Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב דאצ׳יה טיפול ראשון -מוסך מורשה או מוסך רגיל

alechko01
שימו לב! השרשור הזה בן 1945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

בהחזקתי רכב חדש מסוג דאצ׳יה,עברה כמעט שנה ואני עדיין עם קילומטרז נמוך מ10000 ואני כמו כל בעל רכב חושב ובודק איפה לעשות טיפול ומה עדיף .

רמאני יודע שלפי חוק לא חייב לעשות טיפול במוסך מורשה,יותר מזה לא רוצה לעשות טיפול אצלם מכמה סיבות,והסיבות הם מחיר טיפול גבוה מאוד

וגם לפי דעתי לא מוצדק לשלם על החלפת שמן ופילטר שמן ולשלם בין 550 ל650 שקל.בדקתי וידוע לי שמוסך מורשה משתמש בשמן תחליפי ולא מקורי.

שמן מקורי שמן ELF ואין לקנות אותו בארץ אבל זה כבר סיפור אחר.אופציה אחרת זה ללכת למוסך קרוב לבית ולהביא לשם כל החלקים המקוריים ויש לי אותם כולל שמן .

או שיש אופציה נוספת - לעשות טיפול לבד ב15 דקות (תלוי כמה זמן יקח לשמן להתרוקן )והכל לצלם וזהו.

אני לא מתכוון למכור רכב בזמן הקרוב,רכשתי כל חלקים מקוריים שמתאימים לדגם שלי.כל הסיפר הזה מציק לי בגלל אחריות בלבד, כי מי יודע מה יכול להיות.

כאן השאלה - מה צריך לעשות ואיך להתנהל הכי נכון כדי לשמור על אחריות של רכב?

מעוניין לשמוע המלצות בוגרי הפורום ומביני עיניין בתחום.

בברכה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת פילטר שמן , החלפת פילטר מזגן והחלפת שמן עולים באזור המחיר שציינת. וכמובן צריך לשים ולהעיף את התוסף המיותר שמופיע כברירת מחדל בהצעת המחיר (ככה היה בשני המוסכים שלקחתי מהם הצעת מחיר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לשמור על האחריות אתה לא יכול לעשות לבד טיפול.

אכן אתה לא חייב במורשה יבואן, אבל אתה צריך לוודא שהמוסך משתמש בחלפים מקורים או מאושרים ע״י היבואן.

השאלה במידהח ותהיה בעיה לא ינסו להערים קשיים שלא טיפלת במוסכי יבואן.

Sent from my iPad using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לשמור על האחריות אתה לא יכול לעשות לבד טיפול.

אכן אתה לא חייב במורשה יבואן, אבל אתה צריך לוודא שהמוסך משתמש בחלפים מקורים או מאושרים ע״י היבואן.

יכול להיות ולא שמת לב שרשמתי שיש לי כל החלקים מקוריים של רכב ,ואני מדבר על שאיבה מקוריות פילטר אוויר ושמן מקוריים וגם שמן .

היום קרסו משתמש משמן פז לא רוצה לשים ברכב שלי שום דבר שלא מקורי .

נניח עושה במוסך אחר ולא מורשה .מה צריך לרשום מוסך או לדפיס בקבלה מה הם דרישות של דאצ׳יה כדי לשמור על אחריות.

יש חוק שלא מחייב לבצע טיפולים במורשה אבל אין שום הסבר ודרישות מצד הלקוח כדי לקבל טיפול ברגע שיש צורך באחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

החוק אומר שמותר לך לטפל בכל מוסך מורשה משרד תחבורה ולשמור על האחריות.

מצד שני - יבואנים מערימים קשיים על רכבים שטופלו מחוץ לרשת בבואם לקבל רצון טוב, משהו שהיבואן לא מחוייב לו.

בוא נעשה סימולציה. חו"ח קרתה תקלה והיא לא מכוסה באחריות, או שהרכב כבר ללא אחריות (כתבת שאתה רוצה להחזיק בו הרבה זמן). אם תטפל ברשת כל הזמן, ברוב המקרים היבואן משתתף בעלות החלק או העבודה.

אם אתה לא מטפל שם, אין להם יותר מדי מוטיבציה לבוא לקראתך.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון של שני חברים עם 2 תקלות שונות- ברגע שמגיעים עם קבלות על הכל, אין שום בעיה ולא מערימים קשיים. פשוט צריך להגיע מוכן ולהראות שאכן החלפים הם חלפים מקוריים/ בתקן שאישר היבואן ושהכל נעשה במוסך מורשה משרד תחבורה (פשוט להגיע עם הקבלה מהמוסך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך הנכונה לדעתי היא לעשות 3 טיפולים במורשה יבואן, בשביל לחסוך 200 או 300 ש"ח על כל הטיפולים יחד לא שווה להתאמץ. וגם בשביל ריקולים שקטים ועידכוני תוכנה כדאי להגיע למורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך הנכונה לדעתי היא לעשות 3 טיפולים במורשה יבואן, בשביל לחסוך 200 או 300 ש"ח על כל הטיפולים יחד לא שווה להתאמץ. וגם בשביל ריקולים שקטים ועידכוני תוכנה כדאי להגיע למורשה.

