Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי בוצה במנוע יונדאי I30

Amir Dar
שימו לב! השרשור הזה בן 1932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, אשמח לדעת עלות משוערת של ניקוי בוצה במנוע יונדאי I30 CW

מבין שקשה לתת מחיר מבלי לראות את הרכב, אבל אשמח לדעת עלות משוערת של עבודה כזאת לטובת מיקוח על קניית רכב

(האם זה 1000 שח או 5000 שח) ?

אם זה משנה בוחן רכב אמר שאין הרבה בוצה במנוע ולפי דעתו החלפה של שמן יותר מהממוצע תעזור למצב

תודה

אמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5000 זה לא- זה מחיר של קצת פחות מהחלפת מנוע.

כדאי לפרק אגן שמן,להשתמש בתוסף פלאשינג עדין, להחליף לשמן ומסנן איכותיים ולנקות רשתית משמרת של אגן שמן.

אם הרשתית סתומה מבוצה - החלף אותה.

טיפול כזה במוסך יכול להגיע לעד 1000 שח והגזמתי איפה אפילו.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5000 זה לא- זה מחיר של קצת פחות מהחלפת מנוע.

כדאי לפרק אגן שמן,להשתמש בתוסף פלאשינג עדין, להחליף לשמן ומסנן איכותיים ולנקות רשתית משמרת של אגן שמן.

אם הרשתית סתומה מבוצה - החלף אותה.

טיפול כזה במוסך יכול להגיע לעד 1000 שח והגזמתי איפה אפילו.

אוקיי. תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שמה שכתבתי נכון למצב של בוצה קלה- סבירה.

אם יש בוצה חריגה,לעיתים יש לפרק גם מכסה שסתומים ולנקות ניקוי עמוק יותר.

במנועים הללו הבוצה יותר גרועה ממגפת השפעת בחורף,חובה להחליף שמן כל 10,000 ק"מ (אם אתה נוסע בעיר בעיקר) או מקסימום אחרי לא יותר משנה או 12-13,000 ק"מ בכללי אם אתה רוצה לשמור על המנוע.

יונדאי משום מה החליטה שמרווח החלפת שמן מ 2010 הוא 20,000 ק"מ או שנה והאמת שלא מובן על מה- ממליץ לקצר כפי שכתבתי מרווחי החלפה,להשתמש בשמן סינתטי מלא איכותי ומסנן מקורי ויהיה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שמה שכתבתי נכון למצב של בוצה קלה- סבירה.

אם יש בוצה חריגה,לעיתים יש לפרק גם מכסה שסתומים ולנקות ניקוי עמוק יותר.

במנועים הללו הבוצה יותר גרועה ממגפת השפעת בחורף,חובה להחליף שמן כל 10,000 ק"מ (אם אתה נוסע בעיר בעיקר) או מקסימום אחרי לא יותר משנה או 12-13,000 ק"מ בכללי אם אתה רוצה לשמור על המנוע.

יונדאי משום מה החליטה שמרווח החלפת שמן מ 2010 הוא 20,000 ק"מ או שנה והאמת שלא מובן על מה- ממליץ לקצר כפי שכתבתי מרווחי החלפה,להשתמש בשמן סינתטי מלא איכותי ומסנן מקורי ויהיה בסדר.

הבנתי

כמו כן זה משהו שכל מוסך שמטפל ביונדאי אמור לעשות?

או שיש פה קטע של התמחות וצריך ללכת למישהו ספציפי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שבמכונים לבדיקת רכב לפני קניה נוטים להפריז ולהפוך עכברים לפילים אל מנת שלא תוכל לבוא בטענות למכון.

ממליץ לקחת את הרכב לאדם שאתה סומך עליו כי זה יכול להסתכם בהחלפת שמן וזהו.

חבל להיכנס להוצאות מיותרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

davidl, אתה רציני ? נראה לך שהתוסף יפתור את הבעיה ?

הרכב מחייב טיפול רציני של פירוק האגן וניקוי הרשת, ואולי גם פירוק מכסה שסתומים.

שום תוסף לא יפתור בעיה כזו.

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

davidl, אתה רציני ? נראה לך שהתוסף יפתור את הבעיה ?

הרכב מחייב טיפול רציני של פירוק האגן וניקוי הרשת, ואולי גם פירוק מכסה שסתומים.

שום תוסף לא יפתור בעיה כזו.

זה עושה את העבודה: מוסיפים את התוסף לשמן הישן נוסעים כ 100 ק"מ ולאחר מכן מחלפים את השמן לשמן חדש איכותי עם נוגדי חמצון ברמה גבוה.

חוסך פלש מסוכן וכן חוסך הרבה כסף ופרוק מנוע מיותר,

כולה חשש לבוצה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עושה את העבודה: מוסיפים את התוסף לשמן הישן נוסעים כ 100 ק"מ ולאחר מכן מחלפים את השמן לשמן חדש איכותי עם נוגדי חמצון ברמה גבוה.

חוסך פלש מסוכן וכן חוסך הרבה כסף ופרוק מנוע מיותר,

כולה חשש לבוצה!

אין שום צורך בטיפול כזה לפרק מנוע לא יודע איך הגעת לזה- הסרת מכסה שסתומים אינו פרוק של מנוע.

