Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נביעות/מי עדן או אוסומזה הפוכה?

Ron Poh
שימו לב! השרשור הזה בן 1928 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שנים שאני שותה מים מהברז וחושב שהם טובים בהחלט, אלה מה...

אני גר בבניין רב קומות שבו יש מאגר מים תחתון ומאגר מים עליון, המים לפני שמגיעים לברז הדירתי "נחים" קודם כל בבריכה במאגר התחתון ואז עולים למאגר העליון ממלאים בריכה ורק משם יורדים לדירה.

לאחרונה היו מספר פעמים בעיות במשאבות ואז ממש רואים וגם מרגישים (מבטיח לכם שזו הרגשה אובייקטיבית ולא סובייקטיבית בגלל נראות המים) שהמים לא נקיים.

לפי כך הוחלט שעוברים לשתות מים שיהיו יותר טובים.

לא מחפש בר שמקרר או מחמם את המים, בהחלט סומך על המקרר או הקומקום החשמלי.

להלן השוואה של הבוררת נביעות vs מי עדן.

לא קשור בדיוק אבל בכניסה לדירה יש סנן של הרדלס, שכיום אני מכניס בו סיליפוס ולא אבני לשם.

אוסומזה ההפוכה נראה לי כעדיפות פחות טובה, מפאת:

1. יש סננים ותחזוקה.

2. מנקה את המים כל כך טוב שכבר לא משאיר בהם (כמעט) כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו קרוב לשנה עם פילטרים של המזכך, מרוצים מאוד.

זה מערך שיושב מתחת לכיור של שני םיחטרים בטור, קרמי ופחמי, המים תמיד טעימים לשתייה ושומרים על המינרלים שיש במים.

יש ימים בהם באמבטיה יש ריח מסריח של כלור, ובמטבח המים טעימים ונטולי ריח.

אנחנו מאוד מרוצים מהם, יכול להמליץ עליהם בלב שלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו שותים מי ברז בבית.

מבשלים ומרתיחים במי אוסמוזה בגלל האבנית. המים לא טעימים. אני לא מסוגל לשתות אותם.

סנן סיליפוס רק על הבוילר של המקלחת (לא רוצה לשתות את החומר. בצריכה לטווח ארוך הוא נחשב לבעייתי אצל מבוגרים. תגגל. יש המון חומר במרשתת).

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חייב אוסמוזה הפוכה, אם אתה לא מרגיש גם ריחות וטעמים בלתי נסבלים, עקרונית מערכת סינון סטנדרטית תתאים לך.

מסננים אכן צריך להחליף, אחת לשנה והעלות לא גבוהה בכלל - במיוחד לביצוע עצמי, לטכנאי שמחליף יש עלות נלווית.

מי עדן\נביעות הן עם עלות חודשית.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במתקן ברז עם סננים, צריך לקדוח חור בשיש.

במתקני הסננים עם קירור/חימום על חלקם יש ביקורות לא טובות.

בהנחה שידוע לי שנביעות או מי עדן יותר יקרים, האם הם לא עדיפים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א- אתה ממש לא חייב לעשות חור בשיש. תמיד ניתן להתקין את הברז עם מתאם על הקיר, על ארון, להתקין את כל המערכת במקום אחר ולא מתחת לכיור (כמו המערכת שלי, ב-2 הדירות הקודמות הייתה מותקנת באחת בחדר שירות ליד המכונת כביסה ובשנייה לא היה חדר שירות... עדיין מחוברת למכונת כביסה :wink: ).

ב- מערכת כזו ובר של נבי/עדן נותנים אותה רמה של מים. אם אתה מעדיף לשלם ולחסוך לעצמך את הטרחה, אז הם אכן עדיפים מבחינת הנוחות.

אחרי שזה נאמר- מאחר ולא הייתי מנוי שלהם, אני לא יודע: א'- האם הנציג צריך להיכנס הבייתה פעם בחודש או שמשאיר על המדרגות את הכדים? יש אנשים שעבורם זה גם שיקול, ב'- מה איכות השירות שלהם. אני יודע עליהם רק מה שאני שומע בחדשות, ואם אני שומע עליהם בחדשות, זה לא הכי טוב בעולם... כמו המחסור במים שהיה להם באוגוסט למשל.

