Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה בהילוך 3,ירידה,60-70 קמ"ש. רעש של ציקצוק. ביאנקי 1979

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בזמן האחרון אני שם לב לרעש מוזר.

הרעש מתרחש כאשר אני יורד את הירידות של כביש בגין,בירושלים, הילוך 3, 60-70 קמ"ש. יש רעש מכיוון תא המנוע, רעש כמו של ציקצוק שעושים בלשון. ציק ציק ציק, כל שניה.

אם אלחץ על הקלאץ ואתן לרכב לרדת הירידה בניוטראל, הרעש יעלם. בהחזרת ההילוך הרעש חוזר.

נבדקו נוזלים והכל תקין

-שמן מנוע, גיר,ברקס,מים.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שמדובר בכיוון הצתה, - הצתה מאוחרת [ואם זה הצתה רגילה מסוג פלטינות וקבל אז פלטינה לא מכוונת / חופש בציר הדיסטרביוטור] ולבדוק גם דליפת אוויר באגזוז [חור באגזוז]

עומר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

רבותיי שמן גיר

בדקתי שמן גיר והוא היה מלא,

אבל מה איכותו?!

היום הוחלף לשמן גיר 75-90 של מוטול.

הרכב חדש! אין רעשים וההילוכים עוברים כחמאה.

לאט לאט אני לומד עוד ועוד דברים.

נראה לי שכל 5000 ק"מ אעשה החלפת שמן מנוע, מסנן שמן, שמן גיר, פלטינה, קבל ושמן ברקס.

העלות היא ממש נמוכה ואני נוסע 4000 ק"מ בשנה.

פלטינה+קבל - יש לי 20 כאלו ממוסך טל מנחם שנתן לי בחינם - סגר לצערי.

מסנן שמן - 30 שקל.

שמן מנוע מוטול 20-50 מועשר באבץ - 120 שקל ל4 ליטר {מחיר משפחה}

שמן גיר מוטול 2 ליטר - 80 שקל.

שמן ברקס- פחחח,עשרה שקלים +-.

פינוק לרכב.

דעתכם?

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתנו?

אתה מגזים...

לא צריך להחליף כל 5000 ק"מ את כל הפריטים שציינת...

- שמן מנוע: השמנים המודרניים טובים ל- 10,000 עד 15,000 ק"מ, מומלץ להחליף כל שנה. באותה הזדמנות גם מסנן שמן.

- שמן גיר: אם יש לך עכשיו שמן שאתה מרוצה ממנו, תשאיר אותו במקום...עקוב אחר הוראות היצרן, יתכן שאין בכלל צורך בהחלפה. בכל מקרה - אין צורך בהחלפה בפחות מ- 40,000 ק"מ. בשונה משמן המנוע, שמן הממסרה אינו סופג תוצרי שריפה ולכן אין לו סיבה להתחמצן. הוא בסך הכל משמן חלקים נעים.

- פלטינות - גם ב"זמנים הטובים" (לפני 50 שנה..) החלפת פלטינות + קבל נעשתה ב"טיפול 10000". אין משמעות לזמן. אם הכל בסדר, אפשר גם יותר...

- נוזל בלמים (מה שאתה קורא "שמן ברקס"): מומלץ, בד"כ, להחליפו כל שנתיים, כי הנוזל סופג לחות ויעילותו יורדת. תוכל להשקיע עוד שקלים בודדים ולהשתמש בנוזל בדרוג DOT4 (במקום DOT3 המקורי), וזכית באיכות משופרת.

עשית כל אלה, ותרמת את חלקך הצנוע בשמירת איכות הסביבה (זרקת פחות כימיקלים לאדמה...).

לא הזכרת מצתים (פלגים). בזמנו הם הוחלפו ב"טיפול 10,000". היום, כיון שהדלק נטול עופרת, המצתים נשארים נקיים לאורך זמן רב. גם אם אתה "אדוק", אתה יכול לנסוע אתם "בשקט" 15,000 ק"מ.

עריכה אחרונה על ידי ofurst

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלאגים הוחלפו לפני 10 אלף ק"מ, חשבתי שהיום מחזיקים מעמד עד 40 אלף.

תודה שהערת את עיניי.

לגבי שמן ברקס, מה דעתך שאחליף לדוט 5 סילקוני? המחיר זול.

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצתים המודרניים (בשילוב עם מערכות הצתה מודרניות) אכן מחזיקים 40,000 ק"מ ואף יותר.

אבל, אני מניח שאתה משתמש במצתים "קלאסיים" אשר היו מומלצים לרכב במקור, ולא היה מקובל להשתמש בהם יותר מ- 15,000 ק"מ.

ההבדל, כמו שכבר כתבתי, הוא שכיום הדלק אינו מכיל עופרת אשר היתה סותמת את המצתים.

בהתחשב בכך, נראה לי די בטוח להחליף אותם כל 20,000 ק"מ. אם אתה רוצה להקפיד (ואם המנוע גם שורף מעט שמן, אשר יכול לגרום לזיהום המצתים), הוצא אותם באמצע השירות שלהם (ז.א. אחרי 10,000 ק"מ), נקה אותם וסע אתם עוד 10,000 ק"מ.

לגבי נוזל בלמים סיליקוני: ככל שאני יודע אסור לערבב אותו עם נוזל מינרלי - DOT3 או DOT4. לפני השימוש יש לשטוף את כל המערכת באופן יסודי, להסרה מוחלטת של הנוזל הקודם. לא בטוח ששווה את המאמץ....

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שמה שצריך לקרות יקרה.

והופ, היום בטסט התפוצצה משאבת הבלמים על הבוחן בבור כאשר לחצתי על הבלמים בחוזקה מאוד בחוזקה כפי שביקש.

הוחלף לDOT5 סיליקוני.

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יניב את הנעשה אין להשיב. סורי. אבל יש ל2 משאבות בלם חדשות בניילון. שתהרס המשאבה אתקין חדשה ואשים DOT 4

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...