Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מומלץ ל -5 מבוגרים בדרום איטליה

FARM
שימו לב! השרשור הזה בן 1957 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

מתעתד לטוס לדר' איטליה באפריל הקרוב.

בגדול איסוף הרכב בנאפולי והחזרתו ברומא

הרכב ידרש ל- 5 מבוגרים על מזוודותיהם.

חשבתי להזמין רכב מקטגוריית הסטיישן כי זו הקטגוריה היחידה שיש סיכוי שיכנסו מדווזות של 5 מבוגרים, למעט מיני-וואן דוגמת Ford Galaxy 7 pax, שלהערכתי יהיה קשה יותר להתנייד איתו בכבישים הצרים בדר' איטליה (רוב הנסיעה תהיה בין העיירות של Amalfi Coast)

האופציה הראשונה והזולה שקופצת באתר autoeurope.com היא פוקוס סטיישן. משום מה באתר מצויין מקום ל- 4 בלבד.

האם שווה לשלם יותר על פיאט טיפו סטיישן שמעט יותר יקרה, בכדי להבטיח שאקבל רכב יותר גדול?

האם בכלל סטיישן תתאים ל ניוד 5 מבוגרים + ציודים בנוחות יחסית או שבכל זאת לשקול את המיני-ואן?

תודה מראש

FOCUS WAGON.jpg

TIPO.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך לא רק 5 נוסעים אלא גם מזוודות של 5 נוסעים - סטיישן תהיה צפופה לדעתי, תכוון למיניוואן.

נהגתי גם בכביש הזה עם קקטוס והיה צפוף אבל אפשרי, אם אוטובוסים עוברים שמה למיניוואן זה בקטנה.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך לבדוק אפשרות של טנדר ידני, כמו פיגו פרטנר, או משהו מקביל. 5 אנשים יושבים בנוח ויש מקום לכל המזוודות.

שכרתי כזו לטיול משפחתי בספרד וזו הייתה אופציה גם נוחה וגם זולה.

Sent from my SM-A730F using Tapatalk

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך רכב 7 מקומות

שניים מקדימה, שלוש שורה שניה ושני מושבים מקופלים בתא המטען ואז יהיה לך מספיק מקום למזוודות ותיקים של חמש מבוגרים.

זו קונפיגורציה טובה גם לארבע מבוגרים על ציודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא כמה מזוודות תקחו.

אם תקחו מזוודה לכל נוסע תזקקו לרכב 7 מקומות, כאשר השורה האחורית תקופל ותשמש כתא מטען.

אם תסתפקו בשלוש מזוודות ותיק גב לכל נוסע (ומנסיון, לטיול של שבוע, כולל ציוד חם - זה אפשרי) - סטיישן גדול יתאים לכם. משהו בסדר גודל של מונדיאו או אוקטביה.

ואני חוזר על ההמלצה הקבועה שלי -לשכור רכב יותר גדול מכפי שהיית רוכש לעצמך. תשבו ברכב הרבה שעות, יהיה לכם מטען גדול יחסית, ולישיבה צפופה ממושכת תקלקל חלק מחוויית הטיול. חוץ מזה, יש עניין של חלוקת הדגמים לקבוצות על ידי חברות ההשכרה, ששונה לגמרי מההגדרות המקובלות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה צריך רכב גדול - ל 5 נוסעים.

אבל אתה נוסע לדרום איטליה ומתכנן להיכנס לכפרים העתיקים - אתה *חייב* רכב צר. טיילתי בסיציליה לפני שנתיים עם פיג'ו 2008 והיו מקומות שבהן קירות הבתים בשני הצדדים היו צמודים לרכב (כמובן שמראות חייבו קיפול) וראית את פסי הצבע על הקירות שנשארו מרכבים פחות זהירים.

אם אתה *לא* מתכנן לעבור *בתוך* עיירות/כפרים ציוריים אז הבעייה לא רלוונטית ובחר מה בא לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך רכב שבשורה השנייה שלו יש חלוקה לשלושה מושבים נפרדים.

ברכב סטיישן יהיה לא נוח בשורה השנייה לשלושה מבוגרים.

כמו כן יותר מ- 4 מזוודות גדולות צריך רכב עם נפח תא מטען של כ- 600 ליטר ומעלה וכמה שיותר למעלה מכך.

