Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמפו יעודי לרכב- מועיל או סתם ביזבוז כסף?

שימו לב! השרשור הזה בן 1731 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 420
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל שמפו עושה את אותה עבודה פחות או יותר. יש חלשים ויש חזקים מבחינת ריכוז

לפירוק לכלוך קשה כשהרכב לא מטופל תדירות. יש מקציפים, שהם לא קשורים למה שאתה מחפש אני מעריך.

כל רכישה של אחד המותגים האלה תתאים בהחלט.

כגון: Chemical Guys / Koch Chemie / Scholl / SONX / Meguiars / CarPro למשל.

רשימה רנדומלית יש עוד כמה חברות.

תוספת ווקס מטרתו ברק חד פעמי - כי הוא נשאר בדיוק עד לשטיפה הבאה.

זה לא מחליף טיפול דיטיילינג, אלא רק תוספת.

אתרי מכירות.

https://www.facebook.com/Carproil/

http://www.autostore.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%A9%D7%9E%D7%A4%D7%95-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91.html

http://www.chemicalguys.co.il/%D7%A7%D7%98%D7%9C%D7%95%D7%92-%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D/

http://www.apexparts.co.il/cat.php?urlKey=%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D-1&attr_8=0&attr_10=268&attr_11=0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

יצא לי לשטוף כמה פעמים את הרכב עם נוזל לשטיפת כלים - פיירי (במסגרת ניסיונות ייעול ושיפור...) והרכב יצא מבריק במיוחד. ניגבתי עם בס"ד של סונקס והרכב יצא סופר מבריק (אגב יש לציין שהרכב עובר מידי פעם ווקס עם הדבר המדהים BUTTER WET WAX).

אז אני יודע שנוזל כלים לא בדיוק מתאים לשטיפת רכב, הוא עלול להיות אגרסיבי ולתקוף גומיות או להוריד את הווקס, אבל בכל זאת נראה לי שהפיירי עושה את העבודה לא רע...

מה דעתכם?

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי, קונים סבון נוזלי יעודי לרכב, אפשר גם לא יקר ( בהום סנטר נמכר sonax במחיר שווה לכל נפש ) ולא עושים ניסיונות עם חומרים שלא מיועדים לשטיפת רכבים, במיוחד ברכב חדש.

יש אפילו במחיר לא רחוב מפיירי לשטיפת כלים

http://www.autostore.co.il/שמפו-לרכב-SONAX-Wash.html

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מורח באטר ווט ווקס ואז שוטף עם נוזל כלים? בשביל מה כל העבודה הקשה והחומר היקר, אם כך? לא חבל על הכסף והזמן?

אני לא חושב שסבונים רגילים פוגעים ברכב יותר מדי, אולי מייבשים את הגומיות בשימוש לאורך זמן. אבל שמפו לרכב גם ככה עולה גרושים ובשימוש חסכוני מחזיק מעמד המון זמן.

מה גם שאני לא יודע מה ההשפעה של סבון אגרסיבי ומסיר שומנים כמו פיירי או נוזל כלים על הצבע של הרכב, לאורך זמן ובתדירות גבוהה.

אציע לך 2 שמפואים זולים אך איכותיים, וגם כמות לא רעה:

http://www.autostore.co.il/%D7%A9%D7%9E%D7%A4%D7%95-ArmorAll-Car-Wash-1-89L.html

אלו מהשמפואים בצד הנמוך של סקאלת מחיר, אולי הכי נמוך. אבל לא מסירים ווקס, ומנקים לא רע בסה"כ. אני מחבב את השמפו הזה. בחצי חינם יש לך במחלקת רכב שלהם את השמפו הזה באריזה קטנה יותר, ב 20 שח.

קח קישור הנחה לאוטוסטור, בפרטי. של6 אחוז.

http://www.autostore.co.il/%D7%A9%D7%9E%D7%A4%D7%95-Chemical-Guys-Maxi-Suds-II-1-89L.html

מקסי סאדס הוא הקלאסי של כימיקל גאייז, זה מוצר די פופולרי. יש עליו ביקורות טובות, ובא ב 3 ריחות שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להיות בפניקה, שנים השתמשו בסבון כלים אפילו יותר האגרסיבי, עוד לפני שידעו מה זה "מוצרי דיטיילינג"

ולא ראיתי שום נזק לרכב. אני עצמי השתמשתי בסבון כלים כי זה מה שהיה. או כל מיני מוצרים מוזרים שמכרו דאז

ואני מניח (אפילו בטוח) שההרכב שלהם לא היה שונה מסבון כלים.

האם אני ממליץ להשתמש גם היום בסבון כלים? בוודאי שלא. סבון לרכב לא עולה הרבה

ומחזיק מעמד להרבה זמן, ובנוסף חלה התקדמות בתחום מבחינת חומרים פחות אגרסיביים לגומיות, ויכולת ניקוי עדיפה

אז בשביל השקט הנפשי אני ארכוש סבון ייעודי לרכב.

