Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז הגשמתי חלום וקניתי סיאט לאון (סיקור קטן ורושם ראשוני)

MrCola
שימו לב! השרשור הזה בן 1950 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה רבה לכל המגיבים!

בנוגע לשאלה האם זו האופציה הטובה ביותר אני לא יודע אם היא הטובה ביותר בתקציב הזה בשביל כולם אבל בהתאם לצרכים שלי ולדרישות שלי מהרכב לא מצאתי רכב אחר שמתקרב לרמה הזו, האופציות שנשקלו היו מאזדה 3 שהיא לא מרגשת אותי, נוהג עליה הרבה בעבודה והיא משעממת אותי והביצועים סבירים, רנו קליאו... אוהב את המראה הצעיר שלה, המחיר האטרקטיבי שלה, השריקה של הטורבו מהפנטת אותי כל פעם מחדש, רכב מאוד חזק ומרשים אבל... היא קטנה לי מדי, יש לה גיר כפול מצמדים שגם הוא לא הכי אמין והגרסה הידנית ה-0.9T חלשה משמעותית מהגרסת ה1.2T האוטומטית ובנוסף לכל זה הנדסת האנוש ברכב הזה לא הכי מוצלחת, מערכת מולטימדיה מסורבלת, תפעול לא ברור ולא נוח של כל הכפתורים (הגלגלת של הווליום נמצאת בצד ימין של המערכת מולטימדיה, למה כזה רחוק??? תשימו אותה על דלת הנוסע וזהו), יש לה הרבה חסרונות שאני לא מוכן לספוג למרות שאני עדיין מאוד אוהב לנהוג ברכב הזה.

האמת שהנתון שהבאתי לגבי הצריכת דלק בעיר 1:12 הוא לא נתון שבדקתי אלא תוצאה של "בערך" מהסיבה שלרוב אני נוסע משולב ובכבישים בינעירוניים יותר קל להיות עם יד על הדופק על הצריכת דלק הממוצעת מאשר בכבישים עירוניים שבכל עצירה והאצה הצריכה משתנה אז יכול להיות שהיא קצת יותר חסכונית.

hunter22- אחפש את השרשור שלך ואבדוק מה ניתן לעשות עם הקירקושים מהדלת, תודה רבה לך!

לגבי הצמיגים, אחליף אותם בעוד שבועיים כמו שאמרתי, משתדל להיות כמה שיותר זהיר איתם למרות שאני לא מרגיש החלקות או משהו מיוחד מהצמיגים למרות היובש והסדקים.

הביטוח אומנם לא זול אבל אני נהג צעיר ויש אנשים שמשלמים הרבה יותר על הביטוח לכן אני חושב שאני משלם סכום סביר ביותר.

לגבי "ההלוואה הטיפשית", לא ציינתי איך רכשתי את הרכב כי לדעתי זה לא רלוונטי בפורום רכבים, אנחנו לא בפורום של ייעוץ כלכלי וחיסכון, כל אחד עושה את הבחירות שלו... אבל בכל מקרה חצי מהסכום שילמתי מהכיס וחצי ממנו לקחתי הלוואה מהבנק, ברור שזה לא כלכלי כי רכב זה אף פעם לא כלכלי אבל בסדר, עשיתי את השיקולים שלי ואני עומד בתשלומים החודשיים ואפילו לא מרגיש את זה לאור הסיבה שאין לי יותר מדי הוצאות, אפילו מצליח להחזיק ברכב ולהמשיך לחסוך. התעניינתי בשרשור שציינתם על הבחור עם הקופרה אז הלכתי וקראתי אותו ואין מה להשוות בינינו, החלום שלי הרבה יותר צנוע, עלה הרבה פחות ולקנות חדשה מהחברה לא עבר לי בראש אפילו לשנייה.

כן, 3 דלתות דורש התרגלות, לא נורא...לא הכי נוח אבל גם זה לא נורא כל כך.

