Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוויק vs ג'אז

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמתי לב שבתור משומשות המחיר כמעט זהה לשנתונים דומים.

ממה שהבנתי:

סיוויק משפחתית ואמורה להיות יותר מרווח ופחות חסכונית מה ג'אז.

ג' אז סופר מיני אלה מרווחת בפנים ויותר חסכונית בדלק.

איזו מכונית עדיפה באופן כללי? איזו יותר נוחה ומרווחת? והאם יש הבדל גדול בצריכת הדלק? תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, יש הבדל משמעותי בצריכת דלק בין שני הרכבים ( כ-25%), אבל יש גם הבדל משמעותי בביצועים. ג'אז מרגישה חלשה בהשוואה לסיוויק. מרחב הפנים של ג'אז מתקרב בגודלו לרכב משפחתי, בגאז' סביר - בקיצור תחליף חסכוני למשפחתית קטנה שנוסעת בצורה רגועה.

מ 2015 הג'אז קיבלה מערכות בטיחות בגרסת קומפורט ומעלה.

לגבי הנוחות - אמנם זה אינדיבידואלי, אבל לדעתי סיוויק יותר נוחה ויותר שקטה. לאנשים גבוהים בג'אז המקום לנהג מוגבל .

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

לדעתי הגאז בכלל לא ברמה של סיוויק.

יש לנו סיוויק סדאן 2007 יד ראשונה במשפחה שהגיע הזמן להחליף.

מכייון שזהו רכב שני אצלנו ואישתי נוהגת בו העדפנו כבר לעבור לרכב מעט קטן יותר ועם מערכות בטיחות,תיאמתי נסיעת מבחן על גאז. (תאמו לנו על הרמת גימור המפוארת ניראה לי שזו קומפורט אבל אני לא סגור על זה)

הרכב מבפנים דיי פרקטי אבל משהו בארגונומיה לא עובד טוב. איפה שמניחים את הרגליים בצד של הנהג יש מעיין ,בריכה עגולה ומוזרה, המרחב לנהג לא משהו בכלל על חשבון מרחב משופר לנוסעים מאחור,איכות החומרים סבירה אבל לא יותר אכזבה שוב (אבל אציין שאיכות החומרים מרגישה יותר איכותית מיאריס חדשה שבדקנו באולם בלבד) ברגע שמניעים את הרכב ומתחילים לנסוע העניינים נהיים גרועים בהרבה יותר. הרכב רועש ברמות בעיקר בנסיעה מהירה או מאומצת אבל לא רק (אישתי אמרה שזה הזכיר לה את השברולט אבאו שהיה לה בליסינג לפני עשור לא מחמאה גדולה לרכב 2018) כמו כן הרכב מרגיש עגלה רצינית אחרי סיוייק בת 11 וזה לא שהסיוויק נוסעת כמו מזארטי.שהסתיימה הנסיעה הנציג שהתלווה והרגיש שזה לא ממש זרם אמר שאין מה להשוות בכלל לסיוויק והרכב נחות ממנו,למרות שזה לא ממש עניין אותי ואני לא אמור לנהוג בו נותר לי רק להסכים.

מבחינתי זה חבל כי הרכב נאה ועם מערכות בטיחות,תכננו לקנות כזה במבצע חבר או משומש בין שנה.

כניראה שנקנה מזדה שלוש משומשת (שוק הרבה יותר חזק במשומשות משל הגאז לצערי)או ששוב סיוויק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שתיקנה מאזדה 2, או סיאט איביזה

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

אם התכוונת אלינו אז מישיבה בלבד באולם. תצוגה המזדה נפסלה על צפיפות בכללי..האיביזה יכלה להיות פתרון ואולי אפילו לאון אבל אני מכוון לרכב שני במשפחה לשבע שנים פלוס מינוס ורוצה

שקט נפשי .בתור רכב ליסינג או רכב ראשון הייתי לוקח ואגית בכיף ומחליף כל שלוש ארבע שנים (כבר היו לי)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי blackpolo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש ביצועים, קח את הסיוויק. אם אתה רוצה לחסוך בדלק- הג'אז תתאים יותר.

לגבי מרווח פנימי הג'אז מציעה מרווח נכובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש ביצועים, קח את הסיוויק. אם אתה רוצה לחסוך בדלק- הג'אז תתאים יותר.

לגבי מרווח פנימי הג'אז מציעה מרווח נכובד.

מה ההפרש בצריכת דלק ? תודה.

כמו כן, באיזו מהן יש תנוחת ישיבה יותר גבוהה? ההורים שלי די מבוגרים, קשה להם עם רכב נמוך, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בג'אז הישיבה יותר גבוהה.

רשמתי לך - הפרש כ- 25% בצריכת דלק.

אם ג'אז עוברת אצלם מבחן דינמיות, לדעתי היא עדיפה במקרה הזה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו שתי מכוניות שמיועדות לקהל יעד שונה.

טוב קשה להגדיר, כמו הריון למשל למישהי בת 32 זה טוב אבל לנערה בת 15 זה גרוע.

אני בחרתי בג'אז והתלבטתי בינה לבין הסיויק אבל מה שקבע זה הדרישות שלי מהרכב.

