמים מקדימה ( מוזר אחרי 70 אלף להחליף בולמים, אני מהמר מקוריות ליסינג רכב טחון הבולמים גמורים).

לפי דעתי בלבד:

אם החלפת בולמים והרכב מיד פרטית במקורי אז הייתי עושה כיוון פרונט בגלל שהחלפת בולמים מקדימה.

אם הרכב מקוריות ליסינג/חברה/השכרה, בלי שום קשר חייב כיוון פרונט.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב 2013 מיד פרטית, אצלי כ-3 שנים.

הוחלפו בולמי זעזועים אחוריים לפני שנה חצי בערך וקדמיים לפני חודשיים. בשני המקרים הם נזלו ולא היו דפיקות/רעשים/.. ממה שהבנתי שחיקה מוגברת של בולמי זעזועים הם "מחלה" של הדגם. בשני המקרים הוחלפו לבולמים תחליפיים תוצרת אירופאית במוסך מורשה יבואן. יכול להיות שעשו כיוון פרונט לאחר החלפת החלפת הבולמים הקדמיים וזה לא מופיע בפירוט?

דרך אגב ברכב השני שלי (אצלי חודש) הוחלפו בולמי זעזועים קדמיים ע"י הבעלים הקודמים, ב-45 אלף ק"מ תחת אחריות יצרן.

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, פג'ו 208. תופעה ידועה?

קניתי KLEBER HP3, בדיוק כמו הרביעייה שהייתה לפניהם. מידה יקרה (215/50/17) ובהתחשב בנסועה של הרכב לא ראיתי צורך להשקיע יותר מזה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי החלפת בולמים קדמיים חובה לכוון פרונט.

יש לך בטירת הכרמל ליד מוסך דודי רז (מאזדה) מוסך לכיוון פרונט . החלפתי אצלו בולמים כולל כיוון פרונט

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ כשזה מופיע, זה תחת עבודות חוץ. אלא אם כן המוסך מחזיק מכשיר כיוון פרונט משל עצמו (לא נפוץ, קיים אולי במוסכי ענק של היבואנים).

מחזק את מה שנכתב לך, לך תעשה כיוון פרונט, בטח ובטח כשעכשיו אתה עם צמיגים חדשים שעלולים להיאכל בקצב מהיר בגלל פרונט לא מכוון.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להם מכשיר (מוסך אוטוטק בחיפה). לא נראה לי שיש לי דרך לדעת האם עשו או לא. בכל מקרה בפירוט (החלפת הבולמים נעשתה ביחד עם טיפול שנתי) לא רשום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כזה דבר בדיקה האם צריך לעשות כיוון? או שכשנכנסים למכון פרונטים תמיד צריך?

כמה זמן לוקח כל הסיפור? כדאי לתאם לפני שמגיעים?

אשמח להמלצות נוספות באיזור חיפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרגע שהעלו את הרכב על המכשיר זה כבר לא משנה אם צריך או לא צריך לכוון, ייגבו ממך אותו סכום. המהות היא הבדיקה באמצעות המכשיר המיוחד וזה מה שעולה בסופו של דבר.

יש אומרים שבעקרון אחרי החלפת בולמים ייתכן שמספיק לעשות כיוון גלגלים בלבד, שעולה פחות ופשוט יותר לביצוע.

לדעתי אל תשבור את הראש יותר מדי, תבקש כיוון פרונט מלא, צריך לעלות 250 ש"ח בערך ולא צריך לקחת הרבה זמן. בחיפה יש לך גם את פרונט חושי בצ'קפוסט, בזמנו עשו לי עבודה סבירה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חושי יקרן, אבל עושה עבודה כמו שצריך (אתה משלם על זה!).

יש המון חאפרים בשוק (המון!), בגלל שזה רק כיוון פרונט, עדיף לשלם 100 שקל יותר לסמן וי ולעבור הלאה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חושי יקרן, אבל עושה עבודה כמו שצריך (אתה משלם על זה!).

יש המון חאפרים בשוק (המון!), בגלל שזה רק כיוון פרונט, עדיף לשלם 100 שקל יותר לסמן וי ולעבור הלאה.

נתקלתי בשרשור ישן בנושא שרשמת בו שלא היית הולך לחושי ולא רק בגלל המחיר :-)

(כמו עוד כמה שרשמו לא חושי).

בקיצור עדיין מחפש המלצות עדכניות לאן כן ללכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אצל דוד שוקרון, לקח 220 ש"ח.

יש אדום עם חצי מעלה בקאמבר בגלגל הימני הקדמי, הוא אמר לי שאין לזה משמעות וגם נסע ברכב בשביל לבדוק, אמר שמבחינת אכילת צמיגים הוא כיוון, ושאם אני מרגיש משיכה ימינה שאבוא אליו והוא יסדר את זה - צריך למתוח את המתלה.

בנסיעה הבייתה לא הבחנתי במשיכה.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...