Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חודש עם קפיצי עזר MAD למניעת שקיעת רכב אחורית

Freak_Miky
שימו לב! השרשור הזה בן 1960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

או: כך ביטלתי את הצורך והרצון לשדרג את הרכב וחסכתי עשרות עד מאות אלפי שקלים.

בהמשך לפוסט הייעוץ שפתחתי באוקטובר בו חיפשתי פתרון להגבהת הרכב מאחור בעקבות העמסות מטען ובלאי טבעי של מתלים / קפיצים / בולמים ומה שמסביב, החלטתי ללכת על קפיצי עזר של MAD והאמת שהייתי סקפטי עד הרגע בו הרכב ירד מהליפט.

הזמנתי דרך היבואן את קפיצי העזר שמתאימים לדגם שלי (אוקטביה 2007), חיכיתי חודש וקצת עד שהגיעו מחו"ל ולידיים שלי דרך הסוכן שלהם, קחו בחשבון שזה לא פתרון מיידי אלא אם כן יש במלאי. התקנה פשוטה במוסך הקבוע שלי, מורידים את הקפיצים המקוריים ומשחילים את קפיצי העזר לתוך הקפיצים המקוריים, מרכיבים את הקפיצים חזרה (חצי שעה עבודה). הרכב יורד מהליפט והפלא ופלא! למרות שהייתי סקפטי וציפיתי לשינוי מזערי עד אפסי - הרכב גבוהה יותר מאחור ולא בצורה מוגזמת, יש הבדל משמעותי כמי שרואה את הרכב מדי יום. מתיישב ברכב ומרגיש גבוהה יותר. הנסיעה הפכה להיות הרבה יותר נעימה, הרכב מרגיש הרבה יותר יציב על הכביש, בסיבובים חדים או במעגלי תנועה מרגישים הרבה יותר שיתוף פעולה ופחות רצון התהפכות החוצה. העמסות כבר לא מהוות מטרד מבחינתי והרכב אינו שוקע.

כמובן שלא רציתי להיות יהיר ואני כותב את חוות הדעת לאחר חודש שימוש. אז כן, יש הבדל גדול מאוד לטובה ולא מדובר על אותה אשליה של "רכב שנוסע טוב יותר אחרי טיפול 10K". המחיר סביר, 1500 ש"ח +מע"מ +200 ש"ח התקנה והאמת שאותי קשה לרצות ואני מרוצה.

בנוסף הוחלפו זוג צמיגים אחוריים ל- Falken ZE914 EcoRun כך שעם קפיצי העזר אני מוצא את עצמי עולה למהירויות גבוהות יותר, אם לפי הרעשים בנסיעה שלפני ההתקנה הייתי יודע שאני מעל 80 קמ"ש - עכשיו אני מוצא את עצמי ב- 120 קמ"ש בלי לשים לב והרעש היחיד הוא הרוח והמנוע. ממש נוסע כמו חדש. אני מרגיש שעליתי בשנתון לפחות 7 שנים קדימה.

נעבור לחלק המעניין יותר כי אין טוב ממראה עיניים, תמונות.

לפני:

WhatsApp Image 2018-11-14 at 11.47.49.jpeg

אחרי:

WhatsApp Image 2018-11-14 at 11.47.49 (1).jpeg

מתחת (הקפיץ הכחול):

WhatsApp Image 2018-11-14 at 11.48.37.jpeg

רכב עמוס, לפני ההתקנה:

WhatsApp Image 2018-11-22 at 18.38.26.jpeg

רכב עמוס יותר, אחרי ההתקנה:

WhatsApp Image 2018-11-22 at 18.38.46.jpeg

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

זה עובר טסט?

חיסרון אחד בולט בשבילי הוא הצבע הכחול שלהם. האם זה עובר טסט? באתר של היבואן כתוב "כמו כן מאושרים על ידי מכון התקנים הישראלי ומשרד התחבורה". היבואן הוא א.ס. ורטהיים שהוא גם היבואן של KONI כך שאני מאמין יהיה לאן לפנות במקרה של בעיה בטסט. בכל מקרה אני מעביר טסט דרך המוסך, כך שקשה לי להאמין שאתקל בבעיה.

https://www.wertheim.co.il/product/קפיצי-עזר-mad/

יכול להיות ששינוי בהתנהגות הוא בגגל שינוי בזווית הקאסטר שזו תוצאה עקיפה של ההגבהה?
אני לא מבין גדול, אני אפילו לא יודע אם התוצאה בפועל היא באמת הגבהה או חזרה למצב המקורי שזה דרך אגב גם מה שאמר לי הסוכן - לא מדובר בהגבהה אלא בחזרה למצב המקורי מקסימום עם יכולת העמסה גדולה יותר. עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...