Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיר ידני לפיג'ו 106 XR 94' - שיפוץ או החלפה?

Voland
שימו לב! השרשור הזה בן 1954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב חברים,

הגיר הפסיק לתפקד כהלכה (השני קופץ החוצה, שריקות מהגיר וכו') :?. לאחר בדיקה והחלפת השמן נראה כי הגיר "נטחן". הגיר הזה הוא גיר שנקנה כגיר מיבוא לפני כ 3 וחצי שנים והיה אמור להיות עם 2000 ק"מ בלבד, כנראה לא כך היה המצב בפועל.

לאור כך שבשלב זה אני לא מעוניין להשבית את הרכב אני רואה 3 אופציות ואשמח לדעתכם:

1. שיפוץ - ככה אוכל לדעת שאכן בוצעה עבודת חידוש. החיסרון, לדעתי עלויות גבוהות ולא ניתן לדעת מראש כמה תעלה העבודה, רק לאחר שהגיר כבר מפורק אצל המשפץ.

2. גיר מפירוק - כנראה יותר זול. החיסרון, אי אפשר לדעת מה מצבו בפועל

3. הסבה של XR למשהו חזק יותר = מנוע+גיר+מחשב מיבוא - יקר, מורכב, אבל יש פוטנציאל לחוויה מהנה יותר.

אשמח לדעתכם לאופציה העדיפה, המלצות לבעלי מקצוע/ספקי חלפים.

תודה! :)

נ.ב.

הרכב עבר כ 250k ק"מ, מתוכם כ 50k עם הגיר "מפירוק, חדש מרופא" :brickwall:

עריכה אחרונה על ידי Voland

אבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיי בטוח שאפשר להכניס גיר מפיגו 206 אתה רק צריך למצוא את הגיר שאתה מעוניין בו מבחינת יחסי העברה

בעיקרון הילוך שקופץ החוצה זה בעיה בסינכרון

מיסבים אני יודע שאפשר להשיג חדשים באיביי אבל תצטרך לבדוק לגבי הסינכון

עוד משהו כשאני רציתי לשפץ גיר ידני לא מצאתי הרבה בעלי מקצוע שעושים את זה ובסוף שמתי גיר מפירוק מקומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממליץ על שיפוץ..עלויות מטורפות ורוב הסיכויים שלא תמצא כבר חלקים

עדיף למצוא כבר רכב לחלקים זה יהיה כנראה יותר משתלם, למרות שהדגם הזה כמעט נכחד לחלוטין כבר

ממליץ להתקדם לפחות ל 106 דור שני שם העסק כבר יותר שפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם גיר מ 206 יתאים, זה יהיה הפתרון הטוב ביותר.

לקחת בחשבון שאם מורידים גיר, אולי כדאי להחליף קלאץ ורכיבים נלווים לו וזה יהיה תיקון בערך בשווי הרכב או אולי מעליו אפילו.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב חברים,

הגיר הפסיק לתפקד כהלכה (השני קופץ החוצה, שריקות מהגיר וכו') :?. לאחר בדיקה והחלפת השמן נראה כי הגיר "נטחן". הגיר הזה הוא גיר שנקנה כגיר מיבוא לפני כ 3 וחצי שנים והיה אמור להיות עם 2000 ק"מ בלבד, כנראה לא כך היה המצב בפועל.

לאור כך שבשלב זה אני לא מעוניין להשבית את הרכב אני רואה 3 אופציות ואשמח לדעתכם:

1. שיפוץ - ככה אוכל לדעת שאכן בוצעה עבודת חידוש. החיסרון, לדעתי עלויות גבוהות ולא ניתן לדעת מראש כמה תעלה העבודה, רק לאחר שהגיר כבר מפורק אצל המשפץ. העלות יכולה להתקרב לעלות האוטו.

2. גיר מפירוק - כנראה יותר זול. החיסרון, אי אפשר לדעת מה מצבו בפועל אמת.

3. הסבה של XR למשהו חזק יותר = מנוע+גיר+מחשב מיבוא - יקר, מורכב, אבל יש פוטנציאל לחוויה מהנה יותר.

לא כלכלי בכלל.

אשמח לדעתכם לאופציה העדיפה, המלצות לבעלי מקצוע/ספקי חלפים.

תודה! :)

נ.ב.

הרכב עבר כ 250k ק"מ, מתוכם כ 50k עם הגיר "מפירוק, חדש מרופא" :brickwall:

תשובות במודגש.

עצה שלי , דבר עם ליאור מהקישור הנ"ל -

https://www.facebook.com/%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%9A-%D7%94%D7%A1%D7%9C%D7%A2-%D7%91%D7%AA-%D7%99%D7%9D-2456453721246984/

תגיד לו שאסף עם ה205 שלח אותך ותספר לו מה הבעיה בדיוק.

המוסך שלו נמצא בבת ים , דיי קרוב לרכבת אם זה עוזר לך.

בהצלחה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...