Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ארבעה ימים באירופה הקפואה בחברת BMW 540 TOURING

thebaron
שימו לב! השרשור הזה בן 1942 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי מטעם עבודתי מספר ימים בגרמניה (בעיקר דרום בוואריה) ובשווייץ. רציתי לחלוק איתכם בכמה שורות את החוויות המוטוריות, אם בכלל אפשר לכנות נסיעה סטנדרטית בת מאות קילומטרים ככה. היינו אמורים לאסוף מנמל התעופה נירנברג רכב בסיגמנט "משפחתית גדולה", וכפי שמאד מקובל באירופה, בהתאם לזמינות כלי הרכב, שדרגו אותנו הרבה הרבה כלפי מעלה – קיבלנו ב.מ.וו סדרה 5, גרסת סטיישן! וליתר דיוק, דגם 540i xDrive. שתבינו, שבארץ, לא נמכרת בכלל הסטיישן. וגרסת הסדאן הפחות או יותר מקבילה עולה - תחזיקו טוב – 545 אלף שקל! אגב, בגרמניה הרכב הספיציפי עולה 66 אלף אירו, וכדאי לצייר שמחיר הסטיישן גבוה בכמה אלפי אירו מגרסת הסדאן.

IMG_20181129_084439.jpgIMG_20181128_125954.jpgIMG_20181126_150254.jpg

אז מה היה לנו כאן? חיצונית זה רכב נאה מאד, מהודר, משדר יוקרה ואי אפשר לטעות, זה ב.מ.וו. ממדיו ענקיים (כמעט 5 מטר אורך), צריך לקחת בחשבון את הפרונט הארוך, ובסמטאות הערים העתיקות של גרמניה זה לא תמיד מתכון לחגיגה. בפנים מאד מרווח, בסיס גלגלים של כמעט שלושה מטרים. כיאה לסטיישן, תא המטען הגדול (570 ליטר) משדרג מאד את השימושיות וזה עזר לנו להעלים בתוכו שתי מזוודות טרולי גדולות.

בחזית שוכן מנוע בנזין 6 צילינדר, בנפח 3.0 ליטר עם טורבו כפול. החיה הזו אוגרת בתוכה לא פחות מ-335 כ"ס, והאמת שלא יצא לי להרגיש את כל הכוח הזה – יותר מדי דו"חות מהירות באירופה מצידי וחשש של הפרטנר שלי גרמו לנו לנהוג "כמו יקים". למנוע משודכת תיבה אוטומטית עם 8 יחסי העברה – תיבה מהירה וחלקה. אפשר להרגיש את כוח המנוע הרב (ולהתענג על הצליל הספורטיבי של ששת הצילינדרים) מדי פעם בפתיחות, אבל בשאר הזמן זו מכונת אוטובאנים שקטה ונעימה, ללא דרמות מיוחדות. לא היו לנו כמעט פניות הדוטקות בתוואי הדרך, אז לא אוכל להרחיב על אחיזת הכביש וכו'. לא בדקתי חיסכון בדלק, אבל אני מניח שצריכת הדלק סבירה ומטה.

מערכת xDrive משמעותה הנעה כפולה. עברנו אמנם באיזורים כפריים, ופה-ושם אפילו מושלגים, אבל לא ירדה טיפת גשם, ונסענו רק בכבישים משובחים, לא ממש הרגשנו את ההנעה הכפולה. אם כי אני מניח שמערכת כזו יכולה לסייע באופן כללי לאחיזה ולבטיחות.

אבזור: מן הסתם, יש כאן שפע מרשים של אבזור, פינוק, ניווט וגם מערכות בטיחות, הכל חשמלי לעילא ולעילא, ויש גם תצוגה עילית, כמובן. אבל, זה כמו תמיד אצל ב.מ.וו - גם לרעה. כי כמעט הכל כל כך לא אינטואיטיבי להפעלה, ולעיתים אתה מוצא עצמך מתפעל מספר לחיצות כפתור במקום לחיצה אחת, בדרך למבוקשך. אגב, מאד מרשים הצג הענקי – יהיו שיאמרו שהוא נראה קצת תקוע שם – אבל יש כאן 10 אינצ' צבעוניים וחדים של מידע, ובמשך כל הימים ביצענו ניווט באמצעות המערכת המובנית ברכב, אמנם לא יעילה כמו וויז שלנו, אבל הסתדרנו לא רע, לאחר פרק לימוד וסרבול, שאופייני כאמור לסחורה מבוואריה.

