Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון לכה מקולפת במכסה מנוע - מאזדה 2 (מצורפת תמונה)

שימו לב! השרשור הזה בן 1951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה נשמע חברים,

יום עבודה רגיל, יוצא בבוקר, הכל ברכב תקין לגמרי. יוצא מהעבודה בערב, ונחרד לגלות את המראה הבא:

IMG_20181215_131726.jpg

חצי מהמכסה מנוע (וגם קצת מתחתיו בפגוש) מקולף לגמרי, בלי שום התראה, בלי שום סימן מוקדם (אפילו עבר ווקס לפני חודשיים), בבוקר הכל נראה רגיל ובסדר, בערב קילופים כאילו הרכב השתזף 20 שעות בים :shock:

עד כמה שאני מבין, זו הלכה שהתקלפה ולא הצבע. איך ניתן לתקן את זה? צריך לצבוע מחדש את כל המכסה מנוע?

מה אפשר לעשות עם החלק בפגוש שגם כן בשלבי התקלפות? לא מעוניין להשקיע יותר מדי, הרכב ככל הנראה ימכר בקרוב. השקעה של 1,000 ש"ח ע"מ להביא אותו למצב אסתטי סביר היא הגג של הגג מבחינתי (הרכב גם ככה "בורך" בשריטות, ויש התחלה של קילוף גם בבגאז', אבל עניין המכסה מנוע זה כבר יותר מדי. חבל כי מבחינה מכאנית הרכב במצב מעולה).

המלצות על דרכי פעולה/מקומות לתקן יתקבלו בברכה :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:shock: - לא יכול להיות שהמכסה מנוע היה נראה נורמלי בבוקר.

או שאתה מסתלבט עלינו או שמישהו שפך לך על הרכב מסיר צבע.

בטוח שחזרת הביתה עם הרכב הנכון ? :lol:

-I'd rather loose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car, is your story, so don't let someone else write the book. -Moog 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רציני לגמרי, והייתי בהלם בדיוק כמוכם, עומד מול הרכב שתי דקות עם מבט של "WTF?"

זה קרה ביום ראשון השבוע, אחרי הסופ"ש הסוער שהיה (הרכב חונה בחוץ ולא במקום מקורה, גם בבית וגם בעבודה). מניח שזה יכול להיות קשור?

עריכה:

בבגאז' ובפגוש הקדמי כן היו התחלה של קילופים קודם לכן, אבל לא במכסה מנוע. לא משהו שנראה לעין בכל מקרה. לא ככה :shock:

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקילופי לכה היה קיימים בתחילה, פשוט הם לא היו בולטים לעין.

הגשמים האחרונים היו ממש חזקים (זרם מהיר וחד כמו תער) וגרמו נזקים קשים גם לרכב שלי. (במקום שעבר צביעה, ירדה כל הלכה)

הם הגורמים הישירים להורדת הלכה שגם ככה הייתה תלויה על חוט השערה. גם סביר להניח שהצבע לא מקורי.

הצבע הזה בכלל בעייתי בארץ- כמו כל הצבעים הכהים שלא מתאימים בשום צורה לארץ. (אני לא נוגע בצבעים האלה)

בכל אופן, הפתרון הוא רק צביעה חדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין, זו התופעה כפי תיארתי אותה גם על צבע מקורי. במיוחד צבעים כהים שלא שורדים את השמש בארץ.

גם אני הייתי מופתע שראיתי אצלי נזקים מהגשמים. (לכה דקה) ואני מקפיד לעשות לרכב כל תקופה טיפולי דיטיילינג.

אני לא רוכש רכבים כהים, וזו רק אחת מהסיבות. רכבים בני 3/4 שנים, נראים כמו רכבים בני 15 שנה על הכביש. (מבחינת צבע)

כל פעם שאני רואה רכב חדיש על הכביש עם לכה גמורה, צובט לי בלב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המון רכבים עם צבעים כהים שמזדקנים יחסית יפה לגילם, אין ספק שהצבע הזה בעייתי, אך לא ברמה שיהיו קילופי לכה כמו של פותח האשכול.

כל רכב מוזנח מעבר לנורמה יחווה בעיות כאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים כהים בני 3 שנשטפים עם מטאטא ומכונת שטיפה גורמת להם להיראות כמו איזה 15 שנה על הכביש.

צורת השטיפה היא גורם עיקרי לחורבן של הצבע.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...