Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש אודיולוגים בקהל הקדוש? חישוב ירידה בשמיעה

nitch
שימו לב! השרשור הזה בן 1929 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היוש,

מישהו יודע להגיד לפי האודיוגרמה המצורפת מה הירידה בשמיעה?

יודע שהיא מציינת ירידה שונה עבור כל תדר, אבל בסופו של דבר אמורים להיות מסוגלים להגיד כמה דציבלים ירידה בשמיעה יש כמספר יחיד לכל אוזן.

hearingloss.jpg

תבוא עליכם הברכה, יש סיכוי שזה יחסוך לי לא מעט מעות בחודש.

תודה!

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוזר? https://www.audicus.com/how-to-read-an-audiogram/

עריכה: מה שאתה מחפש זה כנראה pure tone average שזאת הנוסחה לחישוב, בהצלחה, קצת קשה לגוגל עם זה.

מן הסתם אתה כבר מודע לכך שאתה חירש כמו נעל, השאלה היא מה עובי הסולייה ...

עריכה נוספת:

נראה שמצאתי: https://www.google.co.il/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.thebsa.org.uk/wp-content/uploads/2014/04/BSA_RP_PTA_FINAL_24Sept11_MinorAmend06Feb12.pdf&ved=2ahUKEwjrk-_TppjfAhUK3aQKHeTeAWIQFjARegQIAxAB&usg=AOvVaw3lkaYxPhPLVRY1q0Q4_JxK&cshid=1544549452528

מדובר, אאל"ט, בממוצע פשוט של התדרים 250, 500, 1000, 2000 ו-4000. 8000 לא נכנס לחישוב.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחותי קלינאית תקשורת, נתתי לה להסתכל, להלן תגובתה:

מה שרואים זה ליקוי שמיעה בינוני עד עמוק (קל-בינוני בתדרי הביניים ועמוק בתדרים הגבוהים) עם אסימטריה קלה לטובת אוזן ימין. לא יודעת מה גיל המטופל אבל זו אודיוגרמה שבדרך כלל רואים אצל מבוגרים מעל גיל 65. לאור הנתונים כדאי מכשירי שמיעה דו-צידיים (בהתייעצות עם קלינאית התקשורת שלו כמובן בקופה). אם זה לא מישהו מבוגר- צריך להעמיק אנמנזה כמובן כדי להבין ממה נגרם. כך או כך- זו בדיקת שמיעה שמראה שמכשיר שמיעה דו צידי יכול מאוד לעזור.

היא הוסיפה ואמרה שבמקרה כמו שרואים כאן לא קובעים מספר אחד לירידה בשמיעה היות ויש ירידה שונה בכל תדר. היא אומרת שבסוגים מסוימים של פגיעה בשמיעה הגרף נשאר אופקי ורואים ירידה אחידה בכל התדרים, ורק אז מתארים את הפגיעה בשמיעה כמספר אחד.

במקרה של הגרף הזה פשוט קוראים את הגרף כמו כל גרף. לדוגמא באוזן ימין (הגרף האדום) בתדר 250 יש ירידה של 35 דציבל.

עריכה: היא גם אומרת ש pure tone average זה נתון שמשמש להצלבה עם בדיקות אחרות ולא כתיאור של לקות השמיעה (לא ירדתי לפרטים, אברר עוד אם יש צורך).

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לשניכם.

אכן חירש כמו נעל, והרבה הרבה פחות מ65. הסיבות לאובדן השמיעה ידועות, מנתחים מהטובים בעולם בארץ ובחו"ל עבדו על האזניים שלי בשביל למזער נזקים. כרגע לא יהיה שיפור עד שתהיה רפואת תאי גזע רלוונטית כדי לשקם את הנזקים.

נראה לי שפשוט אקפוץ לאודיולוג המקומי, ניסיתי לחסוך את הטיול אבל כנראה יש שיטה מקומית שעל פיה הרשויות יחליטו אם לתת לי חופשי חודשי על חשבונן או לא.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן חירש כמו נעל.

מניסיון (לשמחתי לא אישי) במצב של שמיעה ירודה, עם הזמן המוח מצליח פחות ופחות לפרש את מה שהאוזן הלוקה קולטת, ומתחיל מסע של מה נאמר ומי אמר.

יש גם קושי לסנן קול אנושי בזמן שיחה מרעשי הרקע, מה שמכביד מאד. במיוחד בולט כשיש פטפוט אנושי בסביבה.

הידע שלי בן כמה שנים ואולי מכשירי שמיעה חדישים קצת יותר טובים בהגברת תדרים באופן סלקטיבי, אבל בכל מקרה חבל על כל יום בו השמיעה פגומה.

לך להתאמת מכשיר/ים, ועדיף אתמול.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון (לשמחתי לא אישי) במצב של שמיעה ירודה, עם הזמן המוח מצליח פחות ופחות לפרש את מה שהאוזן הלוקה קולטת, ומתחיל מסע של מה נאמר ומי אמר.

יש גם קושי לסנן קול אנושי בזמן שיחה מרעשי הרקע, מה שמכביד מאד. במיוחד בולט כשיש פטפוט אנושי בסביבה.

הידע שלי בן כמה שנים ואולי מכשירי שמיעה חדישים קצת יותר טובים בהגברת תדרים באופן סלקטיבי, אבל בכל מקרה חבל על כל יום בו השמיעה פגומה.

לך להתאמת מכשיר/ים, ועדיף אתמול.

יוסי

יש לי מכשירים מגיל שש, השאלה פה היא כדי לקבל חופשי חודשי חינם על בסיס נכות :D

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...