כדאי להזכיר, היה לנו קטע מאד מוזר ומפחיד – באיזושהי נקודה באחד האוטובאנים, הכל הבהב וקפא, המערכות השתוללו והמנוע נכבה לשנייה, וקפצה הודעת שגיאה, עם סימן של מפתח מכונאים. לא היה ניתן להבין מה קרה (ולא מצאנו אחר כך את קוד השגיאה הרלוונטי). והמהירות הוגבלה ל-100 קמ"ש. היה פה איזשהו באג מסוכן ומוזר, למרות שהרכב היה חדש לגמרי – עם 2000 ק"מ בלבד. זה כמובן עלול לקרות בכל מכונית, אבל אני בדיעה שעומס בחיישנים, מחשבים, ושאר מערכות עלול לעיתים דווקא לסבך לנו את החיים, ולא להיפך...ואני יודע שיקפצו עלי מרבית הקוראים כרגע...בכל מקרה, העניין הסתדר, לשמחתנו, הרכב כובה והונע שוב, ועד סוף הטיול לא קפצה שום הודעה.

לסיכום: רכב מפנק וחזק, חוויה כמעט חד-פעמית, אבל חייב לומר שלא נפלתי...

נ.ב. בתמונה שהעליתי רואים בצג הניווט, שבעיר ממינגן שבדרום בוואריה ישנו רחוב "קריית שמונה". מצחיק ומדליק! בדיקה שלי העלתה שהעיר ממינגן היא עיר תאומה של קריית שמונה החל משנת 2009 .

IMG_20181128_121626.jpg

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההשקעה בכתיבה.

איך התחושה לחזור אחר כך לרכב ליסינג ״רגיל״, ככל שזה מה שחזרת אליו?

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אם היה לך את הממון הנדרש (ואולי יש לך...), האם אתה חושב שהרכב שווה את מחירו בישראל, האם היית רוכש כזה ליום יום?

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההשקעה בכתיבה.

איך התחושה לחזור אחר כך לרכב ליסינג ״רגיל״, ככל שזה מה שחזרת אליו?

אין לי רכב ליסינג "רגיל"...יש לי מאזדה 5 כמובילה משפחתית וגם סוזוקי אלטו כמכונית שנייה. שתיהן מכוניות לא חדשות, אבל אמינות וממלאות אחר ייעודן לגמרי. והאמת, שלמרות הפאר וההדר, השקט והנוחות, לא הסתנוורתי. אני אמנם אוהב גדג'טים אבל מצד שני, אוהב דברים פשוטים. אולי כי אני אדם "רגיל"...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי להזכיר, היה לנו קטע מאד מוזר ומפחיד – באיזושהי נקודה באחד האוטובאנים, הכל הבהב וקפא, המערכות השתוללו והמנוע נכבה לשנייה, וקפצה הודעת שגיאה, עם סימן של מפתח מכונאים. לא היה ניתן להבין מה קרה (ולא מצאנו אחר כך את קוד השגיאה הרלוונטי). והמהירות הוגבלה ל-100 קמ"ש. היה פה איזשהו באג מסוכן ומוזר, למרות שהרכב היה חדש לגמרי – עם 2000 ק"מ בלבד. זה כמובן עלול לקרות בכל מכונית, אבל אני בדיעה שעומס בחיישנים, מחשבים, ושאר מערכות עלול לעיתים דווקא לסבך לנו את החיים, ולא להיפך...ואני יודע שיקפצו עלי מרבית הקוראים כרגע...בכל מקרה, העניין הסתדר, לשמחתנו, הרכב כובה והונע שוב, ועד סוף הטיול לא קפצה שום הודעה.

החוייה שלי הפוכה: רכבים חדשים שהחזקתי בשנות התשעים היו מתקלקלים הרבה יותר מרכבים חדשים שרכשתי בעשור האחרון. מה שיותר גרוע, אני זוכר ביקורים חוזרים ונשנים במוסכים כדי לזהות את מקור התקלות שצצו מעת לעת, זאת בהעדר מחשבים וחיישנים שפשוט אומרים ישר מה הבעיה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אם היה לך את הממון הנדרש (ואולי יש לך...), האם אתה חושב שהרכב שווה את מחירו בישראל, האם היית רוכש כזה ליום יום?

אני חושב שהמחירים בארץ (בכל תחום, בוודאי בענף הרכב) הם גזל שאין כדוגמתו. ובמקרה של ב.מ.וו זה רק מוקצן עוד יותר. לצערי אין לי מעל חצי מיליון שקל פנויים, ואם היה לי סכום כזה להוציא על רכב, אני מניח שהייתי רוכש רכב מסגמנט אחר, למשל כבישטח יוקרתי, אולי ב.מ.וו X5 או וולוו XC90. או לחלופין, מאזדה מיאטה לרוח השובבית, והיה נשאר לי ים-כסף לדברים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיספסת ובגדול.

בדרום גרמניה, בשוויץ יש המון כבישים שהם לא אוטבאנים והם הבחירה העדיפה.