סולל הדרך - צודק לגמרי, טעות בניסוח שלי, התכוונתי למתחמק מבורות... שיבושים פשוט סופג ולא מתלונן.

Asaf-R - יכול להיות שהרשימה קצת לא מובנת בחלק מהדגמים או שרשמתי כמה רכבים פעמיים אבל בגדול זו הרשימה:

47684406_333147084172921_3734653932807389184_n.png48379893_209340586657079_328606629262000128_n.png48367255_221385131963265_1913268528614473728_n.png

שוב, תודה רבה לכולכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אדארד התייחס ברמיזה לשרשור אחר, שעסק בהלוואה לרכישת קופרה.

באותו שרשור הומלץ לפות״ש לא לבצע את המהלך מסיבות של סיכון כלכלי.

מובן,

אבל אנחנו פורום מוטריקה לא פורום רואי חשבון ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נעילת מכסה הדלק, אתה מדבר על תקלה נקודתית אצלך, או שזה משהו ייחודי לשלוש דלתות? כי בלאון שהייתה לי (1.2DSG) לא הייתה שום בעיה כזו. אצלי זה עבד ככה - אם לחצתי על כפתור הנעילה בשלט שוב פעם כשהרכב כבר נעול, אז כשפותחים את הרכב, מיכל הדלק נשאר נעול עד שלוחצים שוב על כפתור הפתיחה בשלט כשהרכב פתוח. תנסה לשחק עם זה, אולי זה יפתור לך את הבעיה.

Fiat Uno 1994 - Mazda 3 2005 - Volkswagen Jetta 2011 - Seat Leon 2013 - Subaru XV 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מובן,

אבל אנחנו פורום מוטריקה לא פורום רואי חשבון ;)

ועדיין, יש תועלת בהצגת המשמעויות, לא רק לפותחי השרשורים אלא גם לציבור שמחפש מידע ומגיע לאותם שרשורים.

וגם ההיבט הערכי בבחינת הסר את המכשול מדרכו של העיוור, גם אם לא ביקש זאת.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין, יש תועלת בהצגת המשמעויות, לא רק לפותחי השרשורים אלא גם לציבור שמחפש מידע ומגיע לאותם שרשורים.

וגם ההיבט הערכי בבחינת הסר את המכשול מדרכו של העיוור, גם אם לא ביקש זאת.

בהחלט ,

רק לא לקרוא לשאר בחירות של אנשים טיפשיות/ מטופשות/ וכן הלאה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לחסוך שנים ארוכות, אפשר לקנות רכב בהתאם לכסף שעומד לרשותך, ולקנות אותו רק כשיש לך כסף בשבילו. את הפיאט אונו שהייתה לי קניתי בת 10, עלתה לי אם אני זוכר נכון 12 אלף, וזה היה אחרי שסיימתי לימודים באוניברסיטה ומצאתי עבודה (אחרי שנה ומשהו של תקלות עברתי לליסינג)... עד אז התניידתי באוטובוסים. בגיל 21 מאוד רציתי רכב, אבל ידעתי שאין לי איך להחזיק כזה דבר, ולא חלמתי אפילו לקחת הלוואה בשביל דבר שהוא לטעמי לגמרי מותרות בשביל צעיר בגיל הזה.

אתה מה שנקרא דור ה Y, זה סימפטום ידוע אצלכם (ואל תעלב, זו רק הכללה, כנראה שחלק מההגדרה מתאים לך וחלק לא. השאלה שלך וחוסר האמונה שזה אפשרי שאנשים אשכרה יבחרו לחסוך ורק אז לקנות, זה פשוט מתקשר לי לכמה דיונים שהיו לי באחרונה בעבודה).

https://www.themarker.com/markets/marketmoney/1.2873358

Fiat Uno 1994 - Mazda 3 2005 - Volkswagen Jetta 2011 - Seat Leon 2013 - Subaru XV 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל המגיבים!