אחרי שכל זה נאמר, קח בחשבון שאני סוג של משוחד :wink:, ואני בעצמי משתמש במערכת אוסמוזה כמו שנאמר. מה קוראים אותו בעברית, "גילוי נאות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חור בשיש זה דיל ברייקר מבחינתך?

הסתכלתי על המזכך זה בדיוק החברה שהיה לי בבית קודם.

היה לי בזמנו סינון 4 שלבים שלאחר מכן הם איחדו שני שלבים ביחד ונהפך לסינון של 3 שלבים.

זוכר שהיה להם שרות טוב.

מה העלות היום של הפילטרים שלהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתכלתי על המזכך זה בדיוק החברה שהיה לי בבית קודם.

היה לי בזמנו סינון 4 שלבים שלאחר מכן הם איחדו שני שלבים ביחד ונהפך לסינון של 3 שלבים.

זוכר שהיה להם שרות טוב.

מה העלות היום של הפילטרים שלהם?

גם אני תכננתי להזמין מהמזכך וכבר קיבלתי הצעת מחיר מסודרת אבל אז פתחתי כאן שרשור התיעצות...

הנה ציטוט מאחת ההודעות שלי באותו שרשור:

התשובות כאן גרמו לי לחפור לגביהם קצת יותר ונתקלתי בכמה דברים מוזרים...

א. בדף המידע של הפילטר הקרמי שלהם באתר העולמי כתוב שנדרש ייבוש מלא שלו לאחר כל ניקוי או

פעם בחודשיים, המוקדם מבינהם. והם ממליצים להחזיק שני פילטרים על מנת לבצע זאת. WTF? מי לעזאזל מוציא את הפילטר כל חודשיים? באיזה סרט הם חיים?

ב. באתר האמריקאי שלהם כשמגיעים לקופה, מופיעה אזהרה על נזקי סרטן ורבייה אפשריים , בהתאם לחוקי קליפורניה. WTF בריבוע?

אני אישית ירדתי מהם. עדיין מתכנן להתקין מערכת תת כיורית, אבל עם פילטרים אמריקאיים. על הדרך גם המחיר יהיה זול יותר.

מחירי הפילטרים שלהם הם בין 130 ל-260 כל שנה (תלוי בערכת הפילטרים שלקחת) ובנוסף מעל שש מאות פעם בחמש שנים על הקראמי.

מה שמצחיק זה שדווקא ריבוי אפשרויות ערכות הפילטרים שהם מציעים גרם לי לפתוח את אותו שרשור, שהתשובות בו שלחו אותי לחקור. אם היתה אפשרות אחת, לא הייתי מברר יותר וכנראה שכבר היתה מורכבת לי בבית המערכת שלהם.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ תודה^

נראה לי שאני נשאר עם המחשבה הראשונה שלי על מים מינרלים כאמור נביעות או מי עדן, אני נוטה כרגע יותר לנביעות בגלל הרכב המינרלים שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והמים נראים לא נקיים - אז צריך (חובה) לנקות את מערכת המים של הבנין (באחריות ועד הבית).

אוסמוזה הפוכה זה יפה ונחמד, אך הוא מוציא את כל המינרלים מהמים, וזה בעייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האזהרה של קליפורניה: בכל מלון שהייתי בו בקליפורניה יש שלט: מלון זה מכיל חומרים שמדינת קליפורניה מגדירה כמסרטנים.

אולי נציגי הפורום יוכלו להרחיב על האזהרות האלה, אבל זה נראה לי כנו מקרה קלאסי של זאב זאב (וכסת״ח של הסטייט)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האזהרה של קליפורניה

נתקלתי כבר באזהרת מסרטנים על פלאייר.

מאחר והם לא יכולים להגיד ש"המגורים בקליפורנייה מגבירים את הסיכוי שלך לחלות", הם מזהירים מפני כל מה שאתה עשוי לבוא איתו במגע במקום...:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...