Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"אפודים צהובים" או מחאת יוקר המחיה בישראל

rev-Match
שימו לב! השרשור הזה בן 1956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 188
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אז חיפשתי דובוני אכפת לי, ומצאתי משהו קצת ישן (2014), אבל עדיין מעניין: http://blogs.haaretz.co.il/orikatz/453/

אני התייחסתי לזה: https://www.haaretz.co.il/blogs/orikatz/BLOG-1.2811935

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באדום

אין ספק שאתה צודק, אף אחד לא יכול לחזות את העתיד - אפשר רק לשער ולבצע החלטות/השקעות בהתאם.

התשובות שלך ענייניות ומעניינות, ואני מודה על שאתה משתף את התובנות ונקודת המבט שלך.

הדיון בינינו סקרן אותי אז חיפשתי עוד נתונים על צמיחה, והגעתי למאמר (הארוך ו)המעניין הבא: https://orikatz.wordpress.com/2017/05/08/israel/

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקליימר: מוקדם מדי בבוקר אז אני מתנצל מראש אם מה שאני אכתוב לא יהיה מאוד קריא.

פו, יש לי תחושה שלא באמת קראת את מה שכתבתי, ואם כן, שלא הבנת 80% מהן.

אני אסביר.

לפני 40 שנה היה פה הרבה, הרבה יותר גרוע משעכשיו (כלכלית לפחות). ממש הרבה. המון.

דיברתי על זה. השאלה היא לא בכמה (במספרים ולא תחושות) המצב השתפר אבסולוטית, אלא ביחס למדינות אליהן אנחנו רוצים להידמות. במספרים, שוב. לא בתחושות. וזה מוטיב שהולך לחזור עוד הרבה, שים לב.

סתם כנקודה למחשבה, התחום הכי מצליח בארץ הוא גם זה שיש בו הכי פחת עבודה "מאורגנת" והכי הרבה חוזים אישיים. מקרה? טעות? לא נראה לי.

מה זה התחום הזה? אותו אחד שעובדים בו כ-8% בלבד מהאוכלוסיה? כי לא רק שזה לא כזה "מצליח" אלא זה כמו שתגיד "מה, תסתכל על העשירון העליון, הם חיים סבבה. אז מה אתה רוצה?".

אני שואל ברצינות, איזה אינדיקציות מראות שהמצב נהיה יותר גרוע עם הזמן? בפרספקטיבה של 40 שנה פלוס מינוס, לדעתי הוא רק משתפר.

שוב, מספרים. וביחס למדינות אחרות.

זה יהיה קצת תקיף אז אני אומר מראש, לא אישי, יותר נגד הגישה.

אם אני מנסה לסכם מה שהבנתי,

חטא מס' 1. אמרתי בהודעה הזאת - אם אני אומר משהו, אני אומר אותו. אני לא אומר משהו אחר שאתה חושב שאני אומר.

אז בגדול אתה אומר משהו כמו "אני לא מבין בכלכלה, אבל חברים שלי במדינות אחרות שאין לי מושג מה הפרמטרים הכלכליים שלהן ביחס לישראל חיים ברמת חיים גבוהה יותר. אז גם אני רוצה, אבל אני רוצה להמשיך ולהיות שכיר ולעשות את העבודה שאני עושה היום. אז כדי שזה יקרה, אני אלך לצעוק, ואז מישהו ישמע, ויזרוק לי כמה עצמות (על חשבון מישהו אחר כמובן, אבל מ'כפת לי). ואם מישהו (שמשלם המון מיסים כדי שאנשים אחרים יקבלו את כל השירותים הממשלתיים ויוכלו לקטר עליהם) אומר לי שאולי אני גם צריך לשנות דברים כדי שיהיה לי יתר טוב, אז אני אצעק עליו שהוא "מכבה אותי".

פה, ידידי, אתה כבר פשוט משקר.

אמרתי שיש לי מושג מה הפרמטרים הכלכליים של חברים שלי, ויותר מזה, אמרתי שאני עצמי גרתי בחו"ל תקופה שהספיקה לי לראות איזו רמת חיים משיגה לך איזו הכנסה.