בנוגע לשאלה האם זו האופציה הטובה ביותר אני לא יודע אם היא הטובה ביותר בתקציב הזה בשביל כולם אבל בהתאם לצרכים שלי ולדרישות שלי מהרכב לא מצאתי רכב אחר שמתקרב לרמה הזו, האופציות שנשקלו היו מאזדה 3 שהיא לא מרגשת אותי, נוהג עליה הרבה בעבודה והיא משעממת אותי והביצועים סבירים, רנו קליאו... אוהב את המראה הצעיר שלה, המחיר האטרקטיבי שלה, השריקה של הטורבו מהפנטת אותי כל פעם מחדש, רכב מאוד חזק ומרשים אבל... היא קטנה לי מדי, יש לה גיר כפול מצמדים שגם הוא לא הכי אמין והגרסה הידנית ה-0.9T חלשה משמעותית מהגרסת ה1.2T האוטומטית ובנוסף לכל זה הנדסת האנוש ברכב הזה לא הכי מוצלחת, מערכת מולטימדיה מסורבלת, תפעול לא ברור ולא נוח של כל הכפתורים (הגלגלת של הווליום נמצאת בצד ימין של המערכת מולטימדיה, למה כזה רחוק??? תשימו אותה על דלת הנוסע וזהו), יש לה הרבה חסרונות שאני לא מוכן לספוג למרות שאני עדיין מאוד אוהב לנהוג ברכב הזה.

האמת שהנתון שהבאתי לגבי הצריכת דלק בעיר 1:12 הוא לא נתון שבדקתי אלא תוצאה של "בערך" מהסיבה שלרוב אני נוסע משולב ובכבישים בינעירוניים יותר קל להיות עם יד על הדופק על הצריכת דלק הממוצעת מאשר בכבישים עירוניים שבכל עצירה והאצה הצריכה משתנה אז יכול להיות שהיא קצת יותר חסכונית.

hunter22- אחפש את השרשור שלך ואבדוק מה ניתן לעשות עם הקירקושים מהדלת, תודה רבה לך!

לגבי הצמיגים, אחליף אותם בעוד שבועיים כמו שאמרתי, משתדל להיות כמה שיותר זהיר איתם למרות שאני לא מרגיש החלקות או משהו מיוחד מהצמיגים למרות היובש והסדקים.

הביטוח אומנם לא זול אבל אני נהג צעיר ויש אנשים שמשלמים הרבה יותר על הביטוח לכן אני חושב שאני משלם סכום סביר ביותר.

לגבי "ההלוואה הטיפשית", לא ציינתי איך רכשתי את הרכב כי לדעתי זה לא רלוונטי בפורום רכבים, אנחנו לא בפורום של ייעוץ כלכלי וחיסכון, כל אחד עושה את הבחירות שלו... אבל בכל מקרה חצי מהסכום שילמתי מהכיס וחצי ממנו לקחתי הלוואה מהבנק, ברור שזה לא כלכלי כי רכב זה אף פעם לא כלכלי אבל בסדר, עשיתי את השיקולים שלי ואני עומד בתשלומים החודשיים ואפילו לא מרגיש את זה לאור הסיבה שאין לי יותר מדי הוצאות, אפילו מצליח להחזיק ברכב ולהמשיך לחסוך. התעניינתי בשרשור שציינתם על הבחור עם הקופרה אז הלכתי וקראתי אותו ואין מה להשוות בינינו, החלום שלי הרבה יותר צנוע, עלה הרבה פחות ולקנות חדשה מהחברה לא עבר לי בראש אפילו לשנייה.

כן, 3 דלתות דורש התרגלות, לא נורא...לא הכי נוח אבל גם זה לא נורא כל כך.

סולל הדרך - צודק לגמרי, טעות בניסוח שלי, התכוונתי למתחמק מבורות... שיבושים פשוט סופג ולא מתלונן.

Asaf-R - יכול להיות שהרשימה קצת לא מובנת בחלק מהדגמים או שרשמתי כמה רכבים פעמיים אבל בגדול זו הרשימה:

[ATTACH=CONFIG]513564[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]513565[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]513566[/ATTACH]

שוב, תודה רבה לכולכם!

