Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פולקסווגן DSG (משומש)

urif
שימו לב! השרשור הזה בן 1960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני רוצה לקנות רכב עם תיבת DSG - כדי שאפשר יהיה לנהוג כ״אוטומט״ אך עדיין אפשר יהיה לשלוט על ההילוכים והביצועים יהיו טובים.

חשבתי על גולף או פולו, אבל קראתי לא מעט ביקורות (שחלקן סותרות) לגבי אמינות התיבה הזו.

התקציב הוא בסביבות ה-50,000.

מספר שאלות:

1) הבנתי שבגולף MK7 (החל מ-2013) התיבות יותר אמינות. האם זה נכון?

2) החל מאיזו שנה שמו בפולו תיבה אמינה יותר?

3) אני מבין שהפחד הוא מהחלפת קלאץ׳ - עד כמה זה יקר? וכל כמה זמן/ק״מ ממוצע יש סיכוי שאאלץ להחליף?

4) יכול להיות שעדיף ללכת על יצרניות אחרות מקונצרן VW (סיאט, סקודה)?

תודה רבה לכם על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שיהיה לך קשה להתמודד עם תיקונים, תעשה לעצמך קופה עם סכום 10 של אלף שקל וכל שנה תוסיף לשם 5 אלף. מהקופה הזאת תעשה את כל התיקונים והטיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיבה לא מצטיינת באמינות, אמנם היא עובדת מעולה- מהירה ותורמת לביצועים אבל היא לא ברמה של תיבה פלנטרית.

מישהי שעובדת איתי בעלת גטה 2015 עם מעל 100 אלף ק״מ יוצאת ליסינג החליפה מכטרוניק עם מצמדים באזור ה10 אלף במורשה יבואן.

מצמדים עולים ממה שזכור לי בשירשורים כ 4 אלף באלף.

לדעתי אתה לא צריך כול שנה לשים בקופה 5 אלף כן מצמדים או מכטרוניק ממש לא מתקלקלים כול שנה.

פולו וגולף הם מקטגוריות אחרות, אם תתמקד יותר בקטגוריה שאתה רוצה אפשר יהיה להמליץ על עוד אפציות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להם את הגטה באזור השנתיים ללא תקלות למעט בגיר, עוד מישהו בעבודה עם איביזה למעט החלפת מצמדים לא סבל מתקלות אחרות.

לאיזה תקלות אתה מתכוון?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב ואג הקודם שהיה לי ב2-3 שנים תיקנתי את הדברים הבאים:

מנעול דלת 2300 שקל, מיכל פחם 1100 שקל, מדחס מזגן 2000 שקל, מצמד אחריות מורחבת, מחשב ברקסים ריקול(שהתקלקל וכמעט תיקנתי ב9 אלף שקל, פשוט לא היה כסף ובמקרה הגיע הריקול, מזל).

לפני מכירה כבר היו דברים נוספים שהתחילו להראות חולשה, מנעול דלת שניה, מנעול תא דלק, משאבת מים.

אלה רק תיקונים, ללא מצבר, צמיגים כל שאר הטיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בלי התיבה הבעייתית אלה לא רכבים אמינים והתיבה הזו גם לא נעימה במהירויות נמוכות. אם הרכב צפוי לנסוע בעיר או לבלות הרבה בפקקים אז מומלץ לחשוב לכיוון של תיבות פלנטריות או רציפות.

כמו שכבר נרשם כאן, אין קשר בין שליטה ישירה על הילוכים לתיבות רובוטיות. יש את זה גם בהרבה מאוד רכבים עם תיבה פלנטרית ובשנים האחרונות אפשר אפילו למצוא מכוניות עם תיבות רציפות שמאפשרות לבצע פעולה דומה (אפילו שאין להן הילוכים בכלל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לציין שבשתנון שהיה לי 2009 רכבי ואג נחשבו לרכבים מאוד בעיתיים. מאז המצב השתפר, אבל הם עדיין לא כאלה אמינים כמו היפנים.

שנת 2013+ כבר נחשבים לאמינים יותר, לדעתי זה רכב טוב אבל צריך לקחת בחשבון שדברים יתקלקלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שהגיב.

