Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"אפודים צהובים" או מחאת יוקר המחיה בישראל

rev-Match
שימו לב! השרשור הזה בן 1928 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתקלתי באירוע הזה:

https://www.facebook.com/events/273527139976752/

המחשבה הראשונה, בארץ זה לא יצליח, בין אם כי לא שורפים פה מכוניות ומנפצים חנויות או סתם כי לאנשים אין כוח וזמן להשקיע ולהגיע להפגנה.

מחשבה שניה, אולי הפעם דווקא כן, בכל זאת הממשלה לא מפסיקה לזרוק ססמאות לאוויר בלי לנסות לקיים, אמרו ואמרו ולא קיימו שום דבר.

המסים הישירים והעקיפים מרקיעים שחקים ואין שום תמורה, לא מערכת חינוך, לא תחבורה, לא בריאות ולא רווחה.

מה לדעתכם צריך לקרות על מנת שהפעם המחאה תצליח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 188
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה שצריך לקרות זה שיהיה מספיק כאלה שאין להם מה להפסיד, ויצאו להפגנות אלימות לשרוף מכוניות. ללכת מכות עם שוטרים, ולזרוק בקת"בים על ניידות, כשמצד שני מרססים אותם עם תותחי מים וגז מדמיע.

אבל אני בטוח לא רוצה לחיות במדינה, שזאת המציאות בה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שריפת מכוניות והרס, אני ממש לא בעד סוג כזה של מחאה. לדעתי אם היו יוצאים לרחובות מאות אלפי אנשים ואולי אף מיליון ומעלה במשך חודש למחאות שקטות, אפשר להשיג תוצאות.

ב-2011 זה עבד חלקית כשקיבלנו חינוך חינם מגיל 3 בממלכתי ונקודות זיכוי לגברים (עוד בקטנה, כבר לא זוכר).

עכשיו זה פחות ריאלי, כי הפילוג בעם גדל בעידוד של ביבי ולהקת המעודדות שלו. כל מי שייצא להפגין יקוטלג כשמאל (מילה שהפכה לקללה) וחמוץ ועד לבוגד שכל מטרתו זה להפיל את המלך (או במילים של ביבי "ממשלת ימין"). לכן אני לא רואה מחאה המונית צוברת תאוצה במצב של היום.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשחברות האשראי יפסיקו לתת לאנשי מעמד הביניים והמעמד העובד אשראי, והבנקים יפסיקו לתת הלוואות ואנשים ירגישו שהם כבר לא יכולים לשלם על דלק ועל חשמל ועל אוכל, ואז פתאום ההחזר משכנתא גדול עליהם והם יפסיקו לשלם על חשבון האינטרנט כי בסוף החודש כבר אין כסף לשלם על זה. אז הם יצאו לרחוב.

המצב בישראל יותר מידי טוב מכדי לגרום לישראלים לצאת לרחובות ולשרוף דברים כצעד של מחאה.

הבעיה בישראל מזכירה קצת את המשל של הצפרדע במים חמים. כשזורקים צפרדע למים חמים הוא ישר יקפוץ החוצה. כששמים אותו במים ולאט לאט מחממים אותם הוא יתבשל בתוך המים.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב בישראל יותר מידי טוב מכדי לגרום לישראלים לצאת לרחובות ולשרוף דברים כצעד של מחאה.

ועדיף שיישאר כזה.

אני לא רוצה שיגיע "האביב היהודי" שחלק כאן מאחלים לו, שיביא עוני ואנרכיה או דיקטטורה קיצונית.

אם בנקים יפסיקו לתת אשראי והלוואות, וכל הכלכלה תתנהל במזומן בשחור, יהיה פה מצב כמו ברש"פ, מזרח אירופה וחבר העמים (המדינות היותר עניות) או אפריקה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשבה שניה, אולי הפעם דווקא כן, בכל זאת הממשלה לא מפסיקה לזרוק ססמאות לאוויר בלי לנסות לקיים, אמרו ואמרו ולא קיימו שום דבר.