רק הערה בקשר לכפתור ווליום של הקליאו, הנהג שולט על הווליום דרך ההגה, אני לא זוכר מתי השתמשתי בכלל בגלגלת הזו. היא אכן נועדה יותר לנוסע כי האישה משתמשת בזה כל הזמן כשהיא איתי ברכב והמוזיקה חופרת לה (או לחלופין כשרוצה להגביה כשיש שיר שאוהבת... ;))

חוץ מזה תתחדש ותהנה, אחלה רכב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, מברוק, נשמעת קנייה מהנה ומעניינת.

כמה דברים:

א. תתפלא, יש לא מעט אנשים שקונים רכב שחסכו אליו, גם כשהוא עןלה עשרות אלפי שקלים ולא 10 ומטה. בכל אופן אם אתה יודע שאתה יכול לעמוד בהלוואה, עשית מעשה שקול ומחושב ואני מקווה שאכן לא יצוצו לך הפתעות.

ב. אמנם האמינות של ואג בעייתית, אך בעיקר בנוגע לגיר הרובוטי, מאחר ויש לך יכולות וידע טכני, תוכל לצמצם את עלויות ההוצאות השוטפות כך או כך.

ג. לדעתי עבור נהג צעיר המחיר לביטוח המקיף סביר לגמרי, לי כנהג לא צעיר עם 6 שנים עבר ביטוחי, הציעו 4 אלף למקיף (אך מדובר במנוע 2000)

ד. צריכת דלק מעולה!

ה. חסר לך ברשימה קיה מגנטיס ;)

גם אני בעבר ניהלתי רשימה כזו אך פרשתי באיזשהו שלב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב. אמנם האמינות של ואג בעייתית, אך בעיקר בנוגע לגיר הרובוטי, מאחר ויש לך יכולות וידע טכני, תוכל לצמצם את עלויות ההוצאות השוטפות

הוא קנה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב ריבית הנוכחי עדיף לקחת הלוואה לרכב חדש מאשר לשלם מהכסף האישי שלך.

בתחילת שנה לקחתי הלוואה בריבית 2.1%, ושנה לפני זה הריבית היתה אפילו נמוכה יותר.

כסף שלא ביזבזת, אפשר לשים בתוכנית חסכון סולידית וזה יתן יותר תשואה מהריבית על הרכב,

בנוסף הכסף תמיד נזיל וזה יתרון משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב ריבית הנוכחי עדיף לקחת הלוואה לרכב חדש מאשר לשלם מהכסף האישי שלך.

בתחילת שנה לקחתי הלוואה בריבית 2.1%, ושנה לפני זה הריבית היתה אפילו נמוכה יותר.

כסף שלא ביזבזת, אפשר לשים בתוכנית חסכון סולידית וזה יתן יותר תשואה מהריבית על הרכב,

בנוסף הכסף תמיד נזיל וזה יתרון משמעותי.

יחכים אותנו כבודו איפה הוא מקבל מעל 2.1% בחיסכון סולידי עם נזילות מיידית, אני אשמח להשקיע שם.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא קנה ידני.

ומה הבעיה עם מה שאמרתי? כתבתי שאומנם הוא קנה רכב עם תדמית בעייתית, אבל אין לו מה לדאוג כי היא בעיקר לגבי הגיר הרובוטי. הוספתי שהוא יצמצם עלויות שוטפות שזה טיפולים שוטפים כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול זו הרשימה:

[ATTACH=CONFIG]513564[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]513565[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]513566[/ATTACH]

שוב, תודה רבה לכולכם!

היי חבר, תתחדש! אחת הפייבוריטיות שלי ללא ספק.

לגבי הרשימה, מגניב שיוצא לך לנהוג על כ״כ הרבה רכבים - האם אתה מחשיב כל הזזה קצרה במגרש או שאתה רושם רכב רק אחרי שיצא לך לנהוג עליו מעל פרק זמן מסויים?

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1950 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...