הכנתי רשימת קניות מהרכב ועברתי סעיף סעיף.

הג'אז לקחה, עלויות ביטוח ודלק נמוכות, בטיחות, ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו שתי מכוניות שמיועדות לקהל יעד שונה.

טוב קשה להגדיר, כמו הריון למשל למישהי בת 32 זה טוב אבל לנערה בת 15 זה גרוע.

אני בחרתי בג'אז והתלבטתי בינה לבין הסיויק אבל מה שקבע זה הדרישות שלי מהרכב.

הכנתי רשימת קניות מהרכב ועברתי סעיף סעיף.

הג'אז לקחה, עלויות ביטוח ודלק נמוכות, בטיחות, ועוד.

אם אפשר לשאול - מה העליות ביטוח של הגאז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משלם היום דרך סוכנות ביטוח "מאיר" של יבואן הונדה, לכל נהג מגיל 30 ומעלה עם תביעה אחת בשנה האחרונה, 3700 שקלים כולל ביטוח פנסים ומראות.

ללא פנסים ומראות 3500.

ומצאתי הצעה עוד יותר זולה למקיף+חובה ב 3200 שקל, כולל התביעה שיש לי, אבל קראתי על אותה חברה ביקורות גרועות אז לא ביטחתי שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש הונדה ג'אז 2017 קומפורט

אז ככה:

הביטוח אני משלם 3,800 לכל נהג מגיל 24 ומעלה מקיף פלוס חובה בביטוח ישיר פוליסה מעולה

לגבי המרווח של הרכב אני די מסכים עם הפרסומת של הונדה קטנה מבחוץ ענקית מבפנים

מאוד מרווחת כמובן שזה יחסית לסופר מיני - השדה ראיה של הנהג מעולה ונוח לי

עם שתי תינוקות 2 עגלות 2 כסאות בטיחות ואשתי וגיסתי מאחורה אנחנו נוסעים בכיף אבל זה המקסימום

מבחינת צריכת דלק אני מתדלק בממוצע פעם וחצי בחודש משהו כמו 1 ל - 14-15 ואני גר בירושלים (זה משמעותי עם העליות והירידות בירושלים)

לגבי הביצועים - זה רכב די כבד על הכביש ובטח לא רכב זריז

לדעתי כמובן שעם תקציב עדיף סיויק כי יש את מה שבג'אז (חוץ מעלויות דלק ביטוח וכו) ויותר

גם לדעתי זה בעיה לקנות ג'אז על פני סיויק בגלל השוק יד 2 כי ככל שהשנתון יורד ההבדל בין הסיויק לג'אז לא כזה גדול וכמובן שלרוב יעדיפו סיוק ביד 2 (בכללי זה ההבדל בין משפחתית לסופר מיני)

לסיכום אם יש תקציב לדעתי סיויק לוקחת

היום - אלפא רומיאו ג'ולייטה 2013
קודם - הונדה ג'אז קומפורט 2017

קודם - סובארו B3 שנת 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה תלוי מה הדרישות שלך מהרכב. דווקא בחיפושים שלי בחודש האחרון היה קשה יותר למצוא ג'אז מאשר סיויק.

ובעלי הסיויק גילו הרבה יותר גמישות במחיר מאשר בעלי ג'אז.

אבל שוב אלו מכוניות שונות שמיועדות לקהל יעד שונה. אם לא הייתי נוסע הרבה ולא היה איכפת לי מחירי ביטוח אולי הייתי בוחר בסיויק.

אני בחרתי בג'אז בגלל עלויות הדלק (אני נוסע המון) והביטוח.

אתה הסקירה שלי וסיפור על מסע החיפושים, והסיבות שגרמו לי לבחור בג'אז, אפשר לקרוא כאן:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?664748-%D7%94%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%94-%D7%92-%D7%90%D7%96-2015-%D7%A9%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%AA%D7%97%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%94-%D7%9E%D7%AA%D7%A2%D7%93%D7%9B%D7%9F

אני נוסע בעיקר מחוץ לעיר אבל יש גם איזה 20 ק"מ ביום בתוך העיר, עד עכשיו מדדתי צריכת דלק ממיכל למיכל וחלוקה של מס' הק"מ שנסעתי במס' הליטרים שמילאתי, יוצא בערך 1:15-1:16.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי בסקירה שלי, אני נצמדתי לרשימת הדרישות שלי מהרכב.

הגיר מעצבן כי הוא מסרס את הרכב, אבל מתרגלים.

זה לא שחסר לו כוח, כי שאתה צריך כוח בעליות הוא נותן, אמנם בטורים גבוהים (בכל זאת, זה לא TSI) אבל נותן.

אני רכשתי את הג'אז כי ביחס לדרישות שלי מהרכב, היא ענתה כמעט על רובן בצורה הטובה ביותר.

ברור שהייתי רוצה מאזדה 3 מנוע 2000, או סיויק, או לאון TSI,

אבל הלכתי עם הראש ולא עם הלב. אם לא הייתי נוסע הרבה ק"מ בשנה ולא היה איכפת לי מחירי ביטוח, אז אולי הבחירה הייתה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...