המסים הישירים והעקיפים מרקיעים שחקים ואין שום תמורה, לא מערכת חינוך, לא תחבורה, לא בריאות ולא רווחה.

אני מודה שאני ממש לא מחובבי הממשלה הנוכחית, אבל עדיין אני תוהה אם אנחנו גרים באותה מדינה. זה לא שמערכת החינוך או הבריאות נמצאות במקום הראשון בעולם ובפער, אבל קשה מאוד להגיד שהן לא קיימות, והן אפילו לא גרועות באופן משמעותי מחלק מהמקבילות המערביות שלהן.

לגבי תחבורה - יש עדיין פער עצום, אבל בשנים האחרונות נבנו פה לא מעט מסילות וכבישים וכרגע, אחרי עשרות שנים של תכנון, אשכרה בונים רכבת קלה בת"א. זה לא יביא אותנו לשורה הראשונה בעולם, אבל אי אפשר להגיד שלא עשו פה כלום (וזה בניגוד לתקופות ארוכות מאוד לפני זה שבהן באמת לא עשו הרבה, בטח בתחום התחבורה הציבורית).

לגבי מיסוי - הוא גבוה, אבל לא באמת "מרקיע שחקים". יש מקומות עם מיסוי גבוה יותר.

מה לדעתכם צריך לקרות על מנת שהפעם המחאה תצליח?

איך היית מגדיר הצלחה? מכוניות שרופות לאלף נפש? חלונות ראווה שבורים פר תושב? או כמות הכסף שהממשלה תחלק לכל אזרח?

בגדול, לצפות שבמדינה בסיטואציה בטחונית לא פשוטה, שחלקים ניכרים באוכלוסיתה נמנעים מרצון מהשכלה ועבודה ועם ילודה מהגבוהות במערב תקבל רמת שירות ציבורי זהה לזו של מדינות סקנדינביה, יהיה, איך לומר, מעט נאיבי, אבל היי, תמיד אפשר לשרוף איזה רכב עד שיחלקו לכל אחד חד קרן מעופף, כי מגיע לנו!

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בארץ מישהו יכתוב בפייסבוק פוסט מחאה, יקבל הרבה לייקים, כמה אנשים ישתפו את זה וידברו על זה, אולי זה יגיע גם לכותרת משנית בטמקא ואחרי יומיים כולם ישכחו מזה.

לרוב האנשים כאן כנראה לא באמת רע, וזה דבר טוב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יעשו את המחאה בארץ יקראו לה מחאת המוביילאי?.
כל אחד ישים מצלמה על הראש, ירוץ ויצפצף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

pooh bear

" אני תוהה אם אנחנו גרים באותה מדינה. זה לא שמערכת החינוך או הבריאות נמצאות במקום הראשון בעולם ובפער, אבל קשה מאוד להגיד שהן לא קיימות, והן אפילו לא גרועות באופן משמעותי מחלק מהמקבילות המערביות שלהן."

מערכת חינוך , שולחת את הילדים הביתה לעשות שיעורים בעזרת ההורים, כיתות מפוצצות, מבחנים ארציים בהם המורות מגלות תשובות בשביל לא להוריד את הציון הבית ספרי וכו'. יצא לי לראות את חוברות הלימוד של כיתות א' - ב' , נראה כמו שיעורי יצירה, עשרות חוברות עם חומר לימודי מועט.

מערכת בריאות, יחסית לסכומים שנלקחים מאיתנו ומשולמים על ידינו (מס בריאות + עלות חברות בקופת חולים) המערכת בריאות על גבול הסבירה, כל פעולה שהיא מעל הנורמה דורשת השתתפות עצמית.

בתי חולים, שב במיון 4-5 שעות, אחר כך תעבור למחלקה פנימית, תחכה 8 שעות לאולטרסאונד שהרופא הפנה אותך אליו, אחר כך תשכב במיטה ואם הכל בסדר אולי ישחררו אותך הביתה אחרי עוד המתנה של 8 שעות למכתב שחרור.

מנסיון אישי.