אין קיצורי דרך- בטח לא ברכבי יונדאי -קיה.

ראשית, פותחים פרק שמו ומנסים לקבל אינדיקציה אם יש בוצה הנראית לעין ואז מקבלים החלטה- אם הבוצה קלה מנסים דרך פשוטה כמו שהצעתי קודם ואם קשה יותר, אפשר גם לשקול ניקוי מנוע בשיטת edt - כדאי לחפש ולקרוא.

ללא טיפול יסודי, הבוצה תחזור וגם המנוע עלול להיות בסכנה עקב סתימת מעברי שמן/ רשתית משמרת וזה מניסיון רע של 6.5 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפתור לך את הבעיה ב 70 ש"ח ראה קישור:

https://www.liquimoly.co.il/product/6274/

הצעה גרועה מאוד. שימוש בתוסף שמן עלול לגרום במקרים מסויימים לסחיפת הבוצה ולסתימת הרשתית בכניסה למשאבת השמן וכתוצאה מכך ירידת לחץ השמן וגרימת נזק למנוע.

קרא ולמד מנסיונם של אחרים ובעלי מקצוע בפורום אשר המליצו בעבר כיצד ואיך לטפל בבוצה במנועי יונדאי.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעה גרועה מאוד. שימוש בתוסף שמן עלול לגרום במקרים מסויימים לסחיפת הבוצה ולסתימת הרשתית בכניסה למשאבת השמן וכתוצאה מכך ירידת לחץ השמן וגרימת נזק למנוע.

קרא ולמד מנסיונם של אחרים ובעלי מקצוע בפורום אשר המליצו בעבר כיצד ואיך לטפל בבוצה במנועי יונדאי.

במה שונה בוצה ביונדאי וקיה מרכבים אחרים?

אני עוקב אחר כתבים באירופה והפתרון הזה להיט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במה שונה בוצה ביונדאי וקיה מרכבים אחרים?

אני עוקב אחר כתבים באירופה והפתרון הזה להיט.

הכמויות.

ביונדאי זה לא בוצה, זה מפולת בוץ

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק 10 הסביר במדוייק - הבוצה הקשה שהוסרה מהמנוע מגיעה לרשתית משמרת של אגן השמן וסותמת אותה לחלוטין.

מכאן ועד להידלקות מנורת לחץ שמן ו /או דפיקות מהמנוע הדרך להרס המנוע קצרה.

כפי שכתבתי בתחילה צריך להתחיל מפתיחת פקק שמן ולראות אם בכלל יש בוצה ואם כן, עד כמה זה נורא ומשם לקבל החלטה על טיפול.

אם מדובר על בוצה קלה- בינונית, התוסף יכול לעזור בניקוי רק לאחר שיורד אגן השמן והכל יטופל כפי שכתבתי בהודעות קודמות ( למען הסר ספק, סבלתי 6.5 שנים מרכב בשנתון נמוך יותר אבל טיפלתי-לא הזנחתי ולא הרמתי ידיים).

ב 70000 קמ אחרי שנשמע רעש מהמנוע וללא שנדלקה כל מנורת לחץ שמן, גררתי את הרכב ובפירוק אגן שמן הסתבר שהרשתית סתומה לחלוטין, אמרו שלא כדאי לנקות והיא הוחלפה בחדשה- טיפול שעלה 700 שח יכל להיגמר בפי 6-7 בקלות לו הייתי ממשיך בנסיעה וכנראה שמנורת לחץ השמן היתה נדלקת כאשר המנוע כבר היה גוסס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק 10 הסביר במדוייק - הבוצה הקשה שהוסרה מהמנוע מגיעה לרשתית משמרת של אגן השמן וסותמת אותה לחלוטין.

מכאן ועד להידלקות מנורת לחץ שמן ו /או דפיקות מהמנוע הדרך להרס המנוע קצרה.

כפי שכתבתי בתחילה צריך להתחיל מפתיחת פקק שמן ולראות אם בכלל יש בוצה ואם כן, עד כמה זה נורא ומשם לקבל החלטה על טיפול.

אם מדובר על בוצה קלה- בינונית, התוסף יכול לעזור בניקוי רק לאחר שיורד אגן השמן והכל יטופל כפי שכתבתי בהודעות קודמות ( למען הסר ספק, סבלתי 6.5 שנים מרכב בשנתון נמוך יותר אבל טיפלתי-לא הזנחתי ולא הרמתי ידיים).

ב 70000 קמ אחרי שנשמע רעש מהמנוע וללא שנדלקה כל מנורת לחץ שמן, גררתי את הרכב ובפירוק אגן שמן הסתבר שהרשתית סתומה לחלוטין, אמרו שלא כדאי לנקות והיא הוחלפה בחדשה- טיפול שעלה 700 שח יכל להיגמר בפי 6-7 בקלות לו הייתי ממשיך בנסיעה וכנראה שמנורת לחץ השמן היתה נדלקת כאשר המנוע כבר היה גוסס.

תודה על התגובה

מותר לבקש בפורום המלצה על מוסך אמין שיטפל בזה ? (איזור תל אביב או חדרה) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...