דבר שני, אתה אומר שאני רוצה "עצמות" על חשבון מישהו אחר כי "מה 'כפת לי". כי אתה מנסה להבין משהו שלא אמרתי, וזה מעצבן. אתה יודע למה? כי אמרתי משהו אחר לגמרי. אמרתי שאני רוצה לראות את כספי המיסים שאני (וגם אתה דרך אגב) משלמים, הולכים למקומות שמועילים למי שמשלם אותם לפחות כמו למי שלא משלם אותם. אני רוצה שיזרקו לכולם עצמות שוות (בכל מה שקשור למה שהמדינה נותנת. לא קומוניזם ומשכורות שוות). ומה שהכי הזוי לי זה שאנשים כמוך, אתם... כיאלו מה, לא רוצים את זה? טוב לך שמשפחה חרדית (שם קוד) מקבלת מענק מהרבנות האיזורית שלה כדי לקנות דירה והילדים שלך יקבלו זין? טוב לך שאתה חייב לנהוג בפוקוס כי אין תחב"צ בשבת? באמת שאני לא מצליח להבין את זה...

ומה זה, אם לא כלכלת דובוני איכפת לי???

בעולם האמיתי, תקציב הממשלה הוא מוגבל. אם אתה מקבל יותר, מישהו אחרי מקבל פחות. אז אם מורידים לך מיסים, למישהו אחר מעלים מיסים או לוקחים שירותים שהוא קיבל. אז אולי לך נראה ש"המחאה הזו, שוב, היא לא של עניים. הם כבר התייאשו ולהם כלום לא יעזור", אבל אחרי זה לבקש "שויויון חברתי" או איזו סיסמה דמגוגית אחרת, בוא, זה כבר מגוחך. אתה בסך הכל מבקש לקבל קצת יותר מהעוגה. ולא שהבקשה היא לא אפשרית, או שלא תמצא פוליטיקאי שיבצע אותה בתמורה לכמה פתקים בקלפי, רק בוא לא נציג את המחאה כמשהו חברתי.

פסקה קודמת*2

הדרך היחידה באמת להגדיל את העוגה היא ללכת ולייצר ערך מאפס. למשל, לייצר משהו כמו וייז, או מובילאיי, או ישקר. זה גם עוזר למדינה, וגם לך אישית. אחרת, אתה רק נלחם על כמה פירורים מול מישהו אחר.

ומה אם אני אספר לך שאנשים שעושים בדיוק את זה הם חלק משמעותי מאותן הצפרדעים והנחנקים? 86% מהעסקים נסגרים תוך שנתיים. גם הם מפונקים? אני מכיר מספיק בעלי עסקים שיותר קשוחים מכולנו ביחד והתרסקו, אני גם מכיר הרבה מאוד בעלי עסקים שלא שיפרו משמעותית אם בכלל את מצבם ביחס לכשהיו שכירים. או שאתה מתכוון שכדי לשפר את מצבי אני צריך להיות 1 מתוך 3 מיליון (כי זה פחות או יותר היחס בין כמות ה"הזדמנויות" שנתת פה לבין האוכלוסיה).

ואם אתה חושב שבשביל שתוכל לקנות רכב יותר טוב זכותך המלאה לחסום כבישים בהפתעה, פה לגמרי איבדת אותי. אפילו בלי להיגרר לעניין שלטון החוק וכאלה, יש איזה גבול לכמה הפרעה הגיוני לייצר לאנשים אחרים רק כדי לבקש פרוסה קצת גדולה יותר מהעוגה.

אה, פרוסה, נדמה לי שדיברנו על זה. כן, כאן. ורכב? רכב הייתה דוגמה. בוא תתן לי את אותה פסקה עם חשבון חשמל/מים/ארנונה/טסט/שכירות. קצת יותר קשה להגחיך את זה עכשיו, אה?