חשבתי בכיוון ה DSG לא רק בגלל שיש בהן אפשרות לבחור את ההילוך, אלא גם בגלל הביצועים, החיסכון בדלק ומהירות העברת ההילוכים. בשנים האחרונות נהגתי על מאזדה 3 (דור 1.5) שבה גם ניתן היה להחליף הילוכים אך אלה היו רק 4 הילוכים ומרגע בחירת ההילוך עד לרגע ההעברה בפועל עברו 2 שניות. מצד שני נהגתי גם בתיבה הרציפה של הקורולה החדשה והורדת הילוך לא מאטה את הרכב (אלא רק הופכת אותו לרועש יותר)

אני הייתי עובר בכיף לרכב ידני אבל יש עוד אנשים שנוהגים ברכב וידני זאת לא אופציה.

בגדול הנסיעה אמורה להיות משולבת עירוני ובין עירוני. לא עמידה בפקקים אינסופיים כל יום (טפו טפו) אבל כן נסיעות בתל אביב חלק מהזמן.

בקשר להבדל בין פולו לגולף, אני מודע לזה. הייתי מעדיף גולף, אבל אם התיבות עד 2013 הרבה פחות אמינות מאלה שאחרי, זה מעלה את המחיר למעבר ל60 אלף ולכן אני מתלבט לגבי פולו יותר חדשה - בהנחה שאכן בפולו אחרי 2013 יש גם את התיבה שנכנסה בגולף MK7.

אם יש אנשים עם רכבי ואג מהשנתונים הללו (אזור 2013), אשמח לשמוע כמה אתם מוציאים על תיקונים בשנה בממוצע והאם מגיעים למצב שאתם נתקעים עם האוטו באמצע הנסיעה.

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בטויוטה אוריס אפשר להעביר הילוכים מגלגל ההגה אם זה מה שעושה לך את זה.

אני מתנייד עם אחת כזו מנוע בנזין 1600 משנת 2016, פעם אחת או פעמיים ניסיתי את השטות הזו, ביתר הזמן שם את הגיר על D ונוסע.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה שרשורים על שרשורים של אנשים בנסיון להבין אם התיבות "תוקנו" עם השנים אבל גם אם היה שיפור מסוים, זה לא גרם להן להציג רמת אמינות "סבירה".

נסעתי שנתיים עם פולו 2010. כשהגיר התקלקל והאוטו שכב שבועיים במוסך, קיבלתי פולו דור קודם כרכב חלופי. לפולו הישנה ההיא היה גיר פלנטרי והמעבר הזה גרם לי להבין עד כמה אני סובל מההתנהגות של הDSG (בלי קשר לקלקולים שלה). המכונית נמכרה ומאז אני מתרחק מתיבות רובוטיות.

הפולו שלי החליפה מאזדה 3 דור 1 ואני מכיר את התיבה ההיא. היא תיבה מיושנת אבל בשנים האחרונות הרבה יצרנים עברו לתיבות 6 הילוכים פלנטריות שעושות יופי של עבודה. גם זו של מאזדה צריכה להיות בסדר וגם התיבות של אייסין (שנמצאות בשורה ארוכה של רכבים) עושות עבודה מצוינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הסיפורים על ה"אמינות השתפרה" של הגירים האלה מספרים חלק מבעלי הרכבים האלה,הבעיה היא שהחלק הגדול של בעלי הרכבים מספר בפורום הטכני מ"יש לי איביזה 2016 שהמכטרוניק תקול" ועד "הגיר עושה רעשים והחלפת הילוכים תקולה באוקטביה החדשה לי",מעבר לכך כפי שרשמו לך לא חסרות גם תקלות אחרות.

אם אתה רוצה להיכנס לזה תחליט אתה,דרך אגב מכנית הרכבים בקבוצה VAG,שזה סקודה,אודי,פולקסווגן,זהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם אפשר להשיג בתקציבך אך יש רכבים של קונצרן VAG עם מנוע 2000,שמשודך אליהם גיר DSG 6 שבו יש מצמדים רטובים ולא יבשים כמו ב DSG 7.

הגיר של ה 6 הילוכים אמין הרבה יותר אם כי יש לזכור שנדרש להחליף בו שמן אחת ל 3/4 ש/נים או 60,000 ק"מ אם אני זוכר נכון.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...