מלבד לפני טיפול דיטיילינג כשאני משתמש חד פעמי בסבון כלים חזק בכמות גדולה לשטיפה לפני פלסטלינה (עוזר בניקוי הראשוני)

ומעדיף את הסבון כלים גם ליישום פלסטלינה. (דלי מהול בסבון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על נוזל כלים אז ראוי לציין את הנוזל כלים הידוע DAWN שצבר פופולריות בגלל שהוא מנקה ממש ממש טוב.

משתמשים בשיטה הזאת דווקא יותר לפני תחילת דיטיילינג מאשר בשטיפה רגילה אבל. וזה אבל גדול. הכל תלוי בדילול.

ל DAWN יש pH של 9.0 ולעומת זאת ל Fairy יש pH של 10-10.5.

ברגע שאתה שם הרבה סבון כשאתה שוטף לפני תהליך דיטיילינג הרכב יצא ממש נקי וזה מוריד באמת ואקסים ואוטמים שזה בדיוק מה שאנחנו רוצים.

לעומת זאת, אחרי שהרכב מוגן זה לא משהו שנרצה לעשות, לפחות לא על בסיס קבוע, כלומר, אנחנו בהחלט נעדיף תמיד להשתמש בסבון ניטרלי שלא מוריד ואקסים ויוצר הרבה לובריקציה על הצבע כדי שנוכל להעיף את הלכלוך עם מינימום נזק/מיקרו-שריטות לצבע.

אבל, יש מקרים,

לדוגמא שבן אדם לא משתמש במפרק מתכות כמו Iron של Gyeon בכל שטיפה או כל שטיפה שנייה, או שהוא לא משתמש במפרק חרקים וזפת שעפים על האוטו.

מה קורה לצבע? הכל מוטבע בתוך הצבע והשמפו הניטרלי שלנו לא הולך להוריד גרוש וחצי מזה. ואז אנחנו משתמשים בשמפו שהוא יותר אגרסיבי שיוריד חלק נכבד מזה אבל עם זאת הוא גם מוריד חלק מההגנה ואם לא נשים מספיק חומר שאז הדילול ירד לרמה שיותר קרובה לניטרלי אז גם לא נקבל מספיק כוח ניקוי.

לכן, זה בסדר להשתמש בנוזל כלים כזה אבל הדילול הוא חשוב והתדירות של השימוש בו גם תקבע כמה זמן ההגנה תשאר על האוטו.

במקרה שקיים כאן עם הפיירי יצטרך המשתמש לדלל אף יותר כדי להגיע לרמה סבירה שלא תוריד את כל ההגנה שהוא יישם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, כולם מדברים תמיד על נוזל כלים. מה עם "סתם" סבון נוזלי, מאלו שמוכרים סבון ליידיים למשל בגרושים? הם פחות אגרסיביים מהסבון כלים.

אני גם בדעה שצבעי הרכב מספיק חזקים לעמוד בחומרי ניקוי פשוטים כמו סבונים למיניהם. הבעיה היחידה היא הווקס, אם כך.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מדברים על אגרסיביות אבל לא על רמת חומציות, בעקרון רמת חומציות גבוהה גורמת ללכה "להתרכך" עם הזמן ומזרזת תהליך חימצון, זה עלול לגרום ללכה להראות רע ולצבע לדהות עם הזמן למרות שהסבון מנקה טוב (גם מסיר שומנים מנקה טוב).

שנים שטפו עם סבון כלים זה לא אומר שזה טוב, גם שנים אפשר לחפוף את הראש עם סבון אינטימי וזה עדיין ינקה, אבל אף אחד לא מבטיח שהראש לא יהפוך לפ*ת.

יש לכם רכב יקר, קנו סבון לרכב ב 50 שקל שמחזיק ללפחות שלושה ארבעה חודשים ותעשו לעצמכם טובה..

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סבון פושטי של חברת מקסול מקס...חברה ישראלית מקיבוץ סאסא, "שמפו ווקס". עולה 15 שח במקס סטוק או 25 בACE היקרנים. בעיה עם שמפו זול כזה שאין עליו אפילו מינונים כמה לשים לשטיפה. ל ACE יש גם את השמפו דופונט הזה שהיה פופולרי פה לפני שהתחילו עם כל הייבוא המסיבי מחו"ל והזמנות באינטרנט. הוא עדיף בהרבה על נוזל כלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעיקרון כמעט ולא שוטף את הרכב עם סבון, אלא רק עם ONR או NANOSKIN

ופעם בחודש לפעמים יותר, עם סבון שמתחלף לפי רמת הלכלוך. כלומר, זה יכול להיות סונקס/גולד קלאס, או Citra במקרים שהרכב מטונף. (יש לו יכולת ניקוי מדהימה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1731 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...