Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בכמה למכור ולמי - הונדה סיויק 2015 עם פגיעה קלה (?) בשילדה

yonisi
שימו לב! השרשור הזה בן 1948 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

הסיפור הוא כזה - דוד שלי נכה ברגל אחת ולכן הוא זכאי לרכוש רכב ללא מס וחייב להחליף כל 3.5 שנים לרכב חדש. הרכבים שלו בד"כ נמכרים אחרי 3.5 שנים במחירי מחירון ואף יותר בגלל קילומטראז' נמוך באופן חריג.

היום הסיפור קצת שונה - יש לו הונדה סיויק 2015 שהוא עבר איתה תאונה (נזק 10K שהוא קיבל מהביטוח) ויש פגיעה בשילדה, הוא לקח את הרכב לבדיקה עצמאית ואלו ההערות לגבי הפגיעת שילדה - לפי איך שנראה המשמעות היא שולית ולפי מה שהבנתי הנזק הוא שהקורה קיבלה מכה והייתה צריכה לעבור זיפות כדי לא להחליד.

a5UvQiH.jpg

עכשיו מגיע הקטע האמנותי. חוץ מהתאונה שקרתה ונזקיה, הרכב מכל שאר הבחינות במצב חדש עם 17K ק"מ בלבד שננהגו על ידו בלבד (רובם מהבית לעבודה וחזור).

מחירון משוקלל של הרכב לפי לוי יצחק הוא כמעט 84K (מחירון של סיויק כזו עם קילומטראז' ממוצע הוא 74). הוא היה אצל היבואן ורצה להחליף ראש בראש (הוא רוצה לקחת סיויק חדשה 1600, הבנתי שמנוע הטורבו בעייתי) אבל בסוכנות הונדה נותנים לו על הרכב הזה רק 64K.

אני אומר דבר כזה, הסוכנות מוכנה לתת רק 64K על הרכב, המחירון 84 והוא קיבל 10K מהביטוח אחרי התאונה, ז"א שהמחירון בפועל הוא באזור ה 74K. הצעתי לו שכדאי לו לפרסם את הרכב באופן פרטי ולקוות לקבל עליו בערך 70K.

האם לדעתכם זה ריאלי ובאמת עדיף למכור לבד באופן פרטי (למרות המכה בשילדה) או שכדאי כבר לתת את הרכב לסוכנות ולקבל מהם 64K וזהו?

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכן יצליח למכור לבד.

לרוב האנשים אין מושג. סיוויק עם 17k, פגיעה תחת משמעות נמוכה.. הם יקנו את זה בשמחה.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[h=2]בכמה למכור ולמי[/h]
תמכור בכמה שיותר, למי שיסכים לקנות, כשהוא יודע את ההסטוריה המלאה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם דודך קיבל 10K מזומן לחשבון כפיצוי על ירידת ערך,

קח בחשבון שכנראה היה לו 1.5% השתתפות עצמית בירידת הערך, כך שבפועל ירידת הערך הייתה גבוהה יותר מ ה-10K.

וגם יש סיכוי שירידת הערך מופיעה במחשבי חברות הביטוח, כך שאם בטעות מי שרוכש יצטרך לתבוע את הביטוח שלו על גניבה או טוטללוס..

הוא יקבל הרבה פחות...

בשירשור אחר שהיה פה על בחור שרכש רכב כזה, הכיוון היה לתבוע את המוכר על הסתרת מידע מהותי על הרכב.

אתם בהחלט יכולים לנסות למכור לבד ולדרוש מחיר ראוי,

אבל תראו איך אתם מכסים את עצמכם... אל תסתירו את העובדה שהייתה תאונה,

אולי אפילו תחתימו את הקונה שהוא מודע לתאונה שהרכב עבר ובדק את הרכב.

בעבר שמכרתי רכב עם תאונה, העברתי לקונה את הדוח המלא של השמאי עם כל התמונות לפני התיקון

ובזיכרון דברים נרשם במפורש שהקונה קיבל את דוח השמאי ואת הפרטים על התאונה שהרכב עבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב,שאחרי התיקון הזה (גם אם אין פגיעת שילדה רצינית) הוא יקבל הרבה יותר מה 64K שהציעו בחברה- משהו בסביבות ה 68-70K אולי אפשר אבל השאלה היא אם ההפרש שווה את ההתעסקות וכאבי הראש.

