Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בשיווק עצמי כיועץ מס [כותרת נערכה]

yd b-4
שימו לב! השרשור הזה בן 1956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי. וסליחה על החפירה....

אמל"ק - איך אני משווק את עצמי ללקוחות כיועץ מס.

לאחר אינספור לבטים, החלטתי שאני "הולך על זה" ופותח משרד יעוץ מס.

(לאלה שלא בקיאים מה זה המקצוע הזה- בקצרה זה רו"ח משונמך ז"א עם יכולת להגיש דוחות שנתיים רק לעוסק מורשה/פטור/עמותה עד סכום מסוים. ללא יכולת להגיש דוחות לחברות. שאר העבודה, הנה"ח וייצוג ברשויות המס זהה)

כמובן שלא התחלתי מהאויר ונעשתה עבודת שטח. המצב כעת חודשיים לאחר ההקמה שאני משתכר טיפה'לה מעל מה שקיבלתי כשכיר. בערך במחצית השעות חלק כפרטי וחלק כפרילנס.

השאלה היא מה עושים מכאן. אפשר למרוח זמן ולהתנהל "מפה לאוזן" באיזי ולאט לאט לגדול. לבנתיים זה עובד לא רע אבל לא לזה אני מכוון.

אציין שמבחינה מקצועית ויחס ללקוח נראה לי שאני דיי נמצא בטופ. (לא אכפת לי לפרגן לעצמי כי ת'כלס אתם לא באמת מכירים אותי זה רק לצמורך העמדת נתונים) והחזון שלי וכך לפחות אני משווק את עצמי שאצלי הלקוח איננו מספר! (ואני יודע איך עבודה מתנהלת במקומות אחרים....)

מה שכבר הפנמתי זה שלעבוד במחיר נמוך זו טקטיקה גרועה. זה מוביל לשכר נמוך והרבה שעות עבודה= זלזול בלקוח ואת זה אני לא רוצה.

אז מה הלאה. מה אתם בתור עצמאים הייתם מצפים מהרו"ח/יועץ מס שלכם. מה היה גורם לכם לקחת שירותים דווקא ממנו.

אני חשבתי להציע 3 חודשים חינם ללקוח . ללא התחייבות (שזה בערך עלות קניית תיק ) מדבר אליכם?

וכמובן במהופך מי שעשה מהלך כזה בעבר (לאו דווקא בתחום הזה כל תחום של נותן שירות רלוונטי לדיון) אשמח מהתובנות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי הצנועה?

1) אתה צריך להבין איך אנשים מחפשים רו"ח\יועץ מס. לא יזיק גם להבין למה. כשתבין את זה תוכל למצוא את הדרכים לענות על הצרכים של הלקוחות כך שהם ירצו לבוא דווקא אליך.

מה הכוונה? אני יכול להעיד רק על עצמי. אני עם רו"ח מהרגע הראשון- פשוט לא רציתי לגעת בכל נושא המיסים והחשבונות והחישובים בעצמי. אז חיפשתי משרד מומלץ, שאלתי, התיעצתי עם מכרים, והגעתי לזה שאני איתו גם היום ב"דור הבא" שעוד לא התחלתי להרים כמו שצריך בגלל סיבות.

מה שהיה מוכר לי אותו זה המלצות מניסיון אישי בסופו של דבר בתור דבר ראשון, מומחיות ויכולות בתור דבר שני.

המלצותיי:

1) לפתוח ערוץ יוטיוב עם מידע חינמי שימשוך אנשים, כי "אם יש לו ערוץ הוא בטוח מומחה". לקשר אותו ל:

2) פרופיל עסקי בפייסבוק שייתן "גיבוי" ליוטיוב ועם נוכחות תמידית עם טיפים, רעיונות ומחשבות לאנשים.

3) אתר שהוא סוג של עמוד נחיתה (בשלב זה), ולבקש מהלקוחות הקיימים למלא את איזור ה"ביקורות והמלצות" באופן חופשי כרצונם (לא להכניס להם מילים לפה). כמובן להשוויץ בביקורות בפייסבוק...

וכמובן, 4) לא צריך להמציא את הגלגל. מה המתחרים שלך עושים ברמת השיווק? ואיך תוכל לשפר את מה שהם עושים כך שאתה תבלוט? :wink:

בהצלחה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון אישי אם אתה טוב ונותן שירות מעל הממוצע בענף הזמן יעשה את שלו. אם תתרחב לנישה מסוימת תוכל לזרז את הגדילה ולעבוד על אחוזי רווח יותר גבוהים. שיתוף פעולה מול משרדי רו"ח יכול מאוד לסייע בבניית נטוורקינג ופרסום בהנחה ויש לך שעות מתות.

לדעתי דרך מצויינת לפרסם את עצמך היא להעביר הרצאות. לדוגמא מתן הרצאות לעובדי חברת הייטק על RSUs, רילוקיישין וסוגיות תושבות. מדובר בנושא מאוד חם.

ערוץ יוטיוב ודף פייסבוק מושקע - יכול להיות חביב במידה ויש לך כוחות להשקיע.

שלושה חודשים חינם - לדעתי לא מקצועי וסתם מוריד מערכך.

אנשי שיווק - אני משתמש בכל מיני אנשים שיש להם חשיפה ללקוחות פוטנציאליים בתמורה לאחוזים משכ"ט בשנה הראשונה. עובד לא רע בכלל.

נישה - מאוד חשוב היום. שכ"ט בעבודה הקלאסית של רו"ח/יועץ מס מאוד נשחק בשנים האחרונות בעקבות הצפה בענף. חפש נישה לדוגמא יעוץ פנסיוני, מיסוי מקרקעין ועוד.

רכישת משרד/תיקים - מכיר כמה שרכשו 200 - 300 תיקים של רו"ח שיצא לפנסיה, אבל אני לא מתלהב מזה. מדובר בחתול בשק. אבל לך תדע...

מחירים נמוכים זו מלכודת דבש ומעגל קסמים שמאוד קשה להיחלץ ממנו. אל תיכנס לשם בכלל. אתה תביא את כל הבררה שיבואו אליך רק בגלל שאתה זול, לא יעריכו את העבודה שלך ואתה תהיה מתוסכל בגלל שתביא להם שירות טוב במחיר נמוך ולא תקבל הערכה. בנוסף, כאשר תרצה להפוך לעצמאי בהיקף מלא שכר טרחה נמוך יקשה עליך מאוד בגיוס כוח אדם מקצועי. אני מכיר כמה שעובדים על כמות וזה פשוט להיות פח אשפה של המקצוע.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...