ואפילו אם אתה חושב שמדובר בממשלה מושחתת שמחלקת תקציבים למקורבים (מה שבמידה מסוימת קיים בכל מקום, השאלה היא במינון) אתה יכול למשל ללכת להתנדב במקומות כמו הסדנה לידע ציבורי כדי למצוא את זה, ואז באמת יהיה על מה למחות. או לפחות לתת איזשהו כיוון לפיתרון. אבל ממה שאתה כותב, זה נשמע כאילו הדרישה היא שמישהו שם במשרד האוצר ילחץ כבר על הכפתור של "כלכלה טובה", והדובונים יבואו גם אלינו, והארץ תשקוט 40 שנה.

אתה ממשיך עם הניסיון להגחיך את מה שאני אומר ואני מאוד לא מעריך את זה. לא בכלל, ובטח ובטח שלא ממישהו כמוך שבדרך כלל כן מצליח לעשות שכל במה שהוא אומר. אגב אני, לי עדיין יש מספיק כוח להתווכח עם הטרלות כאלה. לאנשים אחרים לא, וזו חלק מהסיבה שהמחאות האלה לא מצליחות אף פעם להתרומם ולהגיע למצב שהן באמת עושות משהו (כן, 2011. המצב לא השתנה מהותית מאז, יש שיגידו שאפילו הורע, ופעם ב-7-8 שנים זה כנראה מעט מדי).

זה משהו כזה שקוראים לו "החיים". אין בו מסלול מסודר, לא תמיד אפשר לבחור מכל האופציות שרוצים, וגם, מה לעשות, החיים האלו לא הוגנים ולא כולנו קיבלנו את אותם קלפים בדיוק. פה בדיוק נכנס העניין של אחריות אישית, ואם רע לך (או סתם לא טוב לך, או אפילו רק קצת לא מספיק טוב לך), אז אתה צריך לקום ולעשות עם זה משהו. הנה, אור קם ועשה.

אז נכון, זה קשה, ולא תמיד נעים, ואפשר להיכשל, וצריך לקחת סיכונים וכל החרא הזה. אבל אם שם המשפחה שלך הוא לא במקרה "אריסון" או "תשובה", אז כנראה זה מה שנשאר לך לעשות. עם כל הצער שבדבר.

גם קצת מסתמן ממה שאתה אומר שבישראל אין אפשרות להרוויח הרבה כסף, וכולם פה שכירים מדוכאים שאין להם עתיד. אז מהיכרות אישית (לא אני כמובן), זה לא ממש ככה. לא חייבים רילוקיישן בשביל לעשות כסף, אם זה מה שאתה רוצה ואתה מוכן לעשות מה שצריך כדי להגיע לשם. ועד כמה שאני לא מסכים עם chemguy85 בכמעט כל דבר, בוא לפחות ניתן לו את הקרדיט על זה שגם הוא מנסה לשנות דברים, ולא מחכה לדובונים.

או שוב, בשתי מילים: אחריות אישית.

אני אה.... זה בדיוק מה שאמרתי. אבל אם זורם לך לעוף עליי גם כשאני מסכים איתך, אז יאללה.

אגב, למען הסר ספק, אני עושה משהו. לא עוזב כי אין לי ממש אופציה, אבל כן עובד כדי לשפר את המצב האישי שלי. גם נהייתה לי פה איזושהי תחושה כאילו אם תזכיר מספיק פעמים דובונים בכל מיני קונסטלציות פתאום יפול לי האסימון ואני אבין שאני אידיוט ובעצם המצב שלי נפלא. אתה רוצה לנהל דיון ענייני? פליז דו. אל תגחיך את מה שאני אומר כי אין לך דרך טובה לסתור את זה, אל תקצין את מה שאני אומר ואל תכניס לי מילים למקלדת. ככה לא נגיע לשום מקום.

הציפיה הזו שדברים תמיד ישתפרו ומהר נובעת לרוב ממסלול חיים מאוד מוגדר שהקידום בו ברור וצפוי (גן, יסודי, חטיבה, תיכון, צבא, אוניברסיטה, עבודה). אבל אחרי שסיימת את כל זה, אתה צריך לייצר לעצמך את הקידום האישי שלך. אם אתה מרגיש שאתה דורך במקום, אז אתה צריך להבין איך אתה באופן אישי מקדם את עצמך, ולא לחכות לאף אחד שיעשה את זה עבורך. גם אם מחר יבוא איזה שר אוצר קסום מממלכת אכפתיה ויעלה את רמת החיים שלך ב-20%, אתה לא באמת תתקדם לשום מקום.