לגבי רכב סטיישן עם נפח תא מטען תיאורטי כזה ישנו סיכון שנפח תא המטען התיאורטי לא יהיה ניתן לניצול, היו לי שני מקרים כאלו:

אופל אינסגניה סטיישן, עם נפח תא מטען תיאורטי גדול מאד ואולם פתח תא המטען היה צר מדי ויותר משלוש מזוודות גדולות לא נכנסו בשום צורה ואופן, דבר שהצריך את החלפת הרכב וכן פאסאט סטיישן שביטלו בה את האופציה להורדת ריצפת תא המטען למצב הנמוך שלה (לאור ערכת כלים- ערכת חירום, או משהו כזה שכנראה מחוייבים לשים לפי החוקים בקרואטיה) דבר שהגביל את נפח תא המטען.

לסיכום רק מיניוואן כמו סיטרואן פיקאסו בתצורת 7 מושבים ייעשה את העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון - אם אתה מדבר על נסיעה של שבוע פלוס\מינוס תוכל להסתפק ב-3 מזוודות (ואם מדובר בעונה חמה אפילו שתיים יספיקו) ואז כל סטיישן גדול יספיק. יחסוך סחיבה, יחסוך תשלום תמורת מטען בטיסות ויקל על ההתניידות. כמובן שצריך לדעת מה לארוז, ולא לקחת את כל הבית.

בנוסף לקחת תיקי גב גדולים (או טרולי, אם מדובר בציוד שיכול לרדת לתא המטען של המטוס).

חשוב מאד ללמוד היטב את מדיניות הכבודה של חברת התעופה, עדיף לא לשלם עשרות ומאות אירו תמורת הובלת המטען. מניסיון השבוע - באיטליה יש הקפדה יתרה על העניין.

עריכה: ירוק, בשנים האחרונות נסעתי מספר פעמים בהרכב של 5 מבוגרים (יש לי 3 ילדים בוגרים שמצטרפים לטיול פעם בשנה). הסתדרנו בלי כל קושי בסטיישן - גם בטיול באיסלנד, שמטבעו הצריך בגדים יחסית נפחיים (חפש שרשור שלי מאוקטובר 2017). כבר אי אילו שנים שלטיולים שאינם ארוכים במיוחד אנחנו לוקחים מזוודה אחת ותיק גב לכל שני נוסעים, לעתים מוסיפים תיק גב שני או טרולי (לכל שני נוסעים). הבן הבכור שלי נוסע לעתים לסופי שבוע של 3-4 ימים עם תיק גב בלבד. עניין של טכניקת אריזה נכונה והמנעות מלקיחת ציוד עודף. עם זאת הואנים שהזכרת נהדרים, לפני כ-8 שנים נהניתי מאד מ-5008 (טיול ארוך ולכן נלקחו 5 מזוודות), ולפני כשנתיים מרנו אספאס (מבנה מטען של 3 מזוודות גדולות ושתיים קטנות).

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שחברות ההשכרה מתייחסות לרכב כקטגוריה - "או דומה", משמע 5008 יכול להיות כל רכב 7 מושבים(כי זה מה שהתחייבו לך בחוזה).

אצלי כבר יונדאי I30 הפכה לניסאן ג'וק ורנו מגאן הפכה לפיאט טיפו(שתיהן קטגוריה מתחת).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לשכור פשוט 2 מכוניות קטנות? טיפה יותר יקר אבל הרבה מקום לכולם ולכל הציוד, וגם מאפשר יותר גמישות מבחינת הטיול.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שחברות ההשכרה מתייחסות לרכב כקטגוריה - "או דומה", משמע 5008 יכול להיות כל רכב 7 מושבים(כי זה מה שהתחייבו לך בחוזה).

אצלי כבר יונדאי I30 הפכה לניסאן ג'וק ורנו מגאן הפכה לפיאט טיפו(שתיהן קטגוריה מתחת).

ניסו לעשות לי את התרגיל (הזמנתי גולף סטיישן ונתנו לי אופל מוקה) - פשוט חזרתי למשרד ההשכרה והחליפו לי בלי קושי (באותו מקרה לאוקטביה סטיישן, ובתור בונוס גם היתה דיזל DSG, שזו בהחלט קטגוריה יותר יקרה).

ה-5008 שקיבלתי במינכן ב-2010 היתה במקום מונדיאו סטיישן תקולה, אמנם רמת הגימור היתה יותר נמוכה, אבל כרכב לשמפחה בטיול היא היתה עדיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sperial הבעיה עם תיקי גב היא שצריכים לסחוב אותם על הגב... ובייחוד כאשר התיק מפוצץ וכבד זה לא נוח.

מזוודות טרולי טובות עם 4 גלגלים פשוט גוררים בנוחות, אפשר במקום תיק גב לקחת טרולי קטן.

מה שכן לזמני נסיעה קצרים מאד לקיחת תיקי גב חוסכת את ההמתנה למזוודות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1957 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...