חשבתי על זה גם.

אבדוק מולם כמה יעלה לי טיפול עם חלקים שלי ,כלומר רק עבודה.

מקווה שלא יגזימו ויקבלו אותי עם חלקים והבנתי שאין להם בעיה לקבל אותי עם חלקים מקוריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שאין בעיה, הם חייבים לפי חוק לקבל אותך עם החלקים שלך. אבל קח בחשבון שיציינו בחשבונית שאתה סיפקת את החלקים ואם יש בהם בעיה זו אחריות שלך.

בשביל שלא יעשו לך בעיות במימוש האחריות בעתיד תוודא שכל החלקים עומדים בתקנים של היצרן.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שאין בעיה, הם חייבים לפי חוק לקבל אותך עם החלקים שלך. אבל קח בחשבון שיציינו בחשבונית שאתה סיפקת את החלקים ואם יש בהם בעיה זו אחריות שלך.

בשביל שלא יעשו לך בעיות במימוש האחריות בעתיד תוודא שכל החלקים עומדים בתקנים של היצרן.

לגבי חלקים הם כולם מקוריים ואותם מקייטים שמופעים לי ברכב עכשיו,אין עם זה שום בעיה.

איפה יש חוק שרשום שמוסך מורשה חייבים לקבל אותי עם חלקים שלי ?אשמח לקבל קישור.

איך יודעים שסתם מוסך שהוא לא מורשה של קרסו עומד בתנאי אחריות ומורשה של משרד התחבורה איזה רישיון חייב להיות ?

סתם שאלה למחשבה,

נניח בעתיד יש תקלה של מדחס או מערכת חשמל או מחשב אז מה קשר לטיפולים ומקום איפה נעשה טיפול?

הרי מחליפים שמן ופילטר שמן ואוויר בלבד בטיפול ראשון אז מה קשור בכלל לתקלות חשמל למה אחריות מתבטלת אם לא עושים במורשה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קונים רכב בעשרות אלפי שקלים ובסוף חוסכים 200-300 שח. יש לי פיתרון מעולה, פשוט סע עם הרכב 3 שנים בלי טיפולים. אני כמעט בטוח שהרכב יחזיק מעמד. עכשו חסכת כסף ובסכום הזה יש לך כסף לתקלות. רעיון מעולה! לא אומר לאף אחד מה לעשות עם הכסף שלו אבל... קצת היגיון לא עולה כסף.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה אתה מנסה לחסוך? 200 שקל?

תקנה את השמן בעצמך ותן למוסך המורשה להחליף ושלום על ישראל....

נשמע כאילו אתה מנסה להתחכם סתם

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה אתה מנסה לחסוך? 200 שקל?

תקנה את השמן בעצמך ותן למוסך המורשה להחליף ושלום על ישראל....

נשמע כאילו אתה מנסה להתחכם סתם

רוצה לחסוך זמן וגם כסף וכמובן לעשות טיפול איכותי עם שמן מקורי כולל חלקים מקוריים,לא רשמתי מקודם אבל יותר מ25 שנים לא הייתי במוסכים

לא יודע איך עשית חשבון 200 שקל אבל אם עושה לבד אז חוסך על טיפול 500 שקל .העיניין זה לא רק כסף יש לי עקרון לעשות הכל בעצמי ולא משנה מה זה.

מכאן כל השאלות בקשר לאחריות.

ולא מעניין אותי כל תשבובות שלא קשורות לנושא הזה ובמיוחד מאלו שרצים למוסך מורשה כדי להחליף מנורה ברכב ומבקשים להחליף בטיפול להחליף הכל לחדש ברכב

עריכה אחרונה על ידי alechko01
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קונים רכב בעשרות אלפי שקלים ובסוף חוסכים 200-300 שח. יש לי פיתרון מעולה, פשוט סע עם הרכב 3 שנים בלי טיפולים. אני כמעט בטוח שהרכב יחזיק מעמד. עכשו חסכת כסף ובסכום הזה יש לך כסף לתקלות. רעיון מעולה! לא אומר לאף אחד מה לעשות עם הכסף שלו אבל... קצת היגיון לא עולה כסף.

זה בדיוק העיניין,תחסוך כסף במקום לבזבז ואז כל 3 שנים תקנה רכב חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק העיניין,תחסוך כסף במקום לבזבז ואז כל 3 שנים תקנה רכב חדש.
אני חייב לדעת איך בחיסכון של נגיד בלחץ 5,000 שח בשנה בחיסכון אני מצליח לקנות רכב חדש כל 3 שנים? והגזמתי בטירוף על טיפולים...

עריכה אחרונה על ידי MikMan

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...