"לגבי תחבורה - יש עדיין פער עצום, אבל בשנים האחרונות נבנו פה לא מעט מסילות וכבישים וכרגע, אחרי עשרות שנים של תכנון, אשכרה בונים רכבת קלה בת"א. זה לא יביא אותנו לשורה הראשונה בעולם, אבל אי אפשר להגיד שלא עשו פה כלום (וזה בניגוד לתקופות ארוכות מאוד לפני זה שבהן באמת לא עשו הרבה, בטח בתחום התחבורה הציבורית)."

בזמן שכל הערים הגדולות בעולם משקיעות במטרו בארץ החליטו להשקיע ברכבת קלה. אין לי ספק שעוד שנתיים שלוש כשהיא תתחיל לפעול היא תיהיה כל כך מפוצצת כי "לא חישבו מספיק/לא הזמינו מספיק קרונות" - דוגמא קיימת, ירושליים.

"לגבי מיסוי - הוא גבוה, אבל לא באמת "מרקיע שחקים". יש מקומות עם מיסוי גבוה יותר."

במקומות עם מיסוי יותר גבוה מקבלים משהו בתמורה, תחבורה סבירה שחוסכת אחזקת רכב שני/שלישי, גנים/צהרונים בתשלום סימלי או חינם וכו'.

אין לי בעיה שיקחו גם 60% מס אבל תתנו משהו בתמורה.

"איך היית מגדיר הצלחה? מכוניות שרופות לאלף נפש? חלונות ראווה שבורים פר תושב? או כמות הכסף שהממשלה תחלק לכל אזרח?

בגדול, לצפות שבמדינה בסיטואציה בטחונית לא פשוטה, שחלקים ניכרים באוכלוסיתה נמנעים מרצון מהשכלה ועבודה ועם ילודה מהגבוהות במערב תקבל רמת שירות ציבורי זהה לזו של מדינות סקנדינביה, יהיה, איך לומר, מעט נאיבי, אבל היי, תמיד אפשר לשרוף איזה רכב עד שיחלקו לכל אחד חד קרן מעופף, כי מגיע לנו!"

הצלחה, לפחות להשאיר את המצב כמו שהוא, לא להעלות מחירים, הם גם ככה גבוהים.

אנחנו עם לא בטלן , אנשים פה עובדים ועובדים הרבה, חד קרן אף אחד לא מבקש.

כנראה שלך זה לא מפריע ויש לך מספיק בשביל לתת עוד קצת לעשירון העליון.

עריכה אחרונה על ידי Dimo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה המדינה מחייבת אותך לרכוש אפוד זוהר.

JUST SAYING.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז אפשר לעשות מחאה וללבוש אפוד זוהר ועל הראש לחבוש את פח הזבל שחייבים לשים ברכב לטסט.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בתל אביב מתכוונים לבנות מטרו. לא יודע אם זה באמת יקרה, כי זה תכנון לעוד עשור קדימה, אבל על הנייר הוא קיים.

בפריז המטרו עובד מעולה (חוץ מזה שהעליה בתחנה במונמרטר היא בערך מבחן בר אור). וקראתי לארחונה (ואין לי מושג) שהמפגינים שם בכלל מגיעים מאזורים פריפריאלים יותר, בהם אין ולא תהייה תחב"צ נורמלית אף פעם, כנראה.

אישית אני מאוד לא מתחבר לז'אנר הזה של הפגנות, למרות שבצרפת הוא כנראה מושרש כבר במסורת פוליטית של מאות שנים.

אני מזכיר שכן היו מחאות נגד יוקר המחייה כאן, הן פשוט מוסמסו ומה שיצא מהן זה יאיר לפיד, סתיו שפיר ואיציק שמולי - לא הישג גדול במיוחד. וזה גם לא יכול להיות אחרת.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרה צרכני קלאסי: "ראיתי בטלוויזיה אז גם אני רוצה",

בלי טיפה של שיקול דעת.

בתור התחלה אתה מוזמן לצלצל לטמקא,

להזמין צלמים, לשלוף את האפוד הצהוב ולשבור לעצמך את האוטו.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...