אישית, הייתי גם בסרט הזה, והחלטתי שרמת החיים שלי פחות או יותר מספקת אותי ואני מעדיף להישאר איתה מאשר להיכנס למלחמות על תפקידים שאני לא מתאים להם ולא נהנה לעשות אותם, רק בשביל האגו ועוד כמה אלפי שקלים בחודש. אבל זה מה שהתאים לי, ולא בהכרח יתאים למישהו אחר.

או, עכשיו אנחנו בשרי אוצר קסומים וממלכות, וקואוצ'ינג על איך אני צריך לשפר את עצמי (זוכר שאמרתי שאנחנו חוסכים, אז זה בדיוק זה, לעשות משהו).

ועכשיו אתה בא ואומר לי ש"היית בסרט הזה" ואתה עדיין שולל את זה שאנשים אחרים נמצאים בו עכשיו?! אתה החלטת שרמת החיים שלך מספיקה, אנשים אחרים החליטו שלא. איך אתה יכול לפסול את מה שהם אומרים על מה שאתה החלטת?

אני לא מפקפק לרגע במה חברים שלך עושים, אבל אני גם מכיר אישית כמה אנשים שכבר לא גרים פה, ולמיטב ידיעתי הם לא חיים באחוזה מפוארת ולא נוהגים בטסלה (והם, ד"א מרוויחים יותר מהממוצע, גם פה וגם שם).

לא עושים שום דבר מיוחד, ואומר שוב - אני עצמי הייתי אחד מאותם חברים. וגם החברים שלי וגם אני לא חיים בטירות (תוכל למצוא לי בבקשה איפה כתבתי את זה) אלא בבתים ראויים למגורים של משפחה ולא הדירה בקומה שלישית עם הטחב בתקרה ש"היא החיים". אתה קולט כאילו שזה משהו שגבר בשנות ה-20 המאוחרות לחייו חושב שתקין בשלהי העשור השני של המאה ה-21 במדינה ש"התחום הכי חזק שלה" הוא הייטק. אתה קולט את זה? זה מבחינתנו נורמלי ותקין. על זה בדיוק מוחים.

נכון, הם יכולים לקנות יותר מאשר המקביל הישראלי שלהם, אבל לדעתי, בהתנהלות נכונה, ההפרשים לא כאלו גבוהים, וזה לפני שבדקת עלויות שאתה לא משלם כרגע אבל יהיו יקרות יותר במקומות אחרים כשתצטרך (חינוך ובריאות, אם המסר לא עבר עדיין).

לדעתך? אם לדעתך משהו אחד ולדעתי משהו אחר, ואף אחד מאיתנו לא מגבה שום דבר בנתונים, אנחנו יכולים להמשיך לדעות עד מחר. רק שאני חוזר ואומר, לא לדעתי - מנסיוני, ומניסיונו של אור, ושל עוד כמה וכמה חברי פורום שגרים בחו"ל, ושל חברים קרובים שלי ועפ"י מדדים שונים שהובאו בתחילת השרשור הזה. אבל אם "לדעתך" אז יאללה, מתקפלים. אין מה לראות פה.

ואתה יודע מה? אני אישית מעדיף לנהוג בפוקוס מב(נניח) ב.מ.וו סידרה 3, אבל להיות ליד החברים והמשפחה, ובמקום שהילדה שלי לא תהיה אף פעם "יהודיה מסריחה" בביה"ס. אם כי אני מקבל לגמרי שיש אנשים שסדרי העדיפויות שלהם שונים.