פגיעת רצפה אחורית גוררת משמעות סחירותית בעיקר מפחד ורתיעה של הקונה הפוטנציאלי- היה בזמנו אם אני לא טועה שרשור של ITAMAR שנאלץ למכור הונדה ישנה יותר ב 30% פחות ממחירון על פגיעה דומה או אולי מעט יותר רצינית שהגיעה לקצה שילדה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

17 אלף ק"מ עם פגיעה קלה בקורה, ב 70 אני הייתי קונה אם הייתי צריך.

תפרסם ביד 2 ותראה איך אתה מוכר אותו בלי בעיה בכלל, בכלל תפתח יד 2 תראה איזה רכבים עם ק"מ זויים ו90 אחוז סוחרים, אנשים מחפשים רכב כמו שלך בפינצטה, תפרסם תפרסם ב 72,תכתוב מחירון 84, ישנה פגיעה קלה בקורה, מצורף טופס בדיקה, ולכן מחיר נמוך. אתה תמכור ב 70. בהצלחה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחברה מציעים לך 64 מה חשבה הם יקנו ממך ב 64 ולמחרת ימכרו ב 74 (האמן לי יש רשימת המתנה לרכבים מהסוג שלך), אנשים מחפשים את ההזדמנויות האלה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מוכר לסוכנות ב-64K, השוק מלא בכלי רכב המוצעים למכירה ובכלל לא בטוח שימצא קונה שישלם יותר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב,שאחרי התיקון הזה (גם אם אין פגיעת שילדה רצינית) הוא יקבל הרבה יותר מה 64K שהציעו בחברה- משהו בסביבות ה 68-70K אולי אפשר אבל השאלה היא אם ההפרש שווה את ההתעסקות וכאבי הראש.

פגיעת רצפה אחורית גוררת משמעות סחירותית בעיקר מפחד ורתיעה של הקונה הפוטנציאלי- היה בזמנו אם אני לא טועה שרשור של ITAMAR שנאלץ למכור הונדה ישנה יותר ב 30% פחות ממחירון על פגיעה דומה או אולי מעט יותר רצינית שהגיעה לקצה שילדה.

נכון, זה היה השרשור שלי. הרכב עבר פגיעה מאחור והפגיעה עברה את הפח האחורי, עיקמה את רצפת תא המטען וגם פגעה בקורה האחורית בקטנה. אבל זה היה מספיק כבר כדי שלאוטו יהיה אות קין וכל מי שהתקשר ניתק ישר כשהוא שמע את צמד המילים "קצה שלדה" עוד לפני שנתן לי לסיים משפט.

הביטוח קבע ירידת ערך של 6% או 7% אם אני זוכר נכון.

לפני שמכרתי למען ההגינות עם הקונה גם לקחתי שמאי פרטי שקבע ירידת ערך של 10%.

יום אחד אני מקבל מייל מבחור שנתן לי הצעה נמוכה, אבל היה רציני ובא לראות את האוטו ודרש מחיר נמוך ואמר לי תשמע, זה הכסף שיש לי, אם אתה רוצה - בבקשה.

לא הייתה לי ברירה אלא למכור,

הקונה ידע על כך עוד לפני שלקח את הרכב לבדיקה והבאתי לו את כל המסמכים.

הרכב נמכר בצער רב ועקב אילוץ כספי ב 33% מתחת למחירון למרות שהיה במצב מכאני מושלם (צמיגים הכי יקרים, טיפולים במוסך מורשה יבואן מהיום הראשון), מצב קוסמטי טוב וק"מ סביר (אם כי לא נמוך כמו במקרה הנ"ל).

אגב עד לא מזמן (בערך 4.5 שנים מאז המכירה של ההונדה) פגשתי את אשתו כמה פעמים והיא אמרה שהיא ממש מרוצה מהרכב. באמת שמכרתי בצער רב ובלית ברירה.

כמו שהציעו כאן,

לפרסם לבד ולנסות למכור. אם לא, ויש הצעה טובה מטרייד אין, זה עדיף כי זה פחות כאב ראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שנתן עצות. הרכב יפורסם בימים הקרובים למכירה, אם לא יילך אז נלך לסוכנות.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1948 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...