אוטבאן אחד היית בודק את הגבלת המהירות האלקטרונית ב250 קמ"ש. ובכבישים ההרריים היית מרגיש את מערכת ההנאה.

לא היא לא נמצאת במסך הגדול.

היא נמצאת בציר האחורי.

אומנם הייתי מעדיף כמה דורות אחורה מהרכב הזה. הדגמים העכשוויים לא מאתגרים אותך כנהג. אבל עדיין אפשר להיהנות מהם.

זה לא שנתקעת עם רכב כזה באיזור משמים כמו מרכז נברסקה. היית בחבל ארץ מתאים לנצל אותו.

תלמד מהמומחים:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?583316-%D7%99%D7%92%D7%95%D7%90%D7%A8-F-TYPE-V8-5-0-%D7%9E%D7%A1%D7%A2-%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94-%D7%91%D7%90%D7%9C%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%90%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%94-%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A5-%D7%95%D7%92%D7%A8%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%94

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחזית שוכן מנוע בנזין 6 צילינדר, בנפח 3.0 ליטר עם טורבו כפול

טורבו בודד , לא כפול.

מאוד חבל שלא ניצלת קצת יותר את הרכב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי על כזאת בספרד ללא הסטיישן, נסיעה של 6 שעות רצוף.

הגעתי ליעד ללא עייפות לטיסה נוספת של 5+ שעות.

היה תענוג.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...פיספסת...

בוא נכבד מישהו שהשקיע בכתיבה לתועלת הפורום, גם אם אתה מתוסכל מכך שלא ניצל את הרכב לשיטתך.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
פיספסת ובגדול.

אוטבאן אחד היית בודק את הגבלת המהירות האלקטרונית ב250 קמ"ש. ובכבישים ההרריים היית מרגיש את מערכת ההנאה.

......

תלמד מהמומחים:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?583316-%D7%99%D7%92%D7%95%D7%90%D7%A8-F-TYPE-V8-5-0-%D7%9E%D7%A1%D7%A2-%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94-%D7%91%D7%90%D7%9C%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%90%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%94-%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A5-%D7%95%D7%92%D7%A8%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%94

זה ממש לא רכב לכבישים הרריים. הוא גדול, כבד, ארוך, בלי נטיות להנאה גדולה מדי. נהגתי על ה-530e, שם בצד את הבדלי ההנעה, זו לא פרטנרית לנהיגה טכנית.

זו בדיוק פרטנרית לכיסוי מרחקים גדולים במהירות גבוהה.

את ה-3 ליטר הזה יש לי ב-240. גם אחרי שנה התאוצות שלו, בעיקר תאוצות הביניים, והשילוב עם התיבה המעולה, עדיין מרשימים אותי מאוד.

תודה על הסקירה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
פיספסת ובגדול.

לא היא לא נמצאת במסך הגדול.

היא נמצאת בציר האחורי.

אומנם הייתי מעדיף כמה דורות אחורה מהרכב הזה. הדגמים העכשוויים לא מאתגרים אותך כנהג. אבל עדיין אפשר להיהנות מהם.

זה לא שנתקעת עם רכב כזה באיזור משמים כמו מרכז נברסקה. היית בחבל ארץ מתאים לנצל אותו.

תלמד מהמומחים:

דוקא אתה פספסת....

הוא נסע לעבודה ושכר רכב פונקציונלי לנסיעה שהוא הגדיר את הנהיגה בה: "

החוויות המוטוריות, אם בכלל אפשר לכנות נסיעה סטנדרטית בת מאות קילומטרים ככה...."

הוא שודרג בכמה רמות אז שיתף כאן.

זה כמו להגיד שאתה פספסת בסופ"ש האחרון שנשארת במרכז ולא לקחת אחלה דיל במלון באילת עם כל המשפחה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יש אופציה להזמנה מיוחדת של 5 סטיישן בארץ - בכל דור של סדרה 5 בשנים האחרונות, מגיעה לפחות יחידה אחת של 5 סטיישן דרך הייבואן שמשמשת כרכב שירות.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יצא לקחת כזאת בהשכרה. הפתיע לרעה נפח קטן של תא המטען שחלק ממנו גם בולע המנוע של וילון אוטומטי שנפתח ונסגר עם הדלת. כמו כן בסדרה 5 סטיישן יש מתלים פנאומטיים מאחורה וברכב שהיה לי עם 17 אלף קילומטר כשל אחד הבולמים הפנאומטיים והתחת שקע בצד ימין. הוחלף בפסאט סטיישן שהייתה נחותה דינמית אבל הרבה יותר מרווחת ומתאימה לטיול משפחתי. אני התאכזבתי.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1942 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...