רוצה לשמוע קטע? ההורים שלי היו בדיוק זה, אבא שלי ליתר דיוק. הוא היה יהודון מסריח, או מה שזה לא יהיה ש"ז'יד פרחטיי" אמור להביע. אז הם אמרו שזין על כל השיט הזה ואנחנו עוזבים. 3-30 שנה אחרי זה, הילדים שלהם רוסים מסריחים. וואלה? לא הרבה יותר טוב. ולפני שתגיד "בית כנסת בארה"ב" - אני חטפתי על היותי רוסי דברים שאתה לא יכול לדמיין. ההבדל היחיד הוא שפה ילד בגיל בית ספר לא יכול לקנות רובה. אבל אתה יודע מה? גם בעוד 100~ מדינות.

ואני לא מקבל את זה שמדיון על הרצון להעיר ולמחות על זה שמזרימים כספי מיסים למטרות סקטוריאליות במקום לקצבאות של נכים וקשישים וחינוך ממלכתי, הגענו לתאי גזים ופוגרומים. נו, אני מניח שאם אין לך משהו קונרקטי להגיד, תפחיד. בינתיים זה עובד לנו לא רע.

באדום.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מעוות את המציאות, כי שנינו לא יודעים מהי ה"מציאות" הזו. אתה יודע להגיד כמה כסף באמת נשפך על כל המגזרים \ גופים \ משרדים \ לוביסטים האלו?

אז למה לעשות בחירות? אנחנו אף פעם לא יודעים שום דבר מימלא.

כמו עם כל דבר, אנחנו קוראים מה שנגיש לנו, וכל אחד בונה את תפיסת העולם שלו בהתאם.

הם גם מממנים רפואה ציבורית, וחינוך ציבורי, וקצבאות זקנה, וכבישים, ורכבת קלה, וטייסת F-35

זה לא נכון. אני אישית התייחסתי למיסים גם בשרשור הזה.

אה רפואה ציבורית זה נהדר. אבל כל בן אדם בוגר שאני מכיר היום מחזיק גם בביטוח רפואי פרטי.

וזו הנקודה: אני לא מבקש לשלם מינימום ולקבל מינימום. אני מבקש לא לשלם המון ולקבל מינימום. ויכול להיות שישראל הגיעה לנקודה שהיא נקרעת יותר מדי על ידי מגזרים שונים, ודווקא מוכיחה לשמאלנים כמוני למה מיסים זה חרא.

מעבר לזה, לצערינו הרב, בסופו של דבר מדובר בסדרי עדיפויות שמתקבלים במשטר דמוקרטי. אז כל עוד סדרי העדיפויות האלו הם לא בניגוד לחוק, לא נותר לנו אלא לקבל אותם.

גם להפגנות יש מקום במשטר דמוקרטי. והזו בשישי הספיקה כדי להוציא כבר 3-4 הכרזות פופוליסטיות משר האוצר.

עכשיו, אני לא אומר שמה שהוא עושה זה טוב. הכלכלנים שאתם אוהבים לצטט כאן (מואב וכץ) גם מציעים לא מעט פעם אחר פעם. ואני בטוח שגם אחרים.

ואתה יודע מה, בוא, אני מעוות את המציאות, וליכודניק, וגבר אשכנזי פריבילגי ומה לא. בסדר, קיבלתי. מה הקשר בין החרא בן אדם שאני, לזה שאנשים (ונשים, לפחות אני לא שוביניסט מיזוגן מעבר למינימום הנדרש מהיותי גבר) אשכרה ישנו את ההתנהלות שלהם אם הם לא מרוצים ממצבם? זה לא סותר, אתה יודע.

לא, זה לא סותר.

זה גם לא רלוונטי.

ואם אני אומר שיקר לי לקנות לחם בסופר, אתה לא יכול לענות לי ב"אז אל תטוס לחול".

וזה מה שקורה בשרשור הזה ושרשורים דומים אחרים.

המחאה התורנית היא עליה במחירי החשמל ועליה במחירי המזון.

אפשר לחסוך ואפשר לא לבזבז על שטויות, וגם אם עושים את כל זה, עדיין אפשר להתלונן על עלייה במחירים. קווים מקבילים לחלוטין.

אני הגבתי כאן בהתחלה וכתבתי שאני לא מאוד מתחבר להפגנות האלו. הן פופוליסטיות ובכלל נראות לי כמו מפגש שישי צהריים של חברי יאיר לפיד. אבל אני גם חושב שלפתור את הכל ב"אז אל תקנו אייפון" זה לא הוגן ולא הגון.

תראה, זה שתצעק "נאצים" לא יעלים את האנטישמיות. אז היום היא לא הצלחה גדולה (אם כי מדי פעם בכל זאת יש איזה הבלחה, כמו הטבח בבית הכנסת בארה"ב), אבל היא שם, והיא לא הולכת לשום מקום. אפילו חילוני כופר אנטי-ציוני כמוני חושב שגם לזה יש משקל מסוים, אבל כאמור, מבין כאלו שמייחסים חשיבות פחותה לעניין הזה.

אני לא חושב שהאנטישמיות הולכת להעלם. אני חושב שחבל מאוד שכל ויכוח על טיב החיים פה מגיע נורא מהר ל"נאצים".

ולא, אנטישמיות היא לא כל הסיפור ולא ההצדקה היחידה להיותנו פה. מאז תחילת השרשור אני מנסה להמחיש שלא כזה נורא פה, גם אם צריך להתפשר קצת יותר מאשר במדינות שהתל"ג בהן גבוה באחוזים יפים, אחוז המשתתפים בכח העבודה גבוה משמעותית ויש להן תשתיות שלא יהיו פה גם עוד כמה עשורים. אנטישמיות היא רק עוד חלק בפאזל.

אז אני אומר: לא רע פה בכלל, בטח בהתחשב במצב הבטחוני וכו'.

ויש מה לשפר. המון.

אתם מצטטים את אורי כץ הרבה יחסית, אז הוא כתב גם ככלכלן על הפילוג הקיצוני שיש כאן.

יותר מזה, ישראל היא כאילו מדינת שוק חופשי, אבל כזו שבה שרת המפשטים מתנהלת כלוביסטית של חקלאים. וכזו שבה יש מיליון ואחת רגולציות על כל דבר.

אז על זה כן אפשר לדבר, ועל חברת החשמל, ועל הסיפורים שהיו עם בזק, ועל הרגולציות הפסיכיות סביב נושאים איזוטרים לחלוטין, ועל איגוד התעשיינים הישראל.

ובמקום זה השרשור מגיע לויכוח מעגלי על "אל תקנו אייפון ותגורו בירוחם ויהיה בסדר". חבל.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקליימר: מוקדם מדי בבוקר אז אני מתנצל מראש אם מה שאני אכתוב לא יהיה מאוד קריא.

פו, יש לי תחושה שלא באמת קראת את מה שכתבתי, ואם כן, שלא הבנת 80% מהן.

אני אסביר.

באדום.

עכשיו הבנתי את מה שאתה אומר.

בגדול - מסכים. לא קל.

מצד שני לא בטוח שאם הייתי עובד בחו"ל כמו שאני עובד בארץ בהכרח הייתי נהנה מרמת חיים יותר גבוהה.

אבל זה מאוד תלוי מקצוע והתמחות.

אני רוצה שהמדינה או תתן לי תמורה סבירה למס הפסיכי שאני משלם (ובדיוק עכשיו גיליתי שרוצים גם להעלות את המיסוי על האופציות של סטארטאפיסטים, כי למה בעצם לא לחלוב את מי שעובד.

לאחרונה יצאה החלטת מיסוי מאוד אגרסיבית מצד מס הכנסה לגבי מתן זיכוי מס זר על אופציות של הייטקיסטים שחוזרים ארצה מרילוקיישין.

אתה מדבר על זה?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שלא בטוח. שום דבר, חוץ מזה שבסוף נמות ושהחמות בלתי נסבלת, לא בטוח.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה יצאה החלטת מיסוי מאוד אגרסיבית מצד מס הכנסה לגבי מתן זיכוי מס זר על אופציות של הייטקיסטים שחוזרים ארצה מרילוקיישין.

אתה מדבר על זה?

לא